Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.11.2012, 13:17   #61
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
Ne postoji odloženo plaćanje na koje se ne plaća neki vid kamate. To što PIŠE da nema kamate ne znači da ona nije uračunata u cenu. Jeftin marketinški trik.
Ok, slazem se, ali u ww nisam uspeo da pronadjem sta je to sto je uracunato u cenu. Cene koje pisu u prodavnici ostale su iste kada se sklopio ugovor za odlozeno placanje na 12 meseci. nema razlike u ceni kao da sam sad dao pare ili otplaciovao na godinu dana.

Ima razlike jedino u web kupovini , tada je cena niza , ali tada nema na 12 rata. mozda je to to, ali svejedno u ww ako udjes u prodavnicu i kazes daces mi to i to ( pod uslovom da imaju trenutno u prodavnici) oni ti naplate skuplju cenu nego od one sto je kao da si otisao na web, narucio i oznacio da ces pokupiti u prodavnici.

Tako da, mozda je to taj trik, ali mislim da nije vezan za kamatu.
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2012, 14:02   #62
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Da li mogu da raskinem ugovor ako sam kupio preko neta i ako je racunarska oprema sto je stigla DoA?
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2012, 14:57   #63
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Citat:
Peruzzi kaže: Pregled poruke
Da li mogu da raskinem ugovor ako sam kupio preko neta i ako je racunarska oprema sto je stigla DoA?
Šta znači da je oprema DoA? :P Nema toga u srpskog zakonodavstvu...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2012, 15:00   #64
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Dead on Arrival?
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2012, 15:49   #65
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Nvm, problem sam resio sam.. (jbg nova tehnologija pa covek zaboravi na neke stvari :P, u ovom slucaju napajanje za procesor) Inace ako DoA ne postoji u zakonu, postoji na sajtu firme u kojoj sam narucio (e) gde kaze da ako je oprema DoA da se odma' zove servis... (sto sam ucinio, i spustio slusalicu posle 15min cekanja i loop-a sa druge strane "molimo vas sacekajte operatera.."
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2012, 19:20   #66
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Kad pogledaš sajtove IT opreme, stvarno čovek pomisli da je neverovatno snadbeveno. Međutim kad se nešto poruči dolazi do ,,baga''. Problem kod dobavljača je velika pismenost jednog dela kupaca Ako iole razumeš tehnologiju ne mogu lako da ti uvale škart robu. Čak i oni koji ne znaju da poruče uz preporuku pismenog preporučioca dolazimo do istog. Problem je u glavama dobavljača koji smatraju naše tržište za tržište trećeg sveta. Sto mi i jesmo u jednom delu ali ne u celom.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2012, 16:45   #67
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom

Postoji sve u zakonu,sad sto ti pravis od muve slona pa se nekad ishitreno reaguje nije bas dobro. Mora se nauciti biti strpljiv i opusten u suprotnom samo oslabljujes svoje zdravlje.

I ja sam nesto slicno imao zbog greske u nazivu proizvoda i slici u e firmi i ljudi su mi maximalno izasli u susret ponudivsi mi odmah da vratim robu zbog greske kojom je izazvana zabuna iako sam ih ja lepo pitao i da mi vrste novac.

Tako da ne mojte odmah d askacete u ovo ne radi ovo fali itd lepo proverite sve uredno upoznajte se sa vasim pravima i ljubazno i sve ce se resiti.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2012, 17:03   #68
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
kad pogledaš sajtove it opreme, stvarno čovek pomisli da je neverovatno snadbeveno.
Истина.

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
međutim kad se nešto poruči dolazi do ,,baga''
Нема ништа ни да се поручи, кад одем директно у продавнице. Сајтови пуни свега и свачега. У продавницама по која социјална конфигурација, по који монитор, 2-3 лап топа. Ма смешно.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2012, 17:40   #69
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Nikome se ne isplati da drzi po prodavnicama sve i svasta, drzi samo ono sto se dobro prodaje. Na sajtovima se postavljaju i stvari koje mogu da se poruce pa kad stigne, naravno, za azurnost sajtova nema opravdanja. Neki imaju fino resenje da na sajtovima postave i da li odredjeni proizvod imaju u nekoj prodavnici/magacinu. Treba uzeti u obzir i da je Srbija mala i siromasna zemlja i da nema puno nas koji su spremni da daju malo vise para za neku egzoticniju komponentu. To sto se vidi na ova dva, tri IT foruma je odprilike i sva potraznja u Sbiji, a to je realno malo.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2012, 23:46   #70
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Nikome se ne isplati da drzi po prodavnicama sve i svasta, drzi samo ono sto se dobro prodaje. Na sajtovima se postavljaju i stvari koje mogu da se poruce pa kad stigne, naravno, za azurnost sajtova nema opravdanja. Neki imaju fino resenje da na sajtovima postave i da li odredjeni proizvod imaju u nekoj prodavnici/magacinu. Treba uzeti u obzir i da je Srbija mala i siromasna zemlja i da nema puno nas koji su spremni da daju malo vise para za neku egzoticniju komponentu. To sto se vidi na ova dva, tri IT foruma je odprilike i sva potraznja u Sbiji, a to je realno malo.
A realno, da li bi ti rizikovao kupovinom pet i7 procesora i držao ih u radnji? I izađe nova serija, jeftinija, brža, a šta ćeš ti onda?
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2012, 1:11   #71
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Upravo to i kazem, ni sam ne bi kupovao vise i7 procesora kada znam da nece bas tako lako otici. Mnogo je sigurnije uzeti par Athlon II procesora jer ce oni otici brzo.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2012, 2:19   #72
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Da,a sta ako se nekom jvi,potreba bas za time,i treba da poruci,a ne moze zato sto treba mionimum 5 komada? Uvek se mora imati neka kolicina,Sta se ne proda sklapa se kompjuter od toga i tako u krug.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2012, 9:23   #73
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Oni treba da imaju u vidu da neku komponentu treba da prodaju sa 0% zarade. Upravo takve komponente treba da imaju odredjenu kolicinu rizika pri prodaji. A sto su marze enorme u nas to nikog ne dotice, jel' tako?!
Postoji isti problem kad se na primer odredjeni laptop kome sledi hit na nekom trzistu uveze na neadekvatan nacin. Naime uvoznik koji poruci 1000 komada takvog istog ima u startu nizu cenu od onog koji je porucio 50 komada. E sad treba pogoditi koji ce laptop da bude hit na takvom jednom trzistu, da se ne bi zatrpao sa takvim jednim proizvodom. Valjda se zato izucavaju skole da bi odredjeni uvoznik uopste bio u stanju da proceni tako nesto.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2012, 11:20   #74
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Gospodo, vodite politiku uvoza i cena, a da pri tome ne poznajete u dovoljnoj meri funkcionisanje IT tržišta niti situaciju u Srbiji (na tom polju). Većina vas su krajnji kupci proizvoda (stoga razumem frustriranost slabom ponudom, nekvalitetom ili lošom cenom), da li je neko radio u maloprodaji ili veleprodaji?

