Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.2.2013, 8:56   #1
The Mickey
Član
 
Član od: 2.5.2008.
Poruke: 64
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku The Mickey
Određen forumom Problem sa instalacijom WIN7

Imam problem sa instalacijom Windows 7 OS-a. Naime, prilikom bootovanja sa dvd-roma u pocetku sve izgleda normalno, pocinje da se "dize" sistem za pocetak windows setup-a, sledi win7 logo i nakon toga otvara glavni instalacioni interfejs koji izgleda kao na slici. Mis radi, tastatura radi, sve je normalno sem, da kazem, te rezolucije koja je skroz zamrljanja i iseckana nekako uspem da dodjem do drugog ili treceg "step-a" ali kasnije kad dodjem do opcije koji win da odaberem x86 ili x64, ultimate, professional itd... tu vec ne mogu da se snadjem jer se bas nista ne moze prepoznati i videti i odustanem.... Problem sam resio tako sto sam instalirao XP (koji se bez problema instalirao) i iz njega pokrenuo instalaciju "sedmice" koja se na ovaj nacin bez ijedne greske instalirala...sve normalno... ali kad sa tog istog diska hocu da bootu-jem onda se javlja ono. Probao sam da skinem drugu verziju win7 sa neta i isto mi pokazuje. Probao sam instalaciju da pokrenem sa BOOT USB-a, prerezivao diskove, ni to nije upalilo. UPDate-ovao sam BIOS jer sam sumnjao i na njega, ali bez uspeha.
Glavno da napomenem iste te diskove sam probao na drugim kompjuterima i radili su normalno, X puta sam ga instalirao i svuda hoce samo ne kod mene... poceo sam da sumnjam na moj hardver i da nesto sa njim nije u redu...ali pre neki dan se ista ta greska pojavila i na jednom drugom kompjuteru gde sam hteo da ga instaliram, pa sam isao standardnom procedurom winXP/win7. Ostao sam zbunjen... jer jos jedna bitna stvar je da kada sam kupio sadasnju konfiguraciju i kada sam po prvi put instalirao na njoj OS bio je isti taj disk WIN7 i radilo je normalno... sledeci put posle pola godine od prilike kada sam hteo da reinstaliram tj. instaliram "svezu" kopiju pocelo je to da mi se desava.

Konfiguracija mi je sledeca:

Mainboard: MSI LTD 870-C45
Processor : AMD Athlon II X4 640
Memory : 4096 MB (1x4096 DDR3) HyperX 1600
Video Card : AMD Radeon 6850 Powercolor
Hard Disk : Hitachi (500 GB)
Power: LC600H -12
Monitor: Samsung SA300

Ako neko ima neki predlog ili resenje za ovaj moj problem bio bih mu vecito zahvalan jer ja vise ne znam sta da radim....

evo i slike:
The Mickey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
Logitech C210 - problem sa instalacijom softvera Boka_M Foto i audio/video 3 25.9.2012 17:02
MSI K9N6VGM-V problem sa instalacijom WIndows XP-a 4th Dimension Operativni sistemi 4 6.9.2012 9:29
Windows 7, problem sa instalacijom srka Operativni sistemi 8 15.5.2011 20:15
problem sa Win7 PEDJA CZBG Kvarovi 15 28.2.2011 19:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com