Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.12.2016, 1:09   #1
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Assassin's Creed film

https://www.rottentomatoes.com/m/assassins_creed/

18% izgleda da je ovo novi low point kad su u pitanju filmovi radjeni po igrama (sem mozda dela Uve Bolla)

"best video game movie ever made" lol
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2016, 14:27   #2
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Syndicate

Kriticari su pokopali ovaj film:

Citat:
You might have thought the Assassin’s Creed movie would fare better with critics than other video game movies. You were wrong.
http://www.metacritic.com/movie/assassins-creed
http://www.vg247.com/2016/12/20/assa...ll-the-scores/
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2016, 14:28   #3
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Syndicate

Ljudi jos uvek gledaju na recenzije po netu i tako odlucuju da li im je film dobar ili ne?
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2016, 16:22   #4
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Syndicate

Pa znaš kako, ako je prosečna ocena nekog filma 2/5, onda baš i ne očekuješ da zaista bude remek-delo
Ja ću ga najverovatnije pogledati u bioskopu bez obzira na ocene, ali svakako biću razočaran ako zaista bude toliko loš kao što se govori.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2016, 18:46   #5
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Syndicate

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Pa znaš kako, ako je prosečna ocena nekog filma 2/5, onda baš i ne očekuješ da zaista bude remek-delo
Ja ću ga najverovatnije pogledati u bioskopu bez obzira na ocene, ali svakako biću razočaran ako zaista bude toliko loš kao što se govori.
Pa, kada su u pitanju ovakvi filmovi i RT svakako mozes da ocekujes sasvim solidan film. Uostalom, ja ne znam ko od AC-a ocekuje remek delo? Nije ni Kum, ni Bekstvo iz Sosenka, ni Treci Covek ili ko zna sta sve ne pa da puca toliko visoko. Niti to pokusava. Isto tako je bilo sa Warcraftom pa cak i sa BvS i Suicide Squad. Filmovi nisu remek dela niti biseri kinematografije, neki imaju ozbiljnih problema....ali nisu ni toliko losi koliko ljudi vole da pricaju. Naravno ovo govorim o svojim utiscima i nikako ne iskljucujem da je AC zaista toliko los. Ali recenzijama na internetu, i kada su filmovi i kada su igre u pitanju....vise ne verujem. Ako mi film izgleda interesantno, odgledacu ga i nema teorije da me neko ubedi da je katastrofa dok sam ne vidim....Imam svoje oci, usi i mozak pa da sam prosudim. Ali danasnja publika se vise fokusira na to sta kaze neki recenzent ko zna odakle, nego sto ce sam prosuditi. Da ustedi 350 dinara za kartu (ili ko zna koliko, u skladu sa standardom zemlje u kojoj zive), jednom u mesec dana
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Romantic (21.12.2016)
Stara 21.12.2016, 12:01   #6
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Syndicate

Bitne ili ne negativne recenzije su pokopale Warcraft (finansijski) jer mnogi ljudi koji nemaju veze sa gejmingom nisu isli da ga pogledaju jer im je po ocenama izgleda kao "bleda kopija lotr gledaću nesto drugo" (ovo pisem jer znam neke ljude koji su ovo izjavili) na kraju su film nahvalili gledaoci ali opet je lose prosao na officu jer ga sem fanova malo ko pogledao.

Naravno tu je i los glas koji već godinama prati filmove radjenim po igrama, tako da recenzije mozda ne utiču na nas koji smo upoznati sa tematikom ali na ostale moze, pogotovu jer je dobra razlika izmedju knjiga, stripova i igara.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2016, 15:15   #7
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Syndicate

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Bitne ili ne negativne recenzije su pokopale Warcraft (finansijski) jer mnogi ljudi koji nemaju veze sa gejmingom nisu isli da ga pogledaju jer im je po ocenama izgleda kao "bleda kopija lotr gledaću nesto drugo" (ovo pisem jer znam neke ljude koji su ovo izjavili) na kraju su film nahvalili gledaoci ali opet je lose prosao na officu jer ga sem fanova malo ko pogledao.

Naravno tu je i los glas koji već godinama prati filmove radjenim po igrama, tako da recenzije mozda ne utiču na nas koji smo upoznati sa tematikom ali na ostale moze, pogotovu jer je dobra razlika izmedju knjiga, stripova i igara.
Svakako da skodi. Videcemo, mozda je AC to i zasluzio, znam da neki filmovi od ranije stvarno nisu.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2016, 15:19   #8
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.201
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Syndicate

Warcraft je loš film. I meni koji obožavam igre je to bio, kamo li nekome ko nikada nije igrao ni jednu Blizzardovu igru. Dobar CGI orkova ne čini loš film dobrim.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku simke85 na korisnoj poruci:
caine (30.12.2016), Exia (22.12.2016)
Stara 21.12.2016, 15:48   #9
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Syndicate

Раније је постојала идеја да се критике појаве пар дана или чак недељу дана од изласка у бископе, управо због проблема са финансијама које лоше критике могу изазвати за неке филмове (посебно високобуџетним) одвраћајући потенцијалне гледаоце, а сви знамо колико квалитетних филмова је беспотребно разорено критикама (еј, бре, филмови попут 300 и Watchmen, на шугавом rottentomatoes имају једва прелазне оцене), а колико лоших је уздигнуто у небеса (нпр. Star Wars: The Force Awakens).

