Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.7.2020, 12:46   #81
SK HQ
SK HQ
 
Avatar korisnika SK HQ
 
Član od: 6.4.2018.
Poruke: 106
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 120 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Death Stranding

U planu je da se opiše za naredni broj (još uvek nije 100% sigurno) i neće ga Kuzma pisati.
SK HQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2020, 12:48   #82
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Death Stranding

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke
Zašto ne bi?
Zato što je potpuno ista igra. Šta može da se doda još a da nije grafički upgrade? Prostor u časopisu je dosta ograničen da bi dva puta opisivali istu igru u roku od par meseci.

Citat:
SK HQ kaže: Pregled poruke
U planu je da se opiše za naredni broj (još uvek nije 100% sigurno) i neće ga Kuzma pisati.
Mada izgleda da grešim.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2020, 13:36   #83
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Death Stranding

Ne bi bio prvi put da se ista igra opisuje 2 puta, a i nema nesto mnogo novih naslova tokom leta, tako da je OK.
DBrave je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2020, 13:53   #84
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Death Stranding

Kuzma je pomalo izgubio kompas, pa je na primer za glupu pricu u Last of Us 2 rekao da je super dok je Death Stranding klasicno popljuvao. Jako me cudi da nije skapirao poentu igre, tj. njenu dinamiku i sta je zapravo sustina, vec je nastupio kao neki Kodzima hejter i dosta se fokusirao na pricu koja na kraju krajeva nije najbitnija u ovoj igri kao sto je to slucaj sa vec pomenutim Last of us 2.

Po meni je Death Stranding odlicna igra i njena glavna mana je to sto je borbeni sistem prilicno jednostavan i banalan u odnosu na recimo Metal Gear. E da je to uradjeno na nesto zanimljiviji i kompleksniji nacin igra bi bila mnogo bolje prihvacena.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
Zuti Bar (16.7.2020)
Stara 15.7.2020, 14:11   #85
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Death Stranding

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Kuzma je pomalo izgubio kompas, pa je na primer za glupu pricu u Last of Us 2 rekao da je super dok je Death Stranding klasicno popljuvao. Jako me cudi da nije skapirao poentu igre, tj. njenu dinamiku i sta je zapravo sustina, vec je nastupio kao neki Kodzima hejter i dosta se fokusirao na pricu koja na kraju krajeva nije najbitnija u ovoj igri kao sto je to slucaj sa vec pomenutim Last of us 2.

Po meni je Death Stranding odlicna igra i njena glavna mana je to sto je borbeni sistem prilicno jednostavan i banalan u odnosu na recimo Metal Gear. E da je to uradjeno na nesto zanimljiviji i kompleksniji nacin igra bi bila mnogo bolje prihvacena.
Univerzalno objektivna i kritika prihvaćena od strane kompletne gejming populacije ne postoji, a teško i da će ikada biti napisana (i ne, ne branim Kuzmanovića, jer je dotični znao i zna da napiše trećerazredne recenzije za pojedine igre).

Pa jbt, onaj ACG u koga se svi kunu je meni lik čiji su kriterijumi na sve strane, bukvalno kako mu dune, tako preporučuje igre. Prvo što mi pade na pamet Far Cry Primal je buy, Tlou2 je deep deep sale itd., da ne gnjavim dalje.

Ukratko, meni se i Tlou2 i Death Stranding dopadaju i preporučio bih svakom da odigra, ne znam zašto uvek mora "ili-ili" stav i krvljenje oko toga koja je igra bolja.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
bokela (16.7.2020), ezenkiel (15.7.2020), Mandragora (15.7.2020), nameless1 (15.7.2020), pentraksil (15.7.2020), Zuti Bar (16.7.2020)
Stara 15.7.2020, 14:30   #86
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Death Stranding

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Pa jbt, onaj ACG u koga se svi kunu je meni lik čiji su kriterijumi na sve strane, bukvalno kako mu dune, tako preporučuje igre.
Heh, ja to govorim već duže vreme. Lik nema nikakve kriterijume.. brblja dvesta na sat i na kraju se uk*ki kada daje preporuku.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2020, 14:59   #87
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Death Stranding

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Univerzalno objektivna i kritika prihvaćena od strane kompletne gejming populacije ne postoji, a teško i da će ikada biti napisana (i ne, ne branim Kuzmanovića, jer je dotični znao i zna da napiše trećerazredne recenzije za pojedine igre).

