Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.2.2016, 0:30   #81
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Xcom 2

pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
dushke (4.2.2016), nameless1 (4.2.2016)
Stara 5.2.2016, 6:26   #82
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Izaslo.
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2016, 14:00   #83
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Xcom 2

Hmmmm...izgleda da u nekim slucajevima zaista izgleda kao da gledaju kroz zidove.....Mada je ovaj zid bio dosta nizak pa mi se mozda ucinilo...izgledalo je kao da je preskocio par prepreka da bi me gadjao....Videcemo da li ce se slicno ponoviti.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2016, 14:29   #84
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Igra deluje kao da je sjajna, ali treba to jos da se optimizuje. Na mojoj konfi FPS se, van cut scena koje su ogranicene na 30, krece od 47-60 (najvise fluktuacija je u bazi, gde se oseca neko stucanje i usporenje, dok je u misijama stabilniji), a sve sam stavio na max osim senki (high) i AA je na FXAA, posto MSAA prepolovi FPS.

PS. Ako koristite MSI Afterburner mapirajte overlay toggle na neko drugo dugme, posto F11 izbacuje igru iz full screen-a..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2016, 16:14   #85
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Lose optimizacija kod Nvidie,cekam driver update
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2016, 20:20   #86
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Ipak FPS pada i na 30, tako da mora SSAO da se iskljuci (strasno obara FPS kada je npr. neka vatra u kadru). Tada je FPS prilikom misija OK i tu nemam neke vece zamerke. Medjutim, base view je problematican- kada odzumirate pogled od Avengera i pomerate kameru u stranu vidljiv je stuttering, a kada zumirate i skrolujete kameru ona je uzasno spora (ovo nema veze sa podesavanjima), sto izuzetno smeta. Jednostavno nemate osecaj lagane navigacije.

Igra kao igra je odlicna i mnogo mi se svidja. Ali, ipak cu malo sacekati neke prve zakrpe, fix-ove. Mislim, moze se igrati bez velikih problema, ali ipak zelim sto bolje iskustvo za ovu igru. Velika je steta sto nisu jos malo odlozili izlazak..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2016, 1:18   #87
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Opet ja! Posle opseznog testiranja nasao sam najbolja podesavanja za moju konfu, koja u velikoj meri eliminisu stucanje u bazi (misije su mi uvek dobro radile sa iskljucenim AA i SSAO) i igra zaista lepo izgleda (moze i bolje naravno, ali za to se cekaju zakrpe). Kako stvari stoje bacicu se na igranje.

Vsync sam ukljucio u nvidia cp-u, buduci da bez njega imam izrazen screen tearing (u igri je iskljucen zajedno sa framerate smoothing-om), dok su ostala podesavanja sledeca (bilo sta od ovoga da povecam za samo jedan nivo ili da ukljucim, ako je iskljuceno, dobijam stutter koji bas onako nervira kod base view-a).

Spoiler za podesavanja:


Iz ovog screen-a se lako moze zakljuciti da igra, blago receno, nije dobro optimizovana..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2016, 3:15   #88
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Xcom 2

Ja za sada nemam problema sa performansama, negde padne FPS pomalo ali zaista nistavno (bar kod mene). Ali zato mucim muku sa nekih glicevima i bagovima....Vec treci put mi ne daje da izadjem iz Comm Room-a ili neke druge sobe...aktivira se neki razgovor ili neki klip dok udjem i izgleda se tu ukoci, ne radi ni escape ni nista. Igra radi ali interfejs ne reaguje uopste
Jednom sam fejlovao misiju i nisam uspeo da izvucem inzenjera na sigurno a igra me automatski ubaci da pravim novu sobu (deo tutorijala)...Naravno, za novu sobu treba izabrati inzenjera kojeg ste spasili a ja ga nemam....i tu nisam mogao da izadjem, samo ALT-F4........Uzas.



EDIT: Ipak nije zakucao, treba cekati po par minuta kako bi se pojavile ostale ikone na ekranu
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2016, 12:51   #89
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ja za sada nemam problema sa performansama, negde padne FPS pomalo ali zaista nistavno (bar kod mene).
Ali kad padne FPS, cak i pomalo, oseti se blagi stutter u bazi. Meni to ide na zivce. Nemam ni ja nekih velikih problema sa performansama (imamo skoro pa istu konfu), ali zelim sto tecniji gameplay. Ovaj bag koji pominjes me je zaobisao..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2016, 14:34   #90
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Xcom 2

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ali kad padne FPS, cak i pomalo, oseti se blagi stutter u bazi. Meni to ide na zivce. Nemam ni ja nekih velikih problema sa performansama (imamo skoro pa istu konfu), ali zelim sto tecniji gameplay. Ovaj bag koji pominjes me je zaobisao..
Mozda ja i ne primecujem toliko, navikao sam i ranije da igram sa nesto slabijim DPS-om....ali cinjenica je da igra ne bi smela ni malo da pada sa takvom konfom. Ali eto, ne trese toliko koliko ostale, vidim i na forumu ima dosta nezadovoljnih. Mene pogodise glicevi pa mi je to sada veci problem Mada je i to sve kozmeticki (puca u suprotnu stranu, kliping, duze cekanje itd.) Treba da se krpi definitivno.

