Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.6.2009, 22:04   #101
Greko Darstiva
Veteran
 
Član od: 5.4.2008.
Lokacija: Ivanjica
Poruke: 752
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 191 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Preko koga uzimas ADSL?
Ako uzimas od Telekoma dobices ruter sa 4 mrezna prikljucka i onda sve sto ti je potrebno je dovoljno kabla od rutera do daljeg kompjutera.
Greko Darstiva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 22:15   #102
Dzeki
Član
 
Član od: 25.6.2009.
Poruke: 60
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Telekom naravno..A kabl mrezni?Znaci u ovom slucaju delimo SAMO Internet konekciju?To mi odgovara..A da li ce nam veza od npr 1mb/s biti uvek podeljena na po 512 kb/s, nebitno da li je neko od nas na netu??
Dzeki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 22:18   #103
Greko Darstiva
Veteran
 
Član od: 5.4.2008.
Lokacija: Ivanjica
Poruke: 752
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 191 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Citat:
Dzeki kaže: Pregled poruke
Telekom naravno..A kabl mrezni?Znaci u ovom slucaju delimo SAMO Internet konekciju?To mi odgovara..A da li ce nam veza od npr 1mb/s biti uvek podeljena na po 512 kb/s, nebitno da li je neko od nas na netu??
Da ovime delite samo net. Kada to lepo povezete skinite sa neta NetLimiter i instalirajte ga na oba kompa. Zatim podelite protok i to je to.
Greko Darstiva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 22:26   #104
Dzeki
Član
 
Član od: 25.6.2009.
Poruke: 60
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

A neka softwerska podesavanja nisu potrebna?Kako ce to da radi na nekih 25 metara daljine?
Hvala na odgovorima..
Dzeki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2009, 14:50   #105
Haron
Član
 
Član od: 12.11.2008.
Poruke: 101
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 45 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Haron
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

mene zanima povezivanje preko wireless-a sa komsijom, ja sam na 9 spratu a on na 5 tako da je jedno 10-15 metara izmedju nas + zidovi, pa me zanima da li je moguca ta konekcija ili nije mada ja cisto sumnjam...
Haron je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2009, 13:46   #106
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

I mene zanima slično. Koliki je domet nekog pristupačnog wireless rutera? Ja sam na 5, komšija na 3. spratu. Doduše, i u različitim delovima zgrade smo.
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2009, 13:55   #107
pezzilla
Član
 
Član od: 2.5.2006.
Poruke: 82
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Nije to baš isplatljiva kombinacija. I ako uspeš da se nakačiš, samo ćeš živce da gubiš zbog pucanja mreže.
Mnogo je, brate, nestabilan ovaj wireless. Kabl je zakon
pezzilla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2010, 22:47   #108
gordan84
Novi član
 
Član od: 28.9.2008.
Lokacija: Trebinje, RS-BiH
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gordan84
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Hoću 2 računara da umrežim tako da djele adsl i fajlove na hdd-u.

Na jednom računaru je wireless kartica a na drugom je prikačen adsl iz modema preko usb-a, dok je drugi mrežni kabl iz modema spojen na access point Planet WNAP-1120 300Mbps (http://www.planet.com.tw/en/product/...v.php?id=18409).
Djeljenje interneta funkcioniše normalno ali prenos fajlova ide po 1MB/s, ili niže tako da ispada da mogu brže preko interneta dijeliti fajlove (bukvalno, al' nemam tako brz adsl) nego direktno. Setovao sam Planet da radi kao AP. Ostalo baš i ne znam šta je.
Imam 54Mbps Wireles karticu ali zamjeniću ja za gigabitnu (ako treba)?

Šta treba da uradim da imam brz protok pri prenosu fajlova?
gordan84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2010, 22:05   #109
dragance1959
Novi član
 
Član od: 9.1.2010.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Citat:
gordan84 kaže: Pregled poruke
Hoću 2 računara da umrežim tako da djele adsl i fajlove na hdd-u.

