Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.10.2015, 17:08   #1
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Vivendi pokusava da preuzme Ubisoft

Posljednjih dana se desava ne tako prijatna stvar. Naime Vivendi (francuska korporacija, bivsi vlasnici dijela Activision/Blizzard dionica) je prije par dana kupio oko 6.6% dionica Ubisofta

http://www.gamesindustry.biz/article...isoft-gameloft

Ubisoft je na ovo odgovorio da ce se boriti da ostanu nezavisni

http://www.gamesindustry.biz/article...r-independence

Ali danas je situacija postala jos gora jer je Vivendi kupio dodatne dionice i sada drze preko 10% dionica.

http://www.gamesindustry.biz/article...-10-4-per-cent

Zasto ovo nije dobro? Zato sto Vivendi nema nikakve veze sa video igrama. Velika su korporacija koja ce da stegne developere sa svih strana. Tako da postoji sansa da dovedu Ubisoft do propasti i onda je prodaju. Koliko god mrzili Ubisoft ovo je jako lose za gaming industriju jer smo ostali na 3 velika izdavaca.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Porsche (22.10.2015)
Stara 22.10.2015, 17:12   #2
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Vivendi pokusava da preuzme Ubisoft

Ubisoft je *****e u svakom smislu. Sto se mene tice mogu i da ih dignu u vazduh i to vec danas
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Al Capone na korisnoj poruci:
Nikola16789 (12.6.2016), voodoo_ (23.10.2015)
Stara 22.10.2015, 17:16   #3
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Vivendi pokusava da preuzme Ubisoft

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Ubisoft je *****e u svakom smislu. Sto se mene tice mogu i da ih dignu u vazduh i to vec danas.
Vidise da se razumijes u indusriju i imas pogled u buducnost ne duzi od par minuta.

Ubisoft ako padne ostaju 2 velika izdavaca. Konkurencija manja, manje igara, manje radnih mjesta, manji izbora igara.

Isti je slucaj sa AMD-om. Mozes da ih mrzis koliko hoces ali ako padne AMD svima ce biti gore.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2015, 17:22   #4
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Vivendi pokusava da preuzme Ubisoft

Ko igra Ubisoftove igre njemu ne moze da bude gore , za takve svinje nema losih pomija To sto ti pricas bi imalo smisla da oni prave nesto sto valja, buduci da to nije slucaj, koga je briga... nastavice da stancuju svoja bezlicna open world question mark *****ca u nedogled, kao da tu ima nesto da propadne ili nesto da se upropasti...
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2015, 17:33   #5
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Vivendi pokusava da preuzme Ubisoft

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Ko igra Ubisoftove igre njemu ne moze da bude gore , za takve svinje nema losih pomija
Znači u tvom oboru priznaju samo EA?
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2015, 17:36   #6
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Vivendi pokusava da preuzme Ubisoft

Sve su to ista ***** Jel mozes da zamislis nekog ko moze da upropasti EA igre? Jedino iz neke ludnice da ga dovedu,a i to je pitanje. Kao da se pitas ko bi mogao da upropasti nasu fudbalsku reprezentaciju.
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2015, 18:12   #7
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Vivendi pokusava da preuzme Ubisoft

Ni mene ne pogadja ova vest previse, skoro nijedna njihova igra mi se ne svidja, a ona koja mi je koliko toliko igriva, ocajno je optimizovana, pogotovo za AMD, jer suruju sa nvidiom. Ja ne znam postoji li ijedna lose optimizovana igra sponzorisana od strane AMD-a i koja nije igriva na nvidiji, negde cak i bolje rade?

Tako da u mom slucaju bas me briga sta ce biti sa njima, i da opstanu to mi je ok, zbog nekih drugih njihovih fanova i vlasnika konzola. I sami su rekli da ih PC ne interesuje, i da ih nvidija ne sponzorise, ne bi ni izbacivali naslove za PC, a svi znamo kakva je nvidijina politika sto se tice monopola (ne bas monopol, al veliki udeo na trzistu) i namerno ocajno optimizovanih igara.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2015, 19:19   #8
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Vivendi pokusava da preuzme Ubisoft

Uf, štete. I da nestanu Assassins Creed-ovi mi sigurno neće faliti, a i buljuk drugi reciklaža od naslova ili bezveznih igara. Al ne mislim da će nestati. Ih, još da ih kupe i ukinu onaj nesretni UPlay mojoj sreći ne bi bilo kraja, možda bih konačno kupio neke njihove igre koje merkam odavno a ne da mi se zbog tog smeća od servisa.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2015, 20:15   #9
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Vivendi pokusava da preuzme Ubisoft

Kbk za Ubisoftom, realno govoreći
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2015, 20:54   #10
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Vivendi pokusava da preuzme Ubisoft

Citat:
Vivendi nema nikakve veze sa video igrama.
Stvarno Dex? Od tebe nisam očekivao ovakvu dezinformaciju.

