Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.2.2007, 18:32   #61
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Hm, ipak je ovo akcija foruma, a ne časopisa?
vladale je offline  
Stara 16.2.2007, 19:40   #62
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Strpite se malo da nam pravna sluzba odgovori koji su uslovi za pokretanje ove akcije.
oluja je offline  
Stara 16.2.2007, 21:04   #63
masteri
Veteran
 
Član od: 17.1.2007.
Lokacija: Beograd, Mirijevo
Poruke: 1.044
Zahvalnice: 1.014
Zahvaljeno 231 puta na 107 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku masteri
Smile Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Super je ideja da li ima neki minimum sto se tice novca ili koliko ko hoce
masteri je offline  
Stara 16.2.2007, 21:43   #64
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Citat:
masteri kaže:
Super je ideja da li ima neki minimum sto se tice novca ili koliko ko hoce
Koliko ko ima i hoce da prilozi.
A M G je offline  
Stara 16.2.2007, 22:13   #65
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Slažem se! Neka bude: win, nov komp srednje klase, spremićemo wallpapere i predloge za moding kućišta ili bar za nalepnice na istom...
Highlander je offline  
Stara 16.2.2007, 23:33   #66
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Ja potpuno podržavam ovu akciju,samo cekam račun da bi mogao da uplatim donaciju.
mala napomena : Obavezno da se kupi TFT monitor (da deca ne kvare oči) a ne neki tamo CRT koji zrači kao Černobilj.
Peruzzi je offline  
Stara 17.2.2007, 0:07   #67
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

E sad ga pretera Sta ce im tft monitor!? Ne kupujemo 1 detetu koje ce samo da sedi. Svako od njih ce biti najvise jedan sat dnevno ako ne i manje...
Mada ako akcija uspe i ostane vise novca onda mogu da se kupe i tft monitori, i sta sve treba drugo... Aali netreba sada preterivati, i forisrati sve ovo previse jer ce ljudi na kraju izgubiti zelju. Racun nije ni otvoren a vec je poceo razgovor na temu komponenti. Dajte bre ljudi idemo polako
Stevvan je offline  
Stara 17.2.2007, 1:00   #68
Zooo
Član
 
Član od: 11.8.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 146
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Ideja je fenomenalna, kad će račun?

Peruzzi je u pravu što se tiče monitora.
Zooo je offline  
Stara 17.2.2007, 1:07   #69
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Pošto znam kako je deci interesantno da pipaju prstima i displej na digitronu da bi videli kako se "boje prelivaju", a kamoli na TFT-u (plus što verovatno neće imati ko da im govori da to ne rade), napraviće zilion mrtvih piksela u roku od nedelju dana. Predlažem da se ide na varijantu ravnog CRT monitora, makar to bio i Samsung 793DF.
voodoo_ je offline  
Stara 17.2.2007, 1:25   #70
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Ja predlažem da instaliramo SIMS2 na tu mašinu. Bilo bi okej. Ali sa svim mogućim dodacima
NjegovaWisost je offline  
Stara 17.2.2007, 1:53   #71
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

@Stevvan
Poskupljenje ne dolazi u obzir. Ovo bi trebalo da bude akcija na dobrovoljnoj osnovi. Ne možeš na silu terati nekoga da da donaciju, samo zato što čita SK. Dakle, samo otvaranje računa i uplaćivanje koliko ko može dolazi u obzir... nikakav minimum, nikakvi pritisci i etiketiranja. Kada akcija bude krenula, lično ću se založiti da prvi koji pokrene priču o tome ko je koliko dao leti sa foruma, jer uopšte nije poenta u tome.

@Ostali
Polako bre sa tim komponentama, tft monitorima, igrama... još ni odokativno ne znamo koliko će se para sakupiti. Kad legnu pare, onda će se otvoriti glasanje i rasprava o tome da li uzeti više računara sa lošijim komponentama, ili manje računara sa super komponentama i šta će se instalirati na te mašine. Mislim, iskreno, lepo zvuči kada kažemo, e 500 ljudi po 100 dinara, to je 50.000 dinara, super, ali da budemo realni mi ne znamo da li ćemo toliko da skupimo. Mislim, mogu sad svi da pričaju da će da odreše kesu, ali lako može da se desi da kad krene akcija, to ne bude baš tako. Videćemo kako to sve izgleda u praksi i onda ćemo tek znati šta, kako i koliko.
Marko_L je offline  
Stara 17.2.2007, 11:52   #72
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Hvala Vam svima na ovako pozitivnom prihvatanju ove ideje.