Pa jbt, onaj ACG u koga se svi kunu je meni lik čiji su kriterijumi na sve strane, bukvalno kako mu dune, tako preporučuje igre. Prvo što mi pade na pamet Far Cry Primal je buy, Tlou2 je deep deep sale itd., da ne gnjavim dalje.

Ukratko, meni se i Tlou2 i Death Stranding dopadaju i preporučio bih svakom da odigra, ne znam zašto uvek mora "ili-ili" stav i krvljenje oko toga koja je igra bolja.
Slazem se, ne treba imati taj ili lili stav. Samo sam naveo primer da Kuzmanovic prilicno zna da bude kontradiktoran, gde kod nekih igara hvali neke karakteristike a u nekim drugim isto to kritikuje ili ne prepoznaje sustinu istih.

Meni se upravo taj jutjuber koga pominjete nikada nije svidjao, naporan je previse i jednostavno ga ne pratim.

Naravno da ne mogu svi da prihvate objektivnu kritiku, uvek ce biti nekih usijanih glava. Meni se samo ne dopada kada se te usijane glave bave gejming novinarstvom i recenzijama.

Evo na primer u mom slucaju, dve igre na koje sam jako bio nalozen i jedva sam cekao da ih odigram su upravo bili Death Stranding i Last of Us 2. DS sam odigrao sa uzivanjem i jako mi je svo to iskustvo leglo, cak se ponekad vratim u igru da odradim koju posiljku. Ne znam ali mi je zaista prijalo sve to, kao da sam bio na nekoj terapiji. Dok na primer TLOU2 me je smorio nevidjeno, jedva sam je presao koliko je sve razvuceno i besmisleno na kraju ispalo, bas sam bio duhovno i mentalno ispraznjen, pa opet ta igra se dici nalepnicama na kojima pise "10/10", "game of the generation" i slicno. To je nesto sto me dodatno nervira i jos mi vise stvara neku odbojnost prema toj igri.

Death Stranding je po meni unikatna igra, narocito medju AAA naslovima. Odise nekim "indie" duhom, kao da je neki eksperiment i to mi se bas svidja.

Poslednja ispravka: Vlajk@ (15.7.2020 u 15:19)
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
Zuti Bar (16.7.2020)
Stara 15.7.2020, 17:17   #88
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Death Stranding

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Kuzma je pomalo izgubio kompas, pa je na primer za glupu pricu u Last of Us 2 rekao da je super dok je Death Stranding klasicno popljuvao. Jako me cudi da nije skapirao poentu igre, tj. njenu dinamiku i sta je zapravo sustina, vec je nastupio kao neki Kodzima hejter i dosta se fokusirao na pricu koja na kraju krajeva nije najbitnija u ovoj igri kao sto je to slucaj sa vec pomenutim Last of us 2.
Ajd molim te napisi sta je poenta igre, ali naravnobez spojlera oko price.
Skoro zavrsih Detroit Become Humqn, i bukvalno nemam sta da igram dok ne izadje Horizon Zero Dawn.
Dosadjujem se pa mi treba neka zanimacija naredne 2-3 nedelje.

Ovo malo sto sam gledao Death Stranding, uopste ne kapiram kako ne postane dosadno samo voziti i pesaciti i dostavljati kutije...
Sta je to sto igracima drzi paznju ?
DBrave je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2020, 18:11   #89
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom Death Stranding

Ja sam je sa uživanjem prešao na PS4 Pro, oko 60 sati mi je trebalo. Ali razumem da nije za svakoga, više je za malo stariju publiku koja neće da batali igru nakon pola sata Jednostavno, treba joj dati šansu. Sve one priče iz Kuzmine recenzije su banalne i pokazuju da je igru prešao preko one stvari... recimo on kaže ovo:
"Natovareni kutijetinama na leđima, bokovima i ramenima, imaćete problema da hodate pravo i stalno ćete zanositi na jednu ili drugu stranu, saplitati se i posrtati, što ćete pokušati da kompenzujete kontrolama pravca na gejmpedu. Nebesko smaranje, gotovo nerealno u svojoj nesvesnosti".

