Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.3.2016, 20:38   #21
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Battleborn

Citat:
Thuzar kaže: Pregled poruke
Uopste ne baljezgam - Blizzard je na TITAN-u radio čitavih 7 godina (!) pre nego što su obelodanili da su prekinuli rad na istom u septembru 2014. A u članku koji prilažem:

http://www.polygon.com/2014/11/7/717...tch-titan-maps

lepo piše da su delovi TITAN-a upotrebljeni za pravljenje igre Overwatch. Drugim rečima, prekinuli su neisplativ projekat i sve assete koje su stvarali za tih 7 godina samo preinačili u novu formu. Mislim, poznato je da je TITAN bio sci-fi MMO, pa ne treba da čudi što i sâm Overwatch ima tu temu. A ti vidi koliko jednom Blizzardu, koji zapošljava 4,700 ljudi, treba da iskoriste nešto što je već napravljeno i daju mu drugu formu/identitet.
Znam ja da je overwatch nastao iz titana, nisam rekao da je to baljezgarenje vec hiperbolisanje "frankestajn" i "ubiti svoje cedo". Jer igra ne deluje skarabudzeno, cak je optimizacija u alfi bila bolja nego kod nekih igara u finalnoj verziji.
A za ovo drugo, nije ni prva ni poslednja igra koja je otkazana. Blizzard je dovoljno veliki da im se to moze. Pre sedam godina su se ljudi lozili na MMO, sada su u modi "e-sportovi", tako da bolje je sto su izbacili overwatch nego da nas narednih 5 godina agresivnim marketingom ubedjuju da igramo Titan.

Citat:
Thuzar kaže: Pregled poruke
Pošto Blizzardovi sledbenici ne vole izraz ''kopirati'', preformulisaću problematičnu rečenicu: Overwatch je Team Shooter a'la TF2 koji je jako inspirisan Battleborn-om po pitanju forme koju žele da njihova igra poprimi (bez MOBA elemenata poput kula, kripova i baza, ali sa klasičnih 4 skilla po heroju).
Ne lozi se da je Overwatch inspirisan Battlebornom. Pre ce biti da je TF2 zacetnik zanra.

Citat:
Thuzar kaže: Pregled poruke
Ja više volim igre koje imaju šanse za kompetitivnu scenu nego one koje su okrenute isključivo kežual publici. Kod Overwatch-a ne vidim taj potencijal - Blizzard organizuje velike turnire, ali oni su jadni u odnosu na jednu Dotu 2 (za koju ti treba dosta vremena kako bi naučio da je igraš kako treba). Uzmimo za primer prošlogodinji World Championship u Hearthstone i HotS i uporedimo njihov ZAJEDNIČKI nagradni fond sa nagradnim fondom Dote 2 - $250,000 (HS) + $500,000 (HotS) naspram $18,429,613 (Dota 2). Čak je i bazični nagradni fond (osnovni kapital TI5) bio veći od sume za koju se Blizzard isprsio za oba svoja turnira - $1,600,000.

Ne kažem da će Gearbox napraviti veći uspeh od Dote 2, ali tvrdim da će se kompetitivna, hardcore zajednica brže stvoriti oko te igre i da će po tom pitanju biti uspešnija nego Overwatch. Na Blizzardu (i vremenu) je da me demantuju.
Sto se tice skila u hotsu, ima ga itekako, nemoj da mislis da ako je za kezualce naucis ga da igras kao super marija. To sto ga nema kao u doti 2 meni je samo plus jer se nikada nisam zaludjivao da cu jednog dana postati pro (za lokalne turnire ima vise nego dovoljno skila), a plus je jer ucim igru zabavljajuci se (uz tu i tamo neki sajt i strim), ne gubim vreme na gledanje strimova danima i proucavanje itema (da bi na kraju opet zbog neke budale izgubio partiju), plus mnogo lakse dovodim moje drugove jer je malo vremena potrebno da pocnes da uzivas u igri.

Nista ja ne kazem za dotu 2, ko voli nek izvoli... Samo hocu da kazem da hots iako je za kezualce ima dubinu vecu nego sto je kezualcima potrebna, a sama igra iako pojednostavljena, deluje zaokruzeno kao da bas tako treba da bude - a ne okrnjeno ili kao da je napravljen neki kompromis.
Pricam o hotsu, ali istu pricu ocekujem i za Overwatch - i mislim da je zapravo malo kome to poslo za rukom - da napravis laku igru za pocetnike, a da igra ima dovoljno dubine i za neki veci turnir. To sto nije za pro koreance, koga briga.
Tj. mene briga. A ko hoce jednog dana da postane pro i da se bori za nagradni fond od 18 000 000 dolara, ne isplati mu se da krene od hotsa. Tu se slazem.
Ja takvih ambicija nemam, moje ambicije kad instaliram neku igru su sto vise zabave, druzenja, uzbudjenja i naravno rekreativno takmicenje. Za overwatch jos uvek ne mogu da kazem da li je uspeo u tome, BlizzHeroes jesu.

Dugo nisam igrao blizzardove igre, ima skoro 10 godina... U medjuvremenu sam igrao druge igre (igram igre koje mi se igraju, ne kompanije), trenutno mi se svidja blizzardova verzija e-sporta pa je zato i igram. Daleko je to od promasaja zato mi smetaju te "duboke analize" jer ili nemaju veze sa vezom ili se odnose i na sve ostale kompanije podjednako pa samim tim i nema nekog smisla isticati za neku kompaniju posebno. Blizzard nije jedina kompanija koja je posle toliko godina idalje na vrhu (a analiza zasto je na vrhu se na kraju svodi na isto za sve kompanije).