EDIT: Pada fps kada gledas vojnika, tu sam bas primetio.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2016, 0:47   #91
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Xcom 2

Ajde nesto da se kaze i o samoj igri.

Po meni, znatno unapredjen u odnosu na prethodnika. Dosta raznovrsnija oprema, nesto prosirenije opcije i cini mi se da je sada jos veci akcenat stavljen na opkoljavanje protivnika....Bilo je toga i ranije naravno, ali ovde se stice utisak da je to dosta isplativije.

Baza funkcionise jako slicno prethodniku ali opet potpuno drugacije
Mozda ce nekome smetati ogranicenost izgradnje (nije toliko slobodna kao ranijen ne moze bas da se gradi gde hoces) ali je to ne smeta ni malo, barem meni.
Misije su takodje dosta raznovrsnije.
Sto se tice neprijatelja dopada mi se to sto i on ima svoje Research drvo pa moze da odgovori na neku vasu novu tehnologiju (bar sam ja tako stekao utisak, koliko se secam ja sam istrazio novi prsluk da bi ADVENT vec u naredne nedelje odgovorio municijom koja znatno ublazava prednosti moje nove tehnologije)

E sad, stvari koje mi se ne dopadaju su bagovi koji umeju da zasmetaju. Pomenuo bi i optimizaciju, ima padova, ali meni zaista ne smeta toliko.

Mozda mi najvise smeta i to sto je razlika izmedju Veteran i Classic tezine isuvise velika, makar za mene. Kod Classic sam gubio po tri vojnika u pocetku, ponekad i sve dok se nisam malo uhodao, ali na kraju nisam mogao da izdrzim. Odlucio sam se na Classic jer TB rece da je dosta lako na Veteran....i bio je u pravu....retko kada gubim vojnike, samo neki ranjeni i toliko....Na Classic me ubise nacisto.
Jos jedan minus su mozda i one vremenski ogranicene misije. Ali to je vec do licnog ukusa, ne volim jurcanje kroz igre i volim da odigram polako i takticki.... Ovde bukvalno jurcas kroz nivo, sto je katastrofalno ako igrate na Classic. Neprijatelj vas zaobidje bez ikakvih problema a to je automatski gubitak vojnika iz jednog pogotka. Ove misije nisu toliko ceste ali nisu ni bas retke, mozda kada bi se malo smanjio intenzitet tih misija....ali OK, bila bi steta da takvih misija uopste nema.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Ekiman (7.2.2016), goranmax (7.2.2016), Marko Radonjic (7.2.2016), nameless1 (7.2.2016), perablenta (7.2.2016), Stephon (8.2.2016), Ziginho (7.2.2016)
Stara 7.2.2016, 10:21   #92
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Baš sam se nadao da će da poprave balans između normal i classic težina. U prvoj igri bukvalno nikoga nisam izgubio na normal težini, dok na classic me uništavaju, ne mogu da mrdnem od početka igre.
To što u oba slučaja igram ironman nema veze jer mislim da je tako najpoštenije, iako igra na classic nije baš najpoštenija prema igraču: šansa od 50% je gotovo obavezno promašaj, čak ni 60% nije neka šansa, na 70% mi se trese ruka da li da kliknem ,,fire''. Sve se svodi na okruživanje protivnika, naravno ako ne poginete u tom procesu

Poslednja ispravka: Marko Radonjic (7.2.2016 u 13:01) Razlog: pogrešno slovo
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2016, 12:07   #93
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Xcom 2

Zato što povećavaju težinu veštački kao i u prvom delu. Samo dodaju bonus % aim neprijateljima i HP. A taj mali bonus % aim znači hit umesto miss u većini slučajeva što se svodi na 1 or 0, pobeda ili poraz.

