Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.1.2012, 14:06   #1
obidijus
Član
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Black hole sun
Poruke: 121
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Display driver nvlddmkm stopped responding and was recovered

Ovo je windows TDR problem, tj Timeout Detection and Recovery problem.
Dešava se to da neki problem napravi nešto što grafička ne može da svari i kad se taj buffer prepuni, wn TDR resetuje grafičku, da bi izbegao BSOD.
Problem deskriptivno izgleda ovako: pokrenete igricu, i posle par minuta ili par sati (vreme je različito zavisno od hardwera i konfiguracije i čegasvene) ekran vam pocrni, i neke igre totalno zapuca, neke igre samo izgube ekran jer se grafička resetovala, i pri izlasku na desktop pokazuje se navedeni problem u nazivu teme (za one sa nVidijinom grafičkom). Pročitao sam da se problem dešava i sa ATI korisnicima, čisto iz razloga jer je Timeout Detection and Recovery deo samog win7/viste.

Meni lično se taj problem nije dešavao do pre nekih možda mesec, dva.
Od tada se patim, i počinjem da gubim živce, i nosim se mišlju da kupim novu grafičku.
Ako neko ima iskustva sa ovim problemom, molim vas, molim molim molim ko boga samoga, da podelite iskustva, i da kažete šta je za vas rešilo taj problem, jer mi se čini da TDR postaje sinonim za šlog.
Kako moj, tako i moje grafičke.
obidijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2012, 15:10   #2
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Display driver nvlddmkm stopped responding and was recovered

Evo AMD korisnika sa istim problemom.
Posto mi je prethodna graficka crkla(Radeon 4850 sa kojom mi se ista stvar dogadjala) i u garantnom roku je zamenjena za 6850 sa kojom se dogadjaju iste stvari, rekao bih da nije u pitanju samo graficka i da je veliko pitanje da li bi ista dobio zamenom.
Od bitnijih komponenti moj komp sadrzi:
Phenom X3 720
Biostar TA790GXB A2+
4GB Black Dragon 1066 DDR2 RAM
LC Power Super Silent LC6550 v2.2 550W
i sada vec pomenuti Gigabyte Radeon HD 6850.
Problem se pojavljuje za sada samo u igrama. Drajveri su danas osvezeni cistom instalacijom(Driversweeper i Ccleaner u safe modu) i nije doslo do poboljsanja. Pa ako neko ima neku ideju kako da se resimo bede neka napise.
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2012, 23:46   #3
Benek
Novi član
 
Član od: 14.1.2012.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Re: Display driver nvlddmkm stopped responding and was recovered

Dobar dan. Moj prvi post na ovom forumu. Nadam se, da cu pomoci.
Ovo obavestenje se javlja kod obe grafike - i kod nVidie, i kod ATI-ja. Zanimljivo je to, sto se NE JAVLJA kod grafika, koje se prodaju u Full pakovanju, nego samo kod Bulk-pakovanja. U zivotu sam promenio (od vremena Matrox Millenium grafika, do danas), barem njih 50-tak, neovisno o proizvodjacu ili firmi, koja je pakuje. Govorim iz iskustva, jer se bavim profesionalno video enkodingom i renderingom, tako da uvek ocekujem vrhunske performanse za ulozen novac.
Kada kupujete grafiku, nemojte se rukovoditi cenom, nego DOBRO protumacite sve ono, sto stoji u njezinom nazivu, narocito one oznake posle zadnje crtice.
Npr: Gainward GTS450-1024-DVI-HDMI-VGA-D3-R, gde ovo zadnje R oznacava REPARACIJU. Narodski receno: Reklamirali ste grafiku u garantnom roku, i ako ste srecnik - prodavnica ili veleprodaja je u nekom roku (7 dana) otpisuje, Vi dobijate drugu, ili povracaj novca, ovlasceni distributer je vraca nazad na Tajvan, gospoda promene pastu na cipu, ili memorijski modul (nema veze, bilo koji kvar otklone), pakuju u kesicu i vracaju distributeru u drzavi iz koje je reklamirana, i ona se posle mesec-dva ponovo nalazi u prodaji.
E, tada pocinje Vas mali kucni cirkus: XP zapucava, baca BSOD, a Vista i W7 javljaju naslov Vaseg posta, ili padaju na BSOD.
Jedino resenje, ako ste, kao ja nedavno (pre pola godine),pazarili nesto slicno - umom slucaju Gainward GTX560 bla-bla -R-R za neverovatnih 8219din, u
renomiranoj novosadskoj veleprodaji, je da je redovno cistite od prasine, rasklopite, podmazete kulere, zamenite pastu, i odstranite sve trunke necistoce sa nje, i imate sveti mir. Evo, to kod mene funkcionise kako treba, greska se vise ne javlja. Imam Dual BOOT, W7 na jednom hardu, XP na drugom. Na XP-u je DirectX 9.0c Jun 2010, a na W7 je DirectX 11, i sve radi kako treba. Grafika je 448-bitna, ima 2GB RAM-a, i u video-montazi radi 10 sati dnevno besprekorno.
Zato, savet na kraju: manite se primamljivih cena za BESNE grafike,
i pitanja prilikom kupovine npr. Izvinite, a sto je ona u sivoj kesici, a ne u kutiji... itd... itd... nego pazarite FULL pakovanje, jer vise ulozen novac stedi zivce i Vase vreme po servisima, koje nema cenu
Pozz, Benek
Benek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2012, 0:27   #4
alexandar87
Član
 