Da li cu igrati Battleborn ili Overwatch, ne znam. Ali mi kriterijumi sigurno nece biti argumenti "pro gamera" sa foruma, niti nagradni fondovi sa turnira.

Poslednja ispravka: Echo (20.3.2016 u 23:58)
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2016, 10:42   #22
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Battleborn

Brate mili, al je sarena ova igra, preterase ga. Kao ukusi su razliciti, ali ne mogu da zamislim ista sarenije od ovog. Ne igru, nego bilo sta.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2016, 8:58   #23
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

TB
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2016, 14:25   #24
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Battleborn

Koliko smo 'braon' shootera dobili u poslednjih par godina, ali ova igra ode u drugu krajnost. Sviđa mi se raznovrsnost karaktera, ali me kolorna paleta odbija za sve pare.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2016, 4:37   #25
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Battleborn

I, kako vam se cini? Jel kupio neko?
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2016, 7:07   #26
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Battleborn

Jbt, ovo je sareno do negledljivosti, da li je ovo realno?
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2016, 22:50   #27
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

Kad izdavac spusti cijenu 40% 3 sedmice nakon izlaska zna se koliko je sati.

http://store.steampowered.com/app/394230/
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2016, 0:14   #28
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Battleborn

Samo slep covek (bukvalno, ne figurativno) ne vidi koliki je ovo fail. Nisam uspeo da odgledam 5 minuta igre sve ukupno od 30 pokusaja, a treba ga igrati.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2016, 14:05   #29
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

Igra nije fail nego im je vreme u koje se pojavila prilicno losa odluka (iako se sustinski razlikuje od OW poredjenja ce uvek biti) plus full priced mp only naslovi nikako nisu dobri potezi, bez obzira sto Battleborn ima kvalitet 60 evra je suludo plus season pass...2K ponavlja iste glupe poteze kao sa proslogodisnjim Evolve-om
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2016, 17:32   #30
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

Je l' neko od kritičara probao igru uopšte? Fenomenalna je. Kao Man VS Machine s tim da sa obe strane imate 5 igrača i minione. Kvalitetne mape, sjajni likovi za svačiji stil, a to šarenilo sa slika i trejlera se u igri ne vidi, sve izgleda kako treba. Da ne pričam o co-op kampanji koja je veoma dobra, sa krša tajni za otkrivanje (završiti misiji u "rasturiti" misiju su dve različite stvari, kako za tim tako i za pojedinca).

Ima samo dve očigledne mane, preskupa je po punoj ceni (al' bila je u humble za $15, možda još traje ne znam) i nema mnogo igrača (oko 1000 u svakom trenutku samo) tako da se u queue čeka 3-4 minuta za popularnije modove i co-op kampanju, a nešto duže za manje popularne... pogotovo van normalnog vremena (recimo rano ujutro i posle 1 uveče)... al' sama igra je sjajna, pogotovo kad pređete lvl 10 pa polako počente da hvatate konce.

Moj savet ako neko počne jeste, izabrati 1 lika za glavnog i jednog potpuno drugačijeg za sporednog, igrati samo ta dva kroz sve kampanje i malo private sa botovima da se upoznaju VS mape... i tek onda krenuti u public versus i uživati.

Juče sam upao u random grupu, sli low level... al' igrali ljudi TF2... protiv nekih lvl 100 likova od kojih su dvojica bili na skajpu i kao satraće nas... Pobeđivali smo gadno dok nam jedan lik nije otišao, onda nas ostalo 4 i uspeli smo da pobedimo na istek vremena 50-49 (svaka strana ima 2 "kule" i svaka ima 50hp što znači oni nama prvu, mi njima prvu i načeli drugu i odbranili zadnji napad gadnim roštiljanjem), što je bilo neverovatno i suludo zabavno. Ne pamtim da mi se igde tako nešto dešavalo, osim možda u DoDS, al' to baš retko.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2016, 21:38   #31
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

That was fast

Source: Battleborn Is Going Free-To-Play Soon
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2016, 21:57   #32
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

Pa bilo je i za ocekivati...shvatili su u 2k da je jedina nada da ova igra opstane jeste f2p model kao sto su uradili i sa Evolve...prejaka konkurencija u vidu OW, Paladins, Paragon sve su to pvp igre koje su se pojavile ove godine.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2016, 2:59   #33
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Battleborn

Ovi su se bas preracunali, ispade na kraju fail godine, ali bolje se spustiti na zemlju ikada nego nikada... Mada, eksplozija next-gen pvp naslova, treba imati m.... uopste uci u razvoj takve igre danas.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2016, 11:11   #34
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

hmmmm jos kad bi Pitchford-ove izjave bile pouzdane XD

Citat:
Randy Pitchford @DuvalMagic
I was just told about a reckless story about Battleborn going F2P that is false. There are no plans to convert Battleborn free to play.


Randy Pitchford @DuvalMagic
We have some unannounced plans to do a trial version of the game that would be free and from which retail can be purchased along with DLC.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2017, 14:33   #35
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

Free2Play Nema vremenskog ograničenja, jedino se dostupni heroji rotiraju na nedeljnoj bazi.

http://store.steampowered.com/app/394230/Battleborn/
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2017, 11:57   #36
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Battleborn

Da li su to nazvali TRIAL?! Ne, ovoj igri definitivno nije sudjeno.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2017, 0:44   #37
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Battleborn

Battleborn is going down, Fall update to be the last one for Gearbox’s first-person shooter
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com