Na jednom računaru je wireless kartica a na drugom je prikačen adsl iz modema preko usb-a, dok je drugi mrežni kabl iz modema spojen na access point Planet WNAP-1120 300Mbps (http://www.planet.com.tw/en/product/...v.php?id=18409).
Djeljenje interneta funkcioniše normalno ali prenos fajlova ide po 1MB/s, ili niže tako da ispada da mogu brže preko interneta dijeliti fajlove (bukvalno, al' nemam tako brz adsl) nego direktno. Setovao sam Planet da radi kao AP. Ostalo baš i ne znam šta je.
Imam 54Mbps Wireles karticu ali zamjeniću ja za gigabitnu (ako treba)?

Šta treba da uradim da imam brz protok pri prenosu fajlova?
Ne znam koji imas ADSL, ali moje iskustvo sa TELEKOMOM je odlicno? Nije reklama, dobijas po novom (sto ja koristim oko 6 meseci), ruter koji je istovremeno i wireles, odnosno ima antenu i 2 izvoda za Lan kablove ( mozes i njih da umnozis koliko hoces preko svica). Preko kabla Lana imam konekciju 100,0 Mbs, a preko wireles-a oko54,0 Mbs. Koristim na 2 laptopa u razlicitim sobama i razlicite marke (Dell i Acer) a na desktop racunaru preko mrezne kartice, sto si verovatno zakljucio. Znaci wireles je malo sporiji ali to se ne primeti (verzija od 1400,00 din sa PDV-om mesecno). To ti ide na fiksni broj, koji je slobodan, a racun dolazi uz telefonski. Uvek imas vezu pa i kada nema struje, nemas problema sa provajderima koji stalno nesto cackaju. Ne treba ti dodatni wireles ruter niti antena. Samo sto verovatno telekom, kao ni drugi, ne voli da vise njh koriste jednu liniju?
-Ne treba skidati novu verziju softvera jer po difoltu zatvori wireles!
-Takodje umrezavanje je jednostavno i ne moras mnogo znati veoma je jednostavno, ako iole znas o mrezama, ostavis sve automatic. Posalji mi email pa cu ti poslati uputstvo. Ne moze da stane u Priloge- Atacmans.
dragansegovic@yahoo.com
Zaboravih da kazem sve je umrezeno i laptopovi i desktop, znaci bez obzira da li je linija ili wireles! Izbor je tvoj.
Verovatno je nezgodno da busis zid, ali moras i kabl od mreze kroz ceo stan. Po mom iskustvu kad god sam sa nekim nesto tako radio, pogresio sam, uvek .neko zavisi od onoga prvog, razmisli. A i na ciji ce racun ici placanje.

Poslednja ispravka: dragance1959 (10.1.2010 u 22:17)
dragance1959 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2010, 22:29   #110
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Citat:
pezzilla kaže: Pregled poruke
Nije to baš isplatljiva kombinacija. I ako uspeš da se nakačiš, samo ćeš živce da gubiš zbog pucanja mreže.
Mnogo je, brate, nestabilan ovaj wireless. Kabl je zakon

meni nikad nije pukla mreza preko rutera,a kompovi su bili dva sprata razmaka.....zasto busiti rupu u zidu,kad mozes da surfujes uz pomoc wireless adaptera,koji je ko flash,samo gurnes,nadjes njegovu grupu,ukucas pasword(ako ima),i furnes na redtu.....ne smem vise.pozz,odluci sam...
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 14:02   #111
Stronger
Član
 
