Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.4.2021, 15:58   #81
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Citat:
Ko stari? Mi ili igre?
Mi

Nove igre bi ja igrao da sam 20 godina mladji.
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2021, 17:05   #82
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Sve je bilo bolje pre 20-30 godina.
Mislim na muziku, filmove, sport, hranu, igrice, fudbal, kosarku...
Danas se sve pravi za jednokratnu upotrebu i posle konzumiranja ne ostaje dugo u secanju.
Skoro su na nekom sajtu posetioci birali najbolji horor film i cini mi se da su svi filmovi na listi posle glasanja bili iz 70ih i 80ih godina proslog veka.
Igrice su pre bile sporedna stvar u zivotu a danas su nacin zivota za gomilu ljudi. Uglavnom se juri neka statistika u igrama a opustanje je u drugom planu. Danas balavurdija ne cita stripove, ne igra bastet/fudbal ispred zgrade, ne vozi bicikl...
Ako ste presli sa commodore-a na pc sredinom 90ih godina proslog veka onda vas tesko moze oduseviti neka igra ili film svojom grafikom.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
filpan (13.4.2021)
Stara 12.4.2021, 18:43   #83
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Sve je bilo bolje pre 20-30 godina.
Mislim na muziku, filmove, sport, hranu, igrice, fudbal, kosarku...
Danas se sve pravi za jednokratnu upotrebu i posle konzumiranja ne ostaje dugo u secanju.
Skoro su na nekom sajtu posetioci birali najbolji horor film i cini mi se da su svi filmovi na listi posle glasanja bili iz 70ih i 80ih godina proslog veka.
Igrice su pre bile sporedna stvar u zivotu a danas su nacin zivota za gomilu ljudi. Uglavnom se juri neka statistika u igrama a opustanje je u drugom planu. Danas balavurdija ne cita stripove, ne igra bastet/fudbal ispred zgrade, ne vozi bicikl...
Ako ste presli sa commodore-a na pc sredinom 90ih godina proslog veka onda vas tesko moze oduseviti neka igra ili film svojom grafikom.
Ima istine i u tome da se ceo svet promenio. Ovo za filmove sto kazes je ipak stvar ukusa ima dobrih horora i danas. Cak stavise ti stariji sada izgledaju jeftino.

Nego za igre, ja da sada imam 20 godina sve bih igrao kao pocetkom 2000-tih. Ali mene je to proslo. Sad igram samo neke odabrane i sto manje slozene. Nema strategija (gde je cilj samo gomilati vojsku pa conquer), nema puzzle avantura, FPS i TPS, RPG (to mi je uvek bilo zamorno). Vratio sam se 2D i 2,5D platformerima i naravno racing games.
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2021, 19:00   #84
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Mislio sam na vecinu filmova koji su snimljeni prethodne dve decenije. Tesko da Alien i The Silence of the Lambs izgledaju jeftino danas.
Samo The Silence of the Lambs (1991) nije snimljen 70ih ili 80ih a nasao se na listi 10 najboljih horor filmova.
Meni Blade Runner, Indiana Jones, Back to the Future, Saving Private Ryan, Toy story, The Shawshank Redemption i jos dosta drugih filmova izgleda mnogo bolje od ovog sto se danas snima.
Pogledaj True Romance (1993) ili jos stariji film Papillon (1973) pa ce ti biti jasno koliko su filmovi bili zanimljiviji/zabavniji za gledanje i kvalitetniji.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
filpan (13.4.2021)
Stara 13.4.2021, 20:56   #85
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Mislio sam na vecinu filmova koji su snimljeni prethodne dve decenije. Tesko da Alien i The Silence of the Lambs izgledaju jeftino danas.
Samo The Silence of the Lambs (1991) nije snimljen 70ih ili 80ih a nasao se na listi 10 najboljih horor filmova.
Meni Blade Runner, Indiana Jones, Back to the Future, Saving Private Ryan, Toy story, The Shawshank Redemption i jos dosta drugih filmova izgleda mnogo bolje od ovog sto se danas snima.
Pogledaj True Romance (1993) ili jos stariji film Papillon (1973) pa ce ti biti jasno koliko su filmovi bili zanimljiviji/zabavniji za gledanje i kvalitetniji.
Kad jaganjci utihnu je triler.

Meni je odlican i novi Papilon. Snimaju i dalje dobre filmove na primer ovaj zadnji sa Rasel Krovom "Unhinged". Ima dobrih novih filmova da ti ne nabrajam sad.
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2021, 0:09   #86
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Novi Mortal Kombat je meni mnooogo bolji od originalnog.Interstellar mi je najbolji film ikad.Tim Barton, zajedno sa Majkl Kitonom i Dzek Nikolsonom , uradio vrhunski posao ali ni blizu kao Nolan sa Bejlom, Ledzerom... Novi Joker... Kad se samo setim onih Batman-a sa Klunijem i Kilmerom .Koliko god sam voleo te stare horore pre bih sada pogledao Conjuring po ko zna koji put nego neki stari.Videcemo kakav ce biti novi Hi-Men u odnosu na starog. Djubreta svakako ima, ali ga je bilo i tada.Bas svakakvog djubreta.Losi su primerci koji se razvlace od onog vremena do dan danas.Krave odavno crkle al se muzu i dalje.Novi reziseri skupljaju prividne poene obescascavanjem starih legendi, praveci ih za danasnje pahuljice (da Mracna Sudbino, na tebe mislim!) Lose je sto ce crni Superman zameniti belog.I tako dalje, i tako dalje...

