Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.10.2015, 11:45   #1
MrSmith9
Član
 
Član od: 29.9.2013.
Poruke: 55
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Razmisljao sam da uzmem neku mehanicku tastaturu po mogucstvu sa red cherry keyevima ali cene nisu realne...ili mozda i jesu al za ovaj standard nzm bas...elem ne bi dao preko 7000 pa rekoh ako neko ima neku na umu neka predlozi..

Kolko sam video ima dobrih za 70-ak dolara na amazonu al msm da od toga nema nista posto msm da ne dostavljaju u Srbiju...jel ima neki drugi nacin?

Hvala unapred.
MrSmith9 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2015, 18:10   #2
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Citat:
MrSmith9 kaže: Pregled poruke
Razmisljao sam da uzmem neku mehanicku tastaturu po mogucstvu sa red cherry keyevima ali cene nisu realne...ili mozda i jesu al za ovaj standard nzm bas...elem ne bi dao preko 7000 pa rekoh ako neko ima neku na umu neka predlozi..

Kolko sam video ima dobrih za 70-ak dolara na amazonu al msm da od toga nema nista posto msm da ne dostavljaju u Srbiju...jel ima neki drugi nacin?

Hvala unapred.
Cene nisu nikako realne, to da, ali ako hoćeš da kuckaš na pravi način , onda ti nista drugo i ne preostaje nego da naručiš tastaturu iz inostranstva, preko neta. Ovde je u srbiji izbor tastatura oćajan. Drugo, za 65 eura teško da ćeš naći iole dobru mehaničku tastaturu. Posebno ako želiš neku od specifičnijih. Treće, jesi li ikada probao mehaničku tastaturu bilo gde? To što si možda gledao klipove po youtube-u ne znači ništa, jer se tastatura proba, mora da ti odgovara na dodir. Lično ne bih uzimao tastaturu sa Cherry switch-evima, nego bih odmah išao na ili ALPS WHITE, ili što je realnije na Buckling spring. E, sad što tastature sa te dve tehnologije proizvodi samo dva proizvođača, pa je konkurencija nikakva, pa su shodno tome cene ogromne. Mada sumnjam da bi tastaturu uzimao zarad kuckanja, nego zbog gejminga. Za to su ove dve koje sam naveo, malo predimenzionisane, mada ova druga, buckling sping može da posluži i kao hladno oružje koliko je teška, posebno original na osnovu koje je i nastala. Google-uj malo IBM Model M... pa ćeš videti šta je tastatura, a za ove nove Mattias Tactile Pro PC.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2015, 15:32   #3
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Uf, u pravu si za veličinu. Imam u ormanu NTC mehaničku tastaturu sa Blue Alps switchevima, veća je od današnjih 15.6" laptopova i ima 2.1 kg.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2015, 18:52   #4
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

probaj kod madjara TESORO Durandal G1N .
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2015, 1:07   #5
MrSmith9
Član
 
Član od: 29.9.2013.
Poruke: 55
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Uzeo sam na kraju CM Storm Suppressor nije mehanicka al dobra je hvala vam
MrSmith9 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2016, 14:36   #6
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
probaj kod madjara TESORO Durandal G1N .
Ja pomalo razmišljam o tome da probam mehaničku tastaturu i ova djeluje jeftinije od ostalih, ovde kod mene je 90€. Ima li neko iskustva sa baš tim modelom?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2016, 14:54   #7
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Skok sa obične na mehaničku tastaturu je neverovatan, skoro kao sa 'kugličnog' miša na optički/laserski. Osećaj pri kucanju fenomenalan kao i veća brzina, barem je to bio moj slučaj. Kad sam gledao šta da uzmem pre 2 godine tražio sam da bude manjeg formata, da ima brown switcheve i što povoljniju cenu. Izbor je pao na CM Storm Quickfire TK, izašla me je oko 8500 din. sa poštarinom, mislim da nije bilo ničeg jeftinijeg tad. Koliko vidim sad su cene skočile, ali mislim da za koju god da se odlučiš nećeš pogrešiti, samo obrati pažnju na izbor switcheva i izaberi one koji bi tebi najviše odgovarali.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2016, 15:05   #8
Papayaman
Član
 
Član od: 3.10.2014.
Poruke: 73
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Da li neko ima iskustva sa Redragon tastaturama? Ova je 50€ na Amazonu sa tasterima koji bi trebalo da su kopija MX Blue, ima i crveno pozadinsko osvetljenje a prodaje se i u RGB verziji za 20 evra više.
Papayaman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2016, 15:23   #9
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Hvala na komentarima, baš me i zanima to koliko bi se osjetio skok sa obične tastature na ovako neku. Nisam baš u situaciji da probam lično ove i one switcheve ali po opisima nekako mi možda najviše odgovara Brown, a stičem utisak da su oni dosta česti, možda nekako najoptimalniji. Ne bih neke dosta bučne a koliko sam čitao to su Blue ni "teške" a to su Black. Mada ni Brown nisu uopšte tihi, gledao sam na YouTube.

