Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.3.2017, 20:04   #1
PS mode
Član
 
Član od: 26.3.2012.
Poruke: 335
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 36 puta na 34 poruka
Određen forumom Kako da povezem ADSL internet na ruter?

Imam ADSL prikljucak od Telekoma a ugovor sa Beotelom o internetu preko te telefonske veze. Povezao sam ruter i telefon, podesio i stoji da je Beotel provajder, sve radi ok. E zanima me da nisam nesto zeznuo da ne bih mozda koristio Telekomov internet pored Beotelovog ( ako to uopste moze bez ugovora sa telekomom)? Ja sam spojio na sledeci nacin: zica od telekoma ide na prikljucak iz koga idu izlazi za dva LAN kabla, znaci to je kao neka racva za dva LANa sa ulazom od telefonske linije. Potom sam spojio na jedan izlaz odatle telefon direktno a na drugi ruter, podesio ruter sa sifrom i lozinkom od beotela i sve radi ok, i telefon i internet. Da li sam dobro povezao, da li mi je bio potreban mozda i ADSL spliter? Pitam jer ne znam postoji li mogucnost da koristim Telekomov internet i da mi stigne racun a Beotelov da stoji? Mada na speedtest pise provajder Beotel i ip od Beotela.
Dole je slika od tog telefonskog prikljucka, nije original al slicno izgleda, ovo dvoje crno gore bi bili dva izlaza za LAN. Na jedan sam spojio telefon a na drugi ruter.
http://i58.tinypic.com/hs6v10.jpg
PS mode je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2017, 20:18   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Kako da povezem ADSL internet na ruter?

mislim da ne može 2 adsla na jedan broj, telekom ti samo pruža telefonske usluge i preko njih ide beotelov adsl, ukratko nema šta da brineš ako nemaš i sa telekomom ugovor o adsl
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2017, 20:24   #3
PS mode
Član
 
Član od: 26.3.2012.
Poruke: 335
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 36 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Kako da povezem ADSL internet na ruter?

Znaci telefonski kabl (sa dve zice) je povezan na kutijicu iz koje idu dva LAN izlaza, jedan sam povezao na telefon a drugi na ruter, podesio ruter sa beotolovom lozinkom i nalogom i dobio net na laptopu na kome speedtest pokazuje da je beotel provajder a ip adresa od beotela, sa telekomom nemam ugovor o netu, samo o telefonskoj liniji a sa Beotelom imam ugovor o netu tako da mislim da je sve ok.
PS mode je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2017, 21:29   #4
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Kako da povezem ADSL internet na ruter?

Nemaš ti Telekomov ADSL, nego Beotelov, a Telekomov ti je telefonski priključak kao i kod većine. Ta kutijica je spliter koji razdavaja telefonski signal i internet i nisu to LAN izlazi već obični telefonski RJ-11. U svakom slučaju, sve si dobro povezao i sve je kako i treba da bude

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako napraviti bolju wi fi antenu na ADSL ruteru? HMrules Ostale komponente 2 12.4.2015 19:14
PC - moderna (gaming?) platforma ili 30 godina star frankenštajn na steroidima? bvitnik Brbljaonica 19 3.8.2011 1:33
ADSL na Windowsu 98 - kako? Predrag Stankovic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 13.8.2009 12:06
Neobee ADSL gori od dial-upa noskich Internet usluge 203 31.3.2009 14:07
Kako se povezati na Internet bez telefona, uz lokaciju koja je podaleko od centra? P@vle Internet usluge 3 25.10.2007 3:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com