Član od: 12.2.2010.
Lokacija: Kurtina čuka
Poruke: 330
Zahvalnice: 108
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Display driver nvlddmkm stopped responding and was recovered

Jos jedan korisnik sa istim problemom (ATI).Pa ne bih bas rekao da je do prasine i kojekakvih smejurija,meni je komp star 4 meseca i od pocetka je krenulo sa ovim problemom,samo redje.Ja koristim integrusu,hd 4250 i probao sam sve moguce drajvere,i DS iz safe-moda,i sve zavisi od drajvera.Sa starijim manje izbacuje ovaj problem,bsod bas retko (isto i sa novim drajverima) i uvek je problem grafika.Ali posto se ovako resenje ne nazire,uzrok lezi u necemu drugom,a sta je sam bog zna,posto nemam vremena toliko da sednem za kompom pa da bijem po njemu dok ne nadjem uzrok.Inace,meni se tokom igrica (WOT posto samo to igram) ne desavaju ti problemi,vec samo kada pustim neki klip na netu.IZgleda da ima dosta korisnika sa ovim problemom,pa bih zamolio strucne ljude da pomognu pri resavanju ovom problemu.Svaki savet i naznaka ka problemu je dobrodosla.
alexandar87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2012, 19:29   #5
alexandar87
Član
 
Član od: 12.2.2010.
Lokacija: Kurtina čuka
Poruke: 330
Zahvalnice: 108
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Display driver nvlddmkm stopped responding and was recovered

KONACNO sam resio ovaj j***** problem.Uzrok je bio Flash,tj. nedostatak activeX komponente (Adobe Shockwave player).Control panel/Flash player/Advanced i tu cete videti da li je instaliran activeX.Meni se redovno apdejtovao flash a nije instalirao ovo.Cim sam instalirao,restartovao,odmah sam probao yt i ostalo i sve funkiconise odlicno.Jedino sto mora da se klikne na klipu da ne bi bilo seckanja (ovako samo prodjem kursorom preko video klipa i on pocne da koci).Nadam se da ce ovo pomoci nekome da resi ovakav problem.pozdrav
Edit:e nemojte da vas buni sto nakon instalacije u flash podesavanjima i dalje stoji "not installed" za activeX.Dal je bag,ili nesto drugo...bem li ga,najbitnije da je shockwave instaliran i da nema vise problema i plavih ekrana.
alexandar87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2012, 0:24   #6
Benek
Novi član
 
Član od: 14.1.2012.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Display driver nvlddmkm stopped responding and was recovered

