Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.3.2009, 15:09   #41
Pedja_Nbg
Član
 
Član od: 12.3.2009.
Poruke: 119
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Pa fin ultra kompakt. Najvise lici Na Canon Ixus seriju. Od funkcija ima sve sto je potrebno za ovu klasu aparata. Tu je stabilizacija, korekcija crvenih ociju u samom aparatu, sto je jako dobro, jer je blic suvise blizu stakla, a i drugacije ne moze kod ultra kompakta.
ISO krece od 80 do 1600 sto nije lose kao i objektiv od f 2.9 u wide modu. Ima i macro od 10-15cm sto je opet standard kod modernih aparata te klase. Punjive baterije i sipravljac. Sve u svemu dobar aparat samo ne znam za koje pare ces uzeti. Takodje ne mogu ti reci kakve slike daje osim onih koje se mogu videti na netu, a ipak je najmerodavnije onda kad sam probas pa ako ti se svidi kako fotka kupuj.
Хвала на овим информацијама,само се не разумем у све појмове,па ако може мало појашњење.Шта је исо,и шта означава,ф2,9,и макро.
Pedja_Nbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 19:58   #42
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

Citat:
Pedja_Nbg kaže: Pregled poruke
Хвала на овим информацијама,само се не разумем у све појмове,па ако може мало појашњење.Шта је исо,и шта означава,ф2,9,и макро.
Pedjo, svaki fotoaparat se sastoji iz objektiva - to je ono sto se izvlaci iz tela fotoaparata i u sebi ima specijalna stakla kako bi mogao da slikas iz blizine ali isto tako nesto iz daljine. Ili kao kad ljudi imaju naocare za blizinu i daljinu ili za citanje iz neposredne blizine. U zavisnostti na kojoj duzini ili daljini slikas neki objekat zove se "fokus". U fokusu predmet koji se slika mora da je ostar i da nije mutan. Znaci stakla se unutar objektiva pomeraju kako bi izostrili sliku tamo gde si uperio fotoaparat.
Slika predstavlja snop svetlosti koji prolazi kroz tvoj objektiv. Ona ide iz objektiva na specijalan chip osetljiv na svetlost i koristi se u takvim aparatima CCD chip sto si vec sigurno procitao na forumu kada smo pricali o aparatima. U telu aparata postoji "ogledalo" koje prelama taj snop svetlosti koji ide na trazilo ali mislim da to tvoj aparat nema da bi bio sto manji. No to i nije vazno. Takva informacija koja dolazi sa CCD chipa ili fotoosetljivog elementa je u analognom obliku i kao takav ne mozes ga koristiti jer samo ime aparata ti kaze da je digitalac. Znaci unutar aparata mora da postoji analogno-digitalni konverter sposoban da analognu sliku u aparatu pretvori u digitalnu koju vidis na ekranu. U aparatau se vrsi i kompresija takvog digitalnog zapisa u JPEG da bi imao sto manji po velicini fajl ili sliku.
E sad kada znas odprilike kako funkcionise aparat one brojke koje si dao znace kakav je kvalitet i mogucnost ugradjenih delova u fotoaparatu i u zavisnosti od toga, ima ces bolje ili losije fotke.
ISO predstavlja raspon osetljivosti tvog senzora - chipa koji reaguje na svetlost. Kada ga stavis na 80 onda je najmanje osetljiv a na 1600 je najosetljiviji. To ne znaci da uvek treba ici na najvecu osetljivost jer mozes degradirati sliku u smislu presvetljavanja. To ces nauciti kada pocnes da fotkas.
F broj pokazuje koliko siroko moze tvoj aparat sa ugradjenim objektivom da slika - wide mod. Sto je F broj manji, to je veca sirina koju mozes obuhvatiti prilikom slikanja. Znas ono kad slikas grupu ljudi iz blizine ili neku panoramu itd.. Kod tebe je f 2.9 dobar pa ces moci sve drustvance sa mora da slikas a da neko ne izleti iz kadra jer nije mogao da stane. Naravno postoji i najveci f broj kod tebe mislim da je 5.3 ali to je kad zumiras. Suzavas sirinu ali dobijas na dubini.
Makro mod je specijalna funkcija koju imas na samom aparatu i pokazuje ti na displeju kada oces da nesto slikas na maloj blizini. To je negde u tvom slucaju 10-15 cm od objekta slikanja, isto onako kao kad bi covek uzeo specijalne naocare za citanje novina - primer.
Tom opcijom slikas bubice, insekte, cvece, i vrlo sitne predmete.
O ovoj temi moglo bi se pisati na mnoooogo strana, jer je sve sto sam ti naveo medjusobno jedno drugome uslovljeno.
Recimo ISO 80 ne ide sa max zoomom i najvecim f brojem, jer ces dobiti tamnu fotku. Koliko sta treba podesiti naucices praksom.
Zelim ti uspesan pocetak u svetu fotografije, jednog lepog i plemenitog hobija.


