Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.9.2017, 19:18   #221
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Xcom 2

Ekspanzija je odlicna, i zaista dodaje mnogo stvari......ali optimizacija opet katastrofa. Koliko su popravili neke stvari (fps je stabilniji) toliko su upropastili ostalo. Nakon sat vremena igre pocinje da se vuce, ucitavanje doveka, pola sata mi treba da izadjem iz igre i jos cekanja dok se komp oporavi. Negde opasno curi memorija....
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Ziginho (4.9.2017)
Stara 3.9.2017, 6:01   #222
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Ova eksp. te tera da igras sve ispocetka sa svim misijam?
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2017, 11:26   #223
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Xcom 2

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
Ova eksp. te tera da igras sve ispocetka sa svim misijam?
Da. Isto kao i u prvom delu.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Ekiman (3.9.2017)
Stara 3.9.2017, 13:17   #224
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Preskacem, ma koliko dobra bila da se borim sa svim misijama sa advent satom i time limit misijama?Ne hvala.
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2017, 19:29   #225
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Xcom 2

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
Preskacem, ma koliko dobra bila da se borim sa svim misijama sa advent satom i time limit misijama?Ne hvala.
Lakse je sada, imas opcije da dupliras vreme za timer. Misija sa satom ima mnogo mnogo manje, ja sam imao svega par do sada.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2017, 13:49   #226
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Mislim da su opet promasili poentu.

XCOM 2 je imao problem sto je igra znatno teska na pocetku a laka pred kraj.

Ovde je to jos vise izrazeno. Jos je teze na pocetku, a jos lakse na kraju.

Chosen dobijaju sposobnosti izgleda nasumicno iz odredjene grupe plus nekoliko svojih u zavisnosti od tipa. Imao sam taj problem da je prvi na koga sam naleteo bio neverovatno dobro sklopljen.

1) Immun na melee
2) Moze da postane nevidljiv po zelji
3) Ignorise overwatch

Uz to je imao jako dobar mobility i jak melee napad. Jako ga je bilo tesko pogoditi, prakticno nemoguce ukoliko ima bilo kakav zaklon.

Kada sam se njega resio, ostalo je bilo lako. Sada imas nacine da smanjujes Avatar progress kad god to pozelis, i nacine da dodjes do novaca i materijala koji ti trebaju. Prakticno mozes igrati u nedogled bez posledica, napraviti najbolji moguci tim, sa najboljom opremom i prosetati se mapom.

Trenutno je oktobar u igri, a avatar progress mi je 2. Da sam hteo, mogao je biti 0.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2017, 14:19   #227
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Xcom 2

Ja se ne bih slozio da je pocetak jos tezi. Meni je pocetak ovde mnogo laksi od vanile. A igra nudi vise opcija za kontrolisanje Avatara i ostalog, ali takodje ima i vise neprijatelja i mnogo opasnijih. Mislim da je fino izbalansirana ni previse laka ni previse teska. Bar meni.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2017, 14:56   #228
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Mozda je meni bio tezi zbog Chosen Assassin-a. Namucio sam se njim. Druga dva su mi bili boza.

A novi neprijatelji mi nisu pravili previse problema.

Spectre - prvi potez mu je da napravi kopiju tvoj lika, zbog cega mora da mu pridje, i u 90% slucajeva se ne odmakne jako daleko. Tvoj sledeci potez je da ga ubijes, i vraca ti se vojnik iz nesvesti kao da nista nije bilo a kopija automatski umire. Cak i da ne mozes iz prve da ga ubijes (mislim da mi se to samo jednom desilo) vrlo je lako ubiti kopiju i lik ti se opet vraca, tokom tvog poteza, nepovredjen.

