Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.4.2013, 20:56   #1
EnaS
Novi član
 
Član od: 7.4.2013.
Poruke: 11
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Lightbulb Pomoć oko izbora

Pozdrav,

Ako mogu da vas zamolim za pomoć oko izbora laptopa 30.000 do 40.000.
Znam da ima mnogo istih tema ovog tipa na forumu, i pregledala sam ih dosta, ali sam se na kraju pogubila i opet sam na početku.
Zahvaljujući pregledanim temama suzila sam izbor na Lenovo i Acer (prateći savete izbacila sam toshiba c855-245 koja mi je bila prvi izbor).

Laptop mi najviše treba za net, filmove i muziku, i kuckanje, pa mi je bitna solidna tastatura, da je tih i da se ne greje previše.
Što se tiče procesora gledala sam oko 2Ghz (koja je razlika između celeron i pentium procesora, i da li je bolji AMD ili Intel)

Interesuje me i da li na ove nove laptopove može xp pošto mi je mnogo da dam za win7 ili 8, pretpostavljam da će driveri biti najveći problem. Da li da uzmem slabiji ali sa instaliranim OS

Ovo modeli su ušli u uži izbor, ali prihvatam predloge i sugestije u vezi svega:

1. http://www.winwin.rs/laptop-i-tablet...dmi-bt-3y.html (ovaj je malo preko budžeta ali deluje da vredi)

2. http://www.winwin.rs/laptop-i-tablet...omments_tabbed (ovaj mi deluje interesantno zbog 6GB memorije)

3.http://www.gigatronshop.com/laptop_r...4g50mass-18027 ili http://www.gigatronshop.com/laptop_r...4g50makk-18025 (čini mi se da je između ova dva samo razlika u boji, + idu sa win8 64bit)

4. http://www.gigatronshop.com/laptop_r...59346000-12808

5. http://www.gigatronshop.com/laptop_r...4g50maks-17248

Čini mi se da je to to

Sada se prepuštam vašim stručnim mišljenjima Samo se nadam da neću predugo čekati pošto mi strpljenje nije jača strana
Pozz
EnaS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2013, 21:49   #2
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora

Ni jedan od njih ne moze xp jer nemaju podrsku za taj os,a i sma ms je odavno ugasio podrsku za njega. Win 7 home premium ti je sasvim dovoljan za to sto ti hoces,pa cak i basic. Sto se procesora tice celeroni su bolji,a ovi celeroni su nastali kao derivati i3 procesora,od kojih su neki ULV(ultra low voltage,sa niskom potrosnjom struje). 6gb memorije ti uopste ne treba za to sto ti radis,a kamoli da ces ih osetiti,4gb ti je sasvim dosta,a mozes lako da nadogradis kasniej ako ti bas bas zatreba.

Svi iole noviji laptopovi dolaze sa preinstalrianom 8micom,sto je zaista odlican os za taj hardver,ako se priviknes na njega,u sta ne sumnjam da bi mogla.

Acer E1 seriju bih preskocio gledao bih v3,ili v5 modele acera pored potonjeg lenovoa,i savetovao bih te da,ih pogledas uzivo,i isprobas na licu mesta. Jer drugaciej sve to izgleda u praksi,nekad neki lepo izgleda na slikama a u stvarnost ii ne bas i obrnuto.

Lenovo g570 ima moju podrsku kao izbor,posedujem ga kao i acer v5 koji mogu da ti preporucim ako zelis lagan,tanak laptop sa svetelecom tastaturom ili bez.


Uzgred,DOBRODOSLA na forum.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
EnaS (9.4.2013)
Stara 9.4.2013, 11:42   #3
Imperial
Novi član
 
Član od: 6.4.2013.
Poruke: 21
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora

Lenovo i Intel. Acer nije poznat po kvalitetnom buildu.
Imperial je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Imperial na korisnoj poruci:
EnaS (9.4.2013)
Stara 9.4.2013, 11:51   #4
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora

Preterujes svi brendovi imaju modele kojima je uksracen korektan build kako ti kazes, zarad nasviranih perfomansi u poredjenju sa modelima slicne cene u istoj klasi (izuzev ove Toshibe sto dolaze za otpad trzista kao sto kod nas rade).

