Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.2.2007, 14:35   #21
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Citat:
nikola87 kaže:
tacno,ako bi smo skupljali polovne komponente mogli bi smo da napravimo nekoliko racunara koi naravno ne bi imali neku super jacinu ali bi bili dovoljni da se ta deca zabave i nesto nauce.

pozz....
Ja mislim da su ljudi ranije poentirali da nije problem u polovnim komponentama sto su stare i "slabe", vec u tome sto su "kvarljive". Treba to posle servisirati svaki cas, a ne znam bas ko ce to da radi. Ovako, ako su komponente nove, servis je obezbedjen od 0-24h/7dana.
Sto se tice OS, mislim da bi trebalo izdvojiti i za XP Home Edition..
Shang Tsung je offline  
Stara 15.2.2007, 14:39   #22
3*.v1ru5
Član
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Sa druge strane nisana
Poruke: 102
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Dobra ideja. Stvarno dobra.
Opet je OS problem. Stavite im Linux i sta onda? Ucite ih da rade u konzoli da bi instalirali nesto? Ili da koriste WINE? A kad se nesto s*ebe, ko ce to da sredjuje? Ja sam za Windows, mislim da niko nece imati srca da vas tuzi sto stavljate piratski softver u poklonjenu masinu.
Ako niko nema bolju ideju za prikupljanje para, mogo bi neko stvarno da otvori racun, pa da vidimo kolko moze da se skupi. Ako bude neka veca suma, mozemo da napravimo potpuno nove masine, a ako ne, kombinovacemo, malo novo malo polovno.
EDIT:
@Imzadi
Nemoj vec da pocinjes da se ljutis, ideja je tek zazivela danas, jos nije vreme za crvena slova.
Bolje smisli sad odmah sta ti mozes da uradis.
3*.v1ru5 je offline  
Stara 15.2.2007, 14:54   #23
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Citat:
3*.v1ru5 kaže:
Dobra ideja. Stvarno dobra.
Opet je OS problem. Stavite im Linux i sta onda? Ucite ih da rade u konzoli da bi instalirali nesto? Ili da koriste WINE? A kad se nesto s*ebe, ko ce to da sredjuje? Ja sam za Windows, mislim da niko nece imati srca da vas tuzi sto stavljate piratski softver u poklonjenu masinu.
Ako niko nema bolju ideju za prikupljanje para, mogo bi neko stvarno da otvori racun, pa da vidimo kolko moze da se skupi. Ako bude neka veca suma, mozemo da napravimo potpuno nove masine, a ako ne, kombinovacemo, malo novo malo polovno.
E ovo je najpametniji post do sada!!
Deca prvi put dolaze u dodir sa kompjuterom, ne mogu da rade u Linuxu.
SirDuck je offline  
Stara 15.2.2007, 15:02   #24
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Po meni bolje je da se u komp ugrade slabije komponente, ret ta deca sigurno nece igrati Oblivion ili neku zahtevnu igru.A sto se OS-a tice, zasto win mora da bude originalan?
PeTkO je offline  
Stara 15.2.2007, 15:09   #25
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Mora ako je ovo zvanicna akcija SK-a.
Ako je nasa.... pa i ne mora bas
SirDuck je offline  
Stara 15.2.2007, 15:33   #26
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Thumbs up Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Ne, ideja mi se ne svidja.....................ODUSEVLJEN SAM NJOM!!!

Slozicu se da je prvo sto nam treba ziro racun u nekoj banci na koji bi clanovi ovog Foruma, ali i svi ljudi dobre volje mogli da uplate sumu novca koju zele da izdvoje i koju su u stanju da izdvoje. Takodje, mislim da je dobra ideja da se javno na Forumu napise ko je koliko dao, ne da bi se neko hvalio "JA sam dao najvise, JA sam najzasluzniji za ovo", nego cisto da bi se imao neki uvid. I 100 dinara ce puno znaciti, samo ako su darovani od srca i s' ljubavlju.

