Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.2.2013, 13:54   #81
Bakster
Član
 
Član od: 24.11.2012.
Lokacija: ;)
Poruke: 326
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 64 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Citat:
milosh-96 kaže: Pregled poruke
Video sam da su LED televizori koji su FullHD jeftiniji od LCD-a pa me zanima da li se brže kvare ili im je slika lošija...ili je neki drugi razlog što su jeftiniji.

(govorim o televizorima dijagonele 60cm)
Pretpostavljam da cena varira od proizvodjaca do proizvodjaca, tako da ne mozes tako uporedjujes...
A ono sto si pogresio je to da su i jedan i drugi TV u stvari LCD (liquid crystal display), samo jedan ima pozadinsko LED(light-emitting diode) osvetljenje a drugi umesto toga koriste nesto drugo za osvetljenje. Tako da svi LED TV su LCD ali nisu svi LCDjevi LED jer ima onih koji jos uvek koriste drugo osvetljenje....
ako mi neverujes, google+led lcd
Bakster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2013, 19:40   #82
milosh-96
Član
 
Član od: 28.6.2010.
Lokacija: Grocka
Poruke: 181
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

znači ako kupim LED TV isto je kao da sam i LCD kupio...
milosh-96 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2013, 0:59   #83
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Jok... O LED vs. LCD incl. cena je pisano puno puta tako da se ne bih ponavljao ali ako se potrudis mozes da nadjes masu postova koji objasnjavaju te pojmove, razlike, prednosti i nedostatke a koje smo pisali ja, Aibo i jos neki. Nemam jos net i imam samo ovo malo na telefonu pa ne bih mogao da se raspisem a iskreno i ne bih se raspisivao jer sve vec pise...

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk 2
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2013, 23:44   #84
klarez
Član
 
Član od: 23.3.2013.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 63
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

muka... sto vise gledam sve mi je teze da odlucim.... da sam pun para lako bi lg ln575s ili samsung f5500 smart ...jedan od ta dva cu najverovatnije kupiti ( ako ne vidim nesto jos bolje ali u tom cenovnom rangu ) za koji bi ste se vi odlucili???? 32 inca oba...
klarez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2013, 14:42   #85
karnot74
Novi član
 
Član od: 4.3.2013.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Citat:
klarez kaže: Pregled poruke
muka... sto vise gledam sve mi je teze da odlucim.... da sam pun para lako bi lg ln575s ili samsung f5500 smart ...jedan od ta dva cu najverovatnije kupiti ( ako ne vidim nesto jos bolje ali u tom cenovnom rangu ) za koji bi ste se vi odlucili???? 32 inca oba...
Uzmi koji ti je u trenutku kupovine povoljniji. Neces pogresiti.
karnot74 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2014, 23:17   #86
velizar
Novi član
 
Član od: 31.7.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Da ne otvaram novu temu...
Treba mi nov TV od 32 inča, običan, dakle bez SMART-a i 3D-a.
Izbor sam suzio na dva modela, pa me interesuju vaša iskustva i preporuke:

1) PANASONIC LED TV 32" TX-L32EM6E Full HD

2) LG LED TV 32" 32LN5400 Full HD
velizar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2014, 22:50   #87
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Citat:
velizar kaže: Pregled poruke
Da ne otvaram novu temu...
Treba mi nov TV od 32 inča, običan, dakle bez SMART-a i 3D-a.
Izbor sam suzio na dva modela, pa me interesuju vaša iskustva i preporuke:

1) PANASONIC LED TV 32" TX-L32EM6E Full HD

2) LG LED TV 32" 32LN5400 Full HD
Baci pogled i na Samsung 32F5000 model jer je za tu cenu best-buy.