Reakcija:
NE, nemam instaliran Adobe Shockwawe player, niti sam ga ikada imao,
a resio sam problem pomocu onih smejurija.
DA, slazem se, da odredjeni drajveri pogorsavaju ili smiruju stvar, ali nisu presudni za tako nesto.
Sada mi se desava ista stvar na racunaru kod kcerke, pa cu da eksperimentisem na njemu, bez goreopisane procedure.
Imam utisak, da i gomila instaliranih raznih plejera doprinosi pomenutoj pojavi. Ako je za utehu, meni Media Player Classic Home Cinema pusta ama bas sve, s tim sto sam u startu odstranio iz OS-a defaultni WMP, i pogasio nepotrebne servise.
Benek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2012, 10:49   #7
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Display driver nvlddmkm stopped responding and was recovered

Prvu grafiku koju sam kupio nije bila Bulk varijanta. Dosla je u kutiji sa svim kablovima, drajverima, igrom itd. Druga grafička kartica, koju su mi ubacili u servisu, je u startu pokazivala iste simptome a pretpostavljam da nije mogla da se tako brzo zaprlja. Da li je dosla kao bulk ili ne, ne znam. Verovatno jeste posto pored kucista nista nisam dobio dodatno od zamene kartice.
Inace na jednom mom ranijem racunaru, moj stari Safirov Radeon 9800 je dosao sa servisa(nesto je prepravljan,cini mi se par tranzistora,nisam siguran da li kod nas ili u inostranstvu, uglavnom tada je bila nova i aktuelna kartica) je tako dobro radio da sam tada bio ubedjen da su mu jos nesto dodatno budzili i nikad nije ni zastucao(moguce da jos uvek radi posto kartica odavno nije u mom vlasnistu).
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2012, 0:21   #8
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Display driver nvlddmkm stopped responding and was recovered

Ovaj problem je definitivno povezan sa driverom. Meni sve radi kako treba, igram i igre i to poprilicno zahtevne (The Witcher 2 u Full HD rezoluciji sa skoro svim detaljima na max) i nikakvih problema nemam. Onda cepim dve kartice na browseru i on zakuca. Probacu da ocistim sve drivere i onda da instaliram nove pa cu napisati dal je problem resen.

Inace iz ne objasnjivog razloga su mi se smanjili skorovi na win 7 rejtingu za grafiku, iako ni jedan benchmark koji sam uradio nije smanjio svoje skorove. Verovatno upao i neki virus, crv ili ko zna sta jos.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2012, 12:34   #9
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Display driver nvlddmkm stopped responding and was recovered

Imam isti problem (6850), vec sam pitao u temi o driverima ali niko nije odgovorio.

2 meseca je stara konfiguracija i sve je radilo odlicno do instalacije najnovijih drivera. Meni se ovo dakle samo jednom desilo prilikom gledanja YouTube vide-a. Pojavila se zelena pozadina, ekran se smrzo i u desnom cosku ova poruka o driverima.

Bili su mi instalirani stariji driveri koji dolaze uz graficku i nije mi se desavalo nista neobicno, instalirao sam najnovije driver i desilo se ovo jednom. Ne mogu da tvrdim da su u pitanju driveri ali mislim da je to to, neki konflikt ili nesto sl.
Emix je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2012, 15:20   #10
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Display driver nvlddmkm stopped responding and was recovered

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Imam isti problem (6850), vec sam pitao u temi o driverima ali niko nije odgovorio.

2 meseca je stara konfiguracija i sve je radilo odlicno do instalacije najnovijih drivera. Meni se ovo dakle samo jednom desilo prilikom gledanja YouTube vide-a. Pojavila se zelena pozadina, ekran se smrzo i u desnom cosku ova poruka o driverima.

Bili su mi instalirani stariji driveri koji dolaze uz graficku i nije mi se desavalo nista neobicno, instalirao sam najnovije driver i desilo se ovo jednom. Ne mogu da tvrdim da su u pitanju driveri ali mislim da je to to, neki konflikt ili nesto sl.
Ma definitivno je problem driver. Kod mene je isti slucaj, do ovih 12.3 sve je radilo besprekorno. Sad sam instalirao opet stare i nedam da se update uradi dok ne poprave to cudo. Inace izgleda je problem vezan za 6850 i 6790 (isti su cipovi na ovim grafikama). Postavicu ovde da li mi se dogodilo opet posle vracanja drivara.

P.S. Sistem je daleko stabilniji od kako su instalirani stari driveri, ko zna sta je ovaj ATI zabrljao.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
buffer-overload, driveri, graficka, tdr, win7

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com