Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.7.2006, 11:32   #1
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Wink MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Jedan od najboljih( ako ne i Najbolji) Mecha Anime-a koje sam imao priliku da gledam
Prosto Briljira i narativno i audio-vizuelno
Inace za neupucene radi se o dve serije

Gundam Seed(2002/2003)


i

Gundam Seed Destiny( sequell)(2004/2005)



Siguran sam da sve vise ljudi kod nas ima prilike da ih vidi. Pa stoga me zanima kakvi su vasi komentari ??

A za one koji josh nisu videli predlazem da to urade obavezno

A evo i prilike za GUNDAM fanove kod nas( nadam se da ih ipak ima,) da malo diskutuju o ovoj vrlo popularnoj Franchizi
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2006, 13:53   #2
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Gundam Seed i Destiny

SEED Destiny imam ali SEED nisam imao prilike da nabavim zadovoljavajućeg kvaliteta. Naravno dok ga ne nabavim, neću pogledati ni jedan. Kad bolje razmislim možda ih ne pogledam dok ne nabavim većinu Gundam serijala (a to će biti uskoro ) pa onda ih sve grunem redom, hronološki.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2006, 15:21   #3
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Gundam Seed i Destiny

E da srecom nabavio
sam Seed u sasvim zadovoljavajucem DVD kvalitetu( i to Dual Audio varijantu- Iako se Uzasavam onoga --KIRA YAMATOU LAUNCHING)
Ako nabavljas ostale Gundam serijale( a ima ih pozamasan Broj) - preporuka je pogledati "Z (Zeta)Gundam"i ZZ(double Zeta) Gundam"- vaze za generalno najbolje Gundam Serijale

Sto se Gundam Winga tiche- zanimljivo ali ne previshe- narocito Kitnjasti Dizajn mobile suitova- koji liche na igrachke za Dechicu

P.s - Gundam serijali su uglavnom poznati po velikom pridavanju znachaja muzici - Pa stoga serije od po 50tak epizoda imaju i po citavih 4 full OST-a
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2006, 16:53   #4
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Gundam Seed i Destiny

imam Gundam Wing - Endless Waltz,Kidou Senshi Gundam 0083 OVA,Victory Gundam i Gundam Seed. Sve je odlicnog kvaliteta,a evo i linka do kataloga ostalih anima (1,25 TB) Katalog , u cft formatu je,ko je razpolozen za rezmenu (samo sa HDD-ovima) nek sa javi i molim vas da se ogranicite na 50 GB
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 17:20   #5
Gungrave
Novi član
 
Član od: 24.2.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Gundam Seed i Destiny

Ja imam:

Mobile Suit Gundam
Mobile Suit Gundam - The 08th MS Team
Mobile Suit Gundam MS igLoo
Victory Gundam
Turn A Gundam
Mobile Suit Gundam F91
Gundam 0083 - Stardust Memory
Gundam Wing
Gundam Wing - Endless Waltz
Gundam seed
Gundam Seed Destiny
Mobile Suit Z Gundam - Heirs to the Stars
Mobile Suit Z Gundam II - Lovers

A pokusavam da nabavim ostatak.
Gungrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2006, 0:46   #6
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.490
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Gundam Seed i Destiny

Citat:
P.s - Gundam serijali su uglavnom poznati po velikom pridavanju znachaja muzici - Pa stoga serije od po 50tak epizoda imaju i po citavih 4 full OST-a
Koji su BTW odlični.
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2006, 3:57   #7
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Gundam Seed i Destiny

Ne da su odlicni. Negp cak i bolje od Odlicni

Zato sam sa zadovoljstvom pribavio svih 8 ost-a sto se SEEDa i Destinyja tiche( + jos i singlove za OPeninge i endinge)

Inace moji omiljeni - Tamaki nami REASON(kao i Tamaki nami - Belleive)
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2006, 20:40   #8
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Wink MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

E ovako. Sobzirom na cinjenicu da je broj posetilaca ovog foruma upoznatih sa pojmom ANIME porastao sirimo business.

Ova tema odnosi se iskljucivo na MECHA ANIME -podzanr( ostvarenja tipa - Gundam, Macross,Evangelion ,Robotech,Appleseed.....)
Tako da postujte ovde o vashim omiljenim serijama/filmovima. mecha designima, likovima, prichama, model kitovima i tako dalje
Sta ste gledali, sta biste zeleli da gledate....