Možeš da uštediš u odnosu na Panasonic, jer sumnjam da ćeš uočiti razliku u kvalitetu slike između M6E i F5000.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2014, 22:16   #88
velizar
Novi član
 
Član od: 31.7.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Hvala za savet, koristio mi je. Na kraju kupio upravo Samsung 32F5000 za 38.000.
velizar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2014, 11:05   #89
Hephaestus
Veteran
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 886
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 380 puta na 218 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Interesuje me televizor do 350 evra. Pretpostavljam da mi treba od 32 cola, posto je udaljenost od televizora izmedju dva i dva i po metra. Da li je samsung pomenut u prethodne dve poruke i dalje najbolja kupovina? I koja je, realna, razlika izmedju smart i obicnog televizora?
Hephaestus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2014, 12:50   #90
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Ja sam se baš sada vratio iz radnje gde je zet poručio tv upravo te dijagonale. Pošto nije previše zahtevan, poručili smo Samsung 32" EH4003 model. Pošto će se na njemu samo gledati digitalna kablovska televizija i 720p filmovi, uzeli smo HD Ready model. Prethodno sam ovaj model video kod drugara kako prikazuje sliku i sasvim je korektna za svoju cenu.

Ako bi tv eventualno povezivao sa kompjuterom i koristio ga kao monitor br. 2, onda je F5000 bolji izbor zbog pune 1080p rezolucije.

Što se tiče konkurencije, manje-više je isto, osim što se neki modeli razlikuju po broju USB/HDMI priključaka.

Ukoliko si u prilici da pogledaš uživo neki Sharp model i ako ti odgovara njegov kvalitet slike, možeš da iskoristiš junsku akciju i dobiješ 5. godine garancije.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
Hephaestus (4.6.2014)
Stara 4.6.2014, 15:04   #91
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: LCD tv?

Citat:
Hephaestus kaže: Pregled poruke
Interesuje me televizor do 350 evra. Pretpostavljam da mi treba od 32 cola, posto je udaljenost od televizora izmedju dva i dva i po metra. Da li je samsung pomenut u prethodne dve poruke i dalje najbolja kupovina? I koja je, realna, razlika izmedju smart i obicnog televizora?
Običan televizor ima samo priključke u vidu: HDMI, USB, DVI...
Dok smart modeli podržavaju i razne softve i multimedije poput interneta. Kad si već kod interneta tu su obično predefinisani Skype, Facebook, You-tube, fleš igrice i drugo. Tako da ti smart modeli imaju ugrađeni wi - fi. I običan televizor možeš da napraviš da bude smart tako što dokupiš multimedijalni risiver.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
Hephaestus (5.6.2014)
Stara 4.6.2014, 15:15   #92
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 588
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 224 puta na 135 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: LCD tv?

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke

Ukoliko si u prilici da pogledaš uživo neki Sharp model i ako ti odgovara njegov kvalitet slike, garancije.
Primetio sam da cak i na stranim sajtovima preporucuju SHARP modele.Dali se to SHARP vratio u igru da se tako izrazim,i koliko su priblizni kvalitetu vodece trojke,cetvorke
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2014, 20:01   #93
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Generalno, stagnirali su od dolaska konkurencije u vidu Samsung i LG-a na evropsko tržište, dok za Japan proizvode daleko kvalitetnje modele.

Kao brend uopšte nisu loši, ali im je problem nastao kada nisu mogli da isprate potražnju, pa su određene delove uzimali od drugih proizvođača. Pošto je masa njih bila iz kineskih provincija, krenuli su problemi.

E sad, ova akcija od 5. godina garancije ih stavlja u jako dobar položaj kupovine. Pogotovo za kupce koji ne primećuju razliku u slici.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2014, 11:14   #94
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: LCD tv?

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
Generalno, stagnirali su od dolaska konkurencije u vidu Samsung i LG-a na evropsko tržište, dok za Japan proizvode daleko kvalitetnje modele.

Kao brend uopšte nisu loši, ali im je problem nastao kada nisu mogli da isprate potražnju, pa su određene delove uzimali od drugih proizvođača. Pošto je masa njih bila iz kineskih provincija, krenuli su problemi.

E sad, ova akcija od 5. godina garancije ih stavlja u jako dobar položaj kupovine. Pogotovo za kupce koji ne primećuju razliku u slici.
Cini mi se da je Sony odustao od daljeg razvoja jer ih Samsung, LG i Elements (koga poznaje mozda 5% forumasa) toliko odmakao od konkurencije da ostali mogu samo da se orijentisu na trece trziste koje uopste nije zanemarljivo. Da objasnim ovima koji ne znaju za najprodavaniji brend u USA - Elements, koji je gle cuda vodeci u razvoju UHD-a. Srbija - banana.
p.s. Takodje za neobavestene da top modele koje Samsung i L G proizvode prvo idu u Japan! Hahaha, zamislite da Moskvic tj. lada prvo ide u Srbiju a posle u Rusiju!!! Qzma rules!!!
Prvo je istina posto je japansko trziste prosto neverovatno za nase pojmove dok je druga opcija jedino intetesantna za lokalne rusofile koja naravno nije ni u najgorem snu tacna.