Poslednja ispravka: AstraLogos (13.3.2009 u 20:38)
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku AstraLogos na korisnoj poruci:
Pedja_Nbg (13.3.2009)
Stara 13.3.2009, 22:32   #43
Katmay
Light Painter
 
Avatar korisnika Katmay
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 211
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 136 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

^ Pa kako to AstraLogos da ti tako pogrešiš i zameniš žižnu daljinu i otvor blende?! I mene si zbunio...
Katmay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 0:10   #44
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

Citat:
Katmay kaže: Pregled poruke
^ Pa kako to AstraLogos da ti tako pogrešiš i zameniš žižnu daljinu i otvor blende?! I mene si zbunio...
Pa kad zurim a zelim da uprostim stvar. Desi se omaska a shvati ce kad nauci.
Zbunio kazes?
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 1:02   #45
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

Uzmi malo obnovi gradivo -REPETITIO EST MATER STUDIORUM-
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 14:34   #46
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

Citat:
vlajo kaže: Pregled poruke
Uzmi malo obnovi gradivo -REPETITIO EST MATER STUDIORUM-
Ti ces da mi kazes tu sa nekim parolama.
Pogledaj fotke hrama Svetog Save za badnje vece, fotkano sa sony aparatom i koliko ima crvene boje, a ti taj krsh preporucujes u kompakt klasi.

Ajd' da mi drug Katmay ne zameri na ziznoj duzini i blendi.
Zizna duzina predstavlja udaljenost zadnjeg stakla u objektivu do foto chipa. Posto se u kompaktima, stakla pomeraju napred - nazad tako se i menja zizna daljina ili duzina kako vec hoce te. Smisao se svodi da svetlost koja se prelama kroz stakla padne tacno na foto chip i onda kazemo da je fotka ostra. U suprotnom past ce ispred CCD-a i slika ce biti mutna. OK

Blenda ili prsten obicno se nalazi izmedju tela aparata i njegovog objetiva. Uloga blende je da se otvara ili zatvara kako bi propustila manje ili vise svetla.

E sad bi trebao objasniti medjusobnu zavisnost ova dva pojma kao i polozaj stakala u objektivu, sto ima veze sa fokusom, makroom ili zumom.
A to je priznace te ipak za jedan tutorijal. Ako neko ili vecina smatra da bi trebalo da se napise, rad sam da kada imam vremena sve to lepo ispisem mozda sa nekim dijagramima, formulama....
pozzz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 18:24   #47
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

Mojne se ljutiš. By the way, koje fotke hrama?
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 18:52   #48
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

Храм Светог Саве, Бадње Вече
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku hacker_aca na korisnoj poruci:
vlajo (14.3.2009)
Stara 15.3.2009, 0:16   #49
jazzns
Novi član
 
