Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.11.2008, 17:12   #1
igne
Član
 
Član od: 28.10.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 199
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Predlozite mi dobru avanturu

Uvek kad sam kupovao igrice "od oka" ili po nekim mojim pretpostavkama (Tomb Rajder sam pogodio) nikad nisam naisao na neku avanturu koja ce ispuniti moja ocekivanja jer mozda trazim nesto nemoguce ali eto ipak da pokusam na ovaj nacin da nadjem nesto sto ce da me zadrzi za igrackim stolom Znaci interesuje me avantura tipa Egipat, pronalazenje artifakta, arheologija i sl. (ako postoji takav tip igre) mada moze da se pojavljuje u igri i slaganje puzle fazon. Nadam se da netrazim nepostojece
igne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 23:37   #2
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

nisi bas jasan sta hoces, da li avanturu ili arkadnu avanturu, nesto teze ili za pocetnike, starije, novije, tastatura, mis, prvo lice, trece lice, jel za pc ili konzole .. mada si tematiku lepo definisao

Riddle of the Sphinx ili The Cameron Files

tu su i indiana jones and the fate of atlantis, i recimo the dagger of amon ra.

ako si tomb raider naveo kao primer kakvu igru trazis, onda indiana jones and the infernal machine, tj. indiana jones and the emperor's tomb.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
igne (19.11.2008)
Stara 19.11.2008, 17:42   #3
igne
Član
 
Član od: 28.10.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 199
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Podrazumeva se da bude PC tastatura i mis, bolje arkadna jer obicna avantura me mozda smori, iz kojeg lica mi je bas svejedno samo da je dobro, recimo ne starije od 2-3 godine igra i moze da bude nesto teze, ako je lako nije mi interesantno i nezadrzi me mnogo da je igram, volim izazove
igne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2008, 17:58   #4
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Ni u drugom postu nisi najjasnije rekao sta bi voleo da igras. Reci koja ti se igra svidela pa bi voleo da igras nesto slicno.
Ako trazis nesto slicno Tomb Raideru, bojim se da si promasio podforum.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2008, 18:28   #5
snežana stanković
Član
 
Član od: 29.9.2006.
Poruke: 478
Zahvalnice: 182
Zahvaljeno 77 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Citat:
igne kaže: Pregled poruke
Znaci interesuje me avantura tipa Egipat, pronalazenje artifakta, arheologija i sl. (ako postoji takav tip igre)
Naravno da postoji. Pregledaj malo ovaj spisak možda nađeš nešto što ti odgovara.
Citat:
igne kaže: Pregled poruke
bolje arkadna jer obicna avantura me mozda smori ...
To što ti tražiš može biti sadržano recimo u igri 80Days.
snežana stanković je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2008, 12:07   #6
saniyela
Član
 
Član od: 31.7.2008.
Poruke: 57
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Mozda Secret Files:Tunguska...odlicna avantura,grafika izvrsna sa puno lokacija!
saniyela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2008, 21:58   #7
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Ај овако. Досадиле ми ове брзе игре, пуцачине, јурњава тамо вамо... шта знам. Поготово након што сам пробао нове наслове типа Фар Крај 2, Фолаут 3, па чак и РА3, иако су ми стратегије омиљени жанр. Тако да сам решио да се преусмерим на авантуре и останем наравно уз РТС. Е сад ми треба ваша препорука за неку готивну авантурицу. Видео сам да постоје разна поимања авантура, па да се разумемо, не треба ми ништа типа Томб Рајдер, ГТА и сл. Више типа нешто класичних авантура (како их ја доживљавам) као што је Siberia нпр. Оно што мени пада на памет сад као нешто што сам баш готивио да играм јесте Siberia, Grim, Runaway, Overlord (е сад бем ли га да ли ова спада у ову категорију).
Све у свему да не буде екстра брза, хорор, акција нека, него више драма, хумор (па и црни), истраживање неко рецимо, игра код које би ми требало размишљање и за коју бих се везао
Хвала унапред и надам се да нисам много угушио
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2008, 22:09   #8
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Post Re: Predlozite mi dobru avanturu