Da li ove mehaničke inače OK za igre? I to baš ovi MX Brown? Ne igram se previše ali se svakako igram.

Gledao sam baš i tu CM Storm Quickfire TK ali nema normalne kursorske tastere nego su ubačeni u numeričku tastaturu a radije bih neki normalan layout tastature, a i veliki enter bi bio poželjam ali vidim da često stave mali, u jednom redu. Mada i to je sve stvar navike.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2016, 15:41   #10
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Ja bolju nisam ni imao, a ni probao od logitech k740
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2016, 16:36   #11
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

@Paladin

Brown su meni ubedljivo najbolji, verovatno i najrasprostranjeniji što olakšava i samu kupovinu. Od plavih bih poludeo, crveni i crni su linearni, tj. nisu taktilni kao plavi i braon tako da su oni otpali odmah, nemaš onaj klik osećaj kada kucaš na njima koji se poistovećuje sa mehaničkim tastaturama. Zeleni, beli i providni su dosta ređi ali je potrebna i mnogo veća sila tokom kucanja tako da mi nisu bili interesantni.

Odlične su za igre naravno, ko ih jednom uzme ne vraća se na staro, o kucanju nema potrebe ni pričati.

Ja sam hteo kraću tastaturu i zbog cene i zbog većeg komfora na stolu tako da sam se odlučio za ovu. Imaš klasične TKL tastarure koje nemaju numerički deo i gde su strelice normalno odvojene od pgup/home/ins i ostalih tastera. Na kraju sam se odlučio za ovu koja je kompromis jer neki put numpad dobro dođe radi bržeg unosa brojeva.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2016, 1:05   #12
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Probam sam kod drugara neki model mehanicke IBM tastature. Osecaj pri kucanju i nije neki. Tasteri imaju lep, dubog hod, ali su majku mu bucni su kao na pisacoj masini. Zvuci veoma mocno kada se brzo kuca, mada mene licno ta buka nervira.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2016, 3:32   #13
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

A neke tihe mehaničke tastature? Probao sam skoro po prvi put u životu neku mehaničku tastaturu i dopao mi se osećaj koji pružaju pri kucanju ali, brate, preglasne su. Ne znam koje je prekidače ta imala u sebi ali ako ne postoje neke tiše varijante nikada neću preći na njih, nažalost.

Kad sam već spomenuo tihe tastature, neka jeftina a tiha (bukvalno tiha, za noćni rad, da može neko i da spava blizu mene ako treba) tastatura?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2016, 17:24   #14
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Mozes da stavis O-rings na tastere i smanjices buku. U sustini, ako su u pitanju bili plavi ili neka njihova kopija, buka je tu sa razlogom (za ljude koji vole klik). Ja imam braon sviceve i buka je uglavnom prisutna kada zveknes taster to kraja (sto nije neophodno ni pozeljno kada vec imas mehanicku tastaturu, gde je upravo poenta to sto aktuacija nastaje ranije, a ne kada udaris do kraja kao na membrani). Sa tim ce ti pomoci ti prstenovi.

Meni je ovo prva tastatura sa braon svicevima, na nju sam presao sa Cooler Master Suppressor (koja bi trebalo da je za nijansu tisa od prosecne membranske tastature) i buka, iako je mozda malo veca, nije nesto sto mi smeta (cak i kada u sobi ima drugih ljudi, devojka bez problema spava na 2m od mene dok kucam). A nisam stavio O-rings.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
doctor (8.6.2016)
Stara 2.9.2016, 20:24   #15
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Mogu li negde kod nas da se pronađu testeri, razmišljam o kupovini neke mehaničke tastature ali bih prvo voleo da probam switcheve da vidim šta mi odgovara.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2016, 21:55   #16
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Tesko, mada uvek mozes da odes do radnje i zamolis prodavca da ti otvori neku i isprobas. Ako nisi u prilici, kao prvu mehanicku bih ti definitivno preporucio neku sa braon svicevima, oni su ti "najuniverzalniji". Ja sam probao braon i plave (i razer zelene, sto je jako slicno cherry plavim), crvene nisam imao prilike da probam, ali po onome sto sam citao mislim da nisu za mene. Trenutno imam tri mehanicke tastature i sve tri sam uzeo sa braon tasterima (jednu sam poklonio devojci, posto nakon sto je probala, nije htela da se vrati na jeftinu membransku koju je koristila)

