Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.4.2008, 5:03   #1
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Overclocked: A History of Violence




House of Tales, tvorci The Moment of Silence i Mystery of the Druids, nam donose jos jednu igru - Overclocked: A History of Violence . Kao i TMoS, i Overclocked tera isti engine tj Cougar Engine. Sto znaci da su izvodjenje i tehnikalije slicne. Sta zapravo 6 mamutskih gigabajta (za jednu nonFMV avanturu) donosi? Mnogo toga...dobrog.
Ovo je klasican 2.5D P&C iz treceg lica sa minimalistickim interfejsom. Pointer je vrlo dinamican i celokupna interakcija sa okruzenjem pa cak i dialozi se svodi na kliktanje razlicitih vrsta ikonica pored kojih stoji i kratko objasnjenje. Vrlo jednostavno i funkcionalno. Prelazak sa lokacije na lokaciju je momentalan tj u vecini slucajeva se samo menja ugao kamere. Dialoge, komentare, medjusekvence i animacije je moguce prekidati (dva puta se stisne ESC). Takodje, sa Space se otkrivaju svi hotspotovi. Igra zauzima nekih 3/4 sredisnjeg dela monitora (verovatno da jos vise podseca na film). U donjem delu stoji inventar koji se uvek vidi a u gornjem delu nema nista tj ima, tamo se prikazuju titlovi (prilicno zeznuto za navikavanje). U inventaru se, sem predmeta koje se pokupe u igri, nalazi i PDA koji sluzi za komunikaciju sa nekim bitnijim sporednim likovima (telefon i mail), ali i za snimanje svih bitnih razgovora (sluzi kao diktafon). Snimci su vrlo lepo i pedantno sortirani pa njihovo preslusavanje nije nikakav problem (k'o da su ga nemci pravili ).
Grafika je prilicno dobra. Rezolucija se moze nasvirati preko 2000 (ja je igram na 1600X1200) a postoje i neka naprednija graficka podesavanja. Dok su pozadine odlicno odradjene (detaljno), to se bas ne moze reci i za glavne likove. Dosta su ruznjikavi i kockasti (izuzev lica). Animacija likova je prilicno slaba, pogotovo kretanje a da ne spominjem trcanje (verovatno najsmesnije od svih avantura ikada!!!). Glasovi su dosta dobri...barem ovi sto sam do sad cuo. Muzike skoro da uopste i nema. Glavna muzicka tema se provlaci kroz celu igru i zacuje se kad se desi nesto bitno. Ali zato su tu odlicni ambijentalni zvukovi. Kisetina, koja je stalno prisutna, toliko je dobro odradjena (kako graficki tako i zvucno) da atmosferu dize barem za 30%.
Atmosfera je fenomenalna. Svi elemeti koje je cine su maestralno odradjeni i sklopljeni pa iskustvo tokom igranja jos vise upotpunjuje.
A sad prica. Iskreno, kad sam prvi put cuo o cemu se radi u ovoj igri, odmah mi je postala jedna od najvise prizeljkivanijih naslova. Igra je tako napravljena da izgleda kao film. Radnja tece glatko bez previse lutanja i istrazivanja. Mozda se to nekim istrazivacki orijentisanim avanturasima nece svideti, ali onima kojima je prica najbitnija, bice odusevljeni. U ulozi ste Dejvida Meknamare, forenzickog psihijatra iz Vasingtona, koji dolazi u Njujork sa ciljem resavanja cudnih slucajeva divljanja mladih ljudi. Odmah prvog dana odlazite u mentalnu instituciju da vidite pacijente, petoricu post tinejdzera koji su otprilike istovremeno uhvaceni sirom Njujorka. Svi su bili naoruzani, sa amnezijom i postraumatskim stresom. Na vama je da doprete do svakog od njih i uz pomoc hipnoze pokusate da shvatite sta se sa njima zapravo desilo. U tim momentima ekran se deli na dve slike i u jednoj se prikazuje seansa a u drugoj secanje (vrlo dobar fazon). Onda se igra kompletno prebacuje na secanje, preuzimate kontrolu nad pacijentom i odigravate jedan deo. "Skupljajuci" delove od svakog pacijenta zapravo shvatate sta im se desilo. Sta zanci da se upravlja sa cak 6 likova. Ali to nije sve. Da bude jos zanimljivije, Dejvid takodje ima psihickih problema a uz to se jos razvodi sa zenom. Karakterizacija glavnog lika (a i ostalih) je jedna od boljih u svetu avanturistickih igara.
Zagonetki skoro da i nema. Ako se igra pazljivo prati (sa mozgom na very high) nema sanse da se zaglavi (barem je tako u poceku).