Pokušaću da odgovorim na neka ovde postavljena pitanja i ujedno da napišem par predloga kako mislim da bi trebali da radimo.

Prvo pitanje je postavio Oluja: ''Kako ćemo se organizovati?''
Pa ću krenuti odatle...

Moj predlog je: Samo što jednostavnije, pa kako god bilo, molim Vas lepo.
Svi predlozi i ideje su dobro došli, diskutovaćemo ovde o njima zrelo, korektno i dobronamerno... ovakav cilj koji smo sebi postavili ne dozvoljava nam nezrela i neozbiljna ponašanja...
ne kažem da ne treba da imamo opuštenu atmosferu, da nema mesta po kojoj šali ali ujedno vidim u ovih 70-tak poruka da smo veoma, veoma ozbiljni i konstruktivni, spremni na saradnju i pomoć što je i više nego za svaku pohvalu. Verujte da se ponosim sa NAMA i znam da ćemo uspeti da uspešno obavimo ovu akciju.

Otvorićemo račun u nekoj od banaka i skupljaćemo novac ... to bi bilo za početak, a usput ćemo se dogovarati o detaljima kupovine. U ponedeljak ću otići lično do neke od banaka da proverim detalje a koliko danas ću pokušati telefonskim putem da saznam od stručnjaka iz te oblasti kako to ide.

Kupovina se ima obaviti samo u firmi koja je spremna da nam da komponente po dilerskim cenama uz izvestan rabat, mi ne zaradjujemo pa mogu i oni da propuste jedan računar bez šklepanja po ušima... mislim da bih se za ovo mogao pobrinuti i kada saznam detalje postavio bih ovde na uvid cene tih komponenti iz razloga da vidimo da neko nema bolju opciju pa ako ima zna se.
Komponente treba uzimati samo od uvoznika, osim naravno ako ne naletimo na neku firmu koja bi imala sluha da nam ponudi celovito rešenje po zaista povoljnoj ceni.

Ako budemo imali viška novaca, razmišljaćemo da nastavimo akciju ako bude suprotno, iako sumnjam, onda ćemo videti šta ćemo činiti.

Računar mora biti apsolutno nov. Probaću da objasnim pomalo kroz šalu a pomalo kroz zbilju, zašto.
• Deca su skroz nova, taze znači da im ne idu korišćene komponente, ne uklapa se nikako. Ajde da su u pitanju neka stara i korišćena deca pa i da prodje... ovako nova deca - nov računar, molim lepo.
• Možemo i drugačije da objasnimo, recimo: Pošto smo se složili da bi Računar sa srcem Foruma SK poklonili Napuštenoj i nezbrinutoj deci iz nekog od domova, skroz mi je neprihvatljivo da on bude sastavljen iz naših Napuštenih i nezbrinutih komponenti, zar ne.
Tako da mislim da smo ovo rešili.

Operativni sistem? Naravno onaj koji se najviše koristi iz sasvim praktičnih razloga i molio bih da o ovome ne polemišemo više. Podrazumeva se da ako može džabe i babi je drago... ako ne, videćemo ali nećemo puno o tome pričati. Sve se da regulisati.
Simke je offline  
Stara 17.2.2007, 11:52   #73
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Još nešto o Akciji:
Akcija je naša.
Nas članova Foruma Sveta kompjutera.


Sasvim je logično da su: supermoderatori, administratori, članovi redakcije, saradnici i sl. svi zajedno isto tako članovi ovoga Foruma sa dodatnim ovlašćenjima, moćima i obavezama...
oni su deo nas, onoliko koliko to oni osećaju i žele... ako neko nije ili se ne oseća tako, ok, nema problema.
Za moderatore se zna, ja sam bar uvek naglašavao da sam uvek na prvom mestu član pa potom moderator, lik koji samo ima dodatne obaveze i dodatnu odgovornost. Ali da ne skrenem sa teme.