O igrama sam vec pricao.Ja sam jedan od tih koji je sa Komodora presao na PC ali me itekako odusevljava dosta igara sa danasnjom grafikom.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2021, 1:14   #87
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

@wario
The Silence of the Lambs je jedini horor film koji je osvojio oskara. Nisam nigde napisao da se danas ne snimaju dobri filmovi nego da su stariji filmovi bili bolji tj. najbolje iz svih filmskih zanrova je vec davno snimljeno.
@m1aden
Filmovi snimljeni po stripu i igri ne mogu da se porede sa onim koje sam nabrojao u prethodnoj poruci. Ja neke nove filmove gledam par dana po pola sata a skoro sam The Thing 1982 pogledao iz cuga. Stari Blade Runner (1982) mi je medju omiljenim filmovima a novi verovatno vise nikad necu zeleti da pogledam.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2021, 2:15   #88
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Mislio sam da je akcenat na novo vs. staro. Sa igara smo presli na filmove i tu se dohvatili raznih zanrova. Za mene je dobar film dobar film, rezirao ga Skorseze, Tarantino ili braca Ruso.Ne znam po cemu ne mogu da se porede? Memento, Inception, The Prestige... sve filmovi posle 2000te godine i sve vrhunska ostvarenja.Tarantinovi "vesterni".Interstellar je SF, ali SF drama, sa glumom, pricom muzikom i rezijom zbog koje bi se postideli mnogi oskarovci iz proslog veka. Ako po tebi SF film nije dostojan da stane rame uz rame sa nekom dramom ili trilerom, onda ja zavrsavam polemiku.Kad jaganjci utihnu je Horor koliko je horor i Sedam. Definitivno nije horor nego je triler.Iskreno meni Blade Runner nije mnogo bolji od novog. Apsolutno i ovaj novi ima svoje momente. Rudgerovu "Time to Die" liniju i danas znam napamet, ali se od Goslingovog testiranja najezim kao i od ovog svaki put kad cujem. Zimerova muzika i bolja od Vangelisove. The Thing naravno bolji od rimejka, ali Mad Max i ne toliko. I meni se desava da fillmove i serije gledam iz vise puta ali to je definitivno do mene, ako legnem uvece da gledam film, gotov sam sa istim vrlo brzo. Koji god da je... Bio je i gust pustiti film na vhs-u, druziti se po video klubovima, razmenjivati utiske, ali sve su to davno prosla vremena, o kojima moja deca nista ne znaju niti ce ikad znati verovatno.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2021, 12:22   #89
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Videcemo kakav ce biti novi Hi-Men u odnosu na starog.
Kad to izlazi? I pod kojim nazivom?
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2021, 12:24   #90
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
@wario
The Silence of the Lambs je jedini horor film koji je osvojio oskara.
https://www.imdb.com/title/tt0102926/?ref_=nv_sr_srsg_0

Crime, Drama, Thriller
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2021, 14:15   #91
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Citat:
wario kaže: Pregled poruke
Kad to izlazi? I pod kojim nazivom?
Ne znam... mislim da je vec dugo u pripremi ali i da je trenutno u nekom produkcijskom limbu. Za sada samo ovo...

https://www.imdb.com/title/tt10826054/
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2021, 14:21   #92
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Ne znam... mislim da je vec dugo u pripremi ali i da je trenutno u nekom produkcijskom limbu. Za sada samo ovo...

https://www.imdb.com/title/tt10826054/
Pa tu pise animirana mini serija

Odma da kazem ako ne bude film vec animacija odnosno crtani ja to preskacem
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2021, 16:20   #93
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

To sam i rekao... film jeste najvljivan, tj. vidjao sam neke price po YT i nekim sajtovima, spominjani su i reziseri i cast ali je to bilo u toku 2020.Od filma sada nista konkretno, ali je Netflix uradio animiranu seriju.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2021, 22:51   #94
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

@wario, m1aden Nisam ja stavio The Silence of the Lambs na listu najboljih horor filmova nego 40 hiljada posetilaca na jednom sajta.
Hickokov Psiho iz 1960 godine (@wario na imdb sajtu pise da je taj film horor ako ti to nesto znaci) se nasao na toj listi a neko bi rekao da ni to nije horor ili da je Alien sf film.
Na wikipediji pise da vecina smatra da je The Silence of the Lambs horor film i ja sam saglasan sa njima.

@m1aden
Prilicno sam siguran da se vecina tvojih vrsnjaka ne bi slozila sa tim sto si napisao.
Memento mi je jedan od omiljenih filmova ali bi dosta ljudi za njega reklo da je razvucen i dosadan. Taj film je izasao 2000 godine sto znaci da je snimljen u proslom veku
Tebi su omiljeni sf filmovi oni koji su snimljeni po stripovima a na mene jaci utisak ostavi npr. Soylent Green (1973). Nove epizode Star Warsa nisu istog kvaliteta kao stare ali u danasnje vreme je vazna samo zarada.
Tarantino je najbolje filmove snimio u proslom veku (napisao scenario za True Romance iz 1993) ali to je samo moje subjektivno misljenje.
Uporedi danasnje najpopularnije glumce sa Al Pacinom, Robert De Nirom, Anthony Hopkinsom pa ce ti biti jasno na sta mislim kada napisem da su stariji filmovi bili kvalitetniji.
Verovatno si primetio da se prethodnih godina snimljeno mnogo rimejkova jer je lakse zaraditi na nostalgiji nego smisliti neku novu pricu. Moze danas da se nadje dobra muzika ali malo toga ce postati evergreen.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2021, 1:21   #95
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

@Acanen pa nisi spomenuo Psiho koji spada u horor/triler.

Citat:
Na wikipediji pise da vecina smatra da je The Silence of the Lambs horor film i ja sam saglasan sa njima.
evo na wiki sta pise: The Silence of the Lambs is a 1991 American detective psychological thriller film directed by Jonathan Demme and written by Ted Tally, adapted from Thomas Harris' 1988 novel.
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2021, 16:57