У овом трену, AC (по критикама гледалаца) има 7,8 на imdb, 7,3 на metacritic и 78% на (шугавом) rottentomatoes. Али, #pentraksil је лепо објаснио пар постова изнад око фамозних критика.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2016, 17:29   #10
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Syndicate

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Warcraft je loš film. I meni koji obožavam igre je to bio, kamo li nekome ko nikada nije igrao ni jednu Blizzardovu igru. Dobar CGI orkova ne čini loš film dobrim.
Govoris ovo kao cinjenicu, sto svakako nije tacno. TEBI je bio los, i ja to postujem.... A publika je u globalu bila i vise nego zadovoljna i to vazi i za one koji nikada nisu culi za Warcraft. Ja volim Warcraft pa mi je film bio OK iako je imao mana. I ne, ne mislim samo na CGI. Isto misljenje imaju i ljudi sa kojima sam bio, neki od njih nemaju pojma o W igrama.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2016, 17:49   #11
Space Beer
Veteran
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 587
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 116 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Syndicate

Ja nisam igrao ni Warcraft ni AC, pa opet mi prvi film nisam imao želju da gledam, dok ovaj drugi hoću. Ne znam zašto ljudi stalno porede filmove sa knjigama/igrama, kad je nemoguće staviti 200, pa čak i 20 sati sadržaja u 2 sata filma. Jedino zajedničko im je deo priče i neki likovi.

Npr, Hitman: Agent 47 film je klasična akcija kakvih ima stotine. Ni bolje ni lošije od onoga što gledamo godinama, a ocenjen je prilično loše. Jedino što se meni nije svidelo je što Hitman valjda treba da bude silent assassin a ne da diže pola bloka u vazduh k'o Brus Vilis ili Mel Gibson. Inače film k'o svaki drugi - dobra akcija da se odmori mozak i zabavi malo

I kad smo kod filmova po igrama - voleo bih da Deus Ex vidim u tom izdanju
Space Beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2016, 18:46   #12
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Syndicate

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Govoris ovo kao cinjenicu, sto svakako nije tacno. TEBI je bio los, i ja to postujem.... A publika je u globalu bila i vise nego zadovoljna .
Публика је била задовољна и на Цецином концерту, па шта? Филм је апсолутно грозан (WarCraft) и ту је критика 100% у праву.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Belfegor (8.1.2017)
Stara 22.12.2016, 1:42   #13
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Syndicate

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Публика је била задовољна и на Цецином концерту, па шта? Филм је апсолутно грозан (WarCraft) и ту је критика 100% у праву.
Pa to znaci da su ljudi uzivali uz Cecinu muziku, ne znam koja je tvoja poenta? Ja je ne podnosim, sto ne znaci da ljudi ne slusaju doticnu i ne uzivaju u njoj.
Ti mozes da pricas koliko hoces, to sto je kritika ocrnila film ne znaci da je 100% u pravu i da je univerzalna cinjenica za svaku jedinku na ovoj planeti. Samo misljenje jednog dela. Publika je film docekala sasvim pozitivno. Imam svoj mozak pa mogu sam da prosudim da li mi se film dopada ili ne to sto neki kriticar na RT-u ili gde vec kaze da mu se ne svidja mene uopste ne dotice.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2016, 2:09   #14
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Syndicate

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
pa to znaci da su ljudi uzivali uz cecinu muziku, ne znam koja je tvoja poenta? Ja je ne podnosim, sto ne znaci da ljudi ne slusaju doticnu i ne uzivaju u njoj.
Ti mozes da pricas koliko hoces, to sto je kritika ocrnila film ne znaci da je 100% u pravu i da je univerzalna cinjenica za svaku jedinku na ovoj planeti. Samo misljenje jednog dela. Publika je film docekala sasvim pozitivno. Imam svoj mozak pa mogu sam da prosudim da li mi se film dopada ili ne to sto neki kriticar na rt-u ili gde vec kaze da mu se ne svidja mene uopste ne dotice.
Моја поента је да људи уживају и у забавном неквалитету, тако да не морате да скачете као опарени када неко можда стручнији каже да је филм безвезе. Ево да будем блажи, филм је тотално просечан, ништа посебно. Ја први имам читаву листу забавног неквалитета у којем уживам, свестан сам мана али шта сад.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2016, 3:12   #15
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Syndicate

