Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.2.2024, 20:11   #81
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.750
Zahvalnice: 4.572
Zahvaljeno 2.640 puta na 1.582 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2024

Шест дана разлике како смо се 2005. учланили на форум ја и колега мвасић. Дакле прилично смо упознати са дешавањима на форуму. Сад да кажем о себи. Учествовао сам у многим темама, на жалост ова са фотографијама је скоро па угашена, по мени је разлог компликованог постављања фотографија. Давно је био изговор да сервер нема места за складиштење. Био сам и отварао многе друге теме и сад је све то по мени на чекању. Док је ВојаМ био умео је да саслуша сваки предлог. По њему су и многи пролазили. Ја рецимо имам замерку за изостанак теме Укратко. Често сам то помињао и увек је био некакав одговор да је застарело, непотребно, увек се нађе разлог. У задње време сте претерали са мрежном уређајима који заузму неколико страна. Редовно сам то прескакао, нисам читао. Дође неки врхунски хардвер једва страна или пола стране. Увек сам после таквих текстова ишао на интернет да тражим даљи и конкретнији опис. Е неко је помињао слике разбацане без реда. И то доста утиче на укупан квалитет часописа. Оно што сте унапредили и што је позитивно су старе игре. Још нешто у вези софтвера. Нешто не описује те програме које ми аматери полу професионалци скоро свакодневно користимо. Од оних за обраду фотографија и видео фајлова до векторских и других програма који су врло често у употреби. Чак кад изађе нека нова верзија тих програма, морате да их детаљно опишете, а не као све исто као прошла верзија. Даћу неки свој пример. Ево размишљам да узмем претплату на неки од програма за обраду и унапређење видео фајлова, а не знам који да узмем. Има их од Пинакле студија, преко Мовие Макер па до Вегаса. Да ли је боље да уштедим паре на СК и месечно узмем пуну верзију свих ових програма. Сваки месец по један, сам да испробам па да видим који је најбољи или да то све прочитам детаљно описано у СК. Ја пробне верзије знам свих ових и многих других, ал' није исто. Знам по Лајтром мобајл каква је разлика између плаћене и оне друге верзије. Надам се неком напретку...
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
mvasic (20.2.2024)
Stara 20.2.2024, 20:27   #82
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2024

Ja samo želim da izrazim beskrajnu zahvalnost dežurnim dušebrižnicima za kvalitet SKa jer sam ga prestao uzimati zbog neke random inercije pre ~5 godina nakon skoro 15ak+ godina redovnog kupovanja, al ću ga sad pazariti pa makar izlazio 30og u mesecu za prošli mesec. Voleo bih samo da čujem neki konkretan primer u čemu se to tačno kvalitet SKa do te mere srozao da se poredi sa toalet papir žutom štampom kalibra Informer i sl? Prelistah i pročitah nekoliko kolumni i časopis je doslovno isti kao i što je oduvek bio što se duha, stila i načina prezentacije sadržaja tiče, nevezano za rubriku. Qzma je takođe nepromenjen, ono što se promenilo je svet a s obzirom na to da je on veliki fan istorije i ima priliku da prati njene velike pokrete u realnom vremenu, nekako bi bilo iluzorno za očekivati da iste i ne provuče kroz svoje tekstove na ovaj ili onaj način. Qz je oduvek bio gejmerska kombinacija Toma Bombadila i Šešelja, od kad postoji autonomna narodna republika "Ja, igrač" kao zasebna kolumna u časopisu. Nešto mi se čini da tu više svrbe lične političke opredeljenosti određene grupe čitalaca i iskreno se pitam da li bi slično kmečali da podbada i posprda na zapadnu umesto istočnu frulu. Sve u svemu, izuzetan marketinški trik redakcijo, kapa dole, shut up and take my money again.
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Great_Sun_Jester na korisnoj poruci:
Laskaris (21.2.2024), player1 (20.2.2024), Vulee (21.2.2024)
Stara 20.2.2024, 20:28   #83
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.911
Zahvalnice: 2.986
Zahvaljeno 3.919 puta na 1.188 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2024

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Ništa se ne menja. Kvalitet časopisa opada. Izdanje na novinarnici izlazi izmedju petog i desetog u mesecu. Broj čitalaca opada. Al’ ja sam problem, jer “trolujem”…

Ja imam osećaj da ti troluješ čitaoce, koji kupuju elektronsko izdanje, svakog meseca kad postaviš najavu broja.

