Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.3.2017, 20:08   #1
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Chrome redirect, kad god se logujem

Za svojih 20ak godina bavljenja kompjuterima, nisam se ovako sablaznuo - naime, Chrome mi je poceo redirectovati neke (ne sve) stranice koje posecujem, na odredjeni shmokiads sajt. Nakon sto sam ustanovio da nemam virus, i potrosio ceo dan sredjujuci kompjuter... reinstalirao Chrome... da bih na kraju i formatirao hard disk i ponovo instalirao windows - kad se nisam prevrnuo sa stolice kad je Chrome (samo Chrome instaliran na disku, nista drugo), ponovo poceo redirectovati stranice! Moje jedino objasnjenje je bilo da je to nakon sto sam se logovao svojim imenom i lozinkom, opet dobio svoje bookmarke itd. I bio sam u pravu! (sasvim slucajno sam to otkrio nakon svih zezanja oko reinstaliranja windowsa ). Znaci, virus je u Chrome oblaku!!! Upravo sam testirao ponovo, i nisam se logovao u Chrome, i sve radi kako treba, nema redirectovanja stranica. Cim se ulogujem, Chrome pobrljavi, i to se prenese i na Internet Explorer. (nakon toga, ne pomaze logout, jedino sto pomaze je reinstalacija Chrome-a, i ne-logovanje u isti). Da li neko ima neku razuman savet sta mi je ciniti?!
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2017, 19:45   #2
idelac
Novi član
 
Član od: 21.3.2017.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Chrome redirect, kad god se logujem

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Za svojih 20ak godina bavljenja kompjuterima, nisam se ovako sablaznuo - naime, Chrome mi je poceo redirectovati neke (ne sve) stranice koje posecujem, na odredjeni shmokiads sajt. Nakon sto sam ustanovio da nemam virus, i potrosio ceo dan sredjujuci kompjuter... reinstalirao Chrome... da bih na kraju i formatirao hard disk i ponovo instalirao windows - kad se nisam prevrnuo sa stolice kad je Chrome (samo Chrome instaliran na disku, nista drugo), ponovo poceo redirectovati stranice! Moje jedino objasnjenje je bilo da je to nakon sto sam se logovao svojim imenom i lozinkom, opet dobio svoje bookmarke itd. I bio sam u pravu! (sasvim slucajno sam to otkrio nakon svih zezanja oko reinstaliranja windowsa ). Znaci, virus je u Chrome oblaku!!! Upravo sam testirao ponovo, i nisam se logovao u Chrome, i sve radi kako treba, nema redirectovanja stranica. Cim se ulogujem, Chrome pobrljavi, i to se prenese i na Internet Explorer. (nakon toga, ne pomaze logout, jedino sto pomaze je reinstalacija Chrome-a, i ne-logovanje u isti). Da li neko ima neku razuman savet sta mi je ciniti?!
Ja sam imao isti problem. Kad su mi se stranice na mobitelu i tabletu koji je spojen na wi-fi isto počele preusmjeravati na taj smokyads sumnja je pala na router. Na kraju sam otkrio da router (Edimax ADSL modem iz 2006. g. od Optima telekoma u HR) ima propust pomoću kojeg je netko upao u njega, promijenio DNS-ove i promijenio password od routera tako da se ne može ući! Promjenom routera problemi su nestali.
idelac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2017, 20:20   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Chrome redirect, kad god se logujem

Valjda je dovoljno i da promeniš default password na ruteru
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2017, 17:53   #4
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Chrome redirect, kad god se logujem

Nije to virus već pup extenzija koju si zaradio instalirajući nešto i čim se uloguješ Hrom je povuče. Probaj opciju Reset u Setting-su i prečešljaj Zemanom i free varijanta je dovoljna.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2017, 0:43   #5
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Chrome redirect, kad god se logujem

Ljudi tema je 15.03. otvorena...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Chrome redirect malware tijana 258 Zaštita 6 19.3.2016 19:38
Chrome bag (a mozda i ne samo Chrome) Andyui Aplikativni softver 1 1.4.2012 19:16
Chrome globalno popularniji od Firefoxa ZoNi Aplikativni softver 8 2.12.2011 19:59
Chrome i problem sa zauzećem memorije Wizard Aplikativni softver 0 12.2.2010 20:35
Chrome OS 0.4.220 Beta (x86) JovanK Operativni sistemi 4 13.10.2009 14:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com