Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.8.2009, 12:06   #1
MI66
Član
 
Član od: 29.10.2008.
Lokacija: Skoplje
Poruke: 102
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Satelitski Card Sharing sa ruterom

Ovako stvari stoje.Imam kompjuter sa kablovskim internetom u jednoj sobi, a hocu da kupim Dreambox sa cardsheringom koji ce stajati u drugoj sobi (na mestu starom resivru za satelitsku).Prodavac koji mi nudi Dreambox nudi mi povezivanje izmedju Dreamboxa sa kablovskim modemom putem mreznog kabla, ali ja ne zelim busiti kase od prozora ili provlaciti kablove po podu izmedju soba da bih postavio mrezni kabal koji radi konfiguracije soba u stanu mora biti dugacak oko 20 i vise metara.Moje pitanje je dali postoji ruter koji bi se povezao sa kablovskim modemom i slao internet signal bezzicno u drugoj sobi na neku svoju prijemnu jedinicu koja bi sada sa mreznim kablom ili preku USB kabal priklucio na port Dreamboxa.Ako takav ruter postoji, koji mi model predlazete i otprolike koja mu je cena.Dali u tom slucaju mogu koristiti kablovski internet i za surfanje po internetu preko kompjutera i za card shering istovremeno.
Pozdrav.
MI66 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2009, 13:00   #2
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Satelitski Card Shering sa ruterom

Moj prijatelj ima spojen DB500 preko Airlive ap-5460 i CS mu radi sasvim lepo. Ja sam ipak svoj Dream spojio kablovima sigurnost pre svega...
Mozes slobodno "surfati" po internetu ali u nekim situacijama (Download) moze se desiti da neki kanali pocnu seckati. Problem su torenti, oni sasvim uguse konekciju i CS ne radi.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2009, 10:40   #3
sofiduda
Član
 
Član od: 3.5.2009.
Poruke: 44
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Satelitski Card Sharing sa ruterom

Kupio sam optibox 550 s izgleda kao klon dreambox.Povezao ga preko kablovskog interneta ikom.Slobodne kanale otvara bez problema ,medjutim zatvorene nece,isto je sistem sharing.U radnji gde sam uzeo kazu probaj sa lan kablom,uradim i opet nista.Internet radi i preko usb i lan a ,optibox nema sanse.Odneo sam kod njih u radnju i kada prikljuce preko lan kabla sljaka bez problema.Inace imaju u radnji adsl beotel net internet.Pitao sam dal treba da imam neki program u mom kompu ili treba da ga podesim ,kazu ne i ne.Samo ga spojim u ruter ili modem i radi.Oni tvrde da jue problem u kablovskoj.Hvala unapred ako neko zna u cemu je problem.
sofiduda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2009, 14:02   #4
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Satelitski Card Sharing sa ruterom

Citat:
sofiduda kaže: Pregled poruke
Kupio sam optibox 550 s izgleda kao klon dreambox.Povezao ga preko kablovskog interneta ikom.Slobodne kanale otvara bez problema ,medjutim zatvorene nece,isto je sistem sharing.U radnji gde sam uzeo kazu probaj sa lan kablom,uradim i opet nista.Internet radi i preko usb i lan a ,optibox nema sanse.Odneo sam kod njih u radnju i kada prikljuce preko lan kabla sljaka bez problema.Inace imaju u radnji adsl beotel net internet.Pitao sam dal treba da imam neki program u mom kompu ili treba da ga podesim ,kazu ne i ne.Samo ga spojim u ruter ili modem i radi.Oni tvrde da jue problem u kablovskoj.Hvala unapred ako neko zna u cemu je problem.
Zatvoreni portovi na ruteru. Prvo sto mi pada na pamet... Proveri.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Call of Duty Real-Time Card Game (kartaška igra sa tematikom drugog svetskog rata) Liquid Nitrogen Brbljaonica 9 7.6.2008 12:56
Sharing ne radi u potpunosti alien Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 3.10.2007 15:36
Card Locked - Problem sa mem. karticom... Željko Nosači podataka 2 9.9.2007 13:57
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40
Život sa kompjuterašem Marko_L Cvet kompjutera 86 20.2.2006 1:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com