Nije ti problem kad ljudi ovde napišu da su prestali da kupuju časopis?

Konkretnih predloga je bilo nekoliko, ovde na forumu. Na sve je odgovoreno kako “niste u mogućnosti”.

Ako je iznošenje mišljenja problem, batalite forum, ionako je skoro mrtav.
Toliko puta sam ti odgovarao na pitanja. Toliko puta sam pokusavao da objasnim u kakvim uslovima i sa kojim resursima radimo, odgovarao sam ti vise puta i na privatne poruke i ti i dalje nastavljas samo da mracisi iznosis neka poredjanja kako je u americi i retko kad imas neki konstruktivan predlog.

Od sada cu te smatrati prostim trolom koji samo dolazi ovde da mraci ostalima.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
player1 (20.2.2024)
Stara 20.2.2024, 20:56   #84
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.043
Zahvalnice: 1.234
Zahvaljeno 849 puta na 507 poruka
Određen forumom Svet kompjutera 2/2024

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Toliko puta sam ti odgovarao na pitanja. Toliko puta sam pokusavao da objasnim u kakvim uslovima i sa kojim resursima radimo, odgovarao sam ti vise puta i na privatne poruke i ti i dalje nastavljas samo da mracisi iznosis neka poredjanja kako je u americi i retko kad imas neki konstruktivan predlog.

Od sada cu te smatrati prostim trolom koji samo dolazi ovde da mraci ostalima.

Izvini, ali većina tvojih odgovora se svodi na “one odozgo” i “ne možemo na to da odgovorimo”.

Pa niste BIA, nego zabavni časopis.

Jedan od problema i jeate činjenica da nemate glavnog urednika.

Meni ie do ovog časopisa stalo, shodno tome i pitanja. Pogotovo o rukovodstvu, jer od glave sve počinje. I dobro, i loše. I ne vidim šta je tu toliko bitno, pa nije za iznošenje u javnost?

Eno ti, iznad, čovek troluje temu, al to je u redu?
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2024, 21:09   #85
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.285
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 1.151 puta na 858 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2024

Znaju da nemaju konkurenciju pa su prestali da se trude jer i sami su svesni da nece ponovo imati tiraz kao pre nekoliko decenija.
Priblizavamo se 40. rodjendanu najpoznatijeg it casopisa na prostorima bivse Yuge a na forumu i dalje ne moze da se edituje poruka ili pogleda video sa youtube-a.
Cisto sumnjam da mnogo ljudi kupuje casopis preko novinarnice ali u ovom trenutku im je verovatno i novac sa tog izbora bitan.
Casopis je odavno poceo da lici na katalog supermarketa jer se na dosta strana opisuju kompjuterske periferije koje dobijaju od uvoznika.
Nikada ne napisu da su kompjuterske slusalice, tastature i misevi manje poznatih proizvodjaca nekvalitetne nego da se za "tolicki" novac ne moze ocekivati vise.
Postavili su na mesto moderatora coveka koji voli da isprovocira forumase i zbog toga je dosta ljudi napustilo forum.
Neki ljudi misle da ne postoji antireklama ali bi promenili misljenje kada bi procitali ono sto je on pisao u epic games temi.
Odluku o otvaranju youtube kanala i "renoviranju" sajta niste na vreme doneli a to je autogol za it casopis.
Pakujete casopis u kesice koje nisu biorazgradive
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
mvasic (20.2.2024), ZoNi (21.2.2024)
Stara 20.2.2024, 21:17   #86
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 887
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 162 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2024

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Ništa se ne menja. Kvalitet časopisa opada. Izdanje na novinarnici izlazi izmedju petog i desetog u mesecu. Broj čitalaca opada. Al’ ja sam problem, jer “trolujem”…

Ja imam osećaj da ti troluješ čitaoce, koji kupuju elektronsko izdanje, svakog meseca kad postaviš najavu broja.