Medjutim da Asus i Lenovo imaju vise modela, sa cvrstom izradom tacno vise polazu na to od Acera ali acer nije crap kao brend da se ne lazemo.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
EnaS (9.4.2013)
Stara 9.4.2013, 14:20   #5
EnaS
Novi član
 
Član od: 7.4.2013.
Poruke: 11
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Lightbulb Re: Pomoć oko izbora

Sjajni ste, nisam očekivala ovako brze odgovore

Za xp sam pretpostavila, ali bolje da pitam

Nekako mi Lenovo deluje sve privlačnije što više tražim...
Što se samog izgleda tiče to mi je manje bitno naspram kvaliteta izrade i udobnosti korišćenja (nisam neki fancy fazon pa mi je to poslednja stavka hehehe)

Upravo sam našla odličan lenovo po ceni u okviru budžeta sa gomilom poklona, u __ practicu, pa ako možete bacite pogled samo da mi potvrdite da je ok izbor i ako neko ima iskustva sa samom radnjom ako može da podeli (da li su korektni što se tiče servisa, da li dobijaju ok računare ili neki škart), ne znam kako to sve ide, pa bolje da pitam, ako su loši da dodam neki dinar pa da kupim u proverenoj radnji...

Dotični lap je:
http://pcpractic.rs/proizvodi/laptop...tel-hdhdmibt3y

Držim palčeve da odobravate izbor, pa da idem odmah sutra da se ponovim (kao što rekoh strpljenje mi nije jača strana).
Naravno postaviću komentare nakon kupovine o utiscima...

Ako može još jedna pomoć, oko OS-a...

Da li može sedmica da radi ako nije registrovana, odnosno sa isključenim automatskim update-om (po nekoj mojoj logici ako ga ms ne proverava da nudi update... (what you don't know...). Pošto pretpostavljam da sve što automatski update nudi, ako je potrebno može da se nađe i 'pešaka' na netu

Hvala puno


Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke

Uzgred,DOBRODOSLA na forum.
HVALA
EnaS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2013, 14:57   #6
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora

Za te pare sasvim lep i proveren laptop, moja sestra je u telenoru uzela isti i prezadovoljna je samo druga graficka je kod nje. Sve mu je super, osim sto nekim ljudima kao sto sam ja ta njegova tastatura ne prija puno je uvucena je previse za moj ukus .

Sto se tice Os-a samo iskljucis automatic update i to je to, cak ako imas verziju Win 7 sa Sp1 packom onda ti ostale stvari i ne trebaju. a ako zatrebaju rucno mozes pronaci na netu, ili selektovati jedan po jedan preko manual update.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
EnaS (9.4.2013)
Stara 9.4.2013, 15:00   #7
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora

Pc practic iako kao Gigatron ima njesra sklopljene Desktop konfiguracije, kad je rec o laptopovima to je druga prica jako dobar izbor imaju. Daju normalne garancije cak za neke i produzene.

Za laptopove te dve radnje su jedne od pouzdanih
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
EnaS (9.4.2013)
Stara 9.4.2013, 16:08   #8
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora

Opet lupetanja o aceru bez da se malo prosiri vidik. Imperialu odakle ti ta ideja kad acer ima saradnju sa bmw designworks i ima mozda i najlepse laptopove trenutno sto slim sto klasicnog profila. Ne sudi o knjizi na osnovu korica.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
sale94 (9.4.2013)
Stara 9.4.2013, 16:53   #9
Imperial
Novi član
 
Član od: 6.4.2013.
Poruke: 21
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora

Imao sam Acer srednje klase i to je najklimaviji laptop koji sam imao, a da ne govorim o tome kako mu je hladnjak jednostavno stao sam od sebe nakon 2 godine.

Mozda se nesto promenilo ali ne kupujem vise Acer.
Imperial je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2013, 16:53   #10
deluxe
Veteran
 
Član od: 8.9.2012.
Lokacija: Čačak
Poruke: 556
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 76 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora

Citat:
Imperial kaže: Pregled poruke
Lenovo i Intel. Acer nije poznat po kvalitetnom buildu.
obrazlozi ovu izjavu. sta to konkretno ne valja kod Acer-a? Lenovo je kineska kompanija, iako prave dosta kvalitene laptop-ove cinjenica je da je to idalje je kinez.

