Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Pregled rezultata glasanja: Da li podržavate novo pravilo
Da 53 50,48%
Da, ali želim natrag zahvalnice 32 30,48%
Da, ali želim natrag post count 1 0,95%
Ne 19 18,10%
Glasova: 105. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.6.2009, 22:22   #21
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Broj postova nije toliko bitan, koliko je bitno sta se kaze sa svojim postovima...
jozvan_Kg je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku jozvan_Kg na korisnoj poruci:
Ketchua (8.6.2009), Luka.zip (7.6.2009), Peruzzi (8.6.2009), zomg (8.6.2009)
Stara 7.6.2009, 22:24   #22
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Ok za brojenje postova, to stvarno treba jel dole ima gomile spama.Ali mi nije jasno ovo za zahvalnice ae da mozemo sami sebi da ih dajemo ali mi dajemo drugima tako da to ne zavisi od nas samih i sa njima ne mozemo da spamujemo i pricamo gluposti. I bas su dobre npr kad se u brbljaonici pojavi neka interesantna tema ili u cvetu kompjutera neki smesan vic
I da, treba ubaciti i nesto kontra zahvalnicama...baerm dole sto ce ponistavati zahvalnice (brojcano)
DonCorleone91 je offline  
Stara 7.6.2009, 22:34   #23
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Treba zahvaljivati na nekim stvarno korisnim stvarima, recimo na pomoci da se resi neki problem, unapredi softver ili hardver ili slicno, za neki vic stvarno ne vidim razlog neophodnosti zahvalnice.
Sto se tice predloga za kontra zahvalnice tek se sa tim ne slazem - zamisli neko kaze nesto sto se nekome ne svidja, npr. GTA IV je bez veze igra ili MacBook je bolji od Acer laptop-a (ovo sam cisto stavio kao primer) i taj samo zbog svog stava dobije tu tzv. kontra-zahvalnicu od nekog ko nije igrao nista stvarno bolje ili nije koristi Mac nikad u zivotu?
Cemu to? Stvarno nicemu, samo ce da dovodi do nepotrebnog prepucavanja kog ionako vec ima dovoljno.
Marti Misterija je offline  
Stara 7.6.2009, 22:39   #24
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Definitivno sam za novo pravilo.

Ko što rekoh već u Cvetu, ima na forumu par likova (i svaka im čast) koji se stvarno maksimalno trude da pomognu drugim korisnicima.. i takvi likovi imaju par hiljada poruka, ne postuju u brbljaonici i cvetu i imaju svega 10-20% zahvalnica u odnosu na broj postova. A s druge strane, imate likove koji uglavnom kače sličice, postuju viceve itd, i na 500 postova imaju 800 zahvalnica, a u "pravim" postovima prodaju m*da za bubrege. I šta sad, oni treba da "ispadnu" zaslužniji od ovih prvih? Pa ono... ne ide.

Disclaimer: Da se ne lažemo, i pola mojih zahvalnica je iz Cveta i Brbljaonice


shrafko je offline  
Stara 7.6.2009, 22:40   #25
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Zahvalnice su uvedene za postove koji su korisni, sadržajni, kvalitetni i od njih može nešto da se nauči. Ne vidim da se bilo koji vic ili smiješna slika uklapa u ijednu od ovih kategorija.

Takođe, pojedini korisnici su prekardašili sa spamovanjem i davanjem zahvalnica za svaku glupost u toj mjeri da su, po mom mišljenju, skoro i upropastili smisao ove opcije. Kolektivno zahvaljvanje za svaku glupost i debilizam u Cvetu je sada postalo in, a ne kao nešto što bi trebalo da se daje samo u izuzetnim slučajevima i isključivo od strane korisnika koji su imali vajde od posta.

Inače, što se mene tiče, 70% tema u Cvetu i Brbljaonici ne zaslužuje ni da bude na forumskom repertoaru (pogotovo forumu ovog kalibra i renomea).
Dimo je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
Andross (7.6.2009), donator99 (7.6.2009), Psycho13 (7.6.2009)
Stara 7.6.2009, 22:41   #26
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Na te kontra zahvalnice nisam mislio u svim temama nego samo dole u brbljaonici i cvetu kompjutera gde stvarno nekad neko zasluzi nesto slicno
DonCorleone91 je offline  
Stara 7.6.2009, 22:57   #27
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Sto se mene tice i zahvalnice bi trebalo skroz ukinuti kao sto su ukinute i reputacije, cime bi se kvalitet foruma podigao na visi nivo a broj gluposti smanjio, posto se pojedinci ponasaju kao lovci na zahvalnice i pisu svakakve gluposti samo ne bi li ulovili neku.
Marti Misterija je offline  
Stara 7.6.2009, 22:58   #28
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
Srlandand kaže: Pregled poruke
Ne vidim kuda to vodi, osim nedostatku motivacije za postovanje u pojedinim temama.
Upravo nam (forumu) je to i trebalo. Kakav je Cvet postao, taman se nadamo da će pojedinci izgubiti motivaciju. Takvima je ionako nabijanje postova i zahvalnica jedina "motivacija".
Citat:
Psycho13 kaže: Pregled poruke
Ali ovo je uradjeno pre svega da bi gornji deo foruma bio poseceniji...A tome su smetala ova dva podforuma...
Sumnjam da će ijedan od ovih što su spavali u Cvetu imati išta pametno da kaže u ozbiljnijim temama...
Dimo je offline  
Stara 7.6.2009, 22:58   #29
Keki
Veteran
 