Poslednja ispravka: todos (5.6.2014 u 11:29)
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2014, 19:52   #95
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Doslo je i to vreme da pocnem polako da trazim TV, jer cu za par nedelja biti u situaciji da ga menjam.

Zanima me FHD TV za gledanje sa ~3.5m razdaljine. Kolika je preporucena dijagonala? Ne zanima me uopste da bude Smart ili 3D. Gledao sam nesto tipa Vivax od 40 cola, koji kosta ~300e. FHD, 100Hz, USB, ...

Koji biste vi preporucili?
RexGrammer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2014, 20:16   #96
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Cini mi se da je Sony odustao od daljeg razvoja jer ih Samsung, LG i Elements (koga poznaje mozda 5% forumasa) toliko odmakao od konkurencije da ostali mogu samo da se orijentisu na trece trziste koje uopste nije zanemarljivo.
Sony po meni i dalje važi za kvalitetnog proizvođača televizora, samo su cenovno neisplativi. Za isti iznos, konkurencija daje više. Elements u EU ne bi imao šta da traži pored Samsung-a i LG-a, jer su najrasprostraniji godinama.

Citat:
RexGrammer kaže: Pregled poruke
Doslo je i to vreme da pocnem polako da trazim TV, jer cu za par nedelja biti u situaciji da ga menjam.

Zanima me FHD TV za gledanje sa ~3.5m razdaljine. Kolika je preporucena dijagonala? Ne zanima me uopste da bude Smart ili 3D. Gledao sam nesto tipa Vivax od 40 cola, koji kosta ~300e. FHD, 100Hz, USB, ...

Koji biste vi preporucili?
Sa te udaljenosti bi bila dovoljna veličina od 40-42". Koliko bi najviše izdvojio za kupovinu?
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2014, 20:19   #97
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Nemam neku granicu, mada gledam da prodjem sto jeftinije, a totalno su mi nepotrebne stvari kao sto su SMART i 3D.
RexGrammer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2014, 20:45   #98
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Što se tiče gledanja filmova i HD kanala, moj predlog ide za Panasonic plazmu. Nagledao sam se gomilu LCD-LED televizora (od jeftinih do bezobrazno skupih) i dalje mi ova tehnologija pruža najrealniju sliku.

Lično nisam neki ljubitelj tog ranga Vivax, Fox, Vox i njima sličnih, pa kada bi kupovao za sebe recimo u tom iznosu od ~300€, gledao bih da bude Panasonic/LG/Samsung pa makar bila manja dijagonala. Džabe i metar dijagonale ako je slika slabog kvaliteta. Druga prednost je bolja servis podrška nakon isteka garancije.

Naravno ovo je subjektivno, ako ti odgovara kvalitet slike koju daje Vivax svakako ga uzmi u razmatranje.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2014, 21:37   #99
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

A koji bi npr. plazma televizor te dijagonale preporucio? I gde konkretno (mislim u prodavnici, ili preko nekog ko donose iz EU)?

Recimo, nasao sam Panasonic TX-P42X60E za 375e, radi uporedne vrednosti, jel' to dobra cena?
RexGrammer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2014, 21:52   #100
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Ako imaš opciju da uzmeš za gotovinu, svakako probaj preko onih što donose nove iz EU. Panasonic daje internacionalnu garanciju, tako da ne moraš da juriš prodavca da ti reklamira za neki problem.

Jesi li X60 našao u nekoj radnji ili na oglasu po toj ceni? Inače, ovaj model je HD Ready, ali s obzirom da ćeš tv gledati sa preko 3m udaljenosti, razliku između 1080p i 720p nećeš videti.

Jedina da kažem mana je refleksija ekrana, pa ako ti televizor stoji preko puta prozora, videće se odsjaj (jer plazma na ekranu ima staklo). Kvalitet slike je odličan za cenu.

Ovde možeš naći test tog modela.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
RexGrammer (6.6.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
lcd, televizor

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com