Jednostavno netačno, takvih problema bukvalno imaš prvih pola sata dok ne skontaš šta i kako smeš da nosiš... da ne pričam kako sa razvojem priče i ti napreduješ pa možeš više nositi. Ako ne skontaš nikada onda si ti kriv a ne igra

Recimo misija sa sredine igre, imam zadatak da odnesem prilično težak tovar na novu lokaciju. Pogledam mapu, imam dve opcije... jedna preko planine, druga okolo ali mnogo duža i na njoj ima i prilično zona sa neprijateljima. Krenem preko planine, koristim svu pomoć koju su igrači pre mene napravili na terenu (merdevine, užad itd). Poneo sam svakako nekoliko stvari da mogu sam premostiti prepreke ali nisam računao na mećavu koja kreće na poslednjoj trećini puta Sad nema nazad naravno, svu opremu i napitke sam iskoristio i penji se do vrha kako znaš. Osećaj kad sam se popeo na vrh i krenuo lagano na dole ka cilju je zaista jedinstven. Kao u Dark Souls kad pobediš bosa posle 20 pokušaja Kažem, dok ne doživiš teško je shvatiti. Nikakvo gledanje prelaska besnog Đoke na YouTube neće moći da zameni kad sam uzmeš da igraš. Posebno u ovako jedinstvenoj igri...


Sent from my M2002J9G using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mandragora na korisnoj poruci:
Vlajk@ (15.7.2020)
Stara 15.7.2020, 18:46   #90
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Death Stranding

I ja sam sa uzivanjem prešao igru. Teško je u početku ali kako napreduješ lakše je i lakše. Ne odgovara svakome ova igra.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2020, 19:28   #91
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 695
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Death Stranding

Citat:
Mandragora kaže: Pregled poruke
Bolji je naravno i to ne malo. S tim ćeš biti miran, posebno s tom grafikom. Osma i deveta generacija su opet znatno bolje ali pretpostavljam da imaš h110 koji ih i ne podržava... samo se nadam da nisi nov i5 7400 kupio već si našao polovan

E sad, ja bih lično pre išao na i3 9100f i H310 ploču ako nemaš za i5 9400f... al sad je već kasno ako si naručio

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
Morao bih i da menjam plocu i to neku dobru zbog slota za SSD pa mozda i ram , racunam da ce krajem sledece godine da se zahtevnost poveca naglo . I tada bolje uzeti sta je optimalno , koji je novi standard, pa cu sve da uzmem a ovo da prodam. Imam h110-r , uzeo bih i5 8. , 9. gen. pa uopste nisu cene velika razlika. A uzeo sam nov , isplatice se to mada ne bih nikom reko da uzima nista novo sto je izaslo pre prosle godine ali kazem prodacu ceo ovaj PC sledece godine i to ce znaciti sto imam posebnu garanciju za grafu i procesor i sto sam ih uzeo nove.
Ako Intel ne napravi bolju ponudu AMD je bolji izbor ali videcemo.
Koreli A. je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2020, 21:12   #92
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Death Stranding

Citat:
Mandragora kaže: Pregled poruke
Recimo misija sa sredine igre, imam zadatak da odnesem prilično težak tovar na novu lokaciju. Pogledam mapu, imam dve opcije... jedna preko planine, druga okolo ali mnogo duža i na njoj ima i prilično zona sa neprijateljima. Krenem preko planine, koristim svu pomoć koju su igrači pre mene napravili na terenu (merdevine, užad itd). Poneo sam svakako nekoliko stvari da mogu sam premostiti prepreke ali nisam računao na mećavu koja kreće na poslednjoj trećini puta Sad nema nazad naravno, svu opremu i napitke sam iskoristio i penji se do vrha kako znaš. Osećaj kad sam se popeo na vrh i krenuo lagano na dole ka cilju je zaista jedinstven. Kao u Dark Souls kad pobediš bosa posle 20 pokušaja Kažem, dok ne doživiš teško je shvatiti. Nikakvo gledanje prelaska besnog Đoke na YouTube neće moći da zameni kad sam uzmeš da igraš. Posebno u ovako jedinstvenoj igri...
Uf, da to je to. Dozivljaj koji se pamti. Mozda je upravo to i glavna poenta igre, da je dozivis na pravi nacin. Nije tu prica najjaca karakteristika, iako je po meni prilicno zanimljiva i uvrnuta, vec to putovanje i prevazilazenje terenskih prepreka, gde moras da vodis racuna gde hodas. Ovo je mozda i jednina igra gde je glavni neprijatelj zapravo teren po kome se kreces. Onaj osecaj kada upadnes u mecavu je vrhunski, bas se osetis bespomocno i krene frka da te hvata, imao sam taj trip kao da igram neki simulator planinarenja sto je prilicno kul.