Vivendi je duže vreme držao veći deo kompanija Sierra Entertainment, Activision (Blizzard), a u svom vlasništvu ima(o je) i mp3.com, dailymotion i mnoge druge web servise.

Nije kao da je VW kupio 10% Ubisofta, pa da kažeš od kud sad oni... Ovi to rade decenijama, kupuju, prodaju, oduzimaju i dodaju...

LM, bzvz vest, 10% ne znači ništa, ni 49% ne znači ništa ako im ne daje većinu u upravnom odboru, a ni to ne znači ništa loše ako ne utiče negativno na kreativne procese u kompaniji.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Filip89x (2.10.2018), simke85 (21.6.2016)
Stara 22.10.2015, 21:47   #11
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Vivendi pokusava da preuzme Ubisoft

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Stvarno Dex? Od tebe nisam očekivao ovakvu dezinformaciju.

Vivendi je duže vreme držao veći deo kompanija Sierra Entertainment, Activision (Blizzard), a u svom vlasništvu ima(o je) i mp3.com, dailymotion i mnoge druge web servise.

Nije kao da je VW kupio 10% Ubisofta, pa da kažeš od kud sad oni... Ovi to rade decenijama, kupuju, prodaju, oduzimaju i dodaju...

LM, bzvz vest, 10% ne znači ništa, ni 49% ne znači ništa ako im ne daje većinu u upravnom odboru, a ni to ne znači ništa loše ako ne utiče negativno na kreativne procese u kompaniji.
Sam Vivendi nema veze sa igrama. Francuska korporacija koja se uglavnom bavi filmom, tv-om i muzikom. Imaju jako nezgodnog CEO-a i u dosta slucajeva im je cilj da se ubace u odbor. Nisu bas na dobrom glasu kada su video igre u pitanju. Sierra je propala, Acti/Blizzard je zahvaljujuci COD-u i Blizzard igrama uspio da se otkupi ali su izgubili jedan studio Blizzard North (navodno nisu mogli da se dogovore sa Vivendijem oko projekata u tom studio izmedju kojih je bio i Diablo 3).

U ovom slucaju znaci jer koliko sam upoznat vecinski vlasnik Ubisofta mozes postati sa 11+% dionica. Vivendi vec ima preko 10%. Vivendi tako ima sansu da postane vecinski vlasnik, a velike su sanse da je to jako lose sto se kreativne strane tice. Mnogo toga se moze promjeniti kao npr. pravilo koje Ubisoft trenutno ima a to je da igre ciji razvoj kosta do 3-4 miliona dolara moze da odobri sef studija, a ne Ubisoft menadzment (oni odobravaju sve projekte preko toga).

Nije ugodna situacija i samo sam htio da skrenem paznju posto i onako gubimo sve vise studija svake godine.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2015, 21:56   #12
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Vivendi pokusava da preuzme Ubisoft

Ima itekako veze sa igrama i u potpunosti se slažem sa Enijem, čak sam i sam hteo ranije da spomenem al' me mrzelo da kucam

Da Vivendijev bord nije odobrio novac za taj projekat, jedan WoW nikad ne bi ugledao svetlost dana. Tako da se može reći da su tadašnji direktori Vivendija jedni od najvećih vizionara u svetu industrije video igara.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Filip89x (2.10.2018), simke85 (21.6.2016)
Stara 22.10.2015, 21:57   #13
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Vivendi pokusava da preuzme Ubisoft

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Vidise da se razumijes u indusriju i imas pogled u buducnost ne duzi od par minuta.


A i ti se razumes ko Mara u onu stvar. Ubisoft je akcionarsko drustvo kao i sve druge izdavacke kuce. I kao takav je u rukama investicionih fondova, neposerdno ili preko Vivendija.


A kao drugo. Samim tim sto Vivendi kupuje veliki broj akcija, znaci da ih neko masovno prodaje. A akcije se masovno prodaju kada akcionarskom drustvu ne ide dobro. Ubisoft je dakle vec u krizi, a volja Vivendija da ulaze novac moze da se protumaci jedino na pozitivan nacin. Kao vera investitora da kompanija moze da se iscupa iz krize i ponovo krene da ostvaruje profit.