Član od: 16.10.2008.
Lokacija: Odžaci ಠ_ಠ
Poruke: 640
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 280 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Podrzavam.Ali ono sto je razlikovalo Brbljaonicu i Cvet je post count...a sad ga nema.Tako da sad i ne vidim neku vecu raziku izmedju ta dva.

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Sto se mene tice i zahvalnice bi trebalo skroz ukinuti kao sto su ukinute i reputacije, cime bi se kvalitet foruma podigao na visi nivo a broj gluposti smanjio, posto se pojedinci ponasaju kao lovci na zahvalnice i pisu svakakve gluposti samo ne bi li ulovili neku.
To za lov na zahvalnice se slazem,ali ih ne bih ukinuo.Mozda jedino u Cvetu,mada ne bih ni to.
Keki je offline  
Stara 7.6.2009, 22:58   #30
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
Djordje Turjacanin kaže: Pregled poruke
Ovo će mene demotivisati da pišem Viceve jer neću vidjeti da li mi je vic bio dobar ostalim ljudima na forumu.- Ne morate uključivati post count samo vratite zahvalnice.
Hm...U tom slučaju moraćemo sa viceva da pređemo na visoke teknologije...
holodoc je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
lijenština (8.6.2009), Packy (8.6.2009)
Stara 7.6.2009, 23:05   #31
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Meni dobar vic zna da popravi dan, i uvek zelim da se zahvalim nekome ko me je nasmejao. Ovo je diskriminacija nas koje ne zanima hardver toliko, nemamo pare da ga menjamo k'o gace (znaci, jednom u mesec dana ) ili jednostavno nikada nismo imali problema s njim . U potpunosti podrzavam iskljucivanje post counta, ali zahvalnica ne. Cini se da je do zahvalnica mnogo vise stalo onima koji su za islkjucivanje, nego onima koji nisu.
Srlandand je offline  
Stara 7.6.2009, 23:15   #32
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Pa imate vicevi.com i razne sajtove za viceve...
Psycho13 je offline  
Stara 7.6.2009, 23:18   #33
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Nije poenta u vicevima... Ma nije ni vazno, samo mi ne dirajte kulturu i filmove...
Srlandand je offline  
Stara 7.6.2009, 23:30   #34
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Ja nemam preterano vremena ali volim da procitam (i) zabavne teme. Cak, za razliku od tematskih sadrzaja te delove foruma redovno pratim. Naravno, nikada nisam imao vremena, na primer, da odgledam sve video klipove iz teme predvidjene za to, vec sam trazio one koje imaju pokoju zahvalnicu, sto je bio siguran znak da valjaju nesto.

Ovim pravilom iz svog ugla ja smatram da ste mi oduzeli 15 minuta dnevno tog filtriranja (ne mislim samo na klipove). Mozda deluje smesno, ali je istina... ustajem u 6, dolazim kuci skoro u 6, borim se da stalno budem u akciji i iskoristim svaki trenutak kvalitetno, a vi ste mi uzeli 15 min po danu.

Uz to, nemam preterano postova, dok mi je broj zahvalnica pozamasan. Nikad nisam spamovao (izvinjavam se ako mi se nekad omaklo), a ta proporcija je odraz sto sam se uvek trudio da postavim kvalitetan sadrzaj, cak i tematski, a posto nisam strucnjak iz dosta oblasti, vecina sadrrzaja je bila iz sveta zabave. Naravno, zahvalnice su mi bile znak da nisam bez razloga postavio, da nisam napunio forum glupostima, vec da se ljudima svidelo. To je bila i zamena za komentarisanje slika koje bi napravilo spam.