Nije ti problem kad ljudi ovde napišu da su prestali da kupuju časopis?

Konkretnih predloga je bilo nekoliko, ovde na forumu. Na sve je odgovoreno kako “niste u mogućnosti”.

Ako je iznošenje mišljenja problem, batalite forum, ionako je skoro mrtav.
Ti opasno tušiš, čak i ja, koji samo povremeno (brzinski) bacim pogled na nekoliko tema na forumu sam najviše zapamtio tvoja zakeranja u vezi raznih sitnica... Podsjećaš na gastarbajtere koji dođu preko ljeta na mjesec-dva pa ih svi zaobilaze na kilometar (vjerovatno će tako biti i sa tobom na forumu ubuduće) jer ne mogu živjeti od njihovih pametovanja i priče kako je tamo sve bolje i kako ovdje ništa ne valja i njihovih lekcija o tome kako bi trebalo da se živi...

Očigledno je da troluješ i očigledno je da ovakve postove pišeš samo zato što se bolje osjećaš kad prosipaš pamet okolo. Nemoguće je da još uvijek nisi ukapirao da je zainteresovanost za časopise davno opala pa samim time opada i kvalitet istih, jer se prelazi na brže načine informisanja. Ni PC Gamer i ostali nisu izuzetak, samo ti nisi primjetio.

I koliko vidim, nije istina da ekipa SK nije uradila ništa po tom pitanju, otvaranje yt kanala je dokaz da pokušavaju koliko-toliko uhvatiti korak sa vremenom...
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dantheus na korisnoj poruci:
player1 (20.2.2024)
Stara 20.2.2024, 21:44   #87
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.453
Zahvalnice: 1.629
Zahvaljeno 11.051 puta na 7.072 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2024

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
i dalje ne moze da se edituje poruka ili pogleda video sa youtube-a.
Editovanje poruka 72h nakon njihovog objavljivanja je onemogućeno na samom početku rada foruma. A i ovo drugo radi sa plugin-om.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2024, 22:06   #88
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.551
Zahvalnice: 1.228
Zahvaljeno 1.371 puta na 727 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2024

Je.eš mi sve, klasičan onaj srBski mentalitet, ti si u AmeriKi, lako ti je da odatle prosipaš pamet itd.
Nisam ničiji drveni advokat, niti poznajem čoveka lično, ali @mvasic je sve samo ne trol, a još manje prosti trol. A nisam primetio da je, osim što proziva uredništvo bio neprijatan prema bilo kome ovde.
Možda stvari o kojima priča zapravo bodu u pravo mesto pa otuda i ovakve reakcije.
Jeste, otvorili su YT kanal pre 4-5 godina, sa jedno desetak godina zakašnjenja, ako ćemo realno.
Ovaj forum je zaslužio debeli rework jer je toliko zastareo da neko novi i mlađi nema ni vremena ni živaca da se bakće sa njim.
Mene prvog smara da kačim slike ili klipove, a ne nekog mlađeg koji je sve to navikao da radi u jednom ili dva poteza.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
ZoNi (21.2.2024)
Stara 20.2.2024, 22:10   #89
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.043
Zahvalnice: 1.234
Zahvaljeno 849 puta na 507 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2024

Citat:
Dantheus kaže: Pregled poruke
Ti opasno tušiš, čak i ja, koji samo povremeno (brzinski) bacim pogled na nekoliko tema na forumu sam najviše zapamtio tvoja zakeranja u vezi raznih sitnica... Podsjećaš na gastarbajtere koji dođu preko ljeta na mjesec-dva pa ih svi zaobilaze na kilometar (vjerovatno će tako biti i sa tobom na forumu ubuduće) jer ne mogu živjeti od njihovih pametovanja i priče kako je tamo sve bolje i kako ovdje ništa ne valja i njihovih lekcija o tome kako bi trebalo da se živi...