IT roba je vrlo "kvarljiva" u smislu da ne sme da stoji dugo jer brzo zastareva pa zato i ne dolazi u velikim količinama. S druge strane naše tržište nije platežno sposobno za robu nekog visokog kvaliteta, zato imamo veliki broj "kung-fu" marki niže cene, ali i kvaliteta pa čak i u tim uslovima maloprodaja po Srbiji propada. Malih nezavisnih radnji je sve manje, veliki lanci dominiraju i često se nelojalnom konkurencijom bore za tržište.

Marže koje tako rado pominjete zavise od dosta faktora, ali marža i zarada nisu iste kategorije. Od maloprodaje se niko u Srbiji neće obogatiti, a stvaranje monopola može samo negativno da se odrazi na potrošače.
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2012, 14:25   #75
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Da,a sta ako se nekom jvi,potreba bas za time,i treba da poruci,a ne moze zato sto treba mionimum 5 komada? Uvek se mora imati neka kolicina,Sta se ne proda sklapa se kompjuter od toga i tako u krug.
Pa ne ide to bas tako. Prvo, prodavnice nisu uvoznici, prodavnice kupuju od uvoznika. Tako i ponuda zavisi od onoga sto uvoznici uvezu. U Srbiji ima 3 vecih uvoznika (Alti, ComTrade i Kimtec) koji sami uglavnom rade na veliko dok je maloprodaja u drugom planu, odnosno najcesce male prodavnice uzimaju od njih. Niko od njih ne razmislja o tvojim pojedinacnim potrebama sve dok te potrebe nisu iste i kod mase drugih. Bitna je samo zarada.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2012, 18:33   #76
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Sad sam naručivao nešto i više nikad.
Uzmem, između ostalog, gamepad u Emmiju od oko 780 din. Jedno dugme ne radi. Nazovem call centar, kažu pošaljite u Alti servis na NBG...
Ja pošaljem, pošiljka se vratila, morao da platim poštarinu 300 din. Refundiraće je, verovatno, malo morgen. Plus moram da se lomatam do NBG...

Samo lično, ništa na daljinu...

Poslednja ispravka: zvucnjak (14.12.2012 u 18:46)
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2012, 18:51   #77
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

To sto se tebi desilo ne znaci da se uvek desava,ja isto odatle uzimam,ali nisma imao problema nikakvih,meni su poslali externi suportno od onog koji sam porucio,i ljubazna pr sluzbenica mi je rekla da odmah pozovem njihov kol centar kako bi poslali kurira da dodje i pokupi robu nazad i da mi vrate pare. Pre slanja trebao si da zoves taj servis da im najavis posiljku,da znaju,a ne da saljes i cekas da prime,odkud oni znaju da si ti poslao bas zbog reklamacije. Drugo ako si vec uzeo online,imas rok od 14 dana da vratis radnji tu robu i napises sta ti je problem,i zamenili bi ti za ispravan. Lako je kritikovati druge,ali hajde da vidim vas da radite to,pa da cujem sta bi posle rekli,kad bi malo opipali stvari iz prve ruke kako sve funkcionise.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2012, 19:00   #78
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Sve sam ja dogovorio detaljno sa gospođicom na telefonu i uradio kako mi je rekla.

Nevermind, što bi rekli, svaka škola se plaća...
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2012, 1:53   #79
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Ova kriza počinje sve više da me nervira. Polako ponestaje izbor SVEGA za kupovinu. Jbt, ovo je nevjerovatno.

Moj cimer sad doduše naručio laptop preko neta. Iako ja to ne bih uradio dok ne "osjetim" plasitku, pokazao se dobrim, neki fujitsu
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2012, 2:01   #80
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ova kriza počinje sve više da me nervira. Polako ponestaje izbor SVEGA za kupovinu. Jbt, ovo je nevjerovatno.
Mislim da nije toliko kriza koliko kraj godine. Tamo negde pred kraj decembra prošle i početkom januara ove godine tražio sam neku komponentu i niko živi nije imao, jedva sam iskopao skoro zadnji primerak iz jedne prodavnice. Dok sam recimo kasnije u martu i početkom aprila mogao da biram, ali meni baš trebalo tada.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Izbori u Srbiji cubrovic Programi za mobilne telefone 0 25.4.2012 11:46
Nintendo DS al0cunit Konzole 80 18.2.2011 15:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com