Sto se tice komponenti, mislim da bi one trebale da budu nove, jer kada vec poklanjamo da poklanjamo nesto ljudsko, a ne neki krs koji moze riknuti 3 dana posle urucivanja.

Sto se tice OS-a, ne bi bilo lose da neko iz redakcije SK-a kontaktira kancelariju Microsoft-a ovde u Srbiji i da zatrazi na poklon jedan XP home, siguran sam da ce se sloziti jer ce i oni imati neku korist od toga (a Microsoft samo gleda da se ogrebe o nesto ) u vidu medijske popularnosti tipa: "Velikodusni Microsoft jos jednom pokazao da ima veliko, doduse bagovito srce" .

A sto se tice modovanja kucista i nekih igrica i wallpaper-a, screensavera i slicno, to bi mogli 'ladno da urade clanovi sa ovog Foruma, pa imamo mi ovde puno strucnjaka koji su zapeti k'o puske i spremni da se prikljuce ovoj dobrotvornoj akciji!

I ko sto rece Imzadi, odrzimo ovaj entuzijazam do kraja, pokazimo da smo veci od razlika koje nas dele!

Jos jednom BRAVO za Simketa sto je pokrenuo ovu akciju, i za sve ljude dobre volje koji zele da joj se prikljuce!

P.S. A kada dodje dan urucenja racunara, zelim da neko ponese digitalac i da sve to slika, a moze i kameru pa de se odradi i neki video zapis, pa da se okaci ovde na Forumu da svi vide kako nam je dobrotvorna akcija uspela i kako smo decicu ucinili srecnom!
A M G je offline  
Stara 15.2.2007, 15:48   #27
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Citat:
3*.v1ru5 kaže:
@Imzadi
Nemoj vec da pocinjes da se ljutis, ideja je tek zazivela danas, jos nije vreme za crvena slova.
Da se ljutim? Samo pokušavam da maksimalno dam do znanja da ovo mora da se uradi! Najpozitivnije moguće postupam... žao mi je ako misliš da to radim na pogrešan način...
Citat:
3*.v1ru5 kaže:
Bolje smisli sad odmah sta ti mozes da uradis.
Smislila sam šta mogu da uradim. Mogu da odvojim određenu sumu novca za uplatu na žiro račun. Za početak
[Imzadi] je offline  
Stara 15.2.2007, 16:10   #28
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Citat:
A M G kaže:
... Takodje, mislim da je dobra ideja da se javno na Forumu napise ko je koliko dao, ne da bi se neko hvalio "JA sam dao najvise, JA sam najzasluzniji za ovo", nego cisto da bi se imao neki uvid. I 100 dinara ce puno znaciti, samo ako su darovani od srca i s' ljubavlju.
Ovo je glupo.Bas mene briga koliko je neko dao novca ili sta vec.


Znaci ovako:
OTVORITI racun u banci.(sto pre to bolje,plata ne traje vecno );
Odluciti se do sutra da li polovne komponente ili ne;
Kontaktirati ljude iz Microsofta,(e ovo bi mogao da uradi neko iz redakcije SK),
firefly je offline  
Stara 15.2.2007, 16:23   #29
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Slozili smo se da je ideja fenomenalna i da nam treba racun, ostaje da broj bude objavljen (a ne bi bilo lose ni da bude u SK-u). Treba li nam i devizni racun? To, ustvari neka vidi redakcija, najbolje znaju kako se prodaje po inostranstvu... Bicu tuned!
glitch je offline  
Stara 15.2.2007, 16:23   #30
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Свака част Симке С оваквим форумашима, идеја ће сигурно успети