Član od: 3.12.2009.
Lokacija: Srbija
Poruke: 293
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

zna li neko gde ima da se kupi usb-e produzni kabl od 10m i koliko otpr kosta?
Hvala
Stronger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2010, 1:59   #112
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Citat:
dragance1959 kaže: Pregled poruke
[B]. To ti ide na fiksni broj, koji je slobodan, a racun dolazi uz telefonski. Uvek imas vezu pa i kada nema struje, nemas problema sa provajderima koji stalno nesto cackaju. Ne treba ti dodatni wireles ruter niti antena.
E kako to radi kada nema struje? Meni bi trebalo tako nesto ali cime se ti ruteri napajaju?
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2010, 18:54   #113
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Pa, čovek se malko zaneo
Naravno da mora da ima struje svuda gde treba... pa i kod tebe.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2010, 20:51   #114
SyoncMaster
Član
 
Član od: 8.4.2009.
Lokacija: SRBIJA\BEOGRAD!
Poruke: 492
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SyoncMaster
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

kako da bezicno spojim 3 PCa.. (U razlicitim zgradama)
Znaci da bude kao LAN(Da mozemo da se umrezimo...Razmenjujemo fajlove, igramo neke M.P. Igrice..itd)
Izmedju mene i ostala 2 PC se nalazi drvece (Orah..)
Sa jednim imam 40m, a sa drugim 70m vazdusne linije + razlika u visini
SyoncMaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2010, 22:05   #115
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Koliki je budžet?

Najbolje je da kod tebe stavite jedan malo bolji ruter, i da na njega namontirate jednu omni antenu od barem 8dB. ti se na ruter poveži kablom a tvoje komšije Wireless karticama. U suštini tvojim komšijama mislim da neće trebati ništa osim malo biljih W. Kartica. Recimo TP-Link 551G.

To je odprilike ono što je potrebno tvojim komšijama da se povežete!
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2010, 23:13   #116
SyoncMaster
Član
 
Član od: 8.4.2009.
Lokacija: SRBIJA\BEOGRAD!
Poruke: 492
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SyoncMaster
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Cekaj meni treba A.P. (Npr. TP-Link TL-WA500G ) + Antena + Kartice(Za njih)..?
SyoncMaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2010, 23:22   #117
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Citat:
SyoncMaster kaže: Pregled poruke
Cekaj meni treba A.P. (Npr. TP-Link TL-WA500G ) + Antena + Kartice(Za njih)..?

Možeš da staviš ili AP ili ruter, sve jedno u tvom slučaju!
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2011, 14:57   #118
Bogdan Markovic 94
Novi član
 
Član od: 1.1.2011.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Treba mi hitna strucna pomoc.
Evo ovako...
Imam ideju da napravim neki komsijski server za filmove za jedno 10 kompova a mozda i vise (ne strimovanje,nego varijanta prekopiraj pa gledaj).
Planiram da napravim jedan solidan server koji ce imati naprimer (Phenom 3Ghz,4-8Gb DDR3 rama, 4-10TB HDD).
Takodje planiram da stavim jedan ruter kako bi to sve delio preko wirellesa.

Moja pitanja:
1- Dali wirelles ruter moze da izdrzi toliko prenosa podataka,odnosno da li moze da isprati ovaj komp (znaci da brzina kopiranja ne padne na 500kb kada svi pocnu istovremeno da kopiraju).?
2-Na ruterima naprimer pise da je max 20dB. Da li se to odnosi na svaku antenu pojedinacno ili na sve ukupno?
3-Da li bi ovaj ruter odgovarao http://winwin.rs/-ultimate-wireless-...roductId=23239 (imajte na umu da bi koristio g varijantu, tako da n brzina od 300Mbs nepali, zato sto ova velika antena ne podrzava n.

4-Da li bi sve radilo kako treba i u fullu ako bi umesto jedne antenice stavio ovu http://winwin.rs/-tp-link-tl-ant2412...roductId=21602
(mnogo je veca nego sto deluje na slici) evo prave slike.
.
I sta mislite koji je optimalni domet ove antene?


Ako je sve ovo nepije vodu ili ako imate neki drugi predlog drugu ideju molio bi da mi je kazete.

Hvala u napred.