Član od: 14.1.2009.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

Na danas sve sto kupis da je skuplje od 150 evra je ok.
Nema vise greske.
pre je bio problem kad su kojekakvi izbacivali foto aparate, pa je spekatar boja bio pomeren toliko da su slike bili ili zelene ili crvene.
Ne bih se brinuo danas previse pri kupovini.
jazzns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2009, 12:50   #50
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

Citat:
jazzns kaže: Pregled poruke
Na danas sve sto kupis da je skuplje od 150 evra je ok.
Nema vise greske.
pre je bio problem kad su kojekakvi izbacivali foto aparate, pa je spekatar boja bio pomeren toliko da su slike bili ili zelene ili crvene.
Ne bih se brinuo danas previse pri kupovini.
Mislim da je bas obrnuto. Danas se na trzistu fotoaparata, pojavili proizvodjaci koji do pre par godina nisu ni znali sta je fotoaparat. Recimo BenQ, Samsung, Hyndai... i jos nekoliko krsh firmi za koje nisam ni cuo da ista proizvode od elektronike.
Pre su fotoaparati bili jaaako skupi mislim na kompakt klasu, i cuveni Canon A80, tu je i Fuji pa Nikon, Sony, Olypmus... i svi su osim Sony i poslovicno jake crvene boje bili OK.
Bilo je i GSmart3 i slicnih modela ali to su ipak igracke a ne digitalni aparati.
Sta mozes ocekivati kada danas za 70e imas digitalac sa sve video modom??? Fotku dobru??? Lepo upakovani krshevi.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2009, 14:41   #51
jazzns
Novi član
 
Član od: 14.1.2009.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

Pa ok, ajde da ne idemo bas u krajnost.
Ne znam iskreno ni gde bih kupio marke tih aparata koje si naveo

Ako neko hoce aparat gde je odnos cene i kvaliteta ujednacen, olympus i fuji daju to. Olypmus cak daje i nesto vise za cenu koja se plati, dok Nikon i Canon,....kod njih se placa i jedno 10-15% samo ime, brand, pa tek onda karakteristike.

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Mislim da je bas obrnuto. Danas se na trzistu fotoaparata, pojavili proizvodjaci koji do pre par godina nisu ni znali sta je fotoaparat. Recimo BenQ, Samsung, Hyndai... i jos nekoliko krsh firmi za koje nisam ni cuo da ista proizvode od elektronike.
Pre su fotoaparati bili jaaako skupi mislim na kompakt klasu, i cuveni Canon A80, tu je i Fuji pa Nikon, Sony, Olypmus... i svi su osim Sony i poslovicno jake crvene boje bili OK.
Bilo je i GSmart3 i slicnih modela ali to su ipak igracke a ne digitalni aparati.
Sta mozes ocekivati kada danas za 70e imas digitalac sa sve video modom??? Fotku dobru??? Lepo upakovani krshevi.
jazzns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2009, 15:17   #52
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

Citat:
jazzns kaže: Pregled poruke
Pa ok, ajde da ne idemo bas u krajnost.
Ne znam iskreno ni gde bih kupio marke tih aparata koje si naveo

Ako neko hoce aparat gde je odnos cene i kvaliteta ujednacen, olympus i fuji daju to. Olypmus cak daje i nesto vise za cenu koja se plati, dok Nikon i Canon,....kod njih se placa i jedno 10-15% samo ime, brand, pa tek onda karakteristike.
Iskreno, mozes ih kupiti na rasprodaji po super marketima po toj ceni. A daju i na kilo, onda su jeftiniji.
Zamisli jednog proizvodjaca automobila kao sto je Hyndai izradjuje fotoaparate.
Ili mozda ih kace kao privezak ( fenski su ) na kljucevima uz svaki kupljeni novi auto.

