Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tableti i e-readeri

Tableti i e-readeri Tablet računari i e-readeri

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.6.2017, 12:45   #1
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom E-reader ili tablet za pdf fajlove?

Postoje li neki iole kvalitetni e-readeri koji dobro čitaju pdf fajlove? Imam najviše knjiga u pdf formatu koje bih radije hteo da čitam dalje od ekrana računara. Mnoge od ovih knjiga imaju i fotografije, pa bi trebalo da se uzme u obzir i njihovo propisno prikazivanje.
Prema mom kopanju po netu ustanovio sam da ljudi najčešće preporučuju tablete za pdf, ali opet, pitanje je koliko on zamara oči tokom čitanja...

Ako neko ima preporuke za neki odgovarajući tabllet ili e-reader koji se može naći za pristojnu sumu, bio bih zahvalan da ostavi komentar
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2017, 13:12   #2
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: E-reader ili tablet za pdf fajlove?

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Postoje li neki iole kvalitetni e-readeri koji dobro čitaju pdf fajlove? Imam najviše knjiga u pdf formatu koje bih radije hteo da čitam dalje od ekrana računara. Mnoge od ovih knjiga imaju i fotografije, pa bi trebalo da se uzme u obzir i njihovo propisno prikazivanje.
Prema mom kopanju po netu ustanovio sam da ljudi najčešće preporučuju tablete za pdf, ali opet, pitanje je koliko on zamara oči tokom čitanja...

Ako neko ima preporuke za neki odgovarajući tabllet ili e-reader koji se može naći za pristojnu sumu, bio bih zahvalan da ostavi komentar
Citaci knjiga su najbolji za to samim tim sto su oni i pravljeni za citanje knjga. Nije isto citati 3 sata sa ekrana koji svetli i sa ekrana koji sumulira pravi list papira. Format ti nije problem posto cak i ako se desi neki problem to mozes da prekovertujes/ispravis na PCu . Calibre je za tu rabotu. Ja sam imao kindle, 100 % sam bio zadovoljan. Prvo vidi sta mozes da nadjes ovde, a onda trazi preporuku, tesko je dati preporuku iz prve ruke, nemas ovamo dobro trziste za e readere. Jedini problem sa citacima knjiga je to sto je 6'' ekran koji je standard, jednostavno premali za sve osim cisto sitanje knjiga. Mislim postoje i veci, ali kostaju boga isusa i skoro je nemoguce naci ih ovde
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2017, 16:01   #3
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: E-reader ili tablet za pdf fajlove?

Problem je to što mnogi pdfovi koje imam i koje bih želeo da čitam, imaju dosta slika, pa me zanima šta bi se s njima desilo tokom konverzije.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2017, 16:09   #4
Rajko92
Veteran
 
Član od: 27.7.2008.
Poruke: 511
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 79 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rajko92
Određen forumom Re: E-reader ili tablet za pdf fajlove?

Ne možeš da konvertuješ pdf koji ima slike u mobi ili epub format pogodan za ereadere. Razbaca se na sve strane, ne liči ni na šta. Ako ti treba za pdf, tablet je jedino rešenje, i veruj mi, probao sam i jedno i drugo.

Ili probaj te knjige da nađeš u drugom formatu, jer što se svega ostalog tiče, ereader je daleko daleko bolji za čitanje od tableta. Al eto, pdf je večiti problem.
Rajko92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2017, 16:13   #5
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: E-reader ili tablet za pdf fajlove?

Pa da, to je ta ružna istina s kojom se sad suočavam
Tablet mi je očigledno nužno zlo jer ima veći ekran, cene su pristupačnije, ali loša strana je što nije potpuno prilagođen takvom čitanju.
No, svakako verujem da je bolji od monitora, i fleksibilniji.


Našao sam ovu neku varijantu koja deluje pristojno:
Tablet Stark Groove 8G-1BI6C-A

ili:

Alcatel OneTouch Pixi 3 8070X
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2017, 21:47   #6
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: E-reader ili tablet za pdf fajlove?

Posto vec imas tablet bilo bi bezveze da bacas pare na kindle, u fazonu smanji brightness uvece kad zabodes da citas i vrhunski xD
Mada ako se odlucis za kindle mislim da neces imati ich problema jer na njega mozes instalirari Android app's a ima ih brdo za ovo...
Ja citam stripove na telefonu\tabletu i bas nikakvih zamerki nemam iskren da budem

Sent from my Samsung Galaxy J7 (2016) using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2017, 22:12   #7
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: E-reader ili tablet za pdf fajlove?

Možda sam se negde loše izrazio, nemam ni tablet Pa sam se zato i pitao, da li tablet ili e-reader, za pdf fajlove. Ovo što čitam sad čitam na kompu, i neudobno mi je xD

Samo gledam odgovarajući model tableta, pitam se koliko para vredi dati za to. Kapiram da meni ne treba nešto specijalan, ako bih primarno čitao e-knjige na njemu, al mislim da bi trebalo da uzmem neki sa pristojnom veličinom ekrana, tipa 8 inča.

