Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj > Web dizajn
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web dizajn Saveti u vezi dizajna sajtova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.1.2010, 19:28   #1
SyoncMaster
Član
 
Član od: 8.4.2009.
Lokacija: SRBIJA\BEOGRAD!
Poruke: 492
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SyoncMaster
Određen forumom iFrame ??

Ovako.. ja sam prvo hteo da napravim proxy sajt..ali posto to svi hostin-zi zabranjuju zanima me kako se zove ova skripta.. koju koriste za iframe (na pcberzi) evo primera kako izgleda http://www.pcberza.rs/detaljnije/multicom/8-790/ , e sada kako ja da uskladim tu skriptu da kada se upise URL u odredjeno polje on otvori pod ifram-om..
SyoncMaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 19:55   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: iFrame ??

Citat:
SyoncMaster kaže: Pregled poruke
Ovo nije skripta..koja meni treba..sem toga sve je jedan veliki virus tako da ga je moj avast odma obrisao.. usput to su neka dva .exe fajla a ne WebSkripta.. :S
Nema taj post veze sa tvojim problemom To samo neki klinac pokušava ili samom sebi da nagruva poene na hotfile.com-u ili jednostavno misli da ima dovoljno glupe raje koja će da skine njegove viruse

Što se tiče tvog problema nisam siguran da sam baš shvatio šta tačno želiš da uradiš mada je moja pretpostavka da želiš da kontrolom u jednom frame-u kontrolišeš šta će biti prikazano u drugom frame-u? U tom slučaju glavni dokument koji ti sadrži iframe trebalo bi da ima neku vrstu JavaScripa koja će dinamički da menja vrednost src atributa za iframe tag. Sad ne znam koliko si shvatio šta sam hteo da kažem ali poenta mog izlaganja bi bila da ako ne moraš iz nekog posebnog razloga da koristiš frame-ove onda nemoj Ima i previše razloga zbog čega ne treba da ih koristiš ako zaista ne moraš
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 20:05   #3
SyoncMaster
Član
 
Član od: 8.4.2009.
Lokacija: SRBIJA\BEOGRAD!
Poruke: 492
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SyoncMaster
Određen forumom Re: iFrame ??

Nasao sam ovu skriptu..
|||||||||||| u <BODY>
<IFRAME name=stbbox src="iframe.html" width="265" height="325">
<!-- -->
<p>Your browser doesn't support frames. Click <a href="iframe.html" target="_blank">here</a> to view the page.</p>
</IFRAME>
|||||||||||
<IFRAME name=stbbox src="iframe.html" width="265" height="325"> (samo sada umesto da prikazuje iframe.html da stavim kao polje u koje se upise URL i da iframe.html zapravo bude url koji je unet (npr. goolge, youtube), ovaj sajt bi bio na foru Proxy-a ... mislim da to bude to stim sto bi islo na drugu foru...

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a zasto da ne koristim I frame ako ne moram??
SyoncMaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 20:15   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: iFrame ??

Možeš li prvo da mi kažeš šta tačno ti podrazumevaš pod "Proxy" sajtom a onda ću ja tebi da kažem šta znači proxy?

Što se frame-ova tiče to je već stara "tehnologija" koja se danas koristi isključivo baš kada je neophodna i za razne malverzacije, reklame i ostali bućkuriš Postoji dosta razloga zašto ne želiš da koristiš frameove. Prvi i najbitniji je da ih Google ne voli jer kada Googlebot svrati na na kaficu i unterhaltung na tvoj sajt on u stvari vidi sajtove u okviru sajtova što može da bude poprilično nezgodno kod formiranja pozicije tvog sajta na pretraživaču. Druga stvar je što frame-ovi zvanično nisu podržani danas relativno popularnim XHTML standardom XHTML Strict tako da ćeš i tu izgubiti dosta na fleksibilnosti

Usput, "skripta" koju si okačio mi ne znači ama baš ništa
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 20:28   #5
SyoncMaster
Član
 
Član od: 8.4.2009.
Lokacija: SRBIJA\BEOGRAD!
Poruke: 492
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SyoncMaster
Određen forumom Re: iFrame ??