Evo fotke da ne mislite da se ze*am.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	HYnadi.jpg
Viđeno:	26 puta
Veličina:	75,5 KB
ID:	27840  
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2009, 20:23   #53
Katmay
Light Painter
 
Avatar korisnika Katmay
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 211
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 136 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Ajd' da mi drug Katmay ne zameri na ziznoj duzini i blendi.
Ma kakvi, nemoj pogrešno da me razumeš, normalno je da čovek pogreši, najviše sam te "ispravio" zbog Pedje da se on ne zbuni, ja sam svakako razumeo šta si hteo da kažeš.

Što se tiče tih jeftinijih i manje poznatih aparata, situacija uopšte nije toliko loša. Recimo, jedan Canon A470, koji je stvarno odličan aparat za početnike, se može sada naći za 85 evra u MP a da ti ne pričam po koliko ga veće firme/veleprodaje nabavljaju. To su sada smešne cifre i ne uslovljavaju kvalitet fotografija kod pomenutog modela. To je masovna proizvodnja, Kina, Vijetnam, Malezija...

BenQ i ti manje poznati svakako ne prave sami objektive i ostale delove (nešto sigurno prave) i oni jesu lošiji, to stoji ali nisu baš toliko, ti si ih baš nacrnio Dosta sam puta slikao sa recimo renomiranim Kodakom pa i Polaroidom koji su imali generalno lošiji kvalitet slike nego neki tamo BenQ a skuplji su bili i do četiri puta što je svakako (naj)bitnija stvar u Srbiji. E sad nekom je to "lošije" baš loše, nekima ne... Mi pričamo o početnicima i nezahtevnim korisnicima... Tebi i meni je svakako to krš ali moramo biti objektivni, zar ne?

Ovaj Hyundai nisam probao a juče sam kupio sijalice (dve od 60W) General Electrica koji takođe prave fotoaparate i mislim da bi za mog mlađeg brata (da ga imam) koji ide uskoro na ekskurziju bio sasvim OK

Katmay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Katmay na korisnoj poruci:
AstraLogos (15.3.2009)
Stara 15.3.2009, 20:32   #54
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

Upravo to, za različite potrebe i korisnike različit je i minimum "da valja". Možda bi trebali da napravimo neku tabelu koja bi se osvežavala tromesečno a iz koje bi ljudi koji planiraju da nabave svoj prvi aparat (oni koji imaju jedan otrpilike već znaju šta žele kad kupuju drugi, i postaviće specifičnu temu) mogli da vide koji valjaju za 1. svaki dan za web, blog, porodično slikanje, 2. +turističku fotografiju, 3. +učenje sa manuelnim funkcijama, 4 +napredne amatere, ... 5. bi već bili van planiranog opsega takve teme, jelte...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2009, 20:34   #55
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

mene npr zanima da li za pocetnike vredi razlika u ceni izmedju recimo a470 i a590is ili cak 720is
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2009, 20:55   #56
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

Citat:
Katmay kaže: Pregled poruke
Ma kakvi, nemoj pogrešno da me razumeš, normalno je da čovek pogreši, najviše sam te "ispravio" zbog Pedje da se on ne zbuni, ja sam svakako razumeo šta si hteo da kažeš.

Što se tiče tih jeftinijih i manje poznatih aparata, situacija uopšte nije toliko loša. Recimo, jedan Canon A470, koji je stvarno odličan aparat za početnike, se može sada naći za 85 evra u MP a da ti ne pričam po koliko ga veće firme/veleprodaje nabavljaju. To su sada smešne cifre i ne uslovljavaju kvalitet fotografija kod pomenutog modela. To je masovna proizvodnja, Kina, Vijetnam, Malezija...

BenQ i ti manje poznati svakako ne prave sami objektive i ostale delove (nešto sigurno prave) i oni jesu lošiji, to stoji ali nisu baš toliko, ti si ih baš nacrnio Dosta sam puta slikao sa recimo renomiranim Kodakom pa i Polaroidom koji su imali generalno lošiji kvalitet slike nego neki tamo BenQ a skuplji su bili i do četiri puta što je svakako (naj)bitnija stvar u Srbiji. E sad nekom je to "lošije" baš loše, nekima ne... Mi pričamo o početnicima i nezahtevnim korisnicima... Tebi i meni je svakako to krš ali moramo biti objektivni, zar ne?