Poslednja ispravka: Freško (2.1.2011 u 14:25)
Bogdan Markovic 94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2011, 15:45   #119
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Evo ja ću gledati da ti odgovorim što detaljnije mogu:

Citat:
Bogdan Markovic 94 kaže: Pregled poruke
Imam ideju da napravim neki komsijski server za filmove za jedno 10 kompova a mozda i vise (ne strimovanje,nego varijanta prekopiraj pa gledaj).
Prvo što ti treba je softver, u vezi s tim preporučujem FreeNAS. On će ti pružiti sve što ti je potrebno kada je mrežni File Server u pitanju, ima čak i neke napredne stvari poput Dynamic DNS koji ti omogućava da ti server uz dobru internet konekciju bude dostupan i preko interneta. Tako da ti lični fajlovi koji ti stoje na severu budu dostupni svuda. Zatim ima svoj odličan Torrent klijen Transmission, kpji zaista fantastično obavlja posao, ima tu još dosta ekstra stvari da ih ne nabrajam preuzmi ga s neta i isprobaj.

Citat:
Bogdan Markovic 94 kaže: Pregled poruke
Planiram da napravim jedan solidan server koji ce imati naprimer (Phenom 3Ghz,4-8Gb DDR3 rama, 4-10TB HDD).
Što se hardvera tiči smatram da je to za tu količinu korisnika nepotrebno. Ja recimo svoj Nas serveru koji opslužuje mene i nekolicinu mojih komšija 10tak držim na:

Intel P4 2.66GHz; 1GB RAM; 1x1TB, 5x500GB in 6xTT MAX4; Matrox G450 DH; Philips 14''; Modovan BigTover; LC6550.

To odprilike izgleda ovako:


Ta količina rama i toliki procesor su svakako nepotrebni. bolje uzmi nešto nalik mojoj mašini , a pare koju preteknu uložite u još HDD-a jer prostora u današnje vreme HD-a nikad dosta.

Citat:
Bogdan Markovic 94 kaže: Pregled poruke
Takodje planiram da stavim jedan ruter kako bi to sve delio preko wirellesa.
Pazi to što ti hoćeš u suštini raiće i preko Wirelessa ali neće valjati. Ja sam da ti pravo kažem prvo kod sebe probao sa 100MBs karticom na serveru i transfer je bio očajan, do 10 megabajta transfera po sekundi što je oko 2-3 minuta za fajl od 700MB. Inače ja trenutno na serveru imam Gigabitnu karticu. Sa njom su mi transferi oko ~60 Megabajta po sekundi i film od 700MB se skine za petnaestak sekundi što je po meni ok.

E sad iz ovog gore što sam napisao vidi se šta ima koliki transfer, a wireless ima oko 3x manji transfer nego kod 100MBs mreže što će reći do 3-4 Megabajta. Ja zaključak neću izvoditi a ti vidi šta od svega toga tebi najviše odgovara i šta ti završava posao.

Moja pitanja:

Citat:
Bogdan Markovic 94 kaže: Pregled poruke
1- Dali wirelles ruter moze da izdrzi toliko prenosa podataka,odnosno da li moze da isprati ovaj komp (znaci da brzina kopiranja ne padne na 500kb kada svi pocnu istovremeno da kopiraju).?
Gore ti napisah šta i kako, 500KB bi i bio teoretski maksimum tog rutera po korisniku što je malo verovatno u praksi. Po meni je ta brzina premala za jednu lokalnu mrežu, to je u prevodu jedan divx film za oko 10 minuta u najboljem slučaju, to je p meni malo, ali ok ako tebi to završava posao onda ok.

Citat:
Bogdan Markovic 94 kaže: Pregled poruke
2-Na ruterima naprimer pise da je max 20dB. Da li se to odnosi na svaku antenu pojedinacno ili na sve ukupno?
20dB se odnosi na izlaznu snagusamog čipa koji se nalazi u uređaju.