Napomena( Transformersi ne spadaju u mecha anime, niti u anime uopste pa stoga nemojte postovati o njima. -u pitanju je clasichan americhki Cartoon)


Pa izvolte
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 2:08   #9
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Malo(vishe) MECHA ANIMEA

Citat:
nesonjacc kaže:
Napomena( Transformersi ne spadaju u mecha anime, niti u anime uopste pa stoga nemojte postovati o njima. -u pitanju je clasichan americhki Cartoon)
E ovaku glupost nisam očekivao od tebe. Zar ti Toei Animatio zvuči kao američka kompanija. Ako nisi znao evo sad znaš da su Transformers-i ANIME. Da li je neka američka kompanija radila neke prerade ili neke svoje verzije Transformers-a nemam pojma jer se nisam ni interesovao, nisam ljubitelj istih. Tatakae! Chou Robot Seimeitai Transformers, je prva Transformers serija od 98 epizoda iz '84, a i danas se prave novi serijali (mada ih ne radi Toei). Znači domaći da uradiš.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 2:26   #10
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Malo(vishe) MECHA ANIMEA

Wow -svakome moze da se desi.
Dodushe info o transformersima pod tim naslovom nije bash lako naci.-tako da i nije cudo.
Druga stavka je izuzetno losh kvalitet animacije -koji me je takodje naveo na ovu gresku.

Cak i AniDB i Anime news network imaju sture informacije o tome dok ih zvanicni sajt TOEI ANIMATIO i ne pominje.


Transformers (U.S. TV) : Animation
Transformers: Masterforce (TV) : Production
Transformers: Scramble City (OAV) : Animation
Transformers: The Headmasters (TV) : Production
Transformers: The Movie (U.S.) : Animation
Transformers: Victory (TV) : Production
Transformers: Zone (OAV) : Production

Interesantno -Toei Animatio je otac serijala -DBZ, Digimoni , Sailor Moon -a- sto je joh jedan razlog zbog kog nisam obratio paznjui na ovo.
Ali dodushe i Voltrona


Elem ipak sam ovu temu namenio REALNIM robotima, pa bih zamolio da se o transformersima ne postuje.
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 23:17   #11
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Dakle -omiljene serije, likovi, priche,Mecha designs..

Kao i sta biste voleli da vidite u nekim buducim serijama..

Poslednja ispravka: Simke (21.9.2006 u 0:09)
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 23:29   #12
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Malo(vishe) MECHA ANIMEA

Što se tiče mecha serija, ne mogu da se pohvalim da sam odgledao mnogo. Serije koje su ostavile baš baš poseban utisak na mene su RahXephon i Soukyuu no Fafner, mada one ne stavljaju mecha-e u prvi plan, to su serije više Evangelion tipa. Sledeći je ne prevaziđeni Zone of the Enders: Idolo, najbolja kratka mecha OVA koju sam gledao što se ne može reći i za ZOE: Dolores,i - koji me potpuno razočarao. Dizajn Idolo-a je nešto najlepše što sam video, a takođe i jako zanimljiva ideja da se kokpit nalazi kod prepona (malo štrči i liči na onu mušku stvar). Mislim da je ovo odlična ideja i jedino razumno mesto računajući veličinu mecha-e. Sa tolikim dimenzijama mecha-e, kokpit se nebi mogao smestiti u grudi, abdomen a pogotovo ne u glavu. Full Metal Panic se ne sme zaobići. Svi se sećamo i Granzort-a iako relativno loša serija ipak mi je ostala u srcu i mnogo mi se sviđa onaj zdepasti dizajn mecha. Patlabor su takođe legendarni serijali, nažalost odgledao sam samo filmove (3 komada), preporuka za ljubitelje Sci-Fi trilera. Najrealnija serija sa mecha-ma je Gasaraki (Sunrise, jel ti poznato?), znači mecha-e su daleko od onoga što se može videti u ostalim serijama. Izgledaju nekonvencionalno, imaju fino razvijen način upravljanja, razrađena vojna taktika znači veoma visok stepen realnosti. Ovakav oblik mecha bi mogli očekivati u nekoj ne tako dalekoj budućnosti u vojnoj upotrebi. Shin Getter Robo 2004, najbolja mecha zezancija, očuvava duh prastarih mecha serija i ekstra je brutalna i nasilna. Aura Battler Dunbine (opet Sunrise) ima takođe zanimljive mecha-e insektoidnog oblika. Dual Paralel Trouble Adventure, harem anime + mecha-e. Eureka seveN nisam odgledao, čekam da ga Nanashi izbaci do kraja, ali koliko se ljudi napržilo na ovu seriju nebi smeo da me razočara, mada ideja o surferskim mecha-ma mi i nije baš zanimljiva ideja. Top wo Nerae (poznatiji kao Gunbuster), zamalo da zaboravim, takođe legendarna serija. Gundam serijal nijedan nisam gledao a ni ne nameravam dok ne nabavim još par serijala, a onda sve đuture. Zatrokiro mozak, više ne mogu da se setim...
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 23:43   #13
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Bogami obimno. -svaka cast. Kad bi ljudi kod nas bili makar deseti deo toga upoznati sa Mecha ANIME-om we would be happy

Jedini minus ti je to sto nisi gledao ni jedan Gundam serijal.