Dodatak: u isto vreme smo post-ovali lol

ja imam Acer Aspire V3 i mogu sa sigurnoscu da ti kazem da nema tu nista klimalo kod Acer-a, pritom je i veoma tih. otvori moj profil pa vidi konf. laptop-a. sto se crkavanja ventilatora na hladnjaku, nista ne traje vecno... da izvines, ti ko da si hteo da ti radi 100 god.
deluxe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2013, 20:36   #11
EnaS
Novi član
 
Član od: 7.4.2013.
Poruke: 11
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora

Odlučila sam definitivno na kraju da uzmem Lenovo, samo za 1000 din+ sam uzela lenovo B590 sa boljom memorijom (1600Mhz umesto 1066) i B980 Intelom umesto B970

http://pcpractic.rs/proizvodi/laptop...tel-hdhdmibt3y

Na poklon smo izabrali sluške...
Moram da instaliram OS pa javljam kako sam zadovoljna kad ga lepo napakujem...
Pozz
EnaS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2013, 22:43   #12
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora

Ne vidim sta ce ti ta brza memorija potpuno nepotrebna stavka,ali dobro,bitno je da si srecna. Cestitam na kupovini i nek te dugo sluzi. Kako samo sluske,pa treba i hladnjak i flesh da dobijes.

@Imperial,i ja iamm acer v5,i pored njega acer 7735zg,i nista od toga nisam video,cak sta vise jedni su od najtisih laptopova,i prkaticnijih za servis. Pogotovo V serija. Znaci ti sudis na osnovu korica po nekome,i zbog toga treba sad da se bezi ko djavo od krsta. Strasno. Pa kad bi tako bilo,niko na svetu ne bi imao automobil druge marke svi bi imali samo jedan te isti i t oje to.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
deluxe (10.4.2013)
Stara 9.4.2013, 22:59   #13
EnaS
Novi član
 
Član od: 7.4.2013.
Poruke: 11
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora

Ko zna, možda će mi se potrebe promeniti, a 1000 din nije velika razlika, u svakom slučaju ne može da škodi, jel tako

Hladnjak je krš neki potpuni, nema veze sa slikom koja je na netu kao poklon, čak ni sluške nisu iste kao na slici, pošto smo plaćali karticom na 6 rata dobili smo samo jedno, pa smo izabrali sluške pošto je hladnjak užas...
EnaS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2013, 23:05   #14
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora

http://www.emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dun...roductId=32123
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2013, 23:35   #15
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora

Citat:
EnaS kaže: Pregled poruke
Ko zna, možda će mi se potrebe promeniti, a 1000 din nije velika razlika, u svakom slučaju ne može da škodi, jel tako

Hladnjak je krš neki potpuni, nema veze sa slikom koja je na netu kao poklon, čak ni sluške nisu iste kao na slici, pošto smo plaćali karticom na 6 rata dobili smo samo jedno, pa smo izabrali sluške pošto je hladnjak užas...
Cekaj pa stat i ocekujes,da dobijes hladnjak od 60e? Pa nismo mi zapad. Poklonu se ipak u zube ne gleda. Ja kad sam uzimao dobio sam hladnjak,torbu i misa. Samo da znas svaki hladnjak pomaze tu krsha nema,jer tu nema sta da bude extremno dizajnirano,sem aluminijuma,ali onda su bez ventilatora. U svakom slucaju,najvazniej je da si izabrala,i da si zadovoljna Sto se tice onog za os stavi 7micu home premium,sasvim ti je dovoljna,ultimate i slicno ti apsolutno ne treba veruj mi.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 2:03   #16
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora

Citat:
EnaS kaže: Pregled poruke
Pozdrav,

Ako mogu da vas zamolim za pomoć oko izbora laptopa 30.000 do 40.000.

Što se tiče procesora gledala sam oko 2Ghz (koja je razlika između celeron i pentium procesora, i da li je bolji AMD ili Intel)
Celeron i Pentium su dosta slični, spori procesori za nezahtevne korisnike ( čitaj za tebe ). I sam posedujem Celeron B820, a pročitao sam da je celeron za nijansu "kao" bolji, ali to je neosetno, pogotovo nama.
E sad ono što je bitno da su oba ta cpu-a iza i3 procesora tj. njegovi derivati. Ajd da kažem da je i3 danas kao neki minimum tj. standard ...
E da... pitala si AMD ili Intel.. pa uvek Intel naravno ...

Srećno uz LenOvo ...
Mali Princ 81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 8:10   #17
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora

Au sto ne volim kad neko prica o sporosti pentiuma i celerona al ajde za laptopove sa starijim modelima pa stavljaju uboge i aj, al za desktop varijate nope negativno pogotovo ovi Ivy.

Al svejedno i na laptopu ne bi se to osetilo kod nje u radu nikako.

