Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Audio softver

Audio softver Programi i alati za obradu zvuka na računaru, softver za puštanje muzike i zvukova, audio kodeci, konvertori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.6.2011, 14:55   #21
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Citat:
Saša Kostić kaže: Pregled poruke
Radio streaming mu ne valja; prvo sto pravi ogromne wav fajlove (nema snimanje u mp3, nema ni ogranicenje u HD slobodnom prostoru jednostavno prepuni disk bez iskljucivanja striminga) a drugo sto te wav fajlove ne mozes da konvertujes u mp3 jer su neispravni (BonkEncPortable, koyotesoft itd)
Da,ni kod mene ne radi radio striming. Koristim aimp od kada imam komp i ne zalim se. Aimp 2 radi bez bagova dok u trojci osim radija zna da zakrci na trenutak u trenutku prelaza sa pesme na pesmu ako je procesor 100 % load. Prednost mu je malo bolji izgled,mada,ne zalim se
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 15:20   #22
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Je l' može u trici da se minimizira kako Bog zapovijeda ili je minimiziranje i dalje retardirano?
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 16:00   #23
Luka.
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2009.
Lokacija: City of Compton
Poruke: 1.275
Zahvalnice: 271
Zahvaljeno 275 puta na 235 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Je l' mislis na minimiziranje playera na taskbar, ili?
Ako na to mislis, moze to i u dvojci:
Options > Player > Controls > Minimize to taskbar i postavis na Click.

Poslednja ispravka: Luka. (20.6.2011 u 16:46)
Luka. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2011, 0:28   #24
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Citat:
Luka. kaže: Pregled poruke
Je l' mislis na minimiziranje playera na taskbar, ili?
Ako na to mislis, moze to i u dvojci:
Options > Player > Controls > Minimize to taskbar i postavis na Click.
Meni se uvijek dosad dvojka minimizirala u desni ugao taskbara, kod sata, ili se pojavljivao onaj retardirani mini-player a ja bih da mi se minimizira kao i svaki drugi program, da dole u taskbaru stoji naziv AIMP 2/3 i da se klikom na naziv otvara prozor.
Je l' to može il' ne može? Radi li se to ovako kako si rekao ili si ti mislio na nešto drugo?
Nemam sad AIMP instaliran, upravo me to minimiziranje udaljilo od njega al' ako se može minimizirati vratiću smeć, ovaj, khm, korisni program na svoj operativni sistem
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2011, 1:56   #25
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

^ Naravno da moze, Wolfe... Premda, ovako kao sto Luka. kaze, AIMP ce se spustiti na taskbar, ali ce biti i u trayu sve vreme!!! Ako ti i to ne odgovara, onda, kao sto je vec recheno, Controls > Minimize to taskbar stavis na 'Click' (po potrebi i Middle click podesis na 'none'), a zatim u Options > System > Tray, logichno, dechekiras 'Always show tray icon' & naravno chekiras 'Hide TrayControl'...

To je sve & voila, AIMP se minimizuje (kakav termin, jbte, 'minimizuje/minimizira' ) kao i svako drugo programche...
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2011, 23:12   #26
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

AIMP3 je već dogurao do beta 4 verzije i popravili su brdo stvari a jedna od njih je i podrška za Asio.

Mogu sada slobodno da kažem da AIMP3 može u potpunosti da iskoristi moju zvučnu Asus Xonar DS kada se namesti da koristi Asus Xonar Asio driver. Zanji Uni Xonar 1.41 drajver je sa svoje strane omogućio da se slušanje preko Asus Asio drajvera čuje glasnije.

U AIMP3 sam probao i Asio 4 all, Direct sound i WASAPI ali kada sam prešao na Asus Xonar Asio driver stvari su se osetno promenile na bolje. Sa ovakvim načinom rada Winamp ne može da mu priđe na kilometar. Jeste da Genius SW-HF5.1 5005 nije neki kvalitet što se zvučnika tiče ali nisam imao pojma da ovako dobar zvuk može da se čuje iz njih.

Asus Xonar Asio driver može da radi i u Foobar2000 ali mp3 muzika će se čuti samo na prednjim zvučnicima i basu dok se u AIMP3 čuje na svim zvučnicima 5.1 sistema.

Na donjim slikama su moja podešavanja za Asus Asio. Malo pojačavanje decibela na ekvilajzeru nije deformisalo zvuk uopšte.

ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ivanza na korisnoj poruci:
flamingos (18.8.2011), LoshMeeBre (30.8.2011)
Stara 9.12.2011, 17:10   #27
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Instalirai sam najnoviji AIMP3. Stigao je do RC2 izdanja nije više beta tako da može da se menja ime teme.

Radi sve odlično na windows 7. Posle odličnog foobara koji sam napunio sa oko 10tak pluginova ovo je još jedan dobar player.

Koje pluginove i skinove koristite???

