Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.4.2013, 13:50   #1
Megapixel
Novi član
 
Član od: 13.4.2013.
Poruke: 28
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Uklanjanje watermarka sa slike u ASP.NET

Do sad je uglavnom bilo pitanja na temu kako staviti watermark na slike "on the fly" i tu mislim da nema nikakvih problema. Ali kakve su šanse da se isti taj watermark "skine" sa slike - obradi na taj način da postane jedva vidljiv i da se slika koliko toliko uredi, a da nakon toga na istoj toj poziciji zalepim novi watermark?

Kako je postojeći watermark pozicioniran dijagonalno i seče sliku na dva jednaka dela (dva trougla), ja sam razmišljao da li bi bilo moguće da se nakon detekcije te dijagonale izmeri visina watermark teksta i odredi pozicija (veličina / dimenzije) svih slova, te da se Gausovom metodom blurovanja ili nečim sličnim određena pozicija na slici obradi.

Kakve su šanse za tako nešto?
Megapixel je offline  
Stara 16.4.2013, 16:09   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.483
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Uklanjanje watermarka sa slike u ASP.NET

koristi original sliku, ako nemaš original pročitaj pravila foruma
water wizard je offline  
Stara 16.4.2013, 16:58   #3
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Uklanjanje watermarka sa slike u ASP.NET

Watermark je tu sa razlogom tako da je to što ti pokušavaš da uradiš protivzakonito.
Neutrino je offline  
Stara 16.4.2013, 18:13   #4
Megapixel
Novi član
 
Član od: 13.4.2013.
Poruke: 28
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Uklanjanje watermarka sa slike u ASP.NET

Ma znam ja da je to protivzakonito i ne radim to na svoju ruku, nego je takav projekat i klijent zahteva da se watermark skine. Radi se o tome da postoji sajt koji se bavi prodajom nekretnina, koji pri uploadu generiše svoj watermark. Ali bi ovaj klijent koji me je kontaktirao, da ukloni postojeći watermark i nalepi drugi. Tako da ko će tu da snosi odgovornost, ja ne znam, niti me to realno brine u ovom trenutku.
Megapixel je offline  
Stara 16.4.2013, 18:19   #5
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Uklanjanje watermarka sa slike u ASP.NET

Citat:
Megapixel kaže: Pregled poruke
Ma znam ja da je to protivzakonito i ne radim to na svoju ruku, nego je takav projekat i klijent zahteva da se watermark skine. Radi se o tome da postoji sajt koji se bavi prodajom nekretnina, koji pri uploadu generiše svoj watermark. Ali bi ovaj klijent koji me je kontaktirao, da ukloni postojeći watermark i nalepi drugi. Tako da ko će tu da snosi odgovornost, ja ne znam, niti me to realno brine u ovom trenutku.
Odgovornost ćeš snositi i ti jer si učestvovao u nezakonitoj radnji. Ako klijent od tebe očekuje da radiš takve stvari poslušaj savet i odmah ga šutni. Možeš i da mu jasno staviš do znaja šta od tebe traži ali sumnjam da će to promeniti njegovo mišljenje pa će ti lakše biti da ga odmah liferuješ.
Neutrino je offline  
Stara 16.4.2013, 19:00   #6
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Uklanjanje watermarka sa slike u ASP.NET

^ Nije nezakonito ako klijent uploaduje svoje slike (i ja sam radio jedan takav sajt, i klijent ide okolo i slika nekretnine a zatim upload na sajt).
JohnnyNT je offline  
Stara 16.4.2013, 19:06   #7
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Uklanjanje watermarka sa slike u ASP.NET

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
^ Nije nezakonito ako klijent uploaduje svoje slike (i ja sam radio jedan takav sajt, i klijent ide okolo i slika nekretnine a zatim upload na sajt).
Citat:
Megapixel kaže: Pregled poruke
Ma znam ja da je to protivzakonito i ne radim to na svoju ruku, nego je takav projekat i klijent zahteva da se watermark skine. Radi se o tome da postoji sajt koji se bavi prodajom nekretnina, koji pri uploadu generiše svoj watermark. Ali bi ovaj klijent koji me je kontaktirao, da ukloni postojeći watermark i nalepi drugi. Tako da ko će tu da snosi odgovornost, ja ne znam, niti me to realno brine u ovom trenutku.
Sve lepo piše u njegovom postu
Neutrino je offline  
Stara 16.4.2013, 19:12   #8
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.483
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Uklanjanje watermarka sa slike u ASP.NET

još gore ako radiš za klijenta znači imaš imovinsku korist, tako da bi trebao da se upoznaš i sa zakonom o pirateriji pored čitanja pravila foruma
water wizard je offline  
Stara 16.4.2013, 19:22   #9
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Uklanjanje watermarka sa slike u ASP.NET