Očigledno je da troluješ i očigledno je da ovakve postove pišeš samo zato što se bolje osjećaš kad prosipaš pamet okolo. Nemoguće je da još uvijek nisi ukapirao da je zainteresovanost za časopise davno opala pa samim time opada i kvalitet istih, jer se prelazi na brže načine informisanja. Ni PC Gamer i ostali nisu izuzetak, samo ti nisi primjetio.

I koliko vidim, nije istina da ekipa SK nije uradila ništa po tom pitanju, otvaranje yt kanala je dokaz da pokušavaju koliko-toliko uhvatiti korak sa vremenom...
Grešiš. Ja SK čitam od '86, i kad kažem da im opada kvalitet, mislim da im opada u odnosu na ono kakvi su bili. Pročitaj neki od starijih brojeva, pa ćeš shvatiti.

SK je, svojevremeno, pokrenuo jedan od prvih mailbox servisa u YU. Davali su šeme kako da se napravi modem. Pokrenuli su BBS, kad je internet ovde bio dostupan samo na par fakulteta.

YT? Pokrenuli su kanal, ali dosta kasno. YT odavno nije ono što je bio pre 15ak godina. Danas aktuelne neke druge platforme. Interakcija s čitaocima? Ne postoji, osim grafičkog urednika, koji jedini iz redakcije ima volju da udje u neki razgovor.

Sve više kasne za vremenom, a ja stvarno ne bih želeo da se ugase.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2024, 22:56   #90
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.066
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 994 puta na 627 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2024

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Ovaj forum je zaslužio debeli rework jer je toliko zastareo da neko novi i mlađi nema ni vremena ni živaca da se bakće sa njim.
Mene prvog smara da kačim slike ili klipove, a ne nekog mlađeg koji je sve to navikao da radi u jednom ili dva poteza.
Ako bi forum morao da spadne na tu neku "meinstrim" većinu koju smara da klikne vise puta misem, sa kojom količinom pažnje/strpljenja bi onda čitali malo veće postove/sadržaje na forumu !? Bolje onda potpuno ugasiti forum i pokrenuti neku potpuno drugačiju priču, prilagođenoj takvoj vrsti publikacije.
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2024, 23:29   #91
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.791
Zahvalnice: 5.514
Zahvaljeno 4.108 puta na 2.681 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2024

Ja sam ponovo poceo da kupujem casopis od pre par godina sve zahvaljujuci Youtube kanalu sto se pokrenuli. Tako da skidam kapu, sto se tice toga.

A inace sam prestao da kupujem pre nekih desetak godina, isto zbog Youtube kanala vezanih za tehnologiju, informatiku i gejming, tako da mu ovo dodje ko puni krug.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2024, 23:33   #92
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 267
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 83 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2024

Qzma je 'fan istorije' na nivou Dugin/NSPM/'Ucio sam srpsku istoriju tako sto sam citao Vreme Smrti i Srpsku Trilogiju/Amerika i kapitalizam su zlo'. To sto on kvazi-troluje imas isto kod svakog u Srbiji, cak i ne samo kod spoljnih saradnika OZNE. 99% lupetanja u Srbiji je ili nacionalisticko, ili komunjarsko lupetanje, ili najcesce oba istovremeno, posto su nasi neo-cetnici vece komunjare cak i od samih komunjara. Cekamo samo srpskog Pinocea i generala Parka, pa ga mozda oni i nesto obrazuju o ozbiljnim drustvenim stvrima; a ne ovim Naomi Klajn lupetanjima koje, kao sto rekoh, naucih kada pogledas Ples sa Vukovima ili Avatar, ili zavrsis Istoriju na besmislicarskim studijama istorije na BU, ili odes kod Kusturice na casove o opojnim supstancima i anti-globalizmu. Nema vecih budala o drustvenim temama od ovih sto su zavrsavali Istoriju po Srbiji, to kakvo je to dno dna neobrazovanje o bilo kojim drustvenim naukama, pa toga nemas ni po ovim specijalnim skolama. Cak i OZNA-in 'Uvod u pravo' koji je citao na faksu u prvoj godini, ima vise znanja o drustvenim naukama od svega sto je u zivotu procitao na temu Istorije; jer on, kao i svi u Srbiji, nemaju pojma da tumace to sto citaju iz Istorije.