Imam 5.1 sistem i vidim da ima dosta podešavanja. Prebacio mi je na WASAPI sam, a koju opciju treba da namestim na Realteck integruši, jel treba da se instalira DSP plugin kao u Foobaru, prvi put koristim ovaj player, ništa ne znam da podesim
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2011, 17:55   #28
lucky24
Član
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 233
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

I meni je potrebna pomoc u vezi ovog plejera. Ako mogu linkovi do korisnih pluginova? Ja sam koristio Foobar al ni tu bas ne stojim najbolje.
To kazem, zato sto imam 5.1 sistem a nikad mi nisu radili svi zvucnici,
inace zvucna kartica mi je RealtekAC97.
lucky24 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2011, 18:07   #29
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Odličan je

Ja imam realteck HD audio.
Klikom na dugme u gornjem levom uglu, pa opcija DSP Manager dobijaju se podešavanja ali očigledno treba da se instalira plugin prvo

Inače ako se klikne na ime pesme koje prolazi s leva na desno u vrhu dobija se lep popup sa album artom i informacijama o pesmi, ima i textova desno dugme na pesmu pa File info ali i za to treba olugin očigledno...

Uglavnom 2 skina su im odlična i za sad mi dovoljna, ja sam dodao i Iamp simpatičan izgleda kao I Phone, pa ko voli... skidaju se sa sajta...

EDIT:
Evo nekih vizuelnih dodataka i skinova.
http://aimp2.deviantart.com/gallery/
http://aimp2.deviantart.com/gallery/27806926
Toliko za sada tek čačkam, ako je neko savladao nek nam pomaže???

Poslednja ispravka: Levčanin (9.12.2011 u 18:29)
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Levčanin na korisnoj poruci:
HSVstoned (9.12.2011)
Stara 9.12.2011, 19:25   #30
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Odlican plejer! Ja imam neku portable verziju, vec sam pisao da je zvuk mnogo bolji nego preko winampa.

Imam oko 70Mb skinova pa ako nekoga zanima mogu da uploadujem ili jos lakse da kopiram link na pp.

Nego, zanima me ovo oko plugins-a , u folderu gde je ovaj portable imam oko 2,5Mb tih .dll fajlova, uglavnom bass .dll U jednom drugom folderu iz neke druge instalacije imam 5Mb npr, jel mogu samo da prekopiram te druge u ovaj folder koji sada koristim? Jel preporucujete neke must have pluginse ?
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2011, 0:12   #31
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Zasto kad god pustim neku pesmu on mi otvori winamp? U winampu je pauzirano, a muzika rola u aimpu.
Jel moguce da sam ja isto skinuo portable verziju (~6Mb), pa ne moze sam da radi nego mora uz pomoc winampa ili nesto ne valja u samom programu? Ako sam skinuo portable ,moze li mi neko link ka fullu..
I zanima me moze li po defaultu da program iskoristi max iz realteck HD audio onboard cipset ka 2.1 zvucnicima ili reproduktuje isti zvuk kao winamp i ostali audio programi.
Po cemu je Aimp poseban u odnosu na druge ili samo moze da iskoristi svoj pun potencijal sa skupim zvucnim karticama?
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2011, 1:32   #32
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Verovatno je windows nekako dozvolio da Winamp zadrži asocijaciju sa muzičkim fajlovima iako je Aimp navodno preuzeo. Meni se to nije dešavalo a imao sam oba neko vreme. Probaj da reinstaliraš Aimp ili prosto izbriši Winamp. Ta verzija od 6 MB je ok, a da li će biti portabl ili full instalacija se bira na početku instalacije.

A zašto je bolji? Pusti jednu istu pesmu u winampu i aimpu pa odluči sam. Meni je razlika bila jasno primetna, aimp imao življi i izraženiji zvuk solidno.

Što se same verzije 3.0 tiče, namestio sam Asio 96/24 drajvere i zvuk je postao glasniji, čistiji... A realno nisam očekivao nikakvu razliku na svojim zvučnicima. Jedino što aimp 3 nema audio converter, koji je dolazio uz 2-ku, pa se nadam da će to dodati u nekoj budućoj verziji.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
dacajak (10.12.2011), HSVstoned (10.12.2011)
Stara 10.12.2011, 3:57   #33
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Aibo, jesi o ovome pricao? I jel vam poznato ovo, da li je neko odradio?

Citat:
Svima nam je poznata situacija sa omogućavanjem creative X-Fi konzole (cristalyzer , cmss-3d , itd )
na Realtek HD audio integrisanim čipovima.