Samim tim, OK je da se ne racunaju poruke, ali ukidanje zahvalnica mi spusta motiv za slanje na nulu pored gore vec navedenog...
mciggzy je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku mciggzy na korisnoj poruci:
DonCorleone91 (7.6.2009), Game fever (10.6.2009), Srlandand (7.6.2009)
Stara 7.6.2009, 23:31   #35
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Kad su uvođene zahvalnice bio sam za jer sam mislio da će naterati ljude da forum koriste za pametnije i konstruktivnije stvari. Sad sam tek video koliko sam bio mlad i naivan

For the record... Potpuno podržavam nov "zakon" i nemam amandmana na njega.
holodoc je offline  
Stara 7.6.2009, 23:50   #36
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

E da, prvo je bila "reputaciona mafija" (zna se ko su krivci, sto se ne javite ), pa su sad dosle i "zahvalnicka mafija" i "postcount mafija".
Jos malo, pa ce se ukinuti i mogucnost postovanja ovde na forumu.
Red Dragon je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Red Dragon na korisnoj poruci:
zomg (8.6.2009)
Stara 8.6.2009, 0:01   #37
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Ajde sto ukinuste post count da bi smanjili broj spamera, iako sam i protiv toga, trudim se da ne spamujem ali ako neko napise dobar vic ili postavi dobar klip drugi korisnici imaju pravo da mu se zahvale. Hardver sekciju retko obilazim i to uglavnom da bi pokusao da pomognem nekom dok donji deo foruma posecujem redovno. Stvarno necija dobra fora moze da ti poravi dan.

Sad ste samo sebi napravili problem jer ce sve teme biti pune postova tipa: "Matori kako dobar vic i sl." koje ste pre ucitkivali tako sto ste rekli: "Prilepi mu zahvalnicu nemoj da spamujes", e sad ce da spamuju, jest da im se ne vazi ali ipak vama stvara posao.

E da i tako je i u stvarnom zivotu, nekom redovno popravljas komp i on te gleda kao nuzno zlo i na kraju ti se samo blago zahvali, dok kad izvalis par dobrih fora odma ste kumovi, braca idete na pivo i sl. shvatite ljudi svi vise cene soumene nego tehnicare. Bez uvrede svima koji se bave tehnikom, ja ih sve postujem i cenim to sto rade za druge, ali ako rade to zbog zahvalnica a ne da bi nekom pomogli, onda im dzaba trud.

I evo jos jednog razloga, meni neko pomogne da poravim komp, ja mu lupim zahvalnicu, a neko napise extra vic i trideset ljudi mu lupi zahvalnicu, prvi je pomagao samo meni (eventualno i jos nekom ko ima isti problem) dok je drugi nasmejao trideset ljudi...

Pogotovo me nervira to sto su ukinute zahvalnice u brbljaonici, tamo su cesto veoma ozbiljne teme i lakse je umesto komentarisanja necijeg posta staviti zahvalnicu kao znak istog misljenja.

Ajde sad lepo vratite zahvalnice, da ne pravimo haos ovde...
Equilibrium je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
BrunnenG (8.6.2009), zomg (8.6.2009)
Stara 8.6.2009, 0:18   #38
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Ja mislim da je za sve je kriv haker koji je jedno desetak puta usao u mesaru (nebitno jel sa flesom ili ne)!
Jednostavno AMG-u je doqrcilo da brise slicne poruke slate samo zbog countposta i odlucio covek da ukine brojanje poruka, a ukidanje brojanja zahvalnica mu je doslo samo kao kolateralna steta.
Marti Misterija je offline  
Stara 8.6.2009, 0:22   #39
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Meni su teme 2. ugao i Vicevi igubile draz bez "rejtinga" istih, koji su pravili zahvalnice.

Bolje da je uklonjen "brojac zahvalnica", nego same zahvalnice.

A kao sto neko kaze, smeta i u nekim ozbiljnim temama u brbljaonici.
player1 je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Antony Kidis (8.6.2009), Game fever (10.6.2009), matrix_ninja (8.6.2009), zomg (8.6.2009)
Stara 8.6.2009, 0:28   #40
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Da li podržavate novo pravilo?

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Meni su teme 2. ugao i Vicevi igubile draz bez "rejtinga" istih, koji su pravili zahvalnice.

Bolje da je uklonjen "brojac zahvalnica", nego same zahvalnice.

A kao sto neko kaze, smeta i u nekim ozbiljnim temama u brbljaonici.
Upravo....sad ce mnogo manje ljudi da posecuju te teme zato sto su te slike bez ikakvog reda poredjane, onako kad imaju zahvalnice znas na koju da obratis paznju ili na koj video...
Equilibrium je lepo srocio onaj tekst, svaka cast
DonCorleone91 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Hoću nešto novo! (divlje) RIMEDAG Programi za mobilne telefone 9 19.10.2008 23:28
Skoro Novo za Novo? real022 Šta da kupim? 7 8.1.2008 16:06
Novo napajanje za geforce 8800gts yahhoo ŠDK - Ostale komponente 15 11.12.2007 15:23
da li je bolje novo ili polovno? mcdado Šta da kupim? 26 10.3.2007 14:38
Staro za novo voodoo_ Tekstovi u SK 2 29.4.2006 16:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com