Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.7.2014, 19:40   #1
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Battleborn

trailer


Citat:
2K and Gearbox Software – the genre-fusing masters behind the award-winning and best-selling Borderlands franchise – today announced that their next big original IP, Battleborn is in development for the Xbox One, PlayStation 4, and PC. Affectionately called a hero-shooter by the dev team, Battleborn combines frenetic first-person shooting with co-operative combat, and an expansive collection of diverse heroes to create an experience unlike anything you've played before. Set in a distant future, the only hope for the last star in a dying universe is a new breed of warriors who must put aside their differences to drive back an unstoppable menace. Players choose from a myriad of powerful heroes and fight together alongside their friends in a narrative-driven co-operative campaign, or battle against them in fast-paced competitive multiplayer matches.
Dakle, zrno soli jer je Gearbox u pitanju. FPS Moba, nisam siguran da smo imali to do sad. Znam da ima TPS moba, ali FPS bi trebalo da bude nesto novo. Trejler je kul.
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2014, 17:26   #2
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

U generalnom izbegavam MOBA igre, nista me u vezi njih ne privlaci.
Ali posto je ovo FPS, mogao bih malo da se zainteresujem...
I trejler jeste odlican.
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2014, 19:47   #3
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

..ali mislim da izlazi 2015/2016 godine ili ? To je kao ono kada ti kao djetetu kaze: ja znam nesto, necu ti reci.

Ne razumijem takva predstavljanja.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2014, 11:09   #4
Machinaeguns
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
..ali mislim da izlazi 2015/2016 godine ili ? To je kao ono kada ti kao djetetu kaze: ja znam nesto, necu ti reci.

Ne razumijem takva predstavljanja.
Mada... možda izađe otvorena beta za tri meseca sa funkcionalnim cash shopom i tako to.
Machinaeguns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2015, 17:20   #5
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

E3 2015 Trailer
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2015, 9:46   #6
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

Gamescom 2015 Trailer


Sto volim ove klipane sa yt kad pisu gluposti tipa ''ovo je Overwatch clon'' a sta OW nego clon Tf2?
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2015, 22:25   #7
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

Ljudi provode vise vremena komentarisuci nego igrajuci.
Kao da je to mnogo bitno ako je igra zanimljiva.
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2015, 5:26   #8
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

Uzgred receno igra je u zatvorenoj beti, i kljuceve daju svima...
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku High life na korisnoj poruci:
jonathan (31.10.2015)
Stara 31.10.2015, 22:51   #9
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

Tnx, evo baš skidam.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2015, 1:56   #10
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke

Sto volim ove klipane sa yt kad pisu gluposti tipa ''ovo je Overwatch clon'' a sta OW nego clon Tf2?

Igra definitivno nije OW klon, i u tom smislu ni TF klon. Pre ce biti plod vanbracne veze Borderlandsa i neke mobe.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2015, 5:08   #11
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

Daleko je ovo od mobe jer je napucavanje više kao COD dok nema neke konkretne taktike napadanja neprijatelja kao sto je to u moba igrama.

Inace je poprilicno lose optimizirana.. vuce se na najmanjim detaljijma i ako su opcije minimalne kao da je portana sa konzole. Takodjer sam jedva nastimao full screen rezoluciju. Konstantno baca na 1600x900 i slicno. Nekako je poslije proradilo.

Ja nisam mogao igrati radi mouse input laga. Kao da je ukljucen vsync.. ali nije. Sacekat cu mozda poprave sta dok je beta ali ovako na prvu, ne privlaci me nesto posebno.

Poslednja ispravka: jonathan (1.11.2015 u 5:22)
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2015, 12:11   #12
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
Daleko je ovo od mobe jer je napucavanje više kao COD dok nema neke konkretne taktike napadanja neprijatelja kao sto je to u moba igrama.
Ma koji crni CoD...
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2016, 21:33   #13
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

Deande Skills Overview

Ghalt Skills Overview

Toby Skills Overview


Ugh ne znam sta mi vise izgleda meh Overwatch, Paladins ili ovo cudo.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2016, 15:12   #14
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Battleborn

Overwatch mi izgleda mnogo bolje, cak i preglednije. Ali, sto se kaze, ukusi su razliciti.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2016, 20:22   #15
Thuzar
Član
 
Član od: 16.6.2009.
Lokacija: Jagodina
Poruke: 104
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 32 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

Ljudi veličaju Overwatch kao drugi dolazak Hrista, samo zato što je to "nepogrešivi i neokaljani" Blizzard napravio. Idu čak i dotle da upoređuju cenu OW sa cenom BB, pravdajući se da BB nema dovoljno sadržaja da opravda takvu cenu dok OW ima na pretek (govorim o osnovnim cenama, $40 za OW naspram $60 za BB).

