Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.7.2007, 9:27   #81
zilevig
Novi član
 
Član od: 12.7.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Pozdrav ljudi,verovatno je vec neko mozda i odgovorio na moj problem,ali ja to stvarno nisam uspeo da procitam.Evo u cemu je moj problem.Kupio sam samsung dvd rezac double layer 18x,medjutim svaki put,ala svaki put kada ukljucim racunar bios nece da mi prepozna novi rezac a stari obican uvek procita tj.prepozna .Onda ja odmah resetujem racunar (resetujem ga i pre podizanja XP) i potom ga bios prepozna bez problema.Ako pustim sistem da ne prepozna dvd i podigne XP ,onda procesor radi non stop(lampica gori svo vreme).Ako neko zna resenje problema neka mi odgovori ,hvala svima unapred!
zilevig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2007, 2:02   #82
Psyho_Whisper
Član
 
Član od: 31.12.2006.
Poruke: 48
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Probao ciscenje, menjanje kabla, a kalibrisanje necu ni da pokusavam, uzimam nov...
Psyho_Whisper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2007, 3:00   #83
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

a de samo reci kako ti ide u biosu ocitavanje optike.. znaci ono, sta ide prvo, jel hdd, pa rezac pa disketna itd itd.. da probas zamenit raspored i mozda bude ok.. nadam se da si me skontao
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2007, 12:21   #84
zilevig
Novi član
 
Član od: 12.7.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
a de samo reci kako ti ide u biosu ocitavanje optike.. znaci ono, sta ide prvo, jel hdd, pa rezac pa disketna itd itd.. da probas zamenit raspored i mozda bude ok.. nadam se da si me skontao
U pravu si za ocitavanje optike ide prvo memorija pa hd,ali jednom mi prepozna samo stari obicni rezac,a kad odmah resetujem racunar sve to isto ponovi ali ovog puta prepozna i novi DVD rezac.Kako da promenim redosled prepoznavanja uredjaja u BIOSU ?
zilevig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2007, 21:10   #85
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Kratko upustvo kako se servisira CD rom.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip cd rom.zip (16,2 KB, 354 puta viđeno)
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2007, 0:14   #86
shandu
Novi član
 
Član od: 21.12.2005.
Poruke: 3
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Imam DVD Samsung TSSTcorp CD/DVDW SH-S182M (tako piše u De vice Manager-u) i sledeći problem.

Čitač bez problema čita CD, ali za DVD ni da čuje, i to se dogodilo takoreći iznenada (ne sećam se da sam nešto ozbiljno čačkao po sistemu, inače imam WinXP SP1).

Jedna interesantna stvar koju sam primetio jeste ta da mi u bisu ovaj uređaj stoji kao CDROM, a kada idem na auto detect on mi nađe DVD i ja to snimi, restartujem komp i kada ponovo uđem u BIOS on mi ponovo isti uređaj prepoznaje kao DVD.

U čemu je problem? Očajno mi je potreban DVD pošto su mi svi podaci uglavnom na ovim medijima.

Hvala unapred!
shandu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2007, 14:35   #87
banep
Član
 