Ovaj psiholoska drama se nece svideti svakome. Ali sam siguran da ce oni koji vole dobru pricu i filmovski pristup biti odusevljeni. Ako bih morao da poredim Overclocked sa nekom igrom, verovatno bi to bila neka mesavina Fahrenheita i I Have No Mouth, and I Must Scream.

Inace ovo su utisci tek posle odigranog prvog poglavlja (nekih sat-dva) tako da se do kraja jos mogu promeniti. Vidim da na slikama ima i neka zena koju za sad jos nisam upoznao. Ako naletim na nesto bitno dodacu u drugom postu.

Evo i sajta a slicice cu naknadno ubaciti posto sam zaboravio da ih uberem.



Poslednja ispravka: Shlaymara (30.4.2008 u 0:15) Razlog: Izbacivanje teske lazi :D
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
caine (29.4.2008), culer (29.4.2008), DeCoy (27.4.2008), Dio37 (27.4.2008), Nergal (27.4.2008), nets (3.10.2008), Patton (27.4.2008), Wolverine (27.4.2008), zoran845 (27.4.2008)
Stara 27.4.2008, 12:28   #2
HELL-O
Član
 
Član od: 5.10.2006.
Poruke: 53
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Overclocked: A History of Violence

Hmmm... Sta reci, malo su mi pomesani utisci. Prica je stvarno zanimljiva, i prica je ta koja ce vas drzati uz ekran do kraja. Postoji gomila problema sa kojima se glavni lik suocava, i verovatno cete se stvarno zabrinuti sta ce biti sa njim, kako ce da nabavi novac... A svi njegovi problemi u privatnom zivotu su prilicno usko povezani sa slucajem na kom trenutno radi sto, naravno, nije slucajnost. Nazalost, kraj je stvarno glup. Necu da spoilujem, ali sam stvarno ocekivao nesto drugo.
Grafika je na nivou. Lokacije su lepo odradjene, sa jedne strane tu je hotel na Menhetnu u kome je Dejvid odseo, sa druge zapustena psihijatrijska bolnica u kojoj je petoro pacijenata smesteno, i koja vise lici na zatvor nego na bolnicu (Dejvidov komentar). Na ovim dvema lokacijama cete provesti najveci deo vremena. Lokacija ima ukupno mozda 5-6, sto je prava steta. Jos jedna slaba tacka ove igre su zagonetke. Mada ponegde treba malo i razmisliti i slusati, vecina se svodi na pustanje snimaka pacijentima kako biste im pomogli da se sete sta se desilo (i pokrenuli flesbek) i pozivanje detektiva s vremena na vreme, ako vam nesto zatreba. Flesbekovi su, inace, vrlo "atmosfericni", i zaista imate osecaj da morate izaci odatle sto pre (mada nemate ograniceno vreme).
Ova igra je svakako korak nazad u odnosu na The Moment of Silence, osim price. To, ipak, ne znaci da ne valja. Mozda sam malo preterao sa kritikama, ali bih je bez obzira preporucio svakom, bar zbog price i atmosfere (svaki put kad bih je igrao, posle bih se osecao pokislo ). Ono sto pozdravljam je sto mozete u svakom trenutku otkriti sve hotspot-ove drzeci Space - ja ovo nisam znao, i na jednom mestu sam se opasno zaglavio, mada verovatno postoji samo jedno mesto gde cete ovo koristiti. Dakle, ako trazite izazov, necete ga naci ovde, ali vredi odigrati. Overclocked je kao Sam & Max, samo bez humora - zabavno i prelako.
HELL-O je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku HELL-O na korisnoj poruci:
caine (16.7.2008), culer (29.4.2008), Shlaymara (27.4.2008)
Stara 27.4.2008, 17:01   #3
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Overclocked: A History of Violence