A ja vas sve pitam - šta cemo sa PvE story misijama u BB? Sa još 5 besplatnih heroja post-launch (pri čemu će BB imati čak 30 igrivih likova naspram 21 u OW)? Novim modovima i mapama za PvP okršaje, skinovima koji dolaze u osnovnoj verziji igre i koji se otključavaju kako postajete bolji sa herojima, potpunom podrškom u vidu redovnog ažuriranja igre i balansiranja - sve to košta. Klinci ogrezli u kanceroznu F2P kulturu daju sebi za pravo da igre iz AAA produkcije žele za dž, a to je još više primetno u zemljama poput naše (čitaj: siromašnim, nadasve moralno propalim vukoje**nama).

Što se mene lično tiče, ja uzimam BB čim osvane nova radna nedelja - samim tim što igra košta, ljudi mogu biti sigurni da će in-game varanje i pljuvanje najgore vrste biti svedeno na minimum, jer niko ne želi da bude zauvek banovan iz PvP-a ako je već igru platio $60. Nagledao sam se i naslušao toksične sluzi i kanceroznih derivata u igrama poput Dote i LoL-a, tako da će manja (ali prisnija) zajednica (koja će se vremenom formirati u Battleborn-u) biti mnogo bolja od nahajpovane Overwatch zajednice, koju će mahom činiti besni (pena-na-usta) Blizard diehard fanovi i dečica koje ste (nažalost) verovatno svi svesni, a koja potiču sa HALO servera (XBOX LIVE VoiP je mnoge odvratio od daljeg korišćenja nakon suočavanja sa tim šljamom.)
Thuzar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2016, 22:36   #16
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Battleborn

Sta naprica sve ovaj covek? Ne bih te imao na serveru. Mnogo si bre elokventan.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2016, 0:13   #17
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 883
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

Citat:
Thuzar kaže: Pregled poruke
Ljudi veličaju Overwatch kao drugi dolazak Hrista, samo zato što je to "nepogrešivi i neokaljani" Blizzard napravio. Idu čak i dotle da upoređuju cenu OW sa cenom BB, pravdajući se da BB nema dovoljno sadržaja da opravda takvu cenu dok OW ima na pretek (govorim o osnovnim cenama, $40 za OW naspram $60 za BB).

A ja vas sve pitam - šta cemo sa PvE story misijama u BB? Sa još 5 besplatnih heroja post-launch (pri čemu će BB imati čak 30 igrivih likova naspram 21 u OW)? Novim modovima i mapama za PvP okršaje, skinovima koji dolaze u osnovnoj verziji igre i koji se otključavaju kako postajete bolji sa herojima, potpunom podrškom u vidu redovnog ažuriranja igre i balansiranja - sve to košta. Klinci ogrezli u kanceroznu F2P kulturu daju sebi za pravo da igre iz AAA produkcije žele za dž, a to je još više primetno u zemljama poput naše (čitaj: siromašnim, nadasve moralno propalim vukoje**nama).

Što se mene lično tiče, ja uzimam BB čim osvane nova radna nedelja - samim tim što igra košta, ljudi mogu biti sigurni da će in-game varanje i pljuvanje najgore vrste biti svedeno na minimum, jer niko ne želi da bude zauvek banovan iz PvP-a ako je već igru platio $60. Nagledao sam se i naslušao toksične sluzi i kanceroznih derivata u igrama poput Dote i LoL-a, tako da će manja (ali prisnija) zajednica (koja će se vremenom formirati u Battleborn-u) biti mnogo bolja od nahajpovane Overwatch zajednice, koju će mahom činiti besni (pena-na-usta) Blizard diehard fanovi i dečica koje ste (nažalost) verovatno svi svesni, a koja potiču sa HALO servera (XBOX LIVE VoiP je mnoge odvratio od daljeg korišćenja nakon suočavanja sa tim šljamom.)
"...kao drugi dolazak Hrista" je hiperbolisanje, ali naravno da će biti iščekivanija igra koju potpusije isti studio koji je zaslužan za (World of) Warcraft, Diablo, StarCraft, Hearthstone, Heroes of the Storm... Da, studio koji do sada nije omanuo, usudio bih se reći.