Citat:
batakpudla kaže: Pregled poruke
Ај овако. Досадиле ми ове брзе игре, пуцачине, јурњава тамо вамо... шта знам. Поготово након што сам пробао нове наслове типа Фар Крај 2, Фолаут 3, па чак и РА3, иако су ми стратегије омиљени жанр. Тако да сам решио да се преусмерим на авантуре и останем наравно уз РТС. Е сад ми треба ваша препорука за неку готивну авантурицу. Видео сам да постоје разна поимања авантура, па да се разумемо, не треба ми ништа типа Томб Рајдер, ГТА и сл. Више типа нешто класичних авантура (како их ја доживљавам) као што је Siberia нпр. Оно што мени пада на памет сад као нешто што сам баш готивио да играм јесте Siberia, Grim, Runaway, Overlord (е сад бем ли га да ли ова спада у ову категорију).
Све у свему да не буде екстра брза, хорор, акција нека, него више драма, хумор (па и црни), истраживање неко рецимо, игра код које би ми требало размишљање и за коју бих се везао
Хвала унапред и надам се да нисам много угушио
Imas igricu "Atlantis", atlantida. Ja je zavrsio navukao se kad ono treba da izadje 2 deo (nastavlja se prica). I valjda ce u tom drugom delu naci Atlantidu. Jako je zanimljiva igrica, puna misterija i razmisljanja. Imas isto igricu "Still life", zanimljiva krimi igrica na foru "Syberia"-e. Radnja se odigrava u nekom americkom gradu, zaboravio sam kojem.
Uglavnom, ako hoces avanture idi na site "Microids"-a. Oni se uglavnom base tim zanrovima.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dacajak na korisnoj poruci:
batakpudla (18.12.2008)
Stara 18.12.2008, 23:06   #9
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Citat:
batakpudla kaže: Pregled poruke
Све у свему да не буде екстра брза, хорор, акција нека, него више драма, хумор (па и црни), истраживање неко рецимо, игра код које би ми требало размишљање и за коју бих се везао
Хвала унапред и надам се да нисам много угушио
Za sledece igre ce ti trebati ScummVM, a igre su prilicno stare, ali se i danas smatraju za neprevazidjene na polju humora i kvaliteta uopste. Ukratko, obavezna lektira.

Full Throttle (idealno za pocetak, kratko i ne previse tesko)
Sam & Max Hit the Road
Indy and the Fate of Atlantis
Monkey Island 3 (i prethodna dva ako ti se ovaj svidi)
Broken Sword

Od onih za koje ti ne trebaju dodatni programi imas:

Discworld Noir
Blade Runner
The Last Express
Sanitarium
Still Life
Gabriel Knight 3
The Longest Journey
The Neverhood

I bila je neka slicna tema sa gomilom dobrih predloga, pretrazi malo forum.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dio37 na korisnoj poruci:
batakpudla (18.12.2008), _Maximus_ (7.5.2009)
Stara 20.12.2008, 4:23   #10
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Ehhhhm, interesantna tema... Da onda i ja pitam nesto sto me zanima, dakle... TREBA mi, samo tako mi treba, avantura poput Myst-a (svi delovi, od originala preko Rivena, Exilea i Revelationa do Kraja doba), URU-a (sem prvog expansion packa-a, taj mi je bio smaranje, ali zato Path of the shell - extra), znate vec na sta ciljam...

Odnosno, sto vise razmisljanja (ali zagonetki sa logicnim resenjima, a ne kao, npr. pravljenje kolaca po nekom sifrovano/debilnom receptu, u Still Life cini mi se?), po mogucstvu sto manje dijaloga i kombinovanja gluposti u inventaru - u principu sve ono sto cini jednu kvalitetnu Myst-oliku (kao sto bi rekao cenjeni S. Macedonic) avanturu...

Eh, da, obe poslednje Dracule su mi bile manje-vise extra!!!
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2008, 4:40   #11
Le_Chuck
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: U centru jednog lokalnog gradica
Poruke: 104
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 39 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Jedino sto mi pada na pamet sad je,kao sto je Dijego to dole vec spomenuo, Riddle of the Sphinx
Le_Chuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2008, 21:30   #12
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Citat:
vazquez kaže: Pregled poruke
... TREBA mi, samo tako mi treba, avantura poput Myst-a... sto vise razmisljanja (ali zagonetki sa logicnim resenjima,...), po mogucstvu sto manje dijaloga i kombinovanja gluposti u inventaru...
Nabacujem, onako, iz glave :

