Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.2.2009, 21:01   #41
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

I kakve veze ima multimedijalni plejer sa LCD i plazma televizorima?Dobro jutro da su vecina ljudi ovde pametniji i iskusniji jer ja sam ovde medju najmladjima(imam 15 godina i to tek nedavno).Ja ostajem pri tome da su LCD televizori bolji zbog duzeg veka(prosecan vek je 160 hiljada sati sto je oko 16 godina dok je kod plazmi oko 12 godina),manje potrosnje...I o tome nemislim samo ja nego i sve prodavnice koje prodaju LCD i plazma televizore nego i majstori koji popravljaju takve televizore.A i sem toga neverujem da ovde iko odvas ima 4televizora i jednu tv eksternu karticu.
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 21:25   #42
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Tomas reche ovo:
Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
plazma je jednostavno bolja za filmove,bio sam u tehnomarketu poneo wd tv i pustao na plazmi/lcd hd ready/full,jednostavno plazma daje bolju i zivlju sliku a na lcd je sve nekako isprano i bledo...
Onda ti kazhesh ovo:
Citat:
zvicko kaže: Pregled poruke
A to mora da si uporedjivao neki Djang-vu-djang sa Panasonic-kom.Neverujem jer sam ja suprotno video ali sam gledao LCD i plazma televizor slicnih performansi i cena.A kvalitet slike zavisi i od same antene.Ja licno mislim barem u Srbiji da se HD televizori vise isplate kao monitori za racunare i konzole nego kao televizori.Nek on uzme plazma televizor ako hoce nebranim mu ja.
Onda niko ne zna o kakvim ti antenama prichash, a ja kazhem da je tomas testirao oba na jednako dobrom izvoru, i zakljuchio da je plazma bolja. Opshte je poznato da od antene zavisi i kvalitet. Eto kakve veze ima plejer, a kakve veze nema antena .

A o mishljenju prodavaca ne bih ni da komentarishem, da vidish kad im pristigne dosta plazmi na lager, kako ce odmah da se predomisle. To shto ti imash 4 TV-a i mislish da si king of the world, pored recimo Oluje, za koga znam otkad znam za forum SK i kome je kroz ruke proshao poveci dvocifren broj televizora, takodje nije vredno komentara. To tvoje mishljenje, poshtujem, mozhda bi ti radije uzeo LCD zbog duzheg radnog veka i manje potroshnje, ali svakako nije kvalitetniji prikaz shto i jeste poenta ove debate. Ja bih uvek izabrao kvalitet pre toga.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 21:26   #43
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Citat:
zvicko kaže: Pregled poruke
I kakve veze ima multimedijalni plejer sa LCD i plazma televizorima?Dobro jutro da su vecina ljudi ovde pametniji i iskusniji jer ja sam ovde medju najmladjima(imam 15 godina i to tek nedavno).Ja ostajem pri tome da su LCD televizori bolji zbog duzeg veka(prosecan vek je 160 hiljada sati sto je oko 16 godina dok je kod plazmi oko 12 godina),manje potrosnje...I o tome nemislim samo ja nego i sve prodavnice koje prodaju LCD i plazma televizore nego i majstori koji popravljaju takve televizore.A i sem toga neverujem da ovde iko odvas ima 4televizora i jednu tv eksternu karticu.

pa po tvom razmisljanju ti bi uzeo lcd tv naspram plazme samo zbog"duzeg" veka i "manje" potrosnje naspram boljeg i kvalitetnijeg prikaza slike na plazmi , izvori su ti na principu " i na tarabi pise da je..."

