Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2012, 0:24   #1
darko31
Starosedelac
 
Član od: 27.11.2012.
Lokacija: Novi Bečej/Sad
Poruke: 1.569
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 406 puta na 371 poruka
Određen forumom Pomoc oko port forwardinga

Pozdrav svima

povezujem se sa komsijom na internet, a on ne moze bez CS-a 1.6 i hoce da koristi svoj PC kao server. Ruter koji imam je Tenda W311R+, i kao po mnogim uputstvima sa interneta podesio sam portove koji se forwarduju (27000-27050) na IP adresu njegovog PC-a (192.168.0.100) i probao tako i ne radi.

Probao sam sa DMZ hostom koji je podesen na njegovu IP adresu i opet nece.

Podesim Android telefon da radi kao FTP server pomocu DMZ hosta na portu 27025 i radi sve bez problema.

Bez rutera sve radi bez problema, kad je spojen direktno na modem.

Na njegovom PC-u je instaliran Windows 7 Ultimate x64 i iskljucen je Windows Firewall, nijedan drugi firewall nije instaliran, privremeno sam iskljucio Avast dok sam isprobavao.

Sta bi mogao biti problem?
darko31 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 10:16   #2
Damiao
Član
 
Član od: 1.6.2006.
Lokacija: Arandjelovac
Poruke: 112
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 18 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko port forwardinga

Ako je taj Tenda ruter spojen na Telekomov modem/ruter, onda moras da otvoris portove i za adresu Tenda rutera. Znaci, moras da znas koju IP adresu ima Tenda u Telekomovom ruteru (a trebao bi i Tendu da podesis na neku fixnu IP adresu, recimo 192.168.1.50) i da je u Telekomovom ruteru otvoris za zeljeni opseg portova.
Damiao je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 10:46   #3
darko31
Starosedelac
 
Član od: 27.11.2012.
Lokacija: Novi Bečej/Sad
Poruke: 1.569
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 406 puta na 371 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko port forwardinga

Nije spojen na ADSL, nego na kablovskog operatera, modem je neki Scientific Atlanta. Pristupao sam i njemu ali sva podešavanja su zaključana, samo mogu da vidim status modema, ali na njemu ne bi trebalo da bude nekih bitnih podešavanja. Hvala na predlogu.

Danas sam i dalje probao još da čačkam, našao sam par servisa u Windowsu koji su bili Disabled (Routing and Remote Access) sve sam ih stavio na Automatic ali nije ništa pomoglo.

Iz nekog razloga svi TCP portovi su otvoreni i rade bez problema, ali UDP nijedan ne radi tj. nije otvoren, ako bi neko mogao da pojasni malo više o portovima.

Portove proveram pomoću ovog alata

http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

i kad ukucam u cmd netstat -an dobijem listu adresa sa portovima, UDP port za CS server je prikazan kao 0.0.0.0:27025.

Poslednja ispravka: darko31 (29.12.2012 u 16:48)
darko31 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 21:49   #4
Damiao
Član
 
Član od: 1.6.2006.
Lokacija: Arandjelovac
Poruke: 112
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 18 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko port forwardinga

Ako sve radi bez Tenda rutera, onda nema potrebe da cackas po Windows-u, očigledno da nije u OS-u problem. Dakle, AKO si forwardovao sve portove na Tendi sa opcijom TCP, onda u istom odeljku u okviru opcije "Protocol" izaberi Both (umesto TCP)i protovi ce ti biti otvoreni i za UDP protokol. Za slucaj da mozda nisi portove otvorio kako treba, evo ti upustva kako da to uradis na tom Tenda ruteru. Naravno, umesto portova koji su dati u primeru, ti stavi one koji tebi trebaju. Aj pa tako...
Damiao je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 22:26   #5
darko31
Starosedelac
 
Član od: 27.11.2012.
Lokacija: Novi Bečej/Sad
Poruke: 1.569
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 406 puta na 371 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko port forwardinga

Citat:
Damiao kaže: Pregled poruke
Ako sve radi bez Tenda rutera, onda nema potrebe da cackas po Windows-u, očigledno da nije u OS-u problem. Dakle, AKO si forwardovao sve portove na Tendi sa opcijom TCP, onda u istom odeljku u okviru opcije "Protocol" izaberi Both (umesto TCP)i protovi ce ti biti otvoreni i za UDP protokol. Za slucaj da mozda nisi portove otvorio kako treba, evo ti upustva kako da to uradis na tom Tenda ruteru. Naravno, umesto portova koji su dati u primeru, ti stavi one koji tebi trebaju. Aj pa tako...
Jesam, pazio sam i na to, uvek sam podesio Both, i kliknuo na Enable, i pratio sam uputstva sa portforward.com sajta, i nikako da proradi. Interesantno, jednom sam nešto na brzinu podešavao, pre nekih mesec dana čisto da vidim kako radi server pomoću rutera tj. samo sam upalio DMZ host i sve je radilo bez problema. Imam jedan rezervni TP-Link ruter pa ću njega isprobati posle praznika.
darko31 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
forwarding, port, tenda

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoc oko pravljenja programa(C) RUSuper Programiranje 14 20.4.2012 17:35
PASTE teksta, pomoc hitno potrebna Kobilic Kvarovi 4 31.10.2011 15:48
Filmovi na netu pomoc hitno Kobilic Kvarovi 1 14.9.2011 9:04
Virus POMOC Kobilic otpaTci 11 9.5.2011 19:21
Nanostation Loco M5 Port Forwarding Pedja7 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 12.3.2011 13:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com