Jer prosto nisu svi ko mi testeri, i mucitelji da tako kazem.

Pogresno se maliprinc izrazio i preneo to sto je hteo da kaze verovatno al dobro.

Uglavnom sve sto je naveo je zbog starosti tih cipova koje ubacuju, u jeftinije modele.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 8:31   #18
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora

Kada u toj cenovnoj klasi kupujes laptop dobijes uglavnom NISTA na poklon na Zapadu a ako i dobijes to je dobrano uracunato u cenu i izadje skuplje a poklon je obicno trash koji posebno nikada ne bi zeleo da kupis (osim mozda neke torbe).. U nizem cenovnom rangu notebook racunara izbor (i cene) je u Srbiji trenutno bolji nego u Nemackoj gde radim (trenutno nema nikakvih 50 eur cashback akcija kao sto su HP i Fujitsu imali pre cca sest meseci) pa sam u Bg i pazario laptop (AMD procesor) i veoma sam zadovoljan. Radi odlicno i ima bas ono sto mi treba. Laptopovi sa Celeronima u Nemackoj maltene nisu ni u ponudi (ponuda krece od Bxxx Pentiuma) a i ako jesu laptop ide uz operativni sistem (win 8) sto ga poskupljuje za cca 80-100 eur.
Win XP se moze instalirati uz malo trazenja drajvera po netu i slipstrimovanja instalacionog diska win XP tako da sadrzi AHCI drajvere za cipset i na nov laptop. Zahteva malo znanja i vremena ali je sasvim moguce. S obzirom da se podrska za XP zavrsava u aprilu 2014 mislim da i nije neko resenje instalirati ga sada. Win 7 ili neki LTS linux ce zavrsiti posao sasvim dobro.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 8:37   #19
EnaS
Novi član
 
Član od: 7.4.2013.
Poruke: 11
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Cekaj pa stat i ocekujes,da dobijes hladnjak od 60e? Pa nismo mi zapad. Poklonu se ipak u zube ne gleda. Ja kad sam uzimao dobio sam hladnjak,torbu i misa. Samo da znas svaki hladnjak pomaze tu krsha nema,jer tu nema sta da bude extremno dizajnirano,sem aluminijuma,ali onda su bez ventilatora. U svakom slucaju,najvazniej je da si izabrala,i da si zadovoljna Sto se tice onog za os stavi 7micu home premium,sasvim ti je dovoljna,ultimate i slicno ti apsolutno ne treba veruj mi.
Slažem se da nismo zapad, niti sam htela neki ultra mega giga hladnjak, i da nije bio u ponudi ja zadovoljna, nego me samo nervira što su na sajtu stavili sliku hladnjaka, koji nema veze sa ovim, veruj mi da si ga video smejao bi se, sivo/providna plastika sa 4 stopice i belim ventilatorom, veličine za 10'', smejurija ali nije mi neophodan pošto smo za stari lap uzeli svojevremeno notepal koji me i dalje super služi, da je torba bila u kombinaciji uzela bi torbu, opet kažem i sluške su bonus, ja srećna i bez toga, ipak kupila sam novi lap, što nije mala stavka

Koja je razlika između svih tih verzija OS-a, šta ima ultimate a home premium nema i sl.... Čisto iz radoznalosti

I da pomenem, dečko koji radi u prodavnici nam je rekao da na lenovo i asus imaju najmanje reklamacija, acer im je još neistražena teritorija pošto ga kratko prodaju, a ubedljivo najviše reklamacija imaju na toshiba i malo manje na dell...
EnaS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 8:55   #20
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora

Citat:
EnaS kaže: Pregled poruke
Koja je razlika između svih tih verzija OS-a, šta ima ultimate a home premium nema i sl.... Čisto iz radoznalosti
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows...mparison_chart

Home verzija ce ti biti sasvim dobra, cak i basic verovatno.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
EnaS (10.4.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
acer, lenovo, pomoć

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć oko izbora komponenti jozvan_Kg ŠDK - Osnovne komponente 8 17.11.2012 15:53
Pomoć oko izbora monitora JAZA ŠDK - Grafika 1 29.12.2011 19:27
Pomoć oko internetizacije kuće? (tj. oko izbora rutera!) Dzohny ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 14 27.8.2011 12:32
Pomoć oko izbora napajanja zbetmen ŠDK - Osnovne komponente 5 29.6.2009 12:56
Pomoć oko izbora konfiguracije skladmare ŠDK - Osnovne komponente 26 21.5.2009 13:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com