Moraću još malo da istražim to pošto me tableti nisu zanimali nikad i onda nisam ni pratio trend xD
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2017, 23:08   #8
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: E-reader ili tablet za pdf fajlove?

Ja često čitam PDF knjige i časopise na tabletu (Lenovo A8, 8", HD rezolucija) i veoma sam zadovoljan.

Kad bih sada uzimao tablet, probao bih da to ipak bude 9 ili 10", FHD rezolucija, mada i ovo što sada imam odlično radi svoj posao.

Dakle, moj predlog: tablet bar 8" i bar HD rezolucija.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Cracked But Whole (30.6.2017)
Stara 1.7.2017, 3:19   #9
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: E-reader ili tablet za pdf fajlove?

Same here.
Imam taj Alcatel Pixi i 8" je okej kada recimo čitam ebook u Moon Readeru i lepo podesim brightness, dark temu, veličinu fonta, margine, spacing itd, veoma je prijatno za čitanje obzirom na to da je u pitanju LCD displej.

Ali, pošto planiraš da čitaš i PDF fajlove na tvom mestu bih išao na 10" bez razmišljanja, to će biti okej u landscape modu.

Za PDF-ove generalno niko ne preporučuje e-readere koliko sam upućen.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Cracked But Whole (1.7.2017)
Stara 1.7.2017, 6:08   #10
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: E-reader ili tablet za pdf fajlove?

Taj fazon, ja imam ovaj Lenovo Tab 3 Essential 7 inch i bas sam prezadovoljan plus sto je stvarno dzabalaska 100€ ravno ,sad najbolje je da skoknes do radnje i pogledas kako ti leze u ruci drugi modeli i jel ti ekran odgovara



Sent from my Samsung Galaxy J7 (2016) using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
Cracked But Whole (1.7.2017)
Stara 1.7.2017, 10:57   #11
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: E-reader ili tablet za pdf fajlove?

Hvala svima!
Naleteo sam na neki Alcatelov model od 10 inča, oko 115 evra je što i nije mnogo, još ću da razmislim pa ću videti koji ću uzeti, javljam utiske ovde potom
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2017, 13:38   #12
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: E-reader ili tablet za pdf fajlove?

Ja sam se nacitao stotina knjiga i stripova i nagledao filmova u krevetu i na sedam incha (zamor ociju se javlja vise od lezeceg polozaja nego od IPS ekrana) ali svakako bi neki veci ekran bio jos malo udobniji za gledanje ali bi uredjaj bio tezi tj nezgodniji za drzanje. Verujem da je stvar navike. Za citanje svih vrsta knjiga, stripova preporucujem Ebookdroid. Po meni, to je bolji tj kompletniji program od Moon Readera
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
ZoNi (3.7.2017)
Stara 3.7.2017, 12:24   #13
dsnelim
Član
 
Član od: 5.6.2017.
Poruke: 78
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: E-reader ili tablet za pdf fajlove?

Svakako tablet, pošto čitaš i časopise sa puno slika. To ne možeš sa e-readerom. Moj predlog ti je minimum 8" ako hoćeš da čitaš bez naprezanja očiju
dsnelim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2017, 17:30   #14
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: E-reader ili tablet za pdf fajlove?

Vidim da nema konkretne preporuke, pa evo ga jedna zver, kada se ima za 1080Ti mora da ima i za ovakvo nešto:

https://www.amazon.com/Onyx-Max-13-3.../dp/B01EVACVHY
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku helen na korisnoj poruci:
C64freak (4.7.2017)
Stara 4.4.2018, 16:59   #15
zexns73
Član
 
Član od: 21.2.2016.
Poruke: 112
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: E-reader ili tablet za pdf fajlove?

ja vec 3 godine citam knjige i vecinom stripove na tabletu od 7 incha bez problema,naravno po sat-dva pre spavanja a poneki put i zaspim sa tabletom ko nekad sa kjnigom
kad sam ja zadovoljan sa najeftinijem tabletom koji sam uzo tada samo za citanje sa nekim kvalitetnijim i vecim ekranom moze samo da bude plus
a i moja racunica je bila da citajuci stripove tablet je odavno otplatio sebe ako uzmemo u obzir da samo jedan strip na trafici kosta 200-300 dinara ne pamtim kad sam od tada kupio strip a nacito sam se brdo stripova ,bukvalno sve sto smo citali u detinjstvu sto se kaze obnovio gradivo a naravno i novo plus sam pomogao ocuvanju suma ne trosim papir,niti problem gde cu cuvati stripove

e da i za citanje stripova najbolje je kad su u cbr formatu uz dobar program za citanje stripova koji cita cbr format je milina tako da i kad naletim da je neki strip u pdf konvertujem ga u cbr
zexns73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2018, 1:05   #16
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: E-reader ili tablet za pdf fajlove?

