Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.1.2023, 20:26   #21
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Igre sa kioska

Biciklom sam isao iz Panceva za Bg, u Beosoft na terazijama i tamo snimao igre na diskete.Igra ide na vise disketa i arhiva od 5 disketa recimo, pa dodjem kuci a neka disketa ne valja.Ili mi ta igra ne radi na mojoj masini.Ili je prosto bzv igra.Prelazak preko pancevca nije bio ni malo naivan biciklom.Kad upece zvezda leti, a ja na pola puta nazad pa se polivam vodom da ne izdahnem.Rizicno vreme bilo, ali sve za gejming!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2023, 21:06   #22
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Igre sa kioska

@Decoy
Da, to je onda kasnije, ja sam od uzimao Gamer do sredine 2003., posle se iskvario, dakle i diskove su uveli.
@mladen
Lepo vreme, da se pomucis dok nabavis igru, pa kad uspe da se pokrene na kompu i radi kako treba, svaka igra bude dobra.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2023, 9:34   #23
Žexonije
Veteran
 
Član od: 4.3.2011.
Poruke: 1.151
Zahvalnice: 401
Zahvaljeno 613 puta na 305 poruka
Određen forumom Re: Igre sa kioska

Prvi komp kupljen 2003. i prva igra NBA Live 2003 kod lokalnog pirata na CD-u. Onda su se redjali NBA serijali na CD-ovima sto mi je drugar rezao sve do NBA Live 2008 koji je i bio i poslednji za PC. Naravno rezao sam kod lokalca i druge igre, ili od drugara nabavljao (GTA IV i epizode, Max Payne 3, Hitmane itd.) i onda 2011. (tad sam vec imao drugi komp) sasvim slucajno na poslu kolega jedan pita sta je Sleeping Dogs. Ja mu kazem, on kaze evo ti ovo i dobih kartoncic sa Steam kljucem a to stiglo uz neku konfiguraciju, kako ni dan danas ne znam, jer stizale su mnoge al kljuceva nigde I od tada samo Steam ili ostale platforme, al piratsko nista
Žexonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2023, 22:44   #24
S-man
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 177
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Igre sa kioska

Citat:
Žexonije kaže: Pregled poruke
Prvi komp kupljen 2003. i prva igra NBA Live 2003 kod lokalnog pirata na CD-u. Onda su se redjali NBA serijali na CD-ovima sto mi je drugar rezao sve do NBA Live 2008 koji je i bio i poslednji za PC. Naravno rezao sam kod lokalca i druge igre, ili od drugara nabavljao (GTA IV i epizode, Max Payne 3, Hitmane itd.) i onda 2011. (tad sam vec imao drugi komp) sasvim slucajno na poslu kolega jedan pita sta je Sleeping Dogs. Ja mu kazem, on kaze evo ti ovo i dobih kartoncic sa Steam kljucem a to stiglo uz neku konfiguraciju, kako ni dan danas ne znam, jer stizale su mnoge al kljuceva nigde I od tada samo Steam ili ostale platforme, al piratsko nista
Sećaš li se na koliko diskova je išao Max Payne 3 ?
S-man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2023, 23:46   #25
Dušan Vićić
Član
 
Član od: 25.10.2020.
Lokacija: Orasje, Varvarin
Poruke: 161
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Igre sa kioska

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
@filpan

Definitivno je bilo u The Gameru diskova, mislim da sam imao par brojeva iz 2004-2005 sa diskovima gde su mahom bile trial verzije popularnih programa i traileri za igre.



Za Beosoft
http://retrospec.sgn.net/users/tomca...9&all=SK_92_04
Au, brate mili, taj broj je jedan od velikih kolekcionarskih dragulja, cuvaj to kao Sveti Gral.
To me podseti na to da bi svet stao, makar na dan, samo da bi svi gejmeri, bilo da su to srednji, mladi, stari, odigrali Half Life 3.
Ma ne, samo da na E3 Gabe Newell dodje u sréd Xbox ili Sony prezentacije, kao za najavu Portala 2, i kaze "Tri." Dovoljno je i to da internet pukne.

Bdw, da se vratim na temu, kad sam vec ovde, ja, na zalost, nisam uzimao nikakav casopis u vezi kompjutera, sve do pre 7 i po godina, kada sam na lokalnom kiosku uzeo Svet Kompjutera na kome je bila igra meseca Witcher 3, i od tad sam kupovao casopis... I da, ne secam se da nisu bile nikakve demoi igara, a kamoli neki CD ili DVD. Samo sam 3 broja propustio, dva su bila 2016, i jedan 3/2020, kada mi je otac 27.3.2020 kupio broj iz 04/2020, posto su POVUKLI BROJ, A MESEC SE NIJE ZAVRSIO. Bio sam tada frustriran, posebno zato sto je Doom Eternal bio igra meseca, i ocekivao sam Half-Life Alyx u sledecem broju, koju sam dobio umesto predjasnjeg, da naprave recenziju, ali od toga nije bilo nista (redakcijo, kad ce taj opis bre vise, cekamo skoro 3 godine na recenziju...)
Tako da, nisam imao neta sve do 2015, pa sam bukvalno ziveo u ranim 2000-ih sve do tada sa sve XP Slot 1 Athlon kompu(koji i dalje funkcionise)
Jedina mogucnost da dobijem nove igre jeste da mi otac kupi CD ili DVD... i da, moj kompjuter je bio toliko mocan da je mogao Worms Reloaded da tera na 20 fps. Ne pitajte kako.
I tako, od kada sam dobio net i laptop, sasvim je druga prica...

Poslednja ispravka: Dušan Vićić (16.1.2023 u 23:53)
Dušan Vićić je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2023, 23:52   #26
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Igre sa kioska

Citat:
Dušan Vićić kaže: Pregled poruke
Au, brate mili, taj broj je jedan od velikih kolekcionarskih dragulja, cuvaj to kao Sveti Gral.
Sveti Gral od 200 dinara na Kupindu...

@filpan
Izgleda da su ovi The Gameri sa diskom iz druge polovine 2004. Časopis je u ovom obliku prestao da izlazi tokom 2005.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2023, 14:50   #27
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Igre sa kioska

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Sećam se Ground Control 1 i Cezar trojke, to sam uzeo, i Fallout kompilaciju ali to mislim da nije bilo SK-ovo.
Ja sam uzeo bio Ground Control i ubio sam se od igranja i zaljubio u zanr. Posle sam drugu dao disk i on je kreten to dao nekome i nikad mi nije vracen taj disk...

Posle sam kupio opet na oglasima Ground Control, isto na disku, ali ako je neko voljan da proda taj SK Edition neka mi se javi mnogo bih voleo da ga ponovo imam u kolekciji.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2023, 15:00   #28
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Igre sa kioska

Maxi je u jednom trenutku prodavao original CD-ove, secam se da sam uzeo jewel box Z-a i razbio se igrajuci ga.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2023, 18:45   #29
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Igre sa kioska

Zapravo nemam Ground Control sad sam tužan, skontao sam da je bio neki oglas koji mi je pobegao. Ako neko ima nek se javi...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igre sa Facebooka NjegovaWisost Male igre 96 23.2.2011 18:54
Koji je EMULATOR potreban za igre sa Sega Mega Drive 2 konzole? Porsche Stare igre 17 14.5.2010 16:05
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09
Problem sa setupom igre SWAT4 - shell32.dll? m4PoWeR Operativni sistemi 6 8.10.2008 19:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com