I ja imam iskustva sa drugim MOBA igrama, naročito sa League of Legendsom i nagledao sam se i naslušao baljezganja, psovki, kletvi, ukratko "toksične sluzi", kako si ti to slikovito rekao, za barem tri života i znam koliko to uništava igranje, ali nema razloga da misliš da će biti takav slučaj i sa Overwatchom. Toksičnih igrača ima i biće ih dok god postoji online igara, ali zašto bi ih u ovoj igri bilo više nego u drugim? U Heroes of the Stormu ih nema više nego što je u LoLu ili DOTi. Uostalom, razlika u 20$ nije bog zna šta.

Kada bih birao između Battleborna i Overwatcha, uvijek bih prije izabrao ovo drugo. Nemam ništa protiv 2K ili Gearboxa, ali godinama obitavam na Blizzardovim serverima i više vjerujem softveru koji nam oni ponude, jer kakva god bude situacija na serverima, uvijek će biti bitniji materijal.
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2016, 5:16   #18
Thuzar
Član
 
Član od: 16.6.2009.
Lokacija: Jagodina
Poruke: 104
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 32 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

Citat:
Dantheus kaže: Pregled poruke
"...kao drugi dolazak Hrista" je hiperbolisanje, ali naravno da će biti iščekivanija igra koju potpusije isti studio koji je zaslužan za (World of) Warcraft, Diablo, StarCraft, Hearthstone, Heroes of the Storm... Da, studio koji do sada nije omanuo, usudio bih se reći.

I ja imam iskustva sa drugim MOBA igrama, naročito sa League of Legendsom i nagledao sam se i naslušao baljezganja, psovki, kletvi, ukratko "toksične sluzi", kako si ti to slikovito rekao, za barem tri života i znam koliko to uništava igranje, ali nema razloga da misliš da će biti takav slučaj i sa Overwatchom. Toksičnih igrača ima i biće ih dok god postoji online igara, ali zašto bi ih u ovoj igri bilo više nego u drugim? U Heroes of the Stormu ih nema više nego što je u LoLu ili DOTi. Uostalom, razlika u 20$ nije bog zna šta.

Kada bih birao između Battleborna i Overwatcha, uvijek bih prije izabrao ovo drugo. Nemam ništa protiv 2K ili Gearboxa, ali godinama obitavam na Blizzardovim serverima i više vjerujem softveru koji nam oni ponude, jer kakva god bude situacija na serverima, uvijek će biti bitniji materijal.
Blizzard "nije omanuo" jer se vremenom prilagođavao tržištu - kada su igre bile u povoju kao zabavni medij, oni su predvodili povorku developera sa vizijom i talentom, ali danas je ta kompanija (kao što je High life lepo objasnio u ''Overwatch'' temi) postala tržišni kameleon što se tiče prilagođavanja trendovima. Uvideli su oni, još od početka popularnosti raznih Zinginih džidža-bidža na Facebook-u, da su pare u rukama kežualaca, pa su svoj repertoar igara (počevši od Diabla 3) prilagodili ukusima te publike. Tamna atmosfera, anti-heroji i ''visok plafon'' što se veština igrača tiče su zamenjeni jarkim bojama, herojskim statusom i veličanjem igrača (čitaj : kupca) i easy to learn - easy to master logikom iza njihovih naslova.

Kao primer za ovo poslednje, naveo bih to da znam dosta likova iz Srbije koji su ''Legende'' u Blizzardovoj kartičnoj igri ''Hearthstone'', što bi trebalo da (pored Starcraft II) predstavlja vrh njihove ponude za igrače koji cene taktiku i razmišljanje naspram brzih refleksa - igrača koje bi vrsni MtG profesionalac razbio u 10 poteza. Zatim imamo Diablo 3, koji se za čas prelazio na manjim težinama i, za razliku od svog prethodnika, nije ni na čemu mnogo inovirao (ako aukcijsku kuću ostavimo po strani, mada su iz peha sa njenom implementacijom dosta naučili).