Alice: An Interactive Museum
AMBER: Journeys Beyond
Aura: Fate of the Ages
Bioscopia
Celtica
Chemicus: Journey to the Other Side
Clandestiny
Comer
Drowned God: Conspiracy of the Ages
Lighthouse: The Dark Being
Morpheus
Obsidian
Physicus: Save the World with Science!
Qin: Tomb of the Middle Kingdom
Safecracker: The Ultimate Puzzle Adventure
Schizm: Mysterious Journey
Mysterious Journey II: Chameleon (Schizm 2)
Secrets of the Luxor
Sentinel: Descendants in Time
Shivers
Shivers: Harvest of Souls
Timelapse
Voyage
Worldspiral: Liath
Zork Nemesis: The Forbidden Lands
11th Hour
The 7th Guest

Pogledaj ove naslove preko linkova u spisku avantura postavljenih u temi Pogodi avanturu, pa izaberi. Preporučio bih ti posebno avanture Schizm: Mysterious Journey, Sentinel: Descendants in Time i Aura: Fate of the Ages. Ovo su (takoreći) nov(ij)e igre (zloglasne po logičkim zagonetkama) koje ćeš lako poterati na nekoj savremenoj mašini.

Citat:
vazquez kaže: Pregled poruke
... ne... pravljenje kolaca po nekom sifrovano/debilnom receptu, u Still Life cini mi se?
Recept: uzmeš (što praviju) granu debljine 2-3 cm, okrešeš joj grančice, zašiljiš je na vrhu i - voila! - ete ti kolac.

Ako je za vampire, isključivo dolazi u obzir glog.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
vazquez (22.12.2008)
Stara 21.12.2008, 19:47   #13
saniyela
Član
 
Član od: 31.7.2008.
Poruke: 57
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Odigras sve dijelove Tomb Raidera i to je to sto trazis, ja koliko znam Egipat,arhitektura,artifakti,na jednom mjestu imas samo u Tomb Raideru!
saniyela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2008, 1:56   #14
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

@zoran845: Thanx, ali skoro sve sam sa tvog spiska vec odigrao, sem par starijih naslova, pokusacu negde da ih nadjem... Aura mi je bile nekako previse lagana (ali bas zanimljiva), Sentinel - prekratka, a sto se tice Mysterious Journey - pakleno teska, ali nevidjeno dobra igra!!!

LM, za sto se tice recepta za pravljenje kolaca - (za one koji nisu igrali, ili ne daj Boze nisu avanturisti, naravno da je u pitanju pravljenje kolača, a ne kolaca)!!!
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2008, 11:09   #15
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Citat:
vazquez kaže: Pregled poruke
LM, za sto se tice recepta za pravljenje kolaca - (za one koji nisu igrali, ili ne daj Boze nisu avanturisti, naravno da je u pitanju pravljenje kolača, a ne kolaca)!!!
Ma otkud ja to znam, nisam igrao, mada su neki (davno) pisali o tome :
Citat:
P.S. A ono sa pravljenjem kolačića, ne da je glupost... Bolje da su izbacili box u kome bi pisalo nešto kao: "Prošetajte se sad malo, ne morate baš sve da odigrate u cugu. Vidite šta vam rade ukućani."

I sam sam imao probleme sa đžćčš (i to baš u vezi sa istom igrom), pa mi je bilo simpatično tvoje pominjanje "kolaca".
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2008, 22:34   #16
snežana stanković
Član
 
Član od: 29.9.2006.
Poruke: 478
Zahvalnice: 182
Zahvaljeno 77 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Imas igricu "Atlantis", atlantida. Ja je zavrsio navukao se kad ono treba da izadje 2 deo (nastavlja se prica). I valjda ce u tom drugom delu naci Atlantidu. Jako je zanimljiva igrica, puna misterija i razmisljanja.
Kada kažeš Atlantis, naznači kako se tačno zove igra koju si pomenuo . Za sada ima nekih pet delova sa ovim nazivom, a jedna od njih je moja omiljena igra.
snežana stanković je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2009, 2:42   #17
Баш_Челик
Član
 
Član od: 13.4.2006.
Poruke: 433
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 144 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Citat:
vazquez kaže: Pregled poruke
Ehhhhm, interesantna tema... Da onda i ja pitam nesto sto me zanima, dakle... TREBA mi, samo tako mi treba, avantura poput Myst-a (svi delovi, od originala preko Rivena, Exilea i Revelationa do Kraja doba), URU-a (sem prvog expansion packa-a, taj mi je bio smaranje, ali zato Path of the shell - extra), znate vec na sta ciljam...