RAO Moskva Qzmo, to ti je poslednje uporiste.

A inace, da, Sluzba u Srbiji hoce da kontrolise i zaposljavanje cistacica kod privatnika koji drzi kiosk sa brzom hranom. 'Zli Kapitalizam', ali kod deda Stojka juce ujutru. Ali naravno, NATO i zla Amerika su krivi, cekaj samo da pogledam poslednji intervju Takera Karlsona sa Putinom, nije dovoljno i sam zagazio u komunizam sa bolidom Trampom.

Poslednja ispravka: kami (20.2.2024 u 23:43)
kami je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku kami na korisnoj poruci:
ZoNi (21.2.2024)
Stara 20.2.2024, 23:37   #93
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.791
Zahvalnice: 5.514
Zahvaljeno 4.108 puta na 2.681 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2024

Citat:
kami kaže: Pregled poruke
Qzma je 'fan istorije' na nivou Dugin/NSPM/'Ucio sam srpsku istoriju tako sto sam citao Vreme Smrti i Srpsku Trilogiju/Amerika i kapitalizam su zlo'. To sto on kvazi-troluje imas isto kod svakog u Srbiji, cak i ne samo kod spoljnih saradnika OZNE. 99% lupetanja u Srbiji je ili nacionalisticko, ili komunjarsko lupetanje, ili najcesce oba istovremeno, posto su nasi neo-cetnici vece komunjare cak i od samih komunjara. Cekamo samo srpskog Pinocea i generala Parka, pa ga mozda oni i nesto obrazuju o ozbiljnim drustvenim stvrima; a ne ovim Naomi Klajn lupetanjima koje, kao sto rekoh, naucih kada pogledas Ples sa Vukovima ili Avatar, ili zavrsis Istoriju na besmislicarskim studijama istorije na BU, ili odes kod Kusturice na casove o opojnim supstancima i anti-globalizmu.

A inace, da, Sluzba u Srbiji hoce da kontrolise i zaposljavanje cistacica kod privatnika koji drzi kiosk sa brzom hranom. 'Zli Kapitalizam', ali kod deda Stojka juce ujutru.
Iskreno kami, citajuci tvoje poruke po forumu, isti si kao Quzma, samo su ti stavovi drugaciji.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
galebns (21.2.2024), oluja (20.2.2024), todos (21.2.2024)
Stara 21.2.2024, 0:22   #94
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.674
Zahvalnice: 1.662
Zahvaljeno 698 puta na 484 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2024

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Iskreno kami, citajuci tvoje poruke po forumu, isti si kao Quzma, samo su ti stavovi drugaciji.
Apsolutno isti. Kao Pink i N1, isto sr*** drugo pakovanje.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2024, 0:25   #95
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 267
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 83 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2024

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Iskreno kami, citajuci tvoje poruke po forumu, isti si kao Quzma, samo su ti stavovi drugaciji.
Jeste, ja sam Qzmin burner account.
kami je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2024, 1:14   #96
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 887
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 162 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2024

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Grešiš. Ja SK čitam od '86, i kad kažem da im opada kvalitet, mislim da im opada u odnosu na ono kakvi su bili. Pročitaj neki od starijih brojeva, pa ćeš shvatiti.

SK je, svojevremeno, pokrenuo jedan od prvih mailbox servisa u YU. Davali su šeme kako da se napravi modem. Pokrenuli su BBS, kad je internet ovde bio dostupan samo na par fakulteta.

YT? Pokrenuli su kanal, ali dosta kasno. YT odavno nije ono što je bio pre 15ak godina. Danas aktuelne neke druge platforme. Interakcija s čitaocima? Ne postoji, osim grafičkog urednika, koji jedini iz redakcije ima volju da udje u neki razgovor.