A sada imamo Overwatch, koji cilja na kreiranje što većeg hajpa kod zajednice i privlači najveća tocila u univerzumu (najskoriji primer, još sam pod utiskom: strimerka na Twitchu, izvesna AnneMunition iz Kalifornije koja ima 25 godina, videvši na mapi Ilios ponor (inspirisan pećinom Kajadas gde su Spartanci bacali svoje neprijatelje) i statuu na moru (inspirisanu Kolosom sa Rodosa) nije navela ove dve istorijske reference, vec je iste povezala sa ''onom rupom iz filma ''300'''' i ''onom statuom iz Igre Prestola'', žestoko braneći svoj stav da je ona u pravu i da je mapa na kojoj je igrala nepostojeća (tj. da tako nešto ne postoji u stvarnom životu, iako se igra temelji na fiktivnoj verziji stvarnog sveta, na šta ukazuju zastave država pored imena mapa pri učitavanju)).

I za kraj jedno pojašnjenje - Battleborn i Overwatch nisu iste igre. Vidim da mnogi prave grešku i stavljaju ih u isti koš, iako je Battleborn Hero Shooter (ili drugim rečima - MOBA igra sa izvođenjem iz prvog lica, spoj Borderlands-a i Dote/LoL-a) dok je Overwatch Team Shooter a'la TF2 koji kopira (da da, KOPIRA) Battleborn po pitanju heroja sa veštinama. Jer svi znamo da je:

a) Battleborn najavljen još 8-og Jula 2014-te, dok je Blizzard predstavio Overwatch tek 7-og Novembra 2014-te na Blizzcon-u (4 meseca razlike);

b) Overwatch Frankenštajnovo čudovište sklepano od ostataka propalog TITAN projekta na kojem je Blizzard radio (uvidevši da su pare u kompetitivnim igrama, a ne u MMORPG naslovima, ubili su svoje čedo).

Posmatrajući ove dve činjenice, vidimo da je Blizzard odlučio da nastavi sa (sada već za njih ustaljenom) taktikom šišanja kežual ovaca, videvši da novopečeni fanovi (poput mlađanog gospodina koga citiram) gutaju šta god im se servira sa apetitom i traže JOŠ! Evidentno je da se njihova stara garda (koja ih je pratila još od ''The Lost Vikings'' na Pentium 386) razišla nakon fijaska sa D3 (što je bila kap koja je prelila čašu), i potražila utehu u indie sceni i studijima koji okupljaju bivše Blizzardove članove (poput Maksa Šejfera koji je bio glavni čovek Blizzard North-a (trenutno je CEO u Runic Games) ili Majka O'Brajana koji je glavni iza ArenaNet-a (serijal Guild Wars)). Sada je na mladim nadama da krče put za njih, i kreiraju ukus budućih gama, delta i ipsilon individua koje će moći da se osećaju snažno i superiorno isključivo u igrama ''Made By Blizzard'', dok kopaju po rudnicima svojim nadasve tvrdim glavama zarad kristala kojima bi kupili još moći od (tada već Metuzalema) Marka Mordhajma i vernoga mu sluge Krisa Mecena.
Thuzar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2016, 7:53   #19
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Battleborn

Zabavna igra i hard to master igra za pro scenu nisu u uzrocno-posledicnoj vezi. Igra ne mora da bude namenjena profesionalcima da bi bila zabavna, i obrnuto. Mesas te dve stvari, tj pogresno povezujes.
Drugo, sve ove stvari koje si naveo kao mane blizzarda (shvatili gde su pare, prilagodjavanje trzistu i sl.) praktikuju i svi ostali, apsolutno. Tako da post ti nije objektivan. "Trzisni kameleon", "Prilagodjavanje ukusima publike", u jbt (???!)
Ja igram heroes of the storm pre dote 2, zato sto mogu da je igram sa MOJIM drugovima, koje sam naucio da igraju igru za 3 popodneva. I nije proslo dugo vremena da se osete mocno dok igraju sa nekim herojem.
To je poenta igara. Zabava, prijatelji, uzbudjenja, druzenja... Ne ono sto kazu, ceo pubertet mi treba samo da naucim da igram. Mislim ko voli nek izvoli.
Nisam za okrnjavanja igre i preveika pojednostavljenja koja kvare dozivljaj ali ako ti mozes da ga napravis da igra deluje zaokruzeno a jednostvano, svaka cast - ne polazi to svakom za rukom.
Heroes of thre storm je po meni savrsen primer za to (u odnosu na ostale MOBA igre). Ako izvedu to isto sa overwatchom - uspeli su.

Na forumima ljudi sklopili jednu 'logicnu' pricu i samo nju furaju, ne provaljuju da nije sve u tome. Kao recimo HOTS ima malo pregleda na twitchu - pa ljudi igraju, vise uzivaju dok igraju, sto da gledaju kad mogu da igraju. Dok kod dote 2, 3 meseca mora samo da gledas, nemoj ni da probas da se logujes pre toga.