Citat:
Odluciti se do sutra da li polovne komponente ili ne
За компоненте се може видети, све зависи колико се пара скупи
Carl Jonson CJ je offline  
Stara 15.2.2007, 16:25   #31
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Sve je dzaba dok ovde ne osvane broj ziro racuna.
TheProphecy je offline  
Stara 15.2.2007, 17:58   #32
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Što se tiče OS-a, to nikako ne treba da bude Linux, jer ta deca su već dovoljno hendikepirana, da bi im još poturali sistem na kome neće moći da pokrenu neku igru i na kome će morati da se opterećuju mountovanjem drajvova, rekompajliranjem kernela, podešavanjem konfiguracionih fajlova i sličnim glupostima... ta deca verovatno nisu nikad ni videla računar, pa im treba što više pojednostaviti stvari i omogućiti im lagan ulazak u svet kompjutera. Što se tiče komponenti, sve će to zavisi od prikupljenih para... ali mislim da ne treba preterivati sa tim... odnosno bolje je uzeti, recimo ako sakupimo 2.000 evra, 10 računara po 200 evra, nego jednu besnu mašinu od 2.000 evra oko koje će svi da se guraju, a niko neće znati da je iskoristi na pravi način. Što se tiče same organizacije, treba neko da se prihvati posla vođenja ove akcije, a predlažem da to bude Simke, pošto je on i pokrenuo celu akciju, naravno ako ima dovolno vremena, jer ipak onaj ko vodi akciju treba da otvori račun u banci, i da svakodnevno podnosi izveštaj ovde o stanju na tom računu, a pored toga i prati diskusije vezane za predloge za modovanje tih računara i slično. Naravno, mislim da bi donatori trebalo da ostanu anonimni, jer ipak se radi o akciji gde svako učestvuje onoliko koliko može, pa nema potrebe da se etiketiramo na taj način. Onaj ko ima da izdvoji 100 dinara ni po čemu nije lošiji od onog ko izdvoji 1.000 dinara, jer možda je za tog nekog i 100 dinara velika cifra i ne znači da ne bi dao više da može. Zato i treba izbeći liste tipa TOP DONATORI i slično... ipak je ovo dobrotvorna akcija sa poentom da se kupi računar (ili računari) toj deci, a ne da bi merili čiji je veći, do čega bi gotovo sigurno došlo. Eventualno može da se napravi lista donatora bez navođenja konkretnih uplaćenih iznosa. Što se tiče ideje da se MS zamoli za koju XP Home licencu, podržavam je u potpunosti, ali to bi takođe trebao da uradi onaj ko vodi ovu akciju, a ne da svi navalimo na njih i ispamujemo ih kao indijanci. Još jedan razlog više da Simke bude taj vođa, jer realno, ako neko ume da sastavi jasno, precizno i zvanično pismo, onda je to on. Ako ne daju, podržavam već pomenutu ideju da se "turi" piratski Windows, jer ne verujem da će neko da upadne i proverava toj deci računare...no otom potom. Za sada, prvi korak treba da bude otvaranje računa i objavljivanje istog na forumu ili možda da se napravi jednostavan privremeni sajt koji će da posluži za koordinaciju akcije i postavi se na besplatan hosting, to mogu i ja da završim. To bi čak bilo još bolje, jer je lakše na njemu ažurirati stanje na računu, listu donatora, obaveštenja, nego koristiti ovaj forum za to. Toliko od mene.
Marko_L je offline  
Stara 15.2.2007, 18:13   #33
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Citat:
firefly kaže:
Ovo je glupo.Bas mene briga koliko je neko dao novca ili sta vec.
Mozda si i u pravu, to je bio samo moj predlog da se izbegnu situacije u kojima bi se neko kitio tudjim perijem. Imamo jos vremena da vidimo sta cemo i kako cemo, vazno je da se ovo izgura do kraja!
A ako ljudi iz Microsofta ne zela da nam pruze ruku, moracemo da instaliramo pirata...
A M G je offline  
Stara 15.2.2007, 18:21   #34
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Odlična ideja. Mislim da stvarno neće biti problem da skupimo novac za jedan ili više računara (hvala Bogu, ima nas na stotine na ovom forumu). Što pre otvoriti račun i akcija može da počne.

A što se tiče ostalih detalja, to se može razraditi u hodu, dok se prilazi na računu polako gomilaju. Samo bih hteo da dodam da se slažem sa mišljenjem da za ovu akciju nije poželjno kupovati neku besnu mašinu od 1500 ili šta ja znam koliko eura već radije tri ili četri (ili koliko već bude novca) standardne.