This is must play! But it is too freakin big to dload even for torrents!
Deluje jbno dobro, ocu malo da pustim mozak na otavu, no zagonetke, no action, only movie like story!
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2008, 9:18   #4
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Overclocked: A History of Violence

Citat:
Wolverine kaže: Pregled poruke
... Deluje jbno dobro, ocu malo da pustim mozak na otavu, no zagonetke, no action, only movie like story!
Upravo si je dobro opisao - izgleda stvarno dobro (meni nije toliko loša ni animacija likova) i priča je odlična. Takođe, i atmosfera je fenomenalna. Jednostavno se igra, postoji taster space za hotspotove, moguće je prekinuti dijaloge... E, sad, u gornjim postovima kažu da je nemoguće, ali, kod mene se prekidaju i dijalozi, i međuanimacije, i one animacije prilikom prilaska objektu - npr. vratima za koje sam ranije utvrdio da su zaključana ili likovima sa kojima sam ranije već razgovarao, itd. - sa dva pritiska na ESC. Nema lokacija na kojima može da se zaglavi zbog nepreglednosti ... Sve u svemu, tehnički je odlično urađena, i priča je vrhunska. Kao da gledaš dobar film.

Međutim, ipak mi nedostaju avanture sa dobrim zagonetkama, kakva je bila i "Moment of Silence," koja, međutim, nije bila ovako dobro tehnički odrađena .... , meni se ne može ugoditi.

Malo mi se ne sviđa što broj zagonetki opada idući prema kraju igre - u početku ima npr. poprilično akcija koje treba obaviti da bi se završila seansa sa nekim od likova, dok, idući prema kraju, sve je više seansi koje se samo gledaju. Zagonetke su prilično jednostavne - ja lično sam se najviše zadržao dok sam u jednom trenutku tražio baterijsku lampu, jer sam previdio hotspot u kuhinji (ladice) ... Tada još nisam otkrio "space."

Takođe, s obzirom na lagane zagonetke (jedina mana, po meni), bar nema onoga smornog šetanja kao u Dreamfall-u, niti besmislenih akcionih sekvenci ...

I ne pamtim kad sam neku avanturu završio za tri dana, doduše ne-neprekidnog igranja, nego, onako, lagano, s merakom. Mada, nadam se da će se pojaviti opet neka avantura sa zagonetkama oko čijeg rješavanja ću danima razbijati glavu

Moja topla preporuka, za relaksaciju - opušta bez obzira na "mračnu" priču i atmosferu.
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ezenkiel na korisnoj poruci:
culer (29.4.2008)
Stara 30.4.2008, 0:11   #5
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Overclocked: A History of Violence

Zavrsih je i ja.
Nadovezacu se na kolege iznad mene...
Ne znam sta je ovo sa igrama u zadnje vreme. Koju god da nabavim, nikad ne dobijem i manual sa njom. Zato uvek kad pocnem da igram neku igru, ispritiskam sve tastere da vidim ima li cega korisnog. Space sam provali ali sam zaboravio da napisem. Esc sam provali tek kasnije i izvinjavam se na pogresnoj informacji (sad cu da obrisem). Takodje ima jos jedna korisna stvar. Kad pustate snimke pacijentima, i kad se pusti odgovarajuci (onaj koji izaziva flashback) Dejvid ce prokomentarisati sa "Mhmmmm" ili "Hmmmm". Ali ako se pazljivo prati prica, to nije ni potrebno (meni je pomoglo kad sam nastavljao sa igranjem od prethodnog dana i zaboravio sam sta sam radio).
Ne bih se slozio sa kolegom ezenkielom po pitanju pojednostavljanja "pokretanja" seansi kako se ide prema kraju. U pocetku jeste zanimljivo pustati snimke, ali posle izvesnog vremena dosadi. Mislim da su ovo namerno uradili da bi izbegli ponavljanje.
E sad sto se tice price...
Prica jeste dobra. Ima fin zaplet, obrte i rasplet. Jedna od retkih avantura koja ne ostavlja otvorena pitanja i ima pravi kraj! Stvarno bi zeleo da postoji opcija de se na kraju moze sve odgledati kao neki film. Posto se prica odmotava od kraja po segmentima, kad je igras vise dana, moze se desiti da se zaboravi sta je bilo ranije (kao meni). Bas sam se obradovao kad sam na kraju stigao u kontrolnu sobu i video brdo kaseta, nadajuci se da cu moci odgledati sve natenane. Ali avaj...
Ostatak u spoilere...
Spoiler za pacijenti:
Ne znam zasto su devojke zapostavljene u celoj prici. Dobro, #2 se "samoubila" pa ajde. Ali #4 skoro da se ni ne pominje.Bzvz.