hahahhaahha koji gotivac mali
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 21:39   #44
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Citat:
BAD BOY kaže: Pregled poruke
Razmišljam o kupovini jednog od sledeća 3 Panasonic-ova modela: TH-42PY85 (preporuka SK-a), TH-42PX80 (preporuka What HI-FI-a) i TH-42PY80P, pa bi mi vaši saveti kao i objašnjenja razlika bili od velike koristi.
Ovo je da se vratimo na temu i pomognemo coveku , ova tri modela imaju isti g11 panel tako da je razlika u nijansama i rezoluciji. Ako ti pare ne predstavljaju problem slobodno idi na full hd i tu ako pitas koji od ta dva ja bi ti rekao "uzi koji si se svidi na oko". I bilo bi dobro da na navedes sta ce se sve konkretno gledati na tom tv-u i koji su izvori, tipa sd televizija,d3,satelit,hd ripovi itd...
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tomas na korisnoj poruci:
oluja (20.2.2009)
Stara 19.2.2009, 21:43   #45
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Jedna od mana za koju ja znam kada su u pitanju plazma televizori je ta,da ako se koristi kao monitor(ili TV) moze da dodje do zamrzavanja slike(ne znam kako se to tacno kaze,ali ima veze sa reci burn).Do tog zamrzavanja dolazi,ako duze vremena ostane prikazan samo desktop,ili neka druga mirujuca slika.Jos jedna mana plazma televizora je cena koja je veca od cene LCD-a iste dijagonale.Ja bih pre isao na LCD varijantu.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 21:55   #46
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Burn-in efekat, pomenut je vec

Ovde je u pitanju TV koji se verovatno nece koristiti kao monitor, gde je gotovo nemoguce videti tako dugu statichku sliku. Ja iskreno mislim da je preko 24" za monitor chisto preterivanje, ako cesh vec da sedish na pola metra-> 1 metar ispred monitora, onda uzmi neshto chemu se vide ivice dok sedish ispred njega . Da se povremeno koristi kao display za filmove je OK, ali za rad ili igranje... stari glavonja monitor je sasvim dovoljan.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
pharaon.92.bc (19.2.2009)
Stara 19.2.2009, 22:00   #47
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Jedna od mana za koju ja znam kada su u pitanju plazma televizori je ta,da ako se koristi kao monitor(ili TV) moze da dodje do zamrzavanja slike(ne znam kako se to tacno kaze,ali ima veze sa reci burn).Do tog zamrzavanja dolazi,ako duze vremena ostane prikazan samo desktop,ili neka druga mirujuca slika.Jos jedna mana plazma televizora je cena koja je veca od cene LCD-a iste dijagonale.Ja bih pre isao na LCD varijantu.
Da bi se dobio burnin effect potrebno je da na ekranu bude staticna slika vise od 6 ili vise sati,ali tu ima jedna fora a to je da kada se kupi nova plazma u prvih 200 ili vise sati contras,brajtnes i boje drze ispod 50%. Vece su sanse da se dobje burn in u tih prvih 200 sati ako se panel ne formira pravilno. A kada se panel pravilno formira onda nema problema jer sve nove plazme imaju zastitu ondosno screen saver koji je u nekim tamno sivim bojama (nek me neko ispravi ako gresim).
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tomas na korisnoj poruci:
oluja (20.2.2009)
Stara 19.2.2009, 22:04   #48
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Znao sam da je nesto sa burn,ali sam zaboravio...

No,ako je primarna namena gledanje TV i filmova neka ide na Plazmu.Samo da napomenem da je jako bitan kvalitet signala koji se emituje na TV-u.Ja trenutno zemaljskom jedva hvatam 7 kanala.Imao sam kablovsku sa ocajnom slikom pa sam raskinuo sa njom.Ja cekam digitalnu .
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2009, 23:28   #49
BAD BOY
Član
 
Član od: 16.7.2008.
Lokacija: Borča
Poruke: 89
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku BAD BOY
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Mislim da ste previše otišli !
@ tomas: Na ovoj plazmi gledaće se Digitalna kablovska, Blue-ray filmovi kao i DVD filmovi, a ne verujem da ću odoleti Assassin's creed-u (PC)...

Saznao sam da TH-42PY85P košta ni manje ni više nego 136,999 dinara!
A TH-42PY80P 99,000 dinara. Da li zaista vredi tih 37k više i zašto?

Koliko sam razumeo prvih 200 sati kontrast, boje i osvetljenje treba držati ispod 50% kako bi se izbegao burn in efekat i naravno ne držati statičke slike prvih mesec dana duže od 6 sati?
BAD BOY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2009, 23:33   #50
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Staticku sliku nikada ne drzi vise od 6 sati.Nema veze da li je u pitanju prvih mesec dana ili godinu dana koriscenja.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2009, 23:57   #51
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Citat:
BAD BOY kaže: Pregled poruke
Mislim da ste previše otišli !
@ tomas: Na ovoj plazmi gledaće se Digitalna kablovska, Blue-ray filmovi kao i DVD filmovi, a ne verujem da ću odoleti Assassin's creed-u (PC)...