Citat:
A M G kaže:
Takodje, mislim da je dobra ideja da se javno na Forumu napise ko je koliko dao, ne da bi se neko hvalio "JA sam dao najvise, JA sam najzasluzniji za ovo", nego cisto da bi se imao neki uvid. I 100 dinara ce puno znaciti, samo ako su darovani od srca i s' ljubavlju.
Malo mi je vulgarna ideja da sad na Forumu kačimo nekakav katastar sa iznosima priloga. Neka svako da koliko može, a koliko je dao neka ostane njegova stvar. Eventualno može popis onih koji su priložili bez visine priloga.

Ni ideja sa sklapanjem polovnih konfiguracija nije loša, možda bi je trebalo pretočiti u posebnu akciju. Pa koliko nas ima starih procesora, ploča, HDD-a, grafičkih kartica koje skupljaju prašinu po kutijama!
Nergal je offline  
Stara 15.2.2007, 18:25   #35
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Ideja super....
@Petko
Shto da ne igraju Oblivion?Pa i oni su zivi ljudi....

Dovoljno je da svako da i po 50din-100din, nas je oko 7000 pa rachunajte...Mislim da 50 ili 100din nikom nece preterano pokvariti rachune...
Teva je offline  
Stara 15.2.2007, 18:47   #36
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Prijavljujem se da doniram ispravnu flopi disk 3.5" jedinicu. Nije puno ali eto, ne treba mi a njima možda hoće.
Kad smo kod novog vs polovnog, jedino novo što bi trebalo kupiti je hard disk (i naravno miš/tastarura). Ostalome ništa ne fali da bude polovno.
voodoo_ je offline  
Stara 15.2.2007, 19:17   #37
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Od polovnih mozemo da uzimamo neke stvari na koje je glupo trositi pare, i one koje se ne "trose".

Ja imam par modema (dial-up) koji nicemu ne sluze.
Nisam siguran da ce im mnogo trebati, ali glupo je potrositi 5-10 eur. na tako nesto.
SirDuck je offline  
Stara 15.2.2007, 19:39   #38
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Podržavam ideju
Nemam nekih posebnih ideja,slažem se da bi trebali ubaciti Windows,a što se tiče
novih ili polovnih komponenti,sačekajmo da vidimo kakav ćemo buđžet imati.
Nebi niko trebao da postuje koliko je novca uplatio,jer neradimo ovo zbog renomea,right

Što pre otvoriti račun u banci.

Bravo Simke
Guardian je offline  
Stara 15.2.2007, 20:58   #39
Dark Rider
Član
 
Član od: 22.9.2006.
Lokacija: trenutno na forumu SK
Poruke: 113
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Podrzavam ovu akciju i ukljucicu se u nju cim objavite broj racuna.

Sto se tice racunara predlazem da se kupi nekoliko masina koje ce moci da pokrenu igre srednje zahtevnosti.Po mom misljenju bezveze je kupovati jednu "besnu" masinu kao i 20 krseva.

Sto se OS-a tice podrzavam ideju da se kontaktira Microsoft a ako nece da daju onda naravno pirat.
Citat:
A M G kaže:
Takodje, mislim da je dobra ideja da se javno na Forumu napise ko je koliko dao....
Ne slazem se bas me briga ko je koliko dao vazno je da je od srca

Odlicna ideja Simke
Dark Rider je offline  
Stara 15.2.2007, 21:13   #40
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Exclamation Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Moracu da citiram samog sebe, posto vidim da je moj predlog pogresno protumacen.

Citat:
A M G kaže:
Takodje, mislim da je dobra ideja da se javno na Forumu napise ko je koliko dao, ne da bi se neko hvalio "JA sam dao najvise, JA sam najzasluzniji za ovo", nego cisto da bi se imao neki uvid. I 100 dinara ce puno znaciti, samo ako su darovani od srca i s' ljubavlju.


Mislim da se sada bolje razumemo.
A M G je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com