Citat:
Bogdan Markovic 94 kaže: Pregled poruke
3-Da li bi ovaj ruter odgovarao http://winwin.rs/-ultimate-wireless-...roductId=23239 (imajte na umu da bi koristio g varijantu, tako da n brzina od 300Mbs nepali, zato sto ova velika antena ne podrzava n.
Plastikaner..... Kao što sam ti već gore napisao u teoriji vršio bi posao, ali bi bio prespor za moj ukus.

Citat:
Bogdan Markovic 94 kaže: Pregled poruke
4-Da li bi sve radilo kako treba i u fullu ako bi umesto jedne antenice stavio ovu http://winwin.rs/-tp-link-tl-ant2412...roductId=21602
(mnogo je veca nego sto deluje na slici) evo prave slike.
.
Znam o kojoj se anteni radi, generalno nije uopše loša za taj novac, uz gore spomenuti ruter bi verovatno bacila i kilometar i po u prečniku oko sebe (na otvorenom) ali brzine transfera po meni nebi zadovoljile razmenu fajlova u toj lokalnom mreži, odnosno bilo bi malo presporu (za moj ukus opet ponavljam) možda to tebi i završi posao.

Citat:
Bogdan Markovic 94 kaže: Pregled poruke
I sta mislite koji je optimalni domet ove antene?
Kao što gore rekoh nešto preko 1KM (na otvorenom) sa spomenutim ruterom, može ona i više ali kada se na nju dovedu veće izlazne snage.

Citat:
Bogdan Markovic 94 kaže: Pregled poruke
Ako je sve ovo nepije vodu ili ako imate neki drugi predlog drugu ideju molio bi da mi je kazete.
To dal nešto pije vodu ili ne to je subjektivna stvar. Po meni lično ne jer Wireless sa ovim uređajima za široke narodne mase, nije baš nešto impresivan kada je transfer fajlova kroz mrežu u pitanju, pre je za neko lokalno deljenje interneta i nekih sitnih eventualno dokumenata. A za mrežu kroz koju bi ušli razni multimedijalni sadržaji i ogromne količine podataka definitivno nije.

E sad ti bi verovatno pitao a šta pije vodu ako ovo ne pije. Po meni, ja bi ti preporučio da ideš na gigabitnu žičanu mrežu do svi korisnika uz odgovarajući gigabitni svič.

Citat:
Bogdan Markovic 94 kaže: Pregled poruke
Hvala u napred.
Nema na čemu i drugi put
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2011, 13:11   #120
Vrisak
Član
 
Član od: 16.10.2009.
Poruke: 45
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kako najbolje da se umrežim sa komšijom?

Imam ADSL i Zyxel 660HW-T3 ruter i interesuje me,da li moze sa njim,bez dodatnog softvera da se dijeli protok?

Na 192.168.1.1 imam ovo http://i52.tinypic.com/4fxqw4.jpg i nisam uspio da pronadjem te opcije,iako vidim oba racunara i njihove IP adrese...

Modem ima 4 ethernet porta i wireless,na dva ethernet izlaza su prikacena dva racunara,potrebno mi je da se protok dijeli tacno na pola ako su oba na netu,a da jedan vuce sve,ako ovom drugom nije potrebna veza.
Postoje i neki programcici koji ovo rade,ali bi radije bez toga ako moze.

Usput,interesuje me,kako mogu vidjeti kakva je sad situacija? Kako se daju prioriteti,kako sve to funkcionise?
Vrisak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
network, umrežavanje

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
FAQ: Kako skinuti fajlove sa Rapidshare.com? ZoNi Aplikativni softver 118 2.11.2009 19:50
Kako da se umrežim sa komšom? doctor Komunikacioni uređaji i umrežavanje 9 12.10.2009 0:16
Zadaci sa bitovima, ili kako već da ih nazovem.. forrest_gump Programiranje 19 28.8.2008 3:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com