Član od: 21.3.2007.
Lokacija: N.Pazova
Poruke: 61
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
Psyho_Whisper kaže: Pregled poruke
Dakle, windows i bios normalno vide PIONEER 110D, a on nece nista da cita...kad ubacim disk, nece ni da pokusa da ga procita, i dok je u drajvu, PC koci, secka, a cim stisnem open, odma sve savrseno...kad ubacim prazan disk, on ga vrti, svetli lampica na drajvu, ali nece da otvori ni NERO, ni My Computer...i opet koci, ali manje nego kad je pun disk unutra...
Jel doslo vreme da menjam DVD RW? Narezao je Boga Oca!!!
Vidi matori ne znam da li si nesto uradio do sada sa tom 110-kom,ali ja sam imao isti problem.Mozes da vidis nekoliko postova pre tvog.Elem resio sam problem sasvim slucajno dok sam vrteo rezac po rukama(U medjuvremenu sam kupio novu 112-ku jer mi je bio hitno potreban rezac).Problem je bio jedan pin na ide konektoru.Verovatno sam probao kontra da prikljucim kabl pa sam ga utisnuo unutra odprilike do pola njegove duzine.U pitanju je pin na samoj sredini.Inace kad sam to skontao cuo sam za jos dva takva slucaja.Jbg tesko je uocljivo dok se ne zagledas.
banep je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2007, 13:25   #88
bata_iz_Banata
Novi član
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Panonska nizija
Poruke: 20
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Imam PIONEER 110D DVD rezac i LG (ne znam napamet oznaku, na poslu sam) CD rezac koji citaju i rezu diskove bez problema. Do problema dolazi kad treba da obrisem neki CD/DVD RW. Tada mi prikazuje poruku da u drajvu nema RW medija vec samo obican CD/DVD i da ne moze da izvrsi operaciju. Do problema je doslo pre nekoliko dana, a do tada je sve funkcionisalo besprekorno.
Probao sam dve razlicite verzije Nero-a, probao sam da menjam kablove (master, slave, prim. sec.). Reinstalirao sam drajvere za IDE kontroler i opet ista poruka.
Kad mi se prvi put desio ovaj problem HD i LG su bili na prim. a PIONEER je bio na sec.

Probao sam brisanje kod sestre (111D) i kod nje je radilo bez problema.
bata_iz_Banata je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2007, 18:10   #89
Markius
Veteran
 
Član od: 12.7.2007.
Lokacija: Požega
Poruke: 513
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 56 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Imam pioneer 112D i nece da mi reze dvd-rw.kada krene da ga rreze odmah izbaci invalid command posle quick format dvd-rw ili pise not perform disc-at-once tako neshto!moze li mi neko pomoci?kupio sam komp pre 15-20 dana i rezac takodje.
Markius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2007, 18:28   #90
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
Markius kaže: Pregled poruke
Imam pioneer 112D i nece da mi reze dvd-rw.kada krene da ga rreze odmah izbaci invalid command posle quick format dvd-rw ili pise not perform disc-at-once tako neshto!moze li mi neko pomoci?kupio sam komp pre 15-20 dana i rezac takodje.
Verovatno ti zapao loš primerak . Ja sam se susreo sa jednim takvim primerkom ali je bio daleko stariji . Moj ti je savet da uređaj reklamiraš , neka ga oni pogledaju i ako ga ne dovedu u red neka ti daju drgi primerak .
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2007, 19:19   #91
Markius
Veteran
 
Član od: 12.7.2007.
Lokacija: Požega
Poruke: 513
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 56 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

ponishtava li se garancija ako ga flashujem?
Markius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2007, 19:59   #92
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Navodno, ako je oficijelni firmver, ne ponistava se. Medjutim, meni su eksplicitno rekli da to ne radim jer cu izgubiti garanciju. Najbolje da nosis gde si ga kupio i da zatrazis da to oni urade. Ako nesto i krene naopako - znas u koga da uperis prst...
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2007, 19:59   #93
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
Markius kaže: Pregled poruke
ponishtava li se garancija ako ga flashujem?
Meni su u jednoj firmi ranije rekli da se garancija poništava ako to radim sam ... Prema pravilima bi trebalo da takve zahvate (flešofanje biosa , firmvera na optičkim uređajima i slčno) da rade ovlašćeni serviseri , po pravilu se samo u tom slučaju ne gubi garancija . Ako bi se išlo tom logikom onda bi svi koji flešuju svoju matičnu izgubili garanciju . Najbolje bi bilo da odeš do firme gde si pazario mašinu i da ih lepo pitaš ako ti kažu da gubiš garanciju ako to sam odradiš onda im odnesi mašinu pa nek oni lupaju glavu i nek ti sređuju uređaj to im je na kraju krajeva i posao inače zašto su ti dali garanciju ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2007, 0:02   #94
Markius
Veteran
 