Ovaj Hyundai nisam probao a juče sam kupio sijalice (dve od 60W) General Electrica koji takođe prave fotoaparate i mislim da bi za mog mlađeg brata (da ga imam) koji ide uskoro na ekskurziju bio sasvim OK

Pa slazem se sa 95% onog sto si napisao. Taj Canon je ipak Canon A470 i svakome bi preporucio cena - kvalitet. Nemoj da mislis da ne razumem koliko para toliko muzike.
Ono sto sam bar ja video od ovih novkomponovanih firmi aparata, je blagi uzas. Monohromatskih aberacija i crvenih ociju gotovo na svakoj fotki. Da mogu da ti okacim video klip mora i plaze, sve belo i roza i nista se ne vidi.
Naravno da i medju tim manje poznatim firmama, ima solidnih aparata ali to ipak treba dobro isprobati ili kupovati samo na preporuku.
Najbolje je kupovati nocu i probati fotkanje sa blicem negde na ulici ispred prodavnice. Tu se najbolje vidi koliko aparat ima uoptrebnu vrednost.
Moje najvece razocarenje je Nikon L6, ma uopste cela L serija. Fotkao sam manastir i od belog zida dobio plavicast??? A Canon A410 je fino uradio posao.
Tako da u tom rangu fotoaparata treba zaista biti jako pazljiv, da se ne kupi macka u dzaku.
Tnx na razumevanju.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2009, 21:48   #57
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
mene npr zanima da li za pocetnike vredi razlika u ceni izmedju recimo a470 i a590is ili cak 720is
Ako planiraš samo da slikaš u auto modu, čisto da imaš aparat ili kačiš ponekad na forum/blog/privatni sajt, onda uzmi a470.

Međutim, kako on nema Manuelni mod, te ne možeš sam da podešavaš f/stop, ekspoziciju, iso i slično da bi se učio koliko-toliko fotografiji, ako ti je namera da učiš moraš uzeti a590.

Ja i dalje tvrdim da je razlika u novcu između a590 i a720 bolje iskorištena ako se uzme a590+tripod nego potonji aparat, ali ima i onih koji se ne slažu.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2009, 22:30   #58
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

Ma sve to znam, mada sma mislio na kvalitet fotografije na def(auto) podesavanjima.

Nisam razumeo zadnji recenicu.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2009, 23:18   #59
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
Nisam razumeo zadnji recenicu.
Za taj novac koliko kosta 720 mozes da uzmes i 590 i stativ (tripod) koji ces da koristis sa 590, sto je zajedno bolje resenje nego kupiti samo 720, pre svega sto ne moras da slikas iz ruke i samim tim eliminises losije slike zbog tresenja - pomeranja ruku. Otprilike na nesto tako je mislio.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2009, 23:26   #60
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

ma ok, to sam razumeo, nego onu rec "potonji" nikako ne mogu da prevedem, kapiram da je neka greska u kucanju ali ipak ne provaljujem sta znaci.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fotoaparat, jeftin

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li valja ovaj monitor? vojopd ŠDK - Grafika 1 1.7.2009 4:12
MSI VR630X-038, valja li šta? Relja Prenosni računari 1 22.12.2008 22:04
Nađoh ovo, pa da pitam je l' to valja i je l' preskupo? srbijadamus ŠDK - Osnovne komponente 6 22.12.2008 20:49
Digitalac kao webCam? Pomoc... GuJa_NeBeSkA Foto i audio/video 3 24.4.2007 11:04
Digitalac od 160 megapiksela! A M G Foto i audio/video 16 18.10.2006 15:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com