Ne mislim ja na proxy kao server.. nego tako zvane proxy sajtove.. bukvalno obicna skripta (php) koja samo sakriva tvoj IP..(tj) sakriva ono gde ides.. Znaci ja se nalazim na sajtu belgradeproxy a zapravo pretrazujem na googlu, fb. , yt., ili sta vec...ja sam napravio jedan takav sajt ali sam ga "sakrio" posto ako HOSTER vidi del. ce mi acc. (radi se o free acc~u, ali mrzi me da pravim nove acc.ove)..
Evo ti primera ("proxy sajta") http://belgrade-proxy.cz.cc/sve/ stim sto ne podrzava HTTPs tako da nemoze na FB,Live mail itd...
SyoncMaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 20:49   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: iFrame ??

Dakle govoriš o anonymizer proxy serverima koji vrše upit na sajtovima umesto tvog browsera tako da si u mogućnosti da sakriješ svoju pravu IP adresu itš. ? I ako te sada dobro razumem ti u stvari hoćeš da napraviš nešto slično? U tom slučaju prvo ti je potrebno da nađeš proxy server koji je voljan da uputi direktno zahtev sa tvoje stranice (ili tvog servera) jer većina ovakvih sajtova ima zaštitu u vidu provere refferer headera da bi se proverilo da li si upit izvršio sa njihove stranice pa ako nisi zahtev bude odmah odbijen. Nešto slično kao prevencija hot-linkovanja slika.

Generalno skript koji bi mogao da zaobiđe takva ograničenja može da se napiše i zahtevao bi da se koristi cURL ili neka slična papazjanija što je u suštini samo po sebi poprilično neisplativa rabota u koju bi se verovatno malo ozbiljnih ljudi upuštalo a da pre tpga već ne poseduje soptveni proxy server.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2010, 18:18   #7
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: iFrame ??

Par meseci kasnije...

Iframe ne funkcionise poput tog proksija koji je tebi potreban. Iframe usustini otvara stranisu kao da si ti direktno kliknuo na neki link i ne koristi posrednika (proksi), tako da je pogodan za smestanje reklamnih linkova na koje posetioci obicno ne bi kliktali, kao i za malware. Znaci ne mozes da resis svoj problem pomocu iframe-a.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 17:39   #8
Outbox
Novi član
 
Član od: 31.1.2012.
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: iFrame ??

Pozdrav svima,

i ja imam 1 problem sa iframe-om. Prijavio sam se da postavim live score na svoj sajt. Medjutim, kad ukucam taj kod <iframe bla bla bla </iframe>, nista se ne pojavljuje. Probao sam isti kod da ubacim u npr. w3schools (ne zelim da reklamiram sajt!), tamo sve sljaka. Nisam bas nesto vest, pocetnik sam. Je l' zna neko u cemu bi mogao da bude problem? Da li moze da se taj iframe online "dekodira" da bi se pojavilo na sajtu ?? Je l' postoji neko drugo resenje?
Outbox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 20:33   #9
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: iFrame ??

Дај код тог ифрејма који хоћеш да уградиш да видимо да ли ваља.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 20:36   #10
Outbox
Novi član
 
Član od: 31.1.2012.
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: iFrame ??

<iframe allowtransparency="true" src="http://www.sk.rs" width="730" height="2000" marginwidth="0" marginheight="0" hspace="0" vspace="0" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>

Poslednja ispravka: urke (20.2.2012 u 23:04) Razlog: промењен линк
Outbox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 23:03   #11
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: iFrame ??

Биће да је проблем до твог сајта (или код за ифрејм не стављаш у body него у head, рецимо?) jer je ovaj kod potpuno ispravan.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 0:52   #12
Outbox
Novi član
 
Član od: 31.1.2012.
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: iFrame ??

Uspeo sam ipak nekako na kraju da postavim.
Nije problem do sajta, nego do mene. Sta ces, pocetnik
Hvala.
Outbox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 18:50   #13
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: iFrame ??

Још да признаш где си правио грешку (гурао код у „главу“ уместо у „тело“?
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
IFRAME virus na sajtovima jingles Zaštita 2 5.8.2009 11:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com