Član od: 12.7.2007.
Lokacija: Požega
Poruke: 513
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 56 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

ma to cu i da uradim nosim ujutru na servis.
Markius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2007, 12:24   #95
zoran jovic
Novi član
 
Član od: 14.8.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Ovde postavljajte pitanja vezana za probleme u radu Vašeg CD/DVD uređaja. Obavezno navedite o kom se modelu radi i koji interfejs uređaj koristi (IDE/SATA/USB). Bilo bi poželjno da prvo proverite da li kabl za napajanje ima dobar kontakt sa uređajem (jedan od čestih problema). U slučaju pisača, navedite koji program za rezanje diskova koristite (koja verzija programa) i da li se problem javlja kada se koristi neki drugi program.
kupio sam novi DVD pionir 111D. veoma lose cita diskove a kad ga pustim da reze bilo dvd ili cd uglavnom nece. koristio sam vise verzija nero. Pokusao sam i sa roxio-m ali takodje nece. neke od verzija nero ga uopste ne prepoznaju. sta da radim? moze li mi neko pomoci. hvala
zoran jovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2007, 15:40   #96
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

To je dovoljan razlog za reklamaciju.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku glitch na korisnoj poruci:
zoran jovic (14.8.2007)
Stara 14.8.2007, 19:34   #97
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

I uzmi 112. Shto si uopshte uzeo 111 kad je 112 neko vreme na trzishtu?
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Garson na korisnoj poruci:
zoran jovic (14.8.2007)
Stara 14.8.2007, 21:22   #98
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Ili jos bolje kupi neki NEC (recimo 7170A DL), koji se prema mnogima manje kvare od Pioneer rezaca.
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoranM na korisnoj poruci:
zoran jovic (16.8.2007)
Stara 20.8.2007, 20:51   #99
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Ovako. Pre neki dan sam se bavio cablingom, izvukao sam 80 pinski kabl iz Peeonira 111D ali kablovi su mi ostali u ruci, izvukao sam za onu drsku koja je isto pukla(stara pola godine), a ona plastikica je ostala unutra, nju sam izvadio posle naknadno. Posle toga sam nasao drugi IDE kabl utakao sve propisno i sad u radu prijavljuje sledece:

- DVD rom moze da radi tj. pritiskom na dugme izlazi i ulazi. Znaci struje ima.
- Kada ubacim bilo koji medij komp posle 15-ak sekundi pocinje da blokira, a lampica se ne pali, znaci ne vrti cd.
- Samim tim ne moze da reze.
- To je to vise nicega ne mogu da se setim.
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 21:22   #100
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
B@NE kaže: Pregled poruke
Ovako. Pre neki dan sam se bavio cablingom, izvukao sam 80 pinski kabl iz Peeonira 111D ali kablovi su mi ostali u ruci, izvukao sam za onu drsku koja je isto pukla(stara pola godine), a ona plastikica je ostala unutra, nju sam izvadio posle naknadno. Posle toga sam nasao drugi IDE kabl utakao sve propisno i sad u radu prijavljuje sledece:

- DVD rom moze da radi tj. pritiskom na dugme izlazi i ulazi. Znaci struje ima.
- Kada ubacim bilo koji medij komp posle 15-ak sekundi pocinje da blokira, a lampica se ne pali, znaci ne vrti cd.
- Samim tim ne moze da reze.
- To je to vise nicega ne mogu da se setim.
Jedno potpitanje ! , Dali si skidao dvd dok je računar bio pod naponom (kabli za struju buo ušteknut u napajanje ili ne ???)

Drugo , proveri da nisi polomio ili iskrivio neki od pinova koji se nalaze sa zadnje strane uređaja ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dvd, rezač

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
problemi sa tv out-om Djordje Andzic Grafika 12 4.8.2008 0:33
PROBLEMI SA "USB Mass Storage Device" Chemist Kvarovi 0 23.10.2006 19:23
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com