Ova igra je za cistu relaksaciju, polako se igra i uziva u tisini. Nije za brzi prelazak da bi se odradila neka recenzija na brzaka.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
Mandragora (15.7.2020)
Stara 15.7.2020, 21:47   #93
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 695
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Death Stranding

Sa i5-7400 igra radi. Upravo sam je pokrenuo bez problema .
Dakle procesori koji ne podrzavaju AVX nece pokrenuti igru.

Elem bios mi je spustio ram sa 2400 mhz na 2133 mhz . To je auto podesavanje biosa.
Buduci da I5-7400 podrzava 2133-2400 mhz a da je moji ram radio do malopre sa g-4560 na 2400 mhz da li cu imati problema da stavim manuelno u biosu na 2400 mhz . Jednom sam manuelno menjao frenkfenciju rama i nije hteo da radi komp uopste dok nisam izvadio i vratio onu bateriju da se resetuje sve.
Koreli A. je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2020, 21:51   #94
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Death Stranding

Sa ovom masinom iz profila? I, kako radi?
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2020, 22:03   #95
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 695
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Death Stranding

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Sa ovom masinom iz profila? I, kako radi?
To je , sem sto je sad i5-7400 .
Ne znam pokrenuo sam je i izasao . Ovde cu da napravim edit malo kasnije ( za koji sat ) kad poigram.
edit
Na default podesavanjima igram i radi bez problema . Klizi , bar za sad .
Izgleda mnogo dobro, muzika je bas kakva treba, muzika je veliiiiki plus. Hodanje po terenu ( na pocetku sam ipak ) uopste nije dosadno. Nisam ni ocekivao mnogo niti malo , samo poceo da igram i meni je vrlo zanimljivo.

Poslednja ispravka: Koreli A. (16.7.2020 u 1:18)
Koreli A. je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2020, 22:37   #96
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Death Stranding

Citat:
Mandragora kaže: Pregled poruke
koristim svu pomoć koju su igrači pre mene napravili na terenu (merdevine, užad itd).
Zato ću zbog ovoga da pikam samo offline, znam da je Kojima zamislio igru kao online i taj neki connection između ljudi, ali ja hoću challenge i da sam razmislim gde bih šta postavio a ne da na sve strane vidim svakakve pomagala već postavljena.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2020, 22:57   #97
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Death Stranding

To se pojavljuje tek kad povežeš taj region, tj. kad odradiš misiju.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2020, 23:51   #98
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Death Stranding

Da li je neko probao kljuc sa Plati ?

Vidim da smo u regionu i verovatno radi ali ajde da proverim
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2020, 18:03   #99
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Death Stranding

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Da li je neko probao kljuc sa Plati ?

Vidim da smo u regionu i verovatno radi ali ajde da proverim
Evo sam sebi da odgovorim, radi bez problema

Dobio kljuci i aktivirao
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Shonkas (16.7.2020)
Stara 16.7.2020, 18:11   #100
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Death Stranding

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Evo sam sebi da odgovorim, radi bez problema

Dobio kljuci i aktivirao
30ak evrica?
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls V - Skyrim Obtainer Role-Play 7987 2.1.2024 14:37
WOW kutak Pr3dat000r MMORPG igre 13584 12.3.2023 15:35
Death Stranding mare037 Konzole 168 2.2.2023 15:28
Black Death GATTUSO88 Akcione igre 0 11.7.2011 23:18
Worked to death: Taiwan to probe high-tech sector Thaedass Brbljaonica 11 6.10.2010 13:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com