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Моја поента је да људи уживају и у забавном неквалитету, тако да не морате да скачете као опарени када неко можда стручнији каже да је филм безвезе. Ево да будем блажи, филм је тотално просечан, ништа посебно. Ја први имам читаву листу забавног неквалитета у којем уживам, свестан сам мана али шта сад.
Pa ako ti imas listu zabavnog nekvaliteta, zasto neko drugi ne bi imao? Ili je tvoj ukus univerzalan i sve ostalo ne valja?
Ja ne znam ko je ovde skocio. Jedini ti ovde skaces i tvrdis da je film katastrofa i tvrdis kao da je to svetska cinjenica. Ja tvrdim da meni nije ali postujem to sto se nekome ne svidja. Jedini koji skace ovde si ti

Nisam znao da se licno misljenje i recenzije sada smatraju nekim zakonom ili necim slicnim. U pitanju nije ni auto niti proizvod koji ima odredjenu namenu, niti se trazi statistika i cinjenice poput potrosnje, tezine, broja sedista i ostalo. U pitanju je proizvod namenjen zabavi koji se odredjenim ljudima dopada a nekima ne. Ja ne znam sta je tu toliko tesko da se shvati? Kriticarima se nije svideo, super. Ne znam zasto bih ja film koji mi je zabavan smatrao nekvalitetom. Cilj filma je da zabavi, koliko ja znam....Osim ako ti film gledas zbog necega treceg.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2016, 3:21   #16
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Syndicate

Ne zelim da se svadjam, nije mi namera niti ima potrebe da se raspravljamo previse oko toga. Ja samo kazem da ne mozes da smatras da film mora biti lose svima ukoliko se tebi nije dopao. To je valjda logicno. Ja isto ne volim gomilu filmova, smatram ih katastrofama, ali nikada ne bih tvrdio da je tako nesto univerzalna istina i da svima mora da bude katastrofa. Opet, valjda je logicno
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2016, 3:49   #17
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Assassin's Creed film

Filmovi po igrama ni igre po filmovima u pravilu ne prođu dobro. AC bi mogao da napravi dobar film samo kad bi se spojile sve 3D cutscene od prvog do zadnjeg dijela i ne trebaju ni glumci ni ništa. To bi bilo super.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2016, 13:15   #18
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Syndicate

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Pa ako ti imas listu zabavnog nekvaliteta, zasto neko drugi ne bi imao? Ili je tvoj ukus univerzalan i sve ostalo ne valja?
Ja ne znam ko je ovde skocio. Jedini ti ovde skaces i tvrdis da je film katastrofa i tvrdis kao da je to svetska cinjenica. Ja tvrdim da meni nije ali postujem to sto se nekome ne svidja. Jedini koji skace ovde si ti

Nisam znao da se licno misljenje i recenzije sada smatraju nekim zakonom ili necim slicnim. U pitanju nije ni auto niti proizvod koji ima odredjenu namenu, niti se trazi statistika i cinjenice poput potrosnje, tezine, broja sedista i ostalo. U pitanju je proizvod namenjen zabavi koji se odredjenim ljudima dopada a nekima ne. Ja ne znam sta je tu toliko tesko da se shvati? Kriticarima se nije svideo, super. Ne znam zasto bih ja film koji mi je zabavan smatrao nekvalitetom. Cilj filma je da zabavi, koliko ja znam....Osim ako ti film gledas zbog necega treceg.
Ne znam sta se prepires sa covekom. Lik pljuje Warcraft gde god stigne. Film je OK meni je prijao kao fanu Warcrafta. Tek im je prvi film. Ocekujem dosta bolje nastavke jer je i sama prica dosta bolja.

A ovaj AC ja verujem da ce biti solidan film. Jednostavno imaju materijala da naprave dobar film.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2016, 15:05   #19
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Assassin's Creed film

Samo da ne stave neke pe**re od glumaca i da ne odstupaju od radnje iz igre
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2016, 15:25   #20
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Syndicate

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
cilj filma je da zabavi, koliko ja znam.
Е, ту се не слажемо и нека на томе остане.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Assassin's Creed: Syndicate mare037 Akcione igre 635 27.11.2023 17:49
Assassin's Creed Unity dex3108 Akcione igre 1450 17.5.2019 5:54
Assassin's Creed Rogue dex3108 Akcione igre 158 16.1.2018 13:20
Assassin's Creed Ocelot Akcione igre 1190 13.11.2017 20:42
Assassin's Creed IV Black Flag SamFisher_87 otpaTci 2 4.3.2014 21:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com