Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.8.2017, 15:37   #1
ripxkid
Novi član
 
Član od: 12.5.2016.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Video game takmičenja u Srbiji 80-ih i 90-ih

Pokušavam da napišem neki text za svoj blog koji se tiče game takmičenja u Srbiji 80-tih i 90-ih medjutim kako nisam u dovoljnoj meri opskrbljen informacijama (pogotovo kada su 80-te u pitanju) cenio bih svaku informaciju koju neko može da mi da. Bili bi ste naravno navedeni imenom u textu i citirani.
Elem, podrazumevaju se naravno samo prava takmičenja ili ti nagradna takmičenja propraćena medijski. Znam da smo 90-ih imali "PC klince" koje je vodio Nenad Nenadović na Pink-u koji su kasnije prerasli u Sega a zatim Nintendo klince a tu je bilo i jedno veliko PC takmičenje u Domu Sindikata u Beogradu neke '94 ili '95 na kom se igrao Aladdin, Raptor: Call Of Shadows i Heretic u finalu u LAN-u. Na tom sam takmičenju učestvovao i došao do finala ali sam ispao jer su neki likovi koristili cheat-ove, sećam se da sam isfrustriran napustio event pre kraja i otišao kući Bilo je kasnije i još jedno takmičenje u Hali Pionir u Sega Mega Drive igrama, tu sam isto učestvovao i izgubio u nekom valjda polufinalu u Mortal Kombat III okršaju od tada famoznog Čede, kralja Sega Klinaca No da ne davim sada previše, bacite svaki info koji imate, zahvaljujem unapred svakome.
ripxkid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2017, 20:26   #2
ripxkid
Novi član
 
Član od: 12.5.2016.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Video game takmičenja u Srbiji 80-ih i 90-ih

Niko ??
ripxkid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2017, 8:25   #3
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Video game takmičenja u Srbiji 80-ih i 90-ih

Nije bilo icega osim pc\sega\nintendo klincudije , de bre posla srbije nema racunar u 2017 moz misliti koliko ih je imalo u 1980 , ako me secanje dobro sluzi takmicenja su kod nas pocela posle 2005 mada je sve to bilo lokalnog tipa i bez medijske paznje.
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2017, 10:25   #4
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.162
Zahvalnice: 2.079
Zahvaljeno 4.921 puta na 2.857 poruka
Određen forumom Re: Video game takmičenja u Srbiji 80-ih i 90-ih

Velika takmičenja da, ali manjih turnira je bilo i ranije. Već 2001. su postojale velike igraonice (20 i više računara), Counter-Strike je bio opšti hit, itd.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2017, 11:19   #5
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Video game takmičenja u Srbiji 80-ih i 90-ih

Bilo je takmicenje u tetrisu u nekoj DOS varijanti, tamo negde u prvoj polovini devedesetih. To je bilo organizovano po skolama, isli su po razredima i uzimali po par takmicara iz svakog odeljenja. Mislim da je tad bio popularan i Tetris za Poneti..
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2017, 13:12   #6
ripxkid
Novi član
 
Član od: 12.5.2016.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Video game takmičenja u Srbiji 80-ih i 90-ih

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
Bilo je takmicenje u tetrisu u nekoj DOS varijanti, tamo negde u prvoj polovini devedesetih. To je bilo organizovano po skolama, isli su po razredima i uzimali po par takmicara iz svakog odeljenja. Mislim da je tad bio popularan i Tetris za Poneti..
Ha! Ovo zvuči veoma zanimljivo mada u mojoj školi očigledno toga nije bilo Možeš li iskopati još koji info o tome možda ?
ripxkid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2017, 20:28   #7
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Video game takmičenja u Srbiji 80-ih i 90-ih

Moj brat od ujaka je sredinom 90-tih učestvovao na nekom takmičenju u javnoj režiji, bili su i sponzori, nagrade, intervjui. Bilo je organizovano preko TV Pinka, mislim, takmičenja su prikazivana kao epizode...
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2017, 21:12   #8
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Video game takmičenja u Srbiji 80-ih i 90-ih

Citat:
ripxkid kaže: Pregled poruke
Možeš li iskopati još koji info o tome možda ?
Tesko, ne secam se detalja nazalost. Samo da smo isli negde na to takmicenje, e sad dal je su to bile prostorije neke opstine, Beogradjanke ili Doma Sindikata nemam pojma Ja sam imao nesto ispod 4000 poena a vrh su bili oni sa tipa 7-8 hiljada.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2017, 23:16   #9
ripxkid
Novi član
 
Član od: 12.5.2016.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Video game takmičenja u Srbiji 80-ih i 90-ih

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
Moj brat od ujaka je sredinom 90-tih učestvovao na nekom takmičenju u javnoj režiji, bili su i sponzori, nagrade, intervjui. Bilo je organizovano preko TV Pinka, mislim, takmičenja su prikazivana kao epizode...
Da, to su bili verovatno "Sega/Nintendo klinci" koje pomenuh već.