I uostalom, ko jos kupuje kompaniju velicine Ubisofta da bi je unistio? ****te, ko da si korporativnu politiku ucio iz Resident Evila, od Umbrelle.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku High life na korisnoj poruci:
Exia (23.10.2015), Filip89x (2.10.2018), Krilce (26.10.2015), Leonida (23.10.2015), player1 (22.10.2015), Vlajk@ (11.5.2016)
Stara 22.10.2015, 22:07   #14
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Vivendi pokusava da preuzme Ubisoft

Ma dex samo previše prati one emose na NeoGAF-u

Kao što kaže High life, vrednost akcija je ovom kupovinom skočila u poslednjih nedelju dana.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2015, 13:13   #15
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Vivendi pokusava da preuzme Ubisoft

Sta je ovde ironija?

Citat:
"Our intention is and has always been to remain independent, a value which, for 30 years, has allowed us to innovate, take risks, create beloved franchises for players around the world, and which has helped the company grow into the leader it is today," Guillemot said.
Inovacije? Rizici? Lideri? (verovatno je mislio na copy paste naslove koje serviraju godinama unazad) Nadam se da ce ih Vivendi preuzeti i odmah uraditi dve jako bitne stvari

1 Ugasiti ono smece od UPlay-a
2 Oterati ovog Guilemot-a i ostale glavesine Ubisoft-a

Sa druge strane Ubisoft je javna kompanija cije se akcije nalaze na berzi...tako da je ovo sasvim normalna stvar...i rec ''nezavisnost'' je smesna rec za jednu javnu firmu. Ubisoft-u trebaju promene i ko zna Vivendi ima dugogodisnje iskustvo u vodjenju velikog AAA izdavaca (Actiju i Blizzu uopste nije bilo lose pod Vivendijem) tako da sto da ne neka ih preuzmu (iako sumnjam da ce se to dogoditi)

Citat:
Another internal Guillemot email warned of the possibility of the company being "managed by people who don't understand our expertise and what it takes to succeed in this industry."

Da da zamislite neku Ubijevu igru bez UPlay-a...uzas
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2015, 3:02   #16
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Vivendi pokusava da preuzme Ubisoft

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
vrednost akcija je ovom kupovinom skočila u poslednjih nedelju dana
Bah, a taman sam hteo da uzmem jednu akciju, da uništim taj bangavi Ubisoft
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2015, 9:22   #17
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Vivendi pokusava da preuzme Ubisoft

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Bah, a taman sam hteo da uzmem jednu akciju, da uništim taj bangavi Ubisoft
To svi da se udruzimo i kupimo tih 11%... Mislim da bi se cika Guillemot slogirao

Ali realno ubisoft je u jako losoj situaciji sada...ne bas THQ losoj ali nisu ni daleko, prosla godina je bila losa za njih, a ni ova ne deluje bolje, i sad su ranjivi i to konkurenti jako dobro znaju (smell the blood XD) tako da se ne treba cuditi ako se pojavi jos neki potencijalni ''ulagac'' tipa M$ ili EA (koji je pre desetak godina imao procenat u Ubisoft-u)

Sa druge strane ni naredna godina im ne deluje sjajno...imaju dva/tri MP naslova, imace novi AC (kao i svake godine) i FC (koji ce ocigledno poceti da stancuju na svake dve godine) i tu je Rainbow Six...znaci nista novo i nista WOW, dzaba Child of Light ili Valiant Hearts, oni su ogromna korporacija sa pre ko 9000 zaposlenih...njima trebaju pod hitno AAA naslovi koji ce se prodati u 10 15 ili 20 milki...a oni to nemaju, a vec godinama teraju/odbijaju svoje potencijalne/aktuelne/bivse igrace losim odlukama...anti korisnickim odnosom. A kad se pogleda sta spremaju u narednih godinu dana...ne pise im se dobro

Ne bih voleo da ih zadesi sudbina THQ ali cinjenica je da su u zadnjih 4-5 godina postali najgori od sve dece (mislim da su gori i od EA).
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2015, 13:52   #18
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 927
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Vivendi pokusava da preuzme Ubisoft

Igre su im dobre, čak odlične, ali ne rade kako treba.

Ili te uplay drka, da ne možeš igrati multiplejer, (a ume i za singl da zabaguje), ili su tu problemi sa fps-om, seckanje i slično.
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2016, 15:31   #19
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Vivendi pokusava da preuzme Ubisoft

Ubisoft fights hostile takeover bid from Vivendi

kako sejes tako zanjes...
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Nashud (26.2.2016)
Stara 2.5.2016, 9:45   #20
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Vivendi pokusava da preuzme Ubisoft

"No Plans" for Ubisoft Takeover, Vivendi Says as It Buys More Shares

Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ubisoft Uplay Client dex3108 Online kupovina igara 336 7.3.2024 22:54
Watch Dogs dex3108 Akcione igre 1815 8.11.2017 23:22
Kompjuter se gasi posle 3s rada i opet pokusava da se upali ? Stella Rossa Kvarovi 50 15.7.2013 0:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com