Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.7.2007, 10:17   #1
gosn.prirodni
Član
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Question Deljenje kablovskog interneta: Kako povezati TP-Link TL-WR541G i Thomson Cable Modem?

Nešto sam se mučio ovih dana pa mi treba pomoć.

Situacija je ovakva: Trenutno mi je Thomson TCM 420 modem povezan preko USB na komp. Sve radi lepo, provider je IKOM.

E sad pošto mi ovih dana stiže laptop hteo sam da laptop i komp povežem na net i to laptop preko wireless-a a komp UTP kablom. Stoga sam u komp ubacio TP-Link mrežnu kartu (Realtek) i pazario sam TP-Link TL-WR541G Wireless Router. Evo karakteristika istog:

# Complies with IEEE 802.11g, IEEE 802.11b, IEEE 802.3, IEEE 802.3u standards
# 1 10/100M Auto-Negotiation RJ45 WAN port, 4 10/100M Auto-Negotiation RJ45 LAN ports
# Supports Auto MDI/MDIX
# Adopts 2x to 3x eXtended Range™
# Shares data and Internet access for users, supporting PPPoE, Dynamic IP, Static IP, L2TP, BigPond Cable Internet access
# Supports 54/48/36/24/18/12/9/6/11/5.5/3/2/1Mbps wireless LAN data transfer rates
# Provides 64/128/152-bit WEP encryption security
# Provides WPA/WPA2 and WPA-PSK/WPA2-PSK authentication and TKIP/AES encryption security
# Provides wireless LAN ACL (Access Control List) filtering
# Built-in NAT and DHCP server supporting static IP address distributing
# Supports Virtual Server, Special Application, and DMZ host
# Built-in firewall supporting IP address filtering, Domain Name filtering, and MAC address filtering
# Supports TCP/IP, PPPoE, DHCP, ICMP, NAT
# Supports UPnP, Dynamic DNS, Static Routing, VPN pass-through
# Supports Flow Statistics
# Supports ICMP-FLOOD, UDP-FLOOD, TCP-SYN-FLOOD filter
# Ignores Ping packets from WAN or LAN ports
# Supports firmware upgrade
# Supports Remote and Web management

E šta je problem: Kako sve to ispodešavati da radi? Naime probao sam sve moguće kombinacije: sa redosledom uključivanja, sa postavljanjem fiksnih adresa itd.

Znači: komp je prikačen na LAN port, modem na WAN port, dhcp je uključen, komp dobije IP od routera ali router se ne kači na internet - i ne dobija IP od providera (to sam video preko njegovog utility-ja za administraciju). Pokušavao sam raznorazne kombinacije, upredeni kabl kabl za WAN, redosled uključivanja uređaja pa sam i primenio neko detaljno uputstvo šta da i iskjučim/uključim od parametara kod podešavanja properties za konekciju ali ništa.

Inače wireless još nije uključen pošto mi još uvek ne treba, znači problem je kako da UTP LAN proradi.

Ono što je čudno, i kad priključim Modem preko etherneta na komp (znači na mrežnu kartu) stvar ne radi, e sad pitanje šta bi još tu trebao da ispodešavam da bi proradilo. Moguće je i da je neki problem sa Ethernet portom na Thomson-u...

Znam da ima dosta postova na tu temu, dosta sam ih pogledao ali nešto mi ne uspeva. Uglavnom kako sam čuo mnogi mi kažu da to ne bi trebalo da bude toliko komplikovano... ali verovatno grešim nešto.

Ako neko ima neki pametan savet zamolio bih da mi pomogne.
gosn.prirodni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2007, 10:41   #2
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Deljenje kablovskog interneta: Kako povezati TP-Link TL-WR541G i Thomson Cable Modem?

Pročitaj ovu temu:
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=18092
Doduše kod tebe je IKOM, a ne SBB, ali moguće da je isto rešenje na kraju. Za početak probaj da prvo resetuješ modem pre nego što ga priključiš bilo na WAN od rutera, bilo na Ethernet od tvog kompjutera (trebalo bi da ima negde pozadi mali otvor za resetovanje koi se pritisne iglom ili tako nešto.) Budući da je pre toga modem bio na USB-u, verovatno je ostala memorisana prethodna adresa, pa kad ga priključiš na Ethernet neće da pusti drugu.

Poslednja ispravka: Bryan Fury (31.7.2007 u 10:51)
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Deljenje protoka kablovskog interneta Joe82 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 17.2.2007 16:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com