Sve više kasne za vremenom, a ja stvarno ne bih želeo da se ugase.
Pročitao sam ja većinu starih brojeva, znam veoma dobro koliko je SK bio kvalitetan časopis nekada, ali ti prosto odbijaš da prihvatiš da je to vrijeme prošlo i da ne postoji ništa što se može uraditi da bi časopis dobio značaj kakav je imao nekada i da to nije samo do njih, nego i do vremena u kome živimo... Ista stvar je i sa ovim polu-mrtvim forumom, nikakav rework ne bi privukao nove (mlađe) članove, jer nemaju šta da dobiju ovdje. Ali izgleda da vas nekoliko ovdje živi u bubbleu pa šta god da Vam se kaže, to do vas ne dopire...

Nije to od juče, to je godinama unazad tako, poznajem dosta (bivših) dugogodišnjih čitalaca SK i svi su prestali davno da ga kupuju, kupe ga s vremena na vrijeme i to uglavnom zbog nostalgije. Ne znam zašto je tebi to toliki problem, pogotovo kad već SK ima toliko kvalitetnijih konkurenata kako sam kažeš... Ne vidim da su urednici u panici da će se časopis ugasiti, a ako oni nisu, ne vidim zašto bi čitaoci bili.

Citat:
Je.eš mi sve, klasičan onaj srBski mentalitet, ti si u AmeriKi, lako ti je da odatle prosipaš pamet itd.
Ja nigdje nisam napisao "lako je tebi da prosipaš pamet odatle", ja sam napisao da se ponaša kao mnogi koji odu iz zemlje pa preko noći postanu sveznajući i onda smaraju sa pričama kako tamo stvari funkcionišu a ovdje ne funkcioniše ništa, kao da će takve priče nešto promijeniti i kao da mi koji živimo ovdje nismo svjesni problema u državi. Što je još gore, ekspresno zaboravljaju mnogo toga iz života u otadžbini pa im je slika distorzirana. A kolega mvasic po mnogo čemu podsjeća na njih... Nisam to rekao da bih vrijeđao, to je samo moj utisak.

I btw, otkud znaš da smo svi na ovom forumu Srbi kad već govoriš o srpskom mentalitetu, ako uopšte postoji mentalitet jedne nacije...?

Poslednja ispravka: Dantheus (21.2.2024 u 1:38)
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dantheus na korisnoj poruci:
player1 (21.2.2024)
Stara 21.2.2024, 1:38   #97
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.285
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 1.151 puta na 858 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2024

^
Malo je glupo da it casopis ne napise tekst (ne recenziju) o VR gaming headset-u, Steam Deck-u, recenziju Syberia 3 (jedan od najpoznatijih avanturistickih serijala), Pizza Tower (indie hit godine)...
Takvi propusti im se nisu desavali pre nekoliko decenija.
It casopis ne sme da dozvoli sebi da ima ovoliko zapusten forum.
Cita covek druge it casopise ali ne zeli da gleda kako njegov omiljeni casopis pustaju niz vodu.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2024, 1:44   #98
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.551
Zahvalnice: 1.228
Zahvaljeno 1.371 puta na 727 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2024

^^Ko kaže da SK mora i treba da postoji jedino kao časopis?
Pratiti trendove i modernizovati se ne odnosi samo na mesečnik. Toliko je toga moglo i trebalo da se uradi, da bi se privukli novi čitaoci, da se proširi dostupnost svima.
Npr, zašto ne imati neki vid pretplate za one koji ne bi da čekaju da izađe novi broj, nego da čitaju recenziju u digitalnom obliku?
Koga u ovom vremenu, kao što kažeš, zanima da mesec dana kasnije čita opis npr. Helldivers 2 kad je u međuvremenu mogao da pročita, odgleda, odsluša 450 recenzija širom interneta.
Yt kanal, ponavljam sa dosta zakašnjenja, totalna nezainteresovanost za bilo koji drugi vid društvenih mreža.
Dakle, neka ostane tiraž časopisa za one koji vole, ali omogući i mladima da se upoznaju sa SK, ne samo kao časopisom, nego kao brendom.
I ne znam ko živi u balonu, neko ko razmišlja kako da se nešto popravi i napreduje ili neko ko ima stav "e nema niko zainteresovan, časopis je takav kakav je, ko hoće nek' čita, ko neće daleko mu lepa kuća"
Uostalom, treba i osvežiti tu redakciju, dovesti nove ljude, prodrmati malo učmalost.
Forum, ista stvar, logika forumi su prošlost, to više nikoga ne zanima što bi se baktali s tim je po meni samo izgovor.
Nije ovaj forum bio isti dok je Voja bio živ i posle njega. A opet, kasno je, naravno, sada da se bilo šta menja jer je forum tu gde jeste. Dinosaurus, zapušten i ostavljen da se, valjda, samougasi kad više niko ne bude dolazio ovde.