Odnosno, sto vise razmisljanja (ali zagonetki sa logicnim resenjima, a ne kao, npr. pravljenje kolaca po nekom sifrovano/debilnom receptu, u Still Life cini mi se?), po mogucstvu sto manje dijaloga i kombinovanja gluposti u inventaru - u principu sve ono sto cini jednu kvalitetnu Myst-oliku (kao sto bi rekao cenjeni S. Macedonic) avanturu...

Eh, da, obe poslednje Dracule su mi bile manje-vise extra!!!
Поред Riddle of the Sphinx имаш и наставак исте, Omega stone...
Баш_Челик je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 22:55   #18
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Imam dosta igara, sta odigrati, dakle, sta je po vasem misljenju najkvalitetnije od ovoga :

- Dracula Origin
- Dracula 3 Path Of The Dragon
- Belief And Betrayal
- Agon Lost Sword Of Toledo
- The Experiment
- The Lost Crown A Ghost-Hunting Adventure
- OutCry
- Immortals Of Terra A Perry Rhodan Adventure (ripovana skulpt.urna verzija, ne znam ni dal je cela )

Otprilike znam, kakva je koja igra (neke sam bio zapoceo, a neke sam samo instalirao da vidim da li rade, ko velim da li sam bandwidth, ovaj pare dzabe utrosio), ali ipak vi stavite recimo top3 sta prvo odigrati .
Fala !

E da, net mi istice veceras u 23:59, znaci sa cirka sat i po, aj malo skratite veceru .

Poslednja ispravka: Pjanovic (18.2.2009 u 23:18)
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 23:27   #19
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Igrao sam i sve ali ih nisam sve i zavrsio. Neke zato sto su me smorile a neke sto nisam imao vremena. Sad kad znam kakve su, igrao bi ih ovim redom (ovo je cisto subjektivno misljenje):

1. The Lost Crown A Ghost-Hunting Adventure - fantasticna igra iako ima dosta mana. Po meni definitivno avantura godine
2. Dracula 3 Path Of The Dragon - Kheops, jbga
3. Perry Rhodan - odlicna SF avantura, nesto cega nije bilo godinama.
4. The Experiment - orginalnost na svakom koraku. Ono sta moze da te odbije od igranja je neverovatna sporoca i ludacka neoptimizovanost pa se moze desiti da imas jendociferan broj frejmova
5. Dracula Origin - cist prosek, nit smrdi nit mirise.
6. OutCry - deluje mi kao zanimljiva igra ali nisam daleko odmakao posto mi je specifican kvazi 3d ili sta je vec izazivao vrtoglavicu
7. Agon Lost Sword Of Toledo - ako si igrao prethodne chaptere i svidelo ti se, ovo mozes da stavis i na prvo mesto.
8. Belief And Betrayal - jedina igra na koju si bacio pare ili bandwidth aka smece.

Uglavnom, sve igre na mestima 2-7 mozes da igras bilo kojim redom tj uzmes ono sta ti vise lezi.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
Pjanovic (18.2.2009), Wolverine (21.3.2009)
Stara 18.2.2009, 23:38   #20
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Da, imam i Nikopol, koji me je smorio onim brzopoteznim resavanjem odredjenih situacija, igrao sam par sati i batalio.
Takodje, igrao sam OutCry, totalno ucmala atmosfera, ali to je tako i zamisljeno, pa mi deluje da je prespora, nju cu mozda malo kasnije.
Experiment sam takodje probao, sa performansama nisam imao problema, jedino sto je dosta konfuzno, mislim nisam u formi , ukljuci ovu kameru ono svetlo, i to bih mozda za kasnije ostavio .

Favoriti za start su Dracule, pre ce biti mislim Origin .

The Lost Crown A Ghost-Hunting Adventure ima endzin , od pre par vekova, ali sam za 5 minuta igranja bio zaintrigiran. Ona ce dobiti srebrnu ili bronzanu medalju .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, predlozite mi avanturu, preporuka avantura, preporuka igara, sta igrati

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
MTID, MTU i SK: Šta nam treba za dobru eTrgovinu? Dukes Javne rasprave 65 23.1.2012 14:51
Nekoliko saveta za novog avanturistu pfonihx3 Avanturističke igre 224 27.9.2011 13:41
POMOC !! Trazim dobru tastaturu blabla21 ŠDK - Ostale komponente 8 2.8.2011 16:48
Predlozite mi novu konfu Goonotora Šta da kupim? 36 22.12.2007 2:53
Predlozite neki dobar, mali FPS! ZoNi Akcione igre 11 4.10.2006 22:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com