@zexns73 baci pogled Google Play

Inace koji app koristis za CBR? Ja za sad ovaj Astonishing Comic Reader
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2018, 1:54   #17
zexns73
Član
 
Član od: 21.2.2016.
Poruke: 112
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: E-reader ili tablet za pdf fajlove?

simple comic viewer ili chalenger comic viewer

ta dva programa koristim otkad citam na tabletu stim sto je tablet vec pregazilo vreme dva jezgra i 512 mb njegove radne memorije al za citanje je ok jos se drzi junacki pogotovo kolko puta sam zaspo citajuci pa ujutro u pola 5 kad svira telefon da treba ustati da se ide na posao i kad zbacim cebe sa sebe samo cujem kad siroti tablet padne na patos
tako da su mu zvucnici odavno
sva sreca pa zilav kinez,vec duze vreme planiram da se ponovim stabletom al uvek nesto iskrsne prece al doci ce i to na red

a na pc koristim program cd display ok njega sad uglavnom koristim cisto da proverim dal je ok nesto pre nego sto prebacim u tablet pre citanja i ako treba da stripove koji su u pdf fajlu prebacim u cbr format onda koristim comic converter

a stripove preuzimam sa ova dva foruma gde sam odavno registrovan a mogu se tu naci i dobre knjige za procitati

http://www.stripzona.com/port/index.php?

http://www.stripotekaforum.com/index.php


znaci nista piraterija i slicno ljudi sa foruma sami postuju izdavace pa nikad nema na ova dva foruma nesto sto se pojavilo u prodaji nego ako ne gresim tek kad prodje pola ili godinu dana vec se ne secam tacno


tako da ako sam nekom pomogao makar malo
zexns73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zexns73 na korisnoj poruci:
C64freak (5.4.2018)
Stara 5.4.2018, 9:58   #18
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: E-reader ili tablet za pdf fajlove?

Za citanje svih vrsta fajlova na Android uredjajima meni je daleko najbolji pominjani EBookDroid. Odnedavno je razvoj ponovo aktiviran pa program dobija apdejte realtivno cesto (iako mu bas i nisu potrebni).
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
C64freak (5.4.2018)
Stara 5.4.2018, 12:55   #19
zexns73
Član
 
Član od: 21.2.2016.
Poruke: 112
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: E-reader ili tablet za pdf fajlove?

uglavnom za citanje ima gomila programa pa lako svako nadje sta najvise voli i odgovara u pocetku sam citao na pc u al to je bas neudobno vise se smoris dok procitas pa kad sam video da neki citaju na mob telefonu isprobo sam i ja da vidim kako to ide pa je onda kupovina tableta dosla sama po sebi lepo se izvalis u lezeci stav i uzivas kako bog zapoveda sto se kaze na dobro se covek brzo navikne ,normalno tablet se nemoze porediti sa e readerom al cene je odlucila u korist tableta i programi za citanje vec uglavnom oni najvise podese automatski kontrast i ostalo
sto se kaze sve je to u glavi kad sam citao stare bonelijeve stripove dase podsetim detinjstva imao sam osecaj da osetim onaj stari miris papira sto bi se reklo previse se uziveo

i zaboravili smo da kazemo najvazniju prednost citanja digitalno skeniranog sadrzaja ko je ozenjen sad nemoze zena da mu zvoca da je trosio novce na tamo neke stripove na stranu to sto sam u mladosti kao klinac bio se bavio skupljanjem i prodavanjem stripova a usput sam najvise zaradjivao trgovinom cuvenih ljubavnih romana to je islo ko alva domacice uzimale ko lude,meni nije tu bilo logike al vazno da je poso iso,neki kazu ta vremena nisu valjala ja se ne slazem snjima ,iso sma u osnovnu skolu i laganica sebi zaradjivo za dzeparac nismo bili milioneri al uvek je bilo za bioskop i sladoled
zexns73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zexns73 na korisnoj poruci:
C64freak (5.4.2018)
Stara 6.4.2018, 23:52   #20
ixtis
Član
 
Član od: 9.6.2009.
Lokacija: Niš
Poruke: 42
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: E-reader ili tablet za pdf fajlove?

Na androidu, za knjige - FBReader Premium (AlReader), a za stripove - Perfect Viewer.
ixtis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Tablet] JYNTAB tablet todos Opisi, recenzije i testovi 19 6.1.2016 13:49
Tablet ima wifi konekciju ali ne može na internet star-duster Prenosni računari 0 24.12.2013 23:17
Tablet MID 7 nema zvuk zoki358 Tableti i e-readeri 0 16.1.2013 20:52
tablet ili book reader? deanod ŠDK - Tableti i e-readeri 16 25.11.2012 13:12
tablet kupovina acakobac ŠDK - Tableti i e-readeri 8 18.7.2012 23:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com