Mislim da niko od nas ne brani redakciji Sveta kompjutera da stane iza nas, da pomogne. Podrazumeva se da očekujem pojedinačnu pomoć (nisam rekao materijalnu iako ... nemam ništa protiv) ovoj akciji od ljudi koji se iz dana u dan druže ovde sa nama na Forumu, od ljudi kao što su Oluja, Ivan, Voja, Iris itd. koji su evidentno zaposlenici redakcije ali imaju puno pravo da deluju nezavisno u ovom projektu, da ga tako nazovem. Biće mi svakako čast da rame uz rame izborimo ovu bitku pa da idemo u neke nove ideje. U ovoj temi i akciji smo svi isti, svi smo ljudi dobroga srca koji hoće da pomognu i tu je kraj nekih velikih priča.
A redakcija neka vidi šta će i kako će, ako odluče da se pridruže i da nam pomognu u bilo kom pogledu bićemo im zahvalni i mi i ona deca ka kojoj je sve ovo usmereno...
Svaka njihova pomoć bi nam dobro došla, to mi je u redu,
ali nekako nisam raspoložen da oni preuzmu akciju. Neka, hvala lepo.
Simke je offline  
Stara 17.2.2007, 12:08   #74
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Citat:
B@NE kaže:
Moze solidarisite da mi kupite 7900 GT
Pretpostavljam da se šališ.
U suprotnom, tj ako se ne šališ onda bi se ja malo našalio...
Podržavam tvoj zahtev i molim te pošalji nam potrebne podatke da bi mogao konkurisati za pomoć u nabavci ovakve kartice...
Potrebni podaci su:
Uredno overeni dokumenti koji dokazuju da si stanar Staračkog doma ili Doma za napuštenu i nezbrinutu decu, da si uz to u teškom materijalnom stanju, dokaze o neophodnosti takve nabavke ... itd.
Pa ćemo te razmotriti za neku od sledećih akcija.

Citat:
B@NE kaže:
Ideja je ok ali ju je tesko sprovesti u delo.
Nije teško, veruj mi.
Pa čak i da je teško to ne znači da ne treba to obaviti.
Ja ne očekujem da nam nešto padne sa neba, normalno je da je potreban izvestan trud i energija.
Simke je offline  
Stara 17.2.2007, 15:19   #75
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Samo da napomenem, pošto sam primetio u nekim porukama koje sam dobio na pm da ima izvesnih nepreciznosti.

Precizan i jasan naziv akcije je:

Računar sa srcem Foruma Sveta kompjutera.

Prilično je jasno da se radi o nama, da je akcija naša a Svet kompjutera u naslovu označava sa kojega smo mi Foruma a ne označava da je to akcija časopisa, što bi se moglo pomisliti ako budemo neprecizno koristili naziv akcije, naročito sa drugačijim rasporedom reči.



PS.
Ne želim da pravim podelu, to sam već objasnio u prethodnim porukama ali želim da budemo precizni i jasni.
Hvala Vam.
Simke je offline  
Stara 17.2.2007, 15:23   #76
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Citat:
oluja kaže:
Strpite se malo da nam pravna sluzba odgovori koji su uslovi za pokretanje ove akcije.
Oluja zahvaljujem Vam se na pomoći, koja koliko vidim iskazuje podršku našim naporima.
Strpićemo se iako ne vidim kako nam Vaša pravna služba može pomoći a da nam ne preuzme akciju... iako ne odbijamo da se nekako ujedinimo, valjda ćemo naći načina.
Dobri i dobronamerni ljudi uvek pronadju adekvatna rešenja, tako da sam optimista.
Simke je offline  
Stara 17.2.2007, 18:42   #77
SV 84
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Io
Poruke: 261
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 58 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Дефинитивно подржавам акцију. Мени ће лично бити част са будем део исте.

Симке свака част.
SV 84 je offline  
Stara 17.2.2007, 19:39   #78
Crusader88
Veteran
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Vasiona
Poruke: 1.080
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 90 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Crusader88
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Citat:
absonic kaže:
ne mora bash poskupljenje, ali mislim da bi bilo lepo kada bi u sledecem broju posvetili nekoliko redova ovoj akciji. valjda ce do tada ziro-racun biti otvoren, pa mogu i to da objave
a mozda i oni da daju neku simbolicnu sumu, kao malo dobijaju od reklama :P
nije lose, a moglo bi da se u casopisu i apeluje na one koji su zeljni i koji mogu da
doniraju neki novac.Ima i ljudi koji i preko neta mogu da preko kartica uplate neku sumu na racun.
Crusader88 je offline  
Stara 17.2.2007, 21:15   #79
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Ideja je odlicna 100% je podrzavam!
Andross je offline  
Stara 17.2.2007, 21:48   #80
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Smile Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Citat:
ANDROSS kaže:
Ideja je odlicna 100% je podrzavam!
Hoćeš li onda napraviti neku laku igricu za decu?
[Imzadi] je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com