Spoiler za kolegu HELL-O:
Zasto ti je kraj glup? Dobro, jeste pomalo predvidljiv (cim sam video crnca, odmah sam znao da mu **** zenu) ali uopste nije los. Meni samo nije jasno odakle se na kraju stvorio lik iz celije #1? Ok, kao iznenadjenje, ali barem su mogli malo da objasne odakle, zasto, ovo ono. Kao i sta se desilo sa doktorom i sestrom. Prilicno "vidjeni" likovi u igri a zavrsilo se na tome da prespavaju kraj.


Spoiler za pitanje:
Cemu sluzi dvogled na doku? Koristio sam ga nekoliko puta ali nikad nije bio nesto od koristi.
Ko je namirio crtu barmenu? Da li je recepcioner unovcio prsten i maznuo kes? Da li su popravili ATM? Da li su troje pacijenata otisli u bar? Da li je cuvar kapije otisao kod lekara? (pravi kraj pa nije ostalo mnogo pravih pitanja)

Hteo sam jos nesto da napisem, ali da me ubijete, ne mogu da se setim sta.

Jos da vidimo sta je Aleksandar Dinic rekao za igru. Jeste li primetili da iz broju u broj sve bolje opisuje?
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2008, 10:55   #6
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Overclocked: A History of Violence

Ne, ne, nisam mislio na samo pokretanje seansi, nego na akcije koje je potrebno izvesti kao lik u samoj seansi - u početnim seansama taj lik u "snu" izvodi nekoliko akcija, dok se kasnije seanse ("snovi") samo gledaju ... Mada, ni to što sam mislio nije sasvim ispravno, nego, prosto, moj nekakav trip je da što se više ide prema kraju, treba da bude sve teže, a ovdje to prosto nije - konstantna je težina (lakoća) od početka do kraja. Mada, i to je dobro, dozvoljava da pažljivije ispratiš priču, bez odvlačenja pažnje komplikovanim zagonetkama.

Shlaymara, spoileri su ti na mjestu. Uz tvoja, imam i ja par pitanja, na koja odgovore i ne mogu baš naći :

Spoiler za Sudbine:
I mene stvarno interesuje šta se dešavalo sa likovima koji su došli u bar, šta se desilo sa doktorom i sestrom, sa plaćanjem, šta se desilo sa samom "bazom ..."


Spoiler za Slika i krv:
Kakva je ono krv ispred sobe jedne od djevojaka, koju plavuša čisti metlom, i onaj crtež na stolu (plavuša u krvi) pored kuhinjskog noža ? Je li to međusobno podmetanje samih likova, ili im podmeće "nadzorni organ?"


Spoiler za Žena:
Otkud sad na kraju oni izlivi ljubavi u parku ? Dobro, možda je prosto moralo tako, ali mi je nekako prenaglo ... Pa veče ranije su se zauvijek rastali ...


Spoiler za Dva:
Da li i vi mislite da je cura iz ćelije 2 izvršila samoubistvo ? Ja sam tokom igranja bio ubijeđen da nije, jer je i sam McNamara u jednom razgovoru komentarisao da u ćeliji nije bilo ničega čime je mogla sebi da uradi tako nešto ! Doduše, ovoga se sjećam kroz maglu, ali, podsjetite me ako se sjećate, čime se ubila ?


Spoiler za Kredit:
Ko je blokirao Davidovu kreditnu karticu ? Žena nije, advokat mu govori da umišlja, da nepravedno optužuje, da mora da se liječi i sl. - a kartica mu je stvarno blokirana ?