E, pa novost je da su neki čikanosi otišli malo dalje u toj priči. Naime -

Uspeli su da omoguće i Dolby , DTS paket , THX Studio Pro , Sonic Focus i ceo SRS paket ! Jea !

pozitivno je da sad nema ni vremenskih ograničenja korišćenja ove pikanterije.

daklem , kome treba DTS konekt, Dolbi , i ostale zezalice (a uglavnom nam svima treba) ,
ju ar fri tu endžoj dis fajn rilis -
http://www.chw.net/foro/guias-f79/91...prostudio.html
Jeste da nema puno veze sa aimpom ali mozete da otvorite posebnu temu jer ovo izgleda radi.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2011, 5:36   #34
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Sada sam mislio na isto ovo što je ivanza par postova gore okačio za Asus, samo što ja imam Creative, tj. na Asio drajvere koji imaju direktniju vezu sa zvučnom kartom i preskaču neke Windows slojeve... Evo gde se to menja:




Sad stvarno ne znam kako Realtek stoji sa Asio drajverima.

Što se tiče tih modova za Crystalizer i ostalo, ima već negde još davno otvorena tema, samo je izgleda zatrpana, treba to sad naći. Ja sam ispao iz te priče pre godinu i više kada sam zamenio Audigy LS (mogao da koristi te modovane drajvere) za Audigy 4 (ne može).
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2011, 19:06   #35
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
A zašto je bolji? Pusti jednu istu pesmu u winampu i aimpu pa odluči sam. Meni je razlika bila jasno primetna, aimp imao življi i izraženiji zvuk solidno.
Mozda zato sto AIMP po default-u (kako neko rece) kao output postavlja WASAPI a Winamp DirectSound... WASAPI uglavnom i dovodi do nesto dinamicnijeg zvuka, sto ce osetiti oni sa boljim DAC-ovima.

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Sad stvarno ne znam kako Realtek stoji sa Asio drajverima.
Realtek integruse nemaju nativnu podrsku za ASIO, niti je bila namena da se za iste pravi (zbog low segment trzista jel'te), pa se mnogi koriste ASIO4ALL resenjem. Ako ipak iz nekog razloga zelite bit-perfect output iz Realtek-a (znacice onima koji koriste S/PDIF) onda je po meni bolje ici na WASAPI. Ne vazi za Windows XP korisnike, naravno.
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mr.Simpson na korisnoj poruci:
Levčanin (13.12.2011)
Stara 12.12.2011, 20:57   #36
lucky24
Član
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 233
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Jelm oze link za taj WASAPI za Realtek AC97?
lucky24 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2011, 0:45   #37
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Nema link, to je Windows komponenta - API. Plejer ga podrzava ili ne, nativno ili uz plugin.
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mr.Simpson na korisnoj poruci:
lucky24 (13.12.2011)
Stara 21.12.2011, 23:33   #38
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Imam par pitanja.. koje pluginse preporucujete? Imam aimp3 beta, ne znam koja verzija.. Sta jos mogu da uradim da dodatno poboljsam kvalitet zvuka? Zbudzio sam bassove u aimpu, u sound manageru uglavnom drzim powerfull ekvilajzere i zadovoljan sam. Do xonar DG

Ali vidim da pominjete neke pluginove wasapi itd.. sta mu dodje to?

I da, jel moze da se promeni onaj trip da kada pustis pesmu u gornjem levom uglu izadje cover albuma a u gornjem delu monitora se pojavi providni prozor sa nazivom pesme itd.. jel moze ovo da se pomeri u donji ugao ili da bude malo prakticnije- da zauzima manje mesta.. smeta mi u FF/WF ne mogu da kliknem na prozor/tab npr dok to ne nestane..
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2011, 23:52   #39
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Wasapi i Asio nisu pluginovi već drajveri, a gde ih menjaš možeš videti na onim slikama koje sam postavio par postova gore. Meni npr. najbolje zvuči Asio 24/96 pa Wasapi. Probaj pa odluči sam šta ti najviše prija.

Ovo drugo menjaš u Options->Plugins->Information Bar. Tu možeš da ga potpuno isključiš, menjaš poziciju itd.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
HSVstoned (22.12.2011)
Stara 22.12.2011, 0:05   #40
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: AIMP3 beta

Ali mi opet nije jasno, Mr.Simpson kaze da ipak treba plugin i da je za Realtek integruse bolje resenje Wasapi, Asio nema podrsku za integrisane zvucne..

I dalje ne kapiram sta moram da odradim, skinem Wasapi i instaliram preko postojecih Realtek HD drajvera ili.. ?
Uglavnom me interesuje sto bolji zvuk preko slusalica [dok ne uzmem DG]

Sredio sam ovo drugo, mnogo je efektnije kada je samo na quick file info, lepo u donjem desnom uglu album cover i info o pesmi.

Poslednja ispravka: HSVstoned (22.12.2011 u 0:13)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Red Alert 3 shimec Strateške igre 1590 11.4.2012 23:10
Apple Safari 4.0 (beta) Mac + PC alesandro Aplikativni softver 18 4.6.2010 21:46
Windows Vista Service Pack 2 Beta NenadN Operativni sistemi 4 6.12.2008 22:30
Šta znači biti beta tester antivirusa? Guterill Zaštita 3 3.6.2008 17:19
Total Commander 7 Public Beta 1 ZoNi Aplikativni softver 3 6.11.2006 11:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com