Ko hoce da postane pro, samo napred, ovo nisu argumenti protiv njih - ovo samo znaci da staviti u fokus kezualce i napraviti njima dobru zabavu a da opet ima skila i napredovanja nije fail, naprotiv. Tj. ako si pro jeste fail. Ti ako si pro, onda je fail, slazem se.

Sve u svemu, frljas se previse terminima, "overwatch frankestajn" "ubili svoje cedo" i slicno (bas je balezgarenje), a najjace mi je ovo da overwatch kopira battleborn po pitanju vestina heroja. Ne lozi se.

Mislim znas sva ta imena i to, ali skroz si sve pogresno povezao.

Ako i kopiraju, kopiraju TF2.
Citat:
Thuzar kaže: Pregled poruke
I za kraj jedno pojašnjenje - Battleborn i Overwatch nisu iste igre. Vidim da mnogi prave grešku i stavljaju ih u isti koš, iako je Battleborn Hero Shooter (ili drugim rečima - MOBA igra sa izvođenjem iz prvog lica, spoj Borderlands-a i Dote/LoL-a) dok je Overwatch Team Shooter a'la TF2 koji kopira (da da, KOPIRA) Battleborn po pitanju heroja sa veštinama. Jer svi znamo da je:

a) Battleborn najavljen još 8-og Jula 2014-te, dok je Blizzard predstavio Overwatch tek 7-og Novembra 2014-te na Blizzcon-u (4 meseca razlike);
Ti mislis to tako ti najavis igru u julu i mi se brzo skupimo i kao skarabudzimo alfa verziju za 4 meseca. Overwatch je najavljen posle Battleborna jer se cekao BlizzCon. Prosto ko pasulj, a ti ga ispoveza pod a), b), c) ....

Poslednja ispravka: Echo (20.3.2016 u 8:50)
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2016, 15:44   #20
Thuzar
Član
 
Član od: 16.6.2009.
Lokacija: Jagodina
Poruke: 104
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 32 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

Uopste ne baljezgam - Blizzard je na TITAN-u radio čitavih 7 godina (!) pre nego što su obelodanili da su prekinuli rad na istom u septembru 2014. A u članku koji prilažem:

http://www.polygon.com/2014/11/7/717...tch-titan-maps

lepo piše da su delovi TITAN-a upotrebljeni za pravljenje igre Overwatch. Drugim rečima, prekinuli su neisplativ projekat i sve assete koje su stvarali za tih 7 godina samo preinačili u novu formu. Mislim, poznato je da je TITAN bio sci-fi MMO, pa ne treba da čudi što i sâm Overwatch ima tu temu. A ti vidi koliko jednom Blizzardu, koji zapošljava 4,700 ljudi, treba da iskoriste nešto što je već napravljeno i daju mu drugu formu/identitet.

Pošto Blizzardovi sledbenici ne vole izraz ''kopirati'', preformulisaću problematičnu rečenicu: Overwatch je Team Shooter a'la TF2 koji je jako inspirisan Battleborn-om po pitanju forme koju žele da njihova igra poprimi (bez MOBA elemenata poput kula, kripova i baza, ali sa klasičnih 4 skilla po heroju).

Ja više volim igre koje imaju šanse za kompetitivnu scenu nego one koje su okrenute isključivo kežual publici. Kod Overwatch-a ne vidim taj potencijal - Blizzard organizuje velike turnire, ali oni su jadni u odnosu na jednu Dotu 2 (za koju ti treba dosta vremena kako bi naučio da je igraš kako treba). Uzmimo za primer prošlogodinji World Championship u Hearthstone i HotS i uporedimo njihov ZAJEDNIČKI nagradni fond sa nagradnim fondom Dote 2 - $250,000 (HS) + $500,000 (HotS) naspram $18,429,613 (Dota 2). Čak je i bazični nagradni fond (osnovni kapital TI5) bio veći od sume za koju se Blizzard isprsio za oba svoja turnira - $1,600,000.

Ne kažem da će Gearbox napraviti veći uspeh od Dote 2, ali tvrdim da će se kompetitivna, hardcore zajednica brže stvoriti oko te igre i da će po tom pitanju biti uspešnija nego Overwatch. Na Blizzardu (i vremenu) je da me demantuju.
Thuzar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com