Toliko zasad ...
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2008, 1:31   #7
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Overclocked: A History of Violence

Citat:
ezenkiel kaže: Pregled poruke
Spoiler za Slika i krv:
Kakva je ono krv ispred sobe jedne od djevojaka, koju plavuša čisti metlom, i onaj crtež na stolu (plavuša u krvi) pored kuhinjskog noža ? Je li to međusobno podmetanje samih likova, ili im podmeće "nadzorni organ?"
Spoiler za mozda:
Ako se dobro secam, odmah na pocetku doktor Jang prica kako jedna devojka ima ranu zadobijenu nekim ostrim predmetom. Verovatno je devojka #2, ali bas da "pusti" toliko krvi a njoj nije nista...
Ali pre bih rekao da je to podmetnuto (krv, slike, kluc od oruzane kod lika #5...). Da se jos vise posvadjaju.


Citat:
ezenkiel kaže: Pregled poruke
Spoiler za Žena:
Otkud sad na kraju oni izlivi ljubavi u parku ? Dobro, možda je prosto moralo tako, ali mi je nekako prenaglo ... Pa veče ranije su se zauvijek rastali ...
Spoiler za park:
Jesi li primetio policijska kola u pozadini? Verovatno su iskoristili Kim da bi ga lakse uhvatli (kad znaju kakva je diabola). Kao, dragi sve ti oprastam, cmok, cmok...a onda ulece SWAT ekipa. A moze biti i da on to sve umislja ili je neka simbolika. Kao prestala je oluja, iskocilo sunce, on nije kriv za nesrecu prilikom rostiljanja, skinuo teret sa duse, pomirio se sa sobom a u svojoj glavi se miri sa zenom......ali panduri ga ipak ukebaju.


Citat:
ezenkiel kaže: Pregled poruke
Spoiler za Dva:
Da li i vi mislite da je cura iz ćelije 2 izvršila samoubistvo ? Ja sam tokom igranja bio ubijeđen da nije, jer je i sam McNamara u jednom razgovoru komentarisao da u ćeliji nije bilo ničega čime je mogla sebi da uradi tako nešto ! Doduše, ovoga se sjećam kroz maglu, ali, podsjetite me ako se sjećate, čime se ubila ?
Spoiler za girl #2:
Sigurno se nije ubila. Lik iz celije #5 je rekao da je cuo galamu te noci ale ne iz celije #2, vec iz hodnika (2 muska glasa). Sigurno su u pitanju doktor i onaj glavni negativac (zaboravih mu ime). Mozda doktor nije hteo da je ubije pa su se zato svadjali. Oruzja nije bilo, sto je jos jedan argument u prilog ubistva. Takodje nije ni sikljuceno da su je malo "pogurali" da se ubije (dali joj noz, napucali sa nekim lekovima...). Samo je pitanje ko je ubica (doktor ili onaj lik). A i nije mi jasno koji im je bio motiv? Lik iz celije #1 je otkrio najveci deo price, logicnije je da njega ubiju (cak je doktor jednom i prisluskivao).


Citat:
ezenkiel kaže: Pregled poruke
Spoiler za Kredit:
Ko je blokirao Davidovu kreditnu karticu ? Žena nije, advokat mu govori da umišlja, da nepravedno optužuje, da mora da se liječi i sl. - a kartica mu je stvarno blokirana ?
Spoiler za karticu:
Najverovatnije Pentagon/vojska. Kao sto znas, oni su koristili Dejvida da provere da li je Goliath dovoljno dobar tj da li ce Dejvid sa svojim nestandardnim metodama uspeti da pacijentima vrati secanje. Kad su videli da moze, onda su hteli da ga skinu sa slucaja. Prvo su mu blokirali karticu nadajuci se da ce se vratiti u Vasington da je reaktivira. Ali on je bio tvrdoglav pa su morali da primene druge metode. Izmedju ostalih i davanje lekcije iz ronjenja na dah sa vezanim rukama.