Advent Priest - malo nezgodniji zato sto voli da stoji u pozadini, pa ako ima jos neprijatelja izmedju, moze da bude tesko doci do njega. Sustinski, izuzetno lagan za eliminisati zbog toga kako funckionise. Moze da baci mind control, sto opet dovodi do toga da ti je vojnik nepovredjen. Moze da baci stasis, i vrlo cesto ga baca nerezonski. Jednom mi je templar izleteo da ubije poslednjeg neprijatelja i aktivirao priest i jos dva advent vojnika. Vec sam otpisao templara jer je bio u polu zaklonu i odvojen od ostalih kada je priest bacio stasis na njega i zastitio ga, + potrosio svoj potez. Ostali vojnici prilaze mom timu. U sledecem potezu moj tim ih reseta a templar od pozadi resava prezivele.
Ukoliko se odluci da boost-uje saveznika, taj neprijatelj je malo tezi ali gine kad ubijes priesta tako da ubijes dve muve jednim udarcem.

Advent Purifier - Pokusavace da zapali Psi operativca koji je imun na plamen do besvesti. U sustini jedini problem ako te iznenadi kada su ti vojnici zgusnuti, sto generalno ne bi trebalo da se radi i zbog eksploziva.

Po pravilu su najgori neprijatelji koji te odmah napadaju. Svi koje imaju neke specijalne napade i taktike su mnogo laksi za resiti.

Jedini problem su mi bile misije gde je kombinacija zombija i vanzemaljaca, i kada su vremenski ogranicene. Desava se da vanzemaljci pocnu da dizu sve u vazduh i privuku gomilu zombija koji cesce napadaju moje vojnike nego njih.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2017, 15:11   #229
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Yep onaj zenski izabrani sa katanom je bio tezak pain ostala dvojica nisu pogotovu onaj snajperista...u svakom slucaju odlicna ekspanzija, tri vrlo dobre frakcije, meni je omiljena ona ruskinja reaper sa sve shadow-om...meni jedini problem pored doticne izabrane jesu bili horde lost-a na pocetku dok nisam usao u semu, posle toga sam relativno lako zavrsavao svaku misiju gde su se pojavljivali. U svakom slucaju kao sto rekoh vrlo dobra ekspanzija.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2017, 18:13   #230
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Xcom 2

Meni su se templari bas dopali. Iako u Xcom retko pravim klase za blisku borbu, Templari su mi odlicno legli.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2017, 8:41   #231
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Upravo zavrsio.

I dalje stojim iza toga da je igra znacajno laksa posle pocetka.

Zavrsio sam poslednju misiju bez ijednog izgubljenog vojnika, nekoliko je bilo 60% i to samo zbog jedne brljotine s moje strane gde je avatar uspeo da opali rift na moje zgusnute vojnike. Da nije bilo toga, samo ranger bi mi izgubio 3 HP-a.

Poslednju misiju sam lansirao u oktobru, avatar progress mi je bio 0, imao sam 2000 zaliha i gomilu eleriuma i alloys-a sa kojim nisam znao sta cu, 10 pukovnika, sve tehnologije istrazene, sve napravljeno...

Mogucnost da vojnicima preko ability point-a dodas sve sposobnosti koje ima ta klasa plus neke sa strane su stvarno suvise jake. Grenadier koji ima i shredder i dodatni oklop, snajperista koji ubija sa AP municijom itd...

Takodje jos ona oruzja sto pokupis od chosena su suvise dobra. Snajperista se pomera i puca u istom krugu, besplatan reload... Katana koja ne moze da promasi i ignorise oklop. Stvarno previse.

U sustini, problemi si nastajali jedno kad bih se ja opustio jer je suvise lako pa ostavljao vojnike vaz zaklona i slicno.