Trebalo bi da AI postaje pametniji ili bolje oprema neprijatelje a ne ovako...
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Marko Radonjic (7.2.2016)
Stara 7.2.2016, 12:16   #94
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Da li je AI pametniji u odnosu na EU, ne znam, ali znam da se ovaj put grupe protivnika krecu po mapi i zbog toga te cesto opkole, sto uvodi nepredvidivost kod borbi. Zato je meni dvojka na veteran (normal) teza nego 'kec' na classic.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2016, 13:13   #95
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Xcom 2

I u prvom delu su postojale patrole. Pogotovo one teleportujuće
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2016, 13:42   #96
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

Igrao sam Enemy Within sada skoro i uoste mi se nije desio taj teleport bug, a protivnici su mozda ukupno 2-3 puta 'naleteli' na mene, a da ih ja pre toga nisam 'aktivirao'. Ovde oni imaju svoju siru rutu, koja tebi nije poznata i ne znas kada ce se pojaviti i krenuti prema tebi. Tako da ti mozes postaviti vojnike blizu cilja, napraviti savrsenu zasedu za protivnike koje vidis, a vec tokom prvog protivnickog poteza dve nove grupe protivnika mogu da nabasaju na tvoje vojnike i potpuno ih opkole (sto se meni desilo u prvoj misiji). To je sje***a situacija, pogotovu sto moras da odradis cilj misje koji ima potezni limit..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Ziginho (7.2.2016)
Stara 7.2.2016, 17:35   #97
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Xcom 2

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Zato što povećavaju težinu veštački kao i u prvom delu. Samo dodaju bonus % aim neprijateljima i HP. A taj mali bonus % aim znači hit umesto miss u većini slučajeva što se svodi na 1 or 0, pobeda ili poraz.

Trebalo bi da AI postaje pametniji ili bolje oprema neprijatelje a ne ovako...
Mislim da ipak nije samo bonus. I AI reaguje nesto drugacije....na Classic mnogo cesce kombinuje napade (npr. Sectoid ti baci Dissorient i onda ti Codex baci onaj Psi Bomb kako ne bi mogao da mrdnes odatle) i mnogo cesce pokusava da te zaobidje. E sad, tu je problem sa tim bonusom jer cim te zaobidje, skoro uvek je to Crit. i vojnik odmah kuci u kovcegu. Na Veteran se to skoro uvek prezivi.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2016, 20:26   #98
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Xcom 2

Ne znam da li sam ja retardiran ili jednostavno jos ne znam kako sve funkcionise ali meni je ova igra preteska...manje vise stanje na samom terenu, ali ubijaju sa Eventovima koliko ih ima. Pojavi ti se Avatar project (ADVENT doomsday device) i moras njega da jurcas, pa onda Retaliation koji isto povecava Avatar, pa da ne pominjem sto svaka propustena prilika (ponekad dobijas po 3 u isto vreme) sa sobom vuce neki bonus za neprijatelja. Ljudi koji su ranjeni po 20 dana im treba za oporavak, jednostavno nemas vojsku da sve to pokrijes. Izucim i jace orudje i jaci oklop i jedva prezivim jednu Avatar fabriku (koje napadas da bi smanjio tajmer) i uspem ja da smanjim tajmer za jednu kockicu....da bi ona dva propustena Retaliation strike-a ili nesto trece povecalo taj tajmer za dva i jos gora situacija Jurnjava po svetu ne znas gde ces pre

Opet kazem, mozda sam stvarno retard i ne razumem, ali ubi me i Veteran tezina

Igra li neko ovo, ne javljate se nesto ljudi, kakva su vasa iskustva?
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Wittmann (20.3.2016)
Stara 8.2.2016, 21:25   #99
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Xcom 2

Ne sumljam da ima neki let's play na YT pod nazivom: Pistols only, Legend Iron Man mode... možeš tamo da vidiš koje fore i fazone koriste i koje exploite da bi napredovali.

A uostalom zašto bih se stresirao sa day 1 verzijom igre kada će za pola godine biti v1.7 i 50% off...
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Ziginho (9.2.2016)
Stara 8.2.2016, 22:29   #100
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Xcom 2

@pentraksil

Pogledaj ovaj guide napisan od strane jednog od poznatijih Xcom igraca (Beaglerush). Mozda ti malo pomogne. I generalan je konsenzus da je igra znacajno teza i haoticnija od EU/EW.

Ja cekam prve patch-eve pa se bacam na pacenje, taman u medjuvremenu da zavrsim neke igre koje sam poceo..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
pentraksil (8.2.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
XCOM: Enemy Unknown player1 Strateške igre 448 17.7.2016 15:02
The Bureau: XCOM Declassified sloba89 Akcione igre 68 13.9.2013 20:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com