Spoiler za setih se jos pitanja:
Ko je pucao na lika #1 kad je preskocio ogradu i uskocio u camac? "Nadzorni organ"?
Kao i ko je pucao u reflektor ked je devojka #2 htela da signalizira brodu? "Nadzorni organ"?
Stvarno bi bilo odlicno da se mogu odgledati one silne kasete u kontrolnoj sobi.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2008, 22:09   #8
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Overclocked: A History of Violence

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Spoiler za setih se jos pitanja:
Ko je pucao na lika #1 kad je preskocio ogradu i uskocio u camac? "Nadzorni organ"?
Kao i ko je pucao u reflektor ked je devojka #2 htela da signalizira brodu? "Nadzorni organ"?
Stvarno bi bilo odlicno da se mogu odgledati one silne kasete u kontrolnoj sobi.
Spoiler za Mozda ...:
Pretpostavljam da je u oba slučaja "nadzorni" pucao. Za tipa iz prve ćelije mislim da je tako, zbog "toplog" dočeka kad je doplutao na obalu (policijski helikopteri, masa policajaca). Za reflektor sam prvo pomislio da ga je plavuša pogodila u onoj pucnjavi (kao što je i crnka pomislila, jer je u tom trenutku pogledala dole i vidjela plavušu sa pištoljem), ali mi to ipak izgleda kao namještaljka nekoga ko je sa snajperom pratio situaciju, i pucao u pravom trenutku.

E, slažem se za kasete !!!!!!!

Poslednja ispravka: Shlaymara (1.5.2008 u 23:21) Razlog: Quote...
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2008, 23:20   #9
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Overclocked: A History of Violence

Citat:
ezenkiel kaže: Pregled poruke

Spoiler za Mozda ...:
Pretpostavljam da je u oba slučaja "nadzorni" pucao. Za tipa iz prve ćelije mislim da je tako, zbog "toplog" dočeka kad je doplutao na obalu (policijski helikopteri, masa policajaca). Za reflektor sam prvo pomislio da ga je plavuša pogodila u onoj pucnjavi (kao što je i crnka pomislila, jer je u tom trenutku pogledala dole i vidjela plavušu sa pištoljem), ali mi to ipak izgleda kao namještaljka nekoga ko je sa snajperom pratio situaciju, i pucao u pravom trenutku.

E, slažem se za kasete !!!!!!!
Spoiler za da, da.:
U pravu si za reflektor. Potpuno sam zaboravio da je onda pocela pucnjava. Ali gde da ga bas pogodi po sred srede.......ma sigurno je snajper
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 21:34   #10
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Overclocked: A History of Violence

Pojavio se i demo. 950MB () sa moze skinuti odavde ili odavde.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2008, 20:10   #11
pike8
Član
 
Član od: 21.1.2007.
Poruke: 178
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Overclocked: A History of Violence

imam jedan tehnicki program, naime igra se srusi, ali uvijek na istom mjestu.

Spoiler za 1:
skoro sam na samom pocetku, stigao sam u bolnicu, dobio kljuceve od soba, razgovarao sa onim detektivom preko mobitela, uzeo papir i olovku iz sobe gdje sjedi ona medicinska sestra, i kako sam shvatio sad treba da razgovaram s likom u sobi broj 1 (onaj sto govori delete). udjem u sobu, kliknem na njega da zapocnem razgovor, on mu napise delete na papiru, onaj kao pocne nesto da prica, i tad mi se cini da treba da krene neka animacija, ali se igra tu srusi i izbaci mi neki prozor da kao posaljem feedback o problemu, bla, bla. jel imao jos neko slican problem? ili ako nista, moze li mi neko poslati (ako ima) save na samom pocetku prvog flashbacka u igrici - jer sam skonto da se meni igra srusi bas kad treba da zapocne taj prvi flashback.
pike8 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2008, 22:39   #12
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Overclocked: A History of Violence

Sta ti tacno pise u tom prozorcetu za feedback? Dobijes i neki error? Kakva ti je konfiguracija? Imas Vistu? Sta podrazumevas pod "srusi"?
Daj vise informacija.