Što je najgore klijent uvek može da se izvuče tako što će reći da nije imao pojma da su developeri "pozajmljivali" slike i onda kompletan krivica (veoma uspešno) pada na njih. Da ne objašnjavam kako ne postoji način da se developeri, recimo ugovorom, pravno zaštite od odgovornosti što "pozajmljuju" slike (ne moš napraviti ugovor u kojem se svesno krši zakon)
Neutrino je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Megapixel (16.4.2013)
Stara 16.4.2013, 19:23   #10
Megapixel
Novi član
 
Član od: 13.4.2013.
Poruke: 28
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Uklanjanje watermarka sa slike u ASP.NET

Je l' treba da čitam turske zakone? Pošto je klijent iz Turske.
Megapixel je offline  
Stara 16.4.2013, 19:51   #11
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Uklanjanje watermarka sa slike u ASP.NET

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Sve lepo piše u njegovom postu
Izvinjavam se, preleteo sam ključne delove njegovog posta ili ih mozak nije obradio kako treba.
JohnnyNT je offline  
Stara 16.4.2013, 19:58   #12
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Uklanjanje watermarka sa slike u ASP.NET

evo ti konkretan odgovor: osim ako ne' da pises novi content aware iz photoshopa - nemere.

reci klijentu da zahteve vrati u domen realnog.

editovanje watermarka sa gotove slike on the fly nije realna stvar i nemoj prihvatati idiotske zahteve.



also, POLICIJA!!!!!
irreal je offline  
Stara 16.4.2013, 20:00   #13
Megapixel
Novi član
 
Član od: 13.4.2013.
Poruke: 28
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Uklanjanje watermarka sa slike u ASP.NET

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Odgovornost ćeš snositi i ti jer si učestvovao u nezakonitoj radnji. Ako klijent od tebe očekuje da radiš takve stvari poslušaj savet i odmah ga šutni. Možeš i da mu jasno staviš do znaja šta od tebe traži ali sumnjam da će to promeniti njegovo mišljenje pa će ti lakše biti da ga odmah liferuješ.
U svakom slučaju i da postoji mogućnost da se to odradi u skladu sa zakonima, ionako mislim da je nemoguće uraditi to na ovakav način. Ok, ako se to radi softverski sa programima, ali da se radi web aplikacija koja bi POKUŠALA da odradi to je prilično "lousy".
Megapixel je offline  
Stara 16.4.2013, 20:02   #14
Megapixel
Novi član
 
Član od: 13.4.2013.
Poruke: 28
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Uklanjanje watermarka sa slike u ASP.NET

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
evo ti konkretan odgovor: osim ako ne' da pises novi content aware iz photoshopa - nemere.

reci klijentu da zahteve vrati u domen realnog.

editovanje watermarka sa gotove slike on the fly nije realna stvar i nemoj prihvatati idiotske zahteve.



also, POLICIJA!!!!!
Predočio sam mu već da je raditi tako nešto kriminal.
Megapixel je offline  
Stara 16.4.2013, 20:18   #15
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Uklanjanje watermarka sa slike u ASP.NET

Citat:
Megapixel kaže: Pregled poruke
U svakom slučaju i da postoji mogućnost da se to odradi u skladu sa zakonima, ionako mislim da je nemoguće uraditi to na ovakav način. Ok, ako se to radi softverski sa programima, ali da se radi web aplikacija koja bi POKUŠALA da odradi to je prilično "lousy".
Evo ja ću ti dati predlog alata koji možeš da koristiš za automatsko i batch uklanjanje watermarkova - ImageMagick. Sve što treba da uradiš je da implementiraš taj suite kroz web tehnologiju koju koristiš i da poradiš malo na malom milionu opcija koje suite ima da bi dobio najbolje rezultate. Ako te neko pita... Ovo ti nisam ja rekao

Ali opet savet od nekoga ko više od deset godina radi sa strancima - mani se ćorava posla Koliko god da te taj klijent plaća nije vredno truda.
Neutrino je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Megapixel (16.4.2013)
Stara 16.4.2013, 20:28   #16
Megapixel
Novi član
 
Član od: 13.4.2013.
Poruke: 28
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Uklanjanje watermarka sa slike u ASP.NET

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Evo ja ću ti dati predlog alata koji možeš da koristiš za automatsko i batch uklanjanje watermarkova - ImageMagick. Sve što treba da uradiš je da implementiraš taj suite kroz web tehnologiju koju koristiš i da poradiš malo na malom milionu opcija koje suite ima da bi dobio najbolje rezultate. Ako te neko pita... Ovo ti nisam ja rekao

Ali opet savet od nekoga ko više od deset godina radi sa strancima - mani se ćorava posla Koliko god da te taj klijent plaća nije vredno truda.
Ne brin' se, ćutaću ko zaliven

Advice taken
Megapixel je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa mora, po ko zna koji put (canon power shot A550) stepanov Fotografija 6 26.8.2009 23:13
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
koj program za snimanje slike sa webcama? mladjex Aplikativni softver 2 3.5.2006 20:52
Prepoznavanje fonta sa slike The Finest Serbian Since '82 Aplikativni softver 5 11.3.2006 3:02
prebacivanje slike sa graficke na tv problem tool.keenan Grafika 3 12.1.2006 13:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com