@Oggy

Ok cool, lepo je znati da se uopšte desilo i nešto takvo. Čudi me da nije bilo C64/Amiga takmičenja ili barem mi ne znamo.
ripxkid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ripxkid na korisnoj poruci:
Oggy (17.8.2017)
Stara 17.8.2017, 17:52   #10
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Video game takmičenja u Srbiji 80-ih i 90-ih

Citat:
ripxkid kaže: Pregled poruke
Da, to su bili verovatno "Sega/Nintendo klinci" koje pomenuh već.
SEGA i Nintendo teško, ovi su igrali DOS igre. Mali je imao jake (negativne) stavove o konzolama i gurao neki "PC iznad svega" fazon.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2017, 11:14   #11
ripxkid
Novi član
 
Član od: 12.5.2016.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Video game takmičenja u Srbiji 80-ih i 90-ih

Onda su "PC klinci" jer nema šta drugo, to je bila preteča Sega i Nintendo klinaca, sve je vodio jedan lik, Nenad Nenadović
ripxkid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2017, 20:02   #12
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Video game takmičenja u Srbiji 80-ih i 90-ih

PC klinci su bili prvo pa onda Sega pa Nintendo i pred kraj neka mutljavina NIntendo64\Sony zatim su prekinuli sa emitovanjem
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2017, 13:41   #13
aLti
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 77
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Video game takmičenja u Srbiji 80-ih i 90-ih

Citat:
ripxkid kaže: Pregled poruke
Pokušavam da napišem neki text za svoj blog koji se tiče game takmičenja u Srbiji 80-tih i 90-ih medjutim kako nisam u dovoljnoj meri opskrbljen informacijama (pogotovo kada su 80-te u pitanju) cenio bih svaku informaciju koju neko može da mi da. Bili bi ste naravno navedeni imenom u textu i citirani.
Elem, podrazumevaju se naravno samo prava takmičenja ili ti nagradna takmičenja propraćena medijski. Znam da smo 90-ih imali "PC klince" koje je vodio Nenad Nenadović na Pink-u koji su kasnije prerasli u Sega a zatim Nintendo klince a tu je bilo i jedno veliko PC takmičenje u Domu Sindikata u Beogradu neke '94 ili '95 na kom se igrao Aladdin, Raptor: Call Of Shadows i Heretic u finalu u LAN-u. Na tom sam takmičenju učestvovao i došao do finala ali sam ispao jer su neki likovi koristili cheat-ove, sećam se da sam isfrustriran napustio event pre kraja i otišao kući Bilo je kasnije i još jedno takmičenje u Hali Pionir u Sega Mega Drive igrama, tu sam isto učestvovao i izgubio u nekom valjda polufinalu u Mortal Kombat III okršaju od tada famoznog Čede, kralja Sega Klinaca No da ne davim sada previše, bacite svaki info koji imate, zahvaljujem unapred svakome.
Bio na oba ova takmicenja Nisu varali ljudi, secam se za Aladina da su lomili lonce sabljom i tako skupljali poene, prvo su diskvalifikovani, a kad je ta odluka ponistena, svi su krenuli da lome lonce ahahah... Onda je uvedeno ad-hoc pravilo: ako dodjes do 2. nivoa, prolazis u sledece kolo takmicenja. Mislim da je to takmicenje organizovao grad Beograd. A na PC klincima se igrao Jungle Book u prvom kolu, cini mi se. Pored ovih takmicenja, bilo je i prvenstvo u Duke Nukem-u, kao i neka mala takmicenja lokalnog tipa (npr. u igraonici Monolith sredinom devedetih, gde su imali umrezene dve 486-ice i dva Pentiuma). A takmicenja 80-tih, e u to cisto sumnjam...
aLti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku aLti na korisnoj poruci:
pedjosav (25.8.2017)
Stara 25.8.2017, 20:48   #14
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Video game takmičenja u Srbiji 80-ih i 90-ih

Bilo je takmicenje u Sava Centru u Mortal Kombat 3, tamo negde 1995/1996
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2017, 2:29   #15
ripxkid
Novi član
 
Član od: 12.5.2016.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Video game takmičenja u Srbiji 80-ih i 90-ih