I neka bude da trolujem, ali meni je stvarno žao na šta je SK spao, a šta je nekada bio. I malo me smara to tavorenje u prosečnosti jer eto nema se za više.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
mvasic (21.2.2024), ZoNi (21.2.2024)
Stara 21.2.2024, 2:12   #99
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 568
Zahvalnice: 376
Zahvaljeno 199 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2024

Ja jos imam tu (ne)srecu da uporedo sa SK mogu da citam i Bug i Vidi... rekao bih da se dobrano kaska. Digital je bio odlican i super se nosio sa vremenom u kom se zivelo, ali nazalost prestao je da izlazi. PC Press opet ima neki svoj stil, ali bih rekao da se mozda i ispod SK sto se casopisa tice. Mada sa podkastima na youtubu su veoma zanimljivi, a verujem i gledani. Obrni, okreni... mora to bolje...
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PinociO na korisnoj poruci:
mvasic (21.2.2024)
Stara 21.2.2024, 2:20   #100
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2024

Citat:
kami kaže: Pregled poruke
Qzma je 'fan istorije' na nivou Dugin/NSPM/'Ucio sam srpsku istoriju tako sto sam citao Vreme Smrti i Srpsku Trilogiju/Amerika i kapitalizam su zlo'. To sto on kvazi-troluje imas isto kod svakog u Srbiji, cak i ne samo kod spoljnih saradnika OZNE. 99% lupetanja u Srbiji je ili nacionalisticko, ili komunjarsko lupetanje, ili najcesce oba istovremeno, posto su nasi neo-cetnici vece komunjare cak i od samih komunjara. Cekamo samo srpskog Pinocea i generala Parka, pa ga mozda oni i nesto obrazuju o ozbiljnim drustvenim stvrima; a ne ovim Naomi Klajn lupetanjima koje, kao sto rekoh, naucih kada pogledas Ples sa Vukovima ili Avatar, ili zavrsis Istoriju na besmislicarskim studijama istorije na BU, ili odes kod Kusturice na casove o opojnim supstancima i anti-globalizmu. Nema vecih budala o drustvenim temama od ovih sto su zavrsavali Istoriju po Srbiji, to kakvo je to dno dna neobrazovanje o bilo kojim drustvenim naukama, pa toga nemas ni po ovim specijalnim skolama. Cak i OZNA-in 'Uvod u pravo' koji je citao na faksu u prvoj godini, ima vise znanja o drustvenim naukama od svega sto je u zivotu procitao na temu Istorije; jer on, kao i svi u Srbiji, nemaju pojma da tumace to sto citaju iz Istorije.

RAO Moskva Qzmo, to ti je poslednje uporiste.

A inace, da, Sluzba u Srbiji hoce da kontrolise i zaposljavanje cistacica kod privatnika koji drzi kiosk sa brzom hranom. 'Zli Kapitalizam', ali kod deda Stojka juce ujutru. Ali naravno, NATO i zla Amerika su krivi, cekaj samo da pogledam poslednji intervju Takera Karlsona sa Putinom, nije dovoljno i sam zagazio u komunizam sa bolidom Trampom.


9000 sati u MS Paintu
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Great_Sun_Jester na korisnoj poruci:
DeCoy (21.2.2024), galebns (21.2.2024), Laskaris (21.2.2024), Lich_king2 (21.2.2024), oluja (21.2.2024), player1 (21.2.2024), Vulee (21.2.2024)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com