Braon su jako fini za kucanje i nisu preglasni za igranje, dok su plavi meni jako interesantni za kucanje, mada mogu da razumem da bi nekome smetalo kliktanje (cak i braon tasteri, koji su generalno tihi, mogu da budu iritantni nekome, narocito onome ko se nalazi u blizini korisnika tastature ). E sad, ako ti treba pre svega za gaming, mozda i mozes da pogledas i neke sa crvenim svicevima, mada mislim da su oni za one koji imaju jako precizne prste/bitna im je svaki deo milisekunde u igranju.

A mozda ti i nije losa opcija da pogledas kod nas dostupne mehanicke tastature sa kaihl svicevima, oni su ti kopija cherry sviceva a imas ih vec za 4-6000 hiljada...
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2016, 22:08   #17
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
A mozda ti i nije losa opcija da pogledas kod nas dostupne mehanicke tastature sa kaihl svicevima, oni su ti kopija cherry sviceva a imas ih vec za 4-6000 hiljada...
Ne bacajte novac na Kailh prekidače - jeftina kopija sa potpuno drugačijim osećajem prilikom kucanja i znatno manjim vekom trajanja.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2016, 22:36   #18
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Pa sad da je bas potpuno drugaciji ne bih se slozio, mada jeste cinjenica da je kontrola kvaliteta manja i samim tim moguce su vece varijacije od serije do serije sviceva. Osecaj je daleko blizi cherry svicevima nego membrani, tako da su i vise nego dovoljni da se stekne utisak o mehanickim tastaturama a i dugotrajnost je sigurno makar koliko i membranske tastature (cini mi se da se membranske kotiraju negde oko 5-10 miliona klikova, za kaihl nisam nasao ovako na brzinu, ali sumnjam da je manje od toga).

Po meni je bolje dati za kaihl tastaturu ~5000 dinara nego dati za cherry 10000 i vise a onda shvatis da ti mehanicka ne odgovara...
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2016, 22:46   #19
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

ma kad to nekome nije odgovarala mehanička tastatura?
mmike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2016, 22:54   #20
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mehanicka tastatura do 65e da li to uopste postoji?

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Pa sad da je bas potpuno drugaciji ne bih se slozio, mada jeste cinjenica da je kontrola kvaliteta manja i samim tim moguce su vece varijacije od serije do serije sviceva. Osecaj je daleko blizi cherry svicevima nego membrani, tako da su i vise nego dovoljni da se stekne utisak o mehanickim tastaturama a i dugotrajnost je sigurno makar koliko i membranske tastature (cini mi se da se membranske kotiraju negde oko 5-10 miliona klikova, za kaihl nisam nasao ovako na brzinu, ali sumnjam da je manje od toga).

Po meni je bolje dati za kaihl tastaturu ~5000 dinara nego dati za cherry 10000 i vise a onda shvatis da ti mehanicka ne odgovara...
Prvih par meseci osećaj je približno isti a onda kreće naglo propadanje tastera i potpuni gubitak osećaja prilikom kucanja jer tasteri počinju da se osećaju kao da se kuca po sunđeru. Posle godinu-dve dana tasteri toliko propadnu da najgora tastatura sa membranom deluje kao premija na lotou u odnosu na Kailh prekidače.

Ko hoće mehaničku tastaturu koja će da ga nadživi i da čak i tada zadrži isti osećaj pri kucanju kupuje Cherry MX. Sve ostalo je privremena za*****cija.
Citat:
mmike kaže: Pregled poruke
ma kad to nekome nije odgovarala mehanička tastatura?
Ima ljudi kojima mehaničke tastature ne odgovaraju zbog recimo većeg hoda tastera ili taktilnosti.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
DArthShone (8.10.2018), Relja (7.1.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Google Chrome- Faster way to browse the web (do it, do it, do it please, do it...) dzangrizalo Internet tehnologije 20 23.4.2012 17:39
Preporuka 23/24" do 200-210e i da li se uopste truditi? Rolle ŠDK - Grafika 2 10.11.2010 10:07
Tastatura do 2-3 hiljade dinara petrixs123 ŠDK - Ostale komponente 4 24.4.2010 23:56
Smešni, interesantni tekstovi o raznim geek temama NjegovaWisost Cvet kompjutera 286 20.2.2010 13:18
Tastatura ne radi potpuno gogs Ostale komponente 4 30.5.2008 10:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com