Citat:
aLti kaže: Pregled poruke
Bio na oba ova takmicenja Nisu varali ljudi, secam se za Aladina da su lomili lonce sabljom i tako skupljali poene, prvo su diskvalifikovani, a kad je ta odluka ponistena, svi su krenuli da lome lonce ahahah... Onda je uvedeno ad-hoc pravilo: ako dodjes do 2. nivoa, prolazis u sledece kolo takmicenja. Mislim da je to takmicenje organizovao grad Beograd. A na PC klincima se igrao Jungle Book u prvom kolu, cini mi se. Pored ovih takmicenja, bilo je i prvenstvo u Duke Nukem-u, kao i neka mala takmicenja lokalnog tipa (npr. u igraonici Monolith sredinom devedetih, gde su imali umrezene dve 486-ice i dva Pentiuma). A takmicenja 80-tih, e u to cisto sumnjam...
Ha, hvala za info, ako mi možeš dostaviti još informacija bio bih ti veoma zahavalan. Ono da se udje malo u detalje i opiše sam dogadjaj. A što se tiče ovog takmičenja u Domu Sindikata veruj mi da su se i te kako koristili cheatovi, sećam se kao da je juče bilo, čak se i dobro sećam jednog koji su koristili a to je bilo da neprijatelja pretvaraš u pile kada ga pogodiš nečim To mi je onako baš ostalo urezano u sećanju i bio sam jako isfrustriran zbog toga. Evo sada baš gledam cheat code se zvao "gimme#" gde možeš da biraš koje ćeš oružje a jedno od istih pod imenom "Morph Ovum" je pretvaralo neprijatelja u ****** pile Sve u svemu očajna organizacija i veliki propusti na tom takmičenju. Što se tiče PC Klinaca jedna od igara je bila Prehistorik, toga se sećam.

Poslednja ispravka: ripxkid (26.8.2017 u 2:40)
ripxkid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2017, 2:37   #16
ripxkid
Novi član
 
Član od: 12.5.2016.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Video game takmičenja u Srbiji 80-ih i 90-ih

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Bilo je takmicenje u Sava Centru u Mortal Kombat 3, tamo negde 1995/1996
Da li si siguran 100% ? Ne znam za taj podatak. Kao što sam naveo bilo je takmičenje tih godina u Hali Pionir i jedna od igara je bila Mortal Kombat 3
ripxkid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2017, 3:06   #17
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Video game takmičenja u Srbiji 80-ih i 90-ih

Citat:
ripxkid kaže: Pregled poruke
Da li si siguran 100% ? Ne znam za taj podatak. Kao što sam naveo bilo je takmičenje tih godina u Hali Pionir i jedna od igara je bila Mortal Kombat 3
Mislim da je osvojio i neki trofej, pa bi trebalo da je siguran
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2017, 13:38   #18
ripxkid
Novi član
 
Član od: 12.5.2016.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Video game takmičenja u Srbiji 80-ih i 90-ih

Aha! Pa što ne kaže ondak, neka nam ispriča priču neku :P
ripxkid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2017, 18:31   #19
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Video game takmičenja u Srbiji 80-ih i 90-ih

Citat:
ripxkid kaže: Pregled poruke
Da li si siguran 100% ? Ne znam za taj podatak. Kao što sam naveo bilo je takmičenje tih godina u Hali Pionir i jedna od igara je bila Mortal Kombat 3
Bilo je u Sava Centru 2-3 puta organizovano koliko znam.. ne znam tacno u kom periodu, al mislim da je bilo leto 95. Moja lokalna igraonica na Vozdovcu je promovisala to, nije bilo puno ljudi, jednom kad sam bio znam da sam igrao samo 3-4 partije do finala. Ne secam se ni da su bile nagrade neke, vise kao promocija igraonica.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2017, 12:54   #20
ripxkid
Novi član
 
Član od: 12.5.2016.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Video game takmičenja u Srbiji 80-ih i 90-ih

Zanimljivo, hvala za info u svakom slučaju.
ripxkid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Amazing Spiderman Video Game GATTUSO88 Akcione igre 57 16.9.2012 18:12
Pissed Off ‘Employees’ Bash Pretty Much Every Major Video Game Company voodoo_ O igrama uopšte 18 15.9.2012 13:59
A Game of Thrones: Genesis Romantic otpaTci 4 20.5.2011 20:55
Codemasters secures Formula One video game rights Red Wing Simulacije vožnje 44 22.1.2010 15:23
Create Your Own Xbox 360 Games voodoo_ Programiranje 5 1.9.2006 18:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com