Od novih klasa reaper je ok, ali postaje beskoristan kada nadjes snajper od Huntera. Snajperista onda moze sve to da radi, samo bolje.
Templar tu i tamo. Simpatican, ali dok nakupis focus, misija se obicno zavrsi, ili su svi mrtvi pre nego sto on stigne da uradi nesto. Ranger sa Chosen Katanom je bolji.
Jedino mi je skirmisher bio ok, zbog svestranosti. Nekoliko besplatnih sposobnosti, po potrebi puca dva puta, moze besplatno da promeni poziciju, privuce neprijatelje sebi itd...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2017, 10:21   #232
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Na kojoj težini si prešao igru?
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2017, 12:37   #233
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Na trecoj, ne znam kako se zove.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2017, 15:50   #234
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Koja zaraza od igre, izazovnija i teza je nego Enemy Unknown/Within. Igram sa War of the Chosen instaliranim, i odlicna je stvar kada se neko od njih pojavi, odmah mora da se menja pristup i taktika. Nisam jos naisao na Huntera, ali mi je Assassin teze pala, Warlock je p. dim.
Nema opustanja, mora da se pazi sta je prioritet u kampanji i da se nivelise sa Dark desavanjima i Avatarom da ne bi doslo da game over-a, nema ,,izgradicu svu opremu i postrojenja pa cu onda da im uletim klizeci".
Misije za koje imate ogranicen broj poteza uopste nisu bauk kao sto sam mislio, sve je lepo osmisljeno da moze da se uradi ako se prioritizuje kako treba.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2017, 23:02   #235
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Uzivam u ovom delu cise nego u EU/EW. Utuk'o sam vec tuce i tuce sati na Veteran tezini. Mislio sam da ce biti veca zurba s obzirom na Avatar projekat koji stalno lebdi nad glavom, ali nikada nisam imao vise od 5/12 kockica. Pali su svi Chosen-i, i sad je igra postala malo laksa. Hunter mi je bio najlaksi od svih, Assassin najteza. Trenutno nemam nijednu avatar kockicu, na nuli sam, tako da ima da istrazim sve sto je preostalo, ne verujem da ima jos puno, mislim da sam otkljucao skoro sve i da se polako ulazi u poslednju fazu igre.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2017, 19:42   #236
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Presao sam igru malopre, na poslednjoj misiji mi nijedan vojnik nije poginuo, a imao sam cak trojicu koji su bili umorni, ali su bili deo mog all-star tima pa sam morao da ih vodim. Stavise, niko nije bio ispod 60 % health-a. Sva sreca imao sam buljuk EMP bombi, i gledao sam da sto pre Andromedone skinem, jer su mi oni predstavljali najveci problem, jer ako mi bace onu toksicnu bombu vece su sanse da ovi sto su bili umorni krenu da panice ili da udju u rejdz mod.

Sudeci po kraju, imacemo i Xcom 3:
Spoiler za Kraj:
Outro gde se templari sakupljaju i kazu da su dobili bitku a ne rat, dok se u pozadini nad okeanom opet manifestuje energija Ethereal-a


Savrsena igra koju par bagova (npr. onesvescenog vojnika ne mogu da ponesem sa sobom i evakuisem ga) deli od najvece ocene.
9.5/10
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
goranmax (24.11.2017), Leonida (24.11.2017), nameless1 (23.11.2017)
Stara 25.11.2017, 12:56   #237
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

To je bilo jasno posle kraja originalne igre.

Prilicno jasna aluzija da je sledeca igra u Terror from the Deep fazonu. Ovde je to samo jos potvrdjeno.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2018, 12:51   #238
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Пре свега још једном молим надлежне да поправе проблем са ћирилицом. По ко зна који пут пишем поново неки коментар јер се појављује у хијероглифима.

Да ли се неком дешавало да након успешне мисије камера пређе испод Skyranger-а и игра закуца?

Након мисије извлачења VIP личности, све иде уобичајено - порука да је мисија успешна, учитавање у транспортеру и после "click any button" појави се слика испод бродаa и ништа се не дешава. Музика иде у позадини, а једино што могу да радим је да уђем у опције и да бирам да учитам неки сејв, изађем из игре и остало шта је у понуди... Имам Deluxe верзију игре.
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2018, 22:42   #239
Ziginho
Član
 
Član od: 12.1.2007.
Lokacija: КиМ
Poruke: 285
Zahvalnice: 260
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

https://www.youtube.com/watch?v=2bkTJAZM4i4

Још XCOM-a за предстојећу зиму
Ziginho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2018, 11:03   #240
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

^ Na 1:59 kad krene muzika iz UFO...koji flashback
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
XCOM: Enemy Unknown player1 Strateške igre 448 17.7.2016 15:02
The Bureau: XCOM Declassified sloba89 Akcione igre 68 13.9.2013 20:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com