Kad smo kod Gundam serijala - Universal Century serije -mi uopste ne prijaju. Previshe suvoparno( jedini izuzetak je 08th ms team -koji mi se bash dopao)
-Alternate universe serije bolje prolaze - Gundam X ne treba propustiti( iako je serija cancelovana posle 39 ep) -Meni je bash simpatichna.
Wing nisam josh gledao ( nabavlja se sad)

A Cosmic era serije -Seed, Destiny, Stargazer su za mene Woooooow

I da - Za razliku od Toei Animatio i slichnih - SUNRISE RUUULEZ

Gasaraki nisam Gledao ali na preporuku ce se nabaviti

Inache cuo sam par dobrih komentara kad je u pitanju RaXephon -ali nisam bash neki fan fantasy like stvarcica. Vishe sam za onaj Militarry aproach koji imaju Gundam ,Macross i sl.
I naravno da se secam granzorta - SLazems e da je serija losha -ali i meni je prirasla za srce.
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 0:47   #14
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Ne brini se ti za Gundam, biće to odgledano samo što nisam hteo da gledam zbrda - zdola. Sunrise-u je specijalnost mecha anime i tu nema sumnje, od njega dolaze najbolje mecha serije ali je Toei majka svog animea, najstarija anime produkcijska kuća i animatorski studio. Prstom ubodi koju god oćeš seriju iz '70-'80 godina (a i ranije) i sigurno ju je uradio Toei. Recimo Galaxy Express 999 i ostali serijali koji se oslanjaju na njega po broju naslova možda prevazilaze i Gundam, ali ne i po ukupnom broju epizoda. Neke najlegendarnije serije uradio je upravo Toei.
Pomenuo si jednom da imaš Granzort DVD-ove. Jel to kao originalne, pošto ja nisam naišao na informaciju da su ga Ameri ikad preveli i distribuirali. Sve što sam našao su neki ripovi HKDVD-ova gde prevod nema veze sa radnjom.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 1:09   #15
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Danas sam odgledao Appleseed i moram da kažem da sam ODUŠEVLJEN filmom!
Koliko mi se čini ono nije crtano, već je radjeno u nekom 3D programu. Baš me interesuje, pa ako neko zna neka prozbori reč-dve na tu temu.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 1:17   #16
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Vidi ti njega . Bravo majstore


I da dobro ti se chini. Appleseed nije crtan. Cak ni likovi( sto je moja jedina zamerka)-jer nisu dovoljno zivahni.
Ali zato sve ostalo ima visoku ocenu. Mada su mi oni njihovi mechovi( power armori) -odnekud poznati. Hm seticu se vajda

A sada se ceka nastavak
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 1:35   #17
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Citat:
nesonjacc kaže:
I da dobro ti se chini. Appleseed nije crtan. Cak ni likovi( sto je moja jedina zamerka)-jer nisu dovoljno zivahni.
Nisu živahni?! Pa mnogo su živahniji od drugih anime likova... Nisu prikazani uglavnom sa jedne strane, kao u drugim anime filmovima, već su dinamični, okreću se, skaču, trče... Pokreti su toliko realni, da mi se na momente učinilo da su živi glumci.
U čemu su radili? Da nije LW?!
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 2:36   #18
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Ama bre - Nisu zivi kao anime likovi. I nekako se previshe poznaje da su 3d( mislim prevashodno na grimase lica)
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 3:23   #19
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

@Highlander, u pravu je nesonjacc, likovi izgledaju kao beživotne lutke. Ovakav vid animacije je možda tečan ali ne može da oživi likove koliko to može da uradi klasičan vid animacije i crtanja. Jednostavno lica im nisu dovoljno dobro animirana, a tu ne uračunavam pokrete usana i očiju. Ruka, olovka i papir su i dalje nenadmašni.

Ove godine treba da nas obraduje, pored još jednog filma, i Appleseed TV serija, verovatno od 20+ epizoda.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 5:31   #20
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Mislim da imamo istu verziju granzorta.-u kojoj je TAICHI preveden kao JONES. a LABI kao KARL. -i josh 1000 bisera


( samo sto ja nekako nabavih i oba OSTa) - Ne ameri ga nikada nisu dubovali( a ni subovali) - Inache info o njemu je na netu toliko stur da je to cudo jedno. Nema Fanova , slika, Nema nista.
Pitam se kako li su samo ovi nasi sa RTSa dosli do njega.

A sto se Sunrisea tiche - I majka i otac Mecha animeu. Prosto sam odusevljen njihovim marketingom -Prenatrpaj potencijalne kupce Svim i svacim-Serije. OVA-e, Model Kitovi, Igre.....i sve to na KUB.

Sta je sve releasovano samo u 2006.( a nagadja se da ce 2007 sledeci nastavak SEEDA)

Za razliku od ubogog Robotech.com-a i sacice ljudi tamo koji se nerviraju zato sto je nastavak Robotecha ponovo odlozen( a najavljen je za 2004 ) - i to posle 20 godina -Cudim se odkud taj sajt ima solidan rating - Kad na njemu boravi jedno 5 coveka dnevno( i isto toliko i postuje)

Sunrise sa jedne - i Harmony gold sa druge strane su suste suprotnosti -Kao nebo i zemlja
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com