Ako ti izbaci ovo:
Kod:
Error in function cCougarResource::Read 
File reading failed. Resource: 046_fence_stat06_bg 
File:./source/classe_resource.cpp. Line:588
Nisi jedini kome se to desava, na zalost, developeri se ne oglasavaju po tom ppitanju a patch ne postoji.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2008, 23:22   #13
pike8
Član
 
Član od: 21.1.2007.
Poruke: 178
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Overclocked: A History of Violence

izvinjavam se, i ja sam bas detaljan bio pravo.
ovako, konfiguracija bi trebalo da je dovoljno dobra (A63 3200+, 2GB RAM, 7600GT...), OS je XP SP2. "srusi se" znaci ono crash, ugasi se igra, i dobijem ovaj prozor:
pike8 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 0:12   #14
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Overclocked: A History of Violence

Hm, nisam neki strucnjak, ali izgleda kao da nema dosta memorije ili praznog mesta na hardu.
U svakok slucaju pokusaj da izneses problem na forumu developera i izdavaca. Mozda neko zna u cemu je problem.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 13:23   #15
pike8
Član
 
Član od: 21.1.2007.
Poruke: 178
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Overclocked: A History of Violence

ma ne vjerujem da je ista od toga, imam slobodno oko 40GB na hardu a kad igram pogasim skoro sve sto je pokrenuto, tako da ne bi smjelo bit ni do rama.
u svakom slucaju hvala ti na pomoci, sad cu da malo precesljam ove linkove sto si mi dao.
pike8 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2008, 13:36   #16
pike8
Član
 
Član od: 21.1.2007.
Poruke: 178
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Overclocked: A History of Violence

vidim ja da cu se nacekat dok mi neko na anaconda/house of tales forumu odgovori.
nego ljudi, ima li neko slucajno save game sa pocetka prvog flashbacka; ako ima zamolio bih da mi posalje na pike888@gmail.com.
unaprijed se zahvaljujem!
pike8 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2008, 20:09   #17
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Overclocked: A History of Violence

Odigrao i ja igru. Meni se svidja jer nije teska i puna nelogicnih zagonetki kao veliki broj ostalih avantura. Znaci nesto kao Indigo Prophecy.
Ali slazem se da je kraj bas bezveze odradjen. I mnooogo pitanja je ostalo bez odgovora. Ne znam sta im je trebalo da kraj igre tako zbrzaju. Mogli su neku duzu kat scenu da ubace tu, ne bi im bilo tesko...
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2008, 20:29   #18
saniyela
Član
 
Član od: 31.7.2008.
Poruke: 57
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Overclocked: A History of Violence

Ni meni se kraj ne svidja,na pocetku je prica strasna,mislila sam da ce na kraju biti jos strasnije i zbog toga mi je bilo interesantno a ono zavrsi se bezveze
saniyela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2008, 16:58   #19
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Overclocked: A History of Violence

sa solidnim zakasnjenjem, ja uzajmih ovu igru od druga, i sad imam samo jedno pitanje pre no sto pocnem...da li ima ovde ikoga ko misli da bi Fahrenheitovim scenariom bilo dobro jedino obrisati ****, i ako ima, sta misli o prici Overclockeda? posto je, koliko sam ja shvatio, ovo je interaktivni film...

P.S.: nemam nameru da vredjam sve one (vecinu) kojima se svidela prica u farenhajtu, ali meni nije, i hocu da vidim ima li istomisljenika koji su probali Overclocked...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2008, 17:18   #20
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Overclocked: A History of Violence

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke

P.S.: nemam nameru da vredjam sve one (vecinu) kojima se svidela prica u farenhajtu, ali meni nije, i hocu da vidim ima li istomisljenika koji su probali Overclocked...
Bilo je reci o ovome na Fahrenheit temi, moje misljenje je da prica sjajno pocinje, bilo je potencijala da postane vrhunska, ali su morali da ubace standardno
Spoiler za ...:
...spasavanje sveta. Jbg.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, opis igre, overclocked

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The History Channel - Civil War Geronimo Akcione igre 18 9.2.2018 20:45
The History Channel - Great Battles Of Rome aleksandar macedonian II Strateške igre 6 7.4.2007 22:19
History problem Dimo Aplikativni softver 7 11.11.2006 1:58
Kako da obrisem history? flame Internet tehnologije 4 27.10.2006 14:22
History RPG stefanmg Mrežne igre 0 23.9.2006 12:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com