Saznao sam da TH-42PY85P košta ni manje ni više nego 136,999 dinara!
A TH-42PY80P 99,000 dinara. Da li zaista vredi tih 37k više i zašto?

Koliko sam razumeo prvih 200 sati kontrast, boje i osvetljenje treba držati ispod 50% kako bi se izbegao burn in efekat i naravno ne držati statičke slike prvih mesec dana duže od 6 sati?
Koliko vidim razlika je samo u ove dve funkcije 24p Real Cinema funkcija i Inteligentno kreiranje kadra (neam blage sta je ovo),to su nijanse i sigurno ne bih nikada dao 37 i kusir vise kad nema potrebe.

Prvih dvesta sati da se lepo formira panel i onda pici sta oces,a posto si filmofil neverujam da ce ti biti staticna slika vise od 10 sekundi a kamoli 6 ili vise sati...
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2009, 0:21   #52
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

razmisli da tih 37k razlike potrošiš na neki dobar AV risiver i par zvučnika i da postepeno praviš svoj home cinema
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku N_i_k_o_l_a na korisnoj poruci:
tomas (21.2.2009)
Stara 23.2.2009, 0:58   #53
BAD BOY
Član
 
Član od: 16.7.2008.
Lokacija: Borča
Poruke: 89
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku BAD BOY
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

A da li će možda cena TH-42PY85P opasti za mesec dana?
BAD BOY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2009, 1:48   #54
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

ako mene pitaš, ja se ne bih opredelio ni za jedan od tih modela, a evo i zašto:

1. pre svega smatram da je bespotrebno trošiti više od 80.000 dinara na tv sa ekranom od 42 inča bez obzira na to čije zvučno ime stoji na njegovoj plastici, posebno ukoliko se uzme u obzir da se tehnologija brzo razvija i u sve kraćim vremenskim intervalima izlaze sve bolji i bolji, i pre svega jeftiniji modeli televizora,

2. meni bi npr. bila odlična kupovina plazma televizora od 37 inča panasonic TH-37PV8P koji košta 65.000 dinara

3. da li si razmišljao o drugim robnim markama tv? npr. LG 50PG100R 50 inača dijagonale, koji takođe sudeći po navedenoj specifikaciji podržava 1080p sa hdmi priključka a košta oko 88.000 dinara (i još dodaj na tu cenu ps3 i neki av sistem ) i dolazi sa dve godine garancije ili npr ovaj philipsov model,

4. na kraju krajeva, ako si već spreman da odvojiš toliku sumu novca za neki od televizora koje si naveo i ako nisi siguran šta je dobro, onda gledaj šta je skupo

5. ako se setim još nečeg dopisaću
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2009, 2:03   #55
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

^Zar nisu, u neku ruku, stavke 1 i 3 kontradiktorne? Ok, znam da je razlika 7 inch-a al opet. Da li je coveku to zaista potrebno? Mozda prvo da se izjasni sta i sa koje razdaljine bi gledao? S druge strane, mozda je bolje, ako vec ima novca, da tu razliku kao sto si i sam predlozio, potrosi na PS3 ili na digitalni satelitski sistem.
Da imam svoje novce, ja bih uzeo plazmu (bolja je slika na kablovskoj i satelitskoj televiziji, jes da ima period "uhodavanja", ali i to moze da se resi kroz dva meseca), a i znajuci danasnje potrosacko drustvo za 5 godina ce da budu dostupne nove tehnologije (laserski tv npr) pa ce opet da se trose pare.
A 37k je skoro pa nedovoljno za kvalitetan home cinema (koji ce se isplatiti jer ne zastareva kao ostale tehnologije). Jedva za receiver i neke "obicne" stereo zvucnike.

Poslednja ispravka: Eddy (23.2.2009 u 2:12)
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2009, 2:12   #56
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

^ nisu u suprotnosti 1 i 3, pročitaj pažljivije

pod 1. sam napisao da ne bih potrošio više od 80.000 dinara za modele od 42 inča što ne znači da ne bih potrošio i više od toga za model veće dijagonale

a pod 3. sam naveo modele, LG sa dijagonalom od 50 inča koji je i dalje značajno jeftiniji od ona dva panasonicova modela, i tu je i ovaj philipsov model koji je jeftiniji od 80.000 dinara (vidi ograničenje pod 1.)
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2009, 2:14   #57
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Jesam procitao i shvatio sta si hteo reci, zato sam i napisao: "Ok, znam da je razlika 7 inch-a al opet. Da li je coveku to zaista potrebno? Mozda prvo da se izjasni sta i sa koje razdaljine bi gledao? S druge strane, mozda je bolje, ako vec ima novca, da tu razliku kao sto si i sam predlozio, potrosi na PS3 ili na digitalni satelitski sistem"

Dobro zeznuo sam se, razlika je 8 inch-a. Ponekad cak se vidi i razlika u kvalitetu prikaza izmedju cenovnih klasa. Primer je tecin soni sa 42 incha koji dalje bolje prikaze "obicne" televizije nego mnostvo tv-a sa manjom dijagonalom.
I nisam se lepo izrazio, mozda da nadje tv manje dijagonale, ili nize cene i ostatak novca, ako hoce da ulozi u jos nesto. Dvostruko zadovoljtsvo je zagarantovano. S danasnjim tempom neka uber fensi sprava za par godina ce biti miki maus. Pa ce sve da krene ispocetka, uostalom to je i cilj proizvodjaca.
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2009, 2:35   #58
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Panasonic TH-42PY85P = 136,999 dinara

skupo samo za tv.......

više mi se sviđa ova ''alternativa'' sa plazma tv (malo je skuplja, oko 148.000, ali mislim da se više isplati) i da je ovo odlična kombinacija za igranje.....

Panasonic TH 37PV8P

+

ONKYO HT S5105

+

PS3

Poslednja ispravka: N_i_k_o_l_a (23.2.2009 u 2:46) Razlog: linkovi za informacije o cenama :)
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku N_i_k_o_l_a na korisnoj poruci:
Eddy (23.2.2009)
Stara 4.3.2009, 19:16   #59
BAD BOY
Član
 
Član od: 16.7.2008.
Lokacija: Borča
Poruke: 89
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku BAD BOY
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Tražio sam TH-42PY85P kod svih distributera Panasonic-a u Bg-u. SK je od Kimtec-a uzeo ovaj model na test, ali oni nemaju maloprodaju i iz telefonskog razgovora sam saznao da ovog modela u maloprodajama koje oni snabdevaju NEMA! U Tehnomarketu su imali samo jedan jedini koji je izložen u radnji i radi nekih 10 dana, naravno bez originalnog pakovanja, pa sam rešio da ovaj model sačekam. Moram da napomenem da sam veoma razočaran Tehnomarketom, karakteristike na sajtu su im netačne i nepotpune, ali nisam očekivao da će tako biti i u radnji u Delta city-ju, ispred TH-42PY85P stajao je ogroman natpis LCD!

Nego, da skratim priču, rešio sam da čekam sledeću isporuku, ali je moj pametni ćale danas otišao i kupio TH-42PY85PA koji košta 125,000 din. Na sajtovima internet prodavnica piše da ovaj model ima POTPUNO ISTE karakteristike kao i TH-42PY85P, ali zašto onda košta 12k manje? Dakle, moje pitanje je u čemu je stvarno razlika?
BAD BOY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2009, 20:10   #60
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Full HD Plazma 42"

Ne veruj nista trgovcima (oni ce skoro uvek tvrditi da je najbolji onaj model koga imaju najvise u magacinu).

Nemam vremena sad da trazim po netu specifikacije ali verovatno postoji neka razlika u opcijama, broju prikljucaka, tjuneru,... Moram da ti kazem da se slazem sa izborom tvoga caleta, kad ne znas sta da kupis odaberi skuplju verziju (ako mozes da priustis, naravno).
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
plazma, televizor

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HDTV i .mkv file McNAIR Video/TV softver 366 9.5.2018 15:09
Plazma TV - korisničko iskustvo (opis) Panasonic tv-a N_i_k_o_l_a Grafika 10 15.2.2010 11:24
Prodaja plazma televizora u EU M.C. Brbljaonica 8 24.1.2009 20:31
Kvalitet slike na HDTV televizorima i povezivanje na kablovsku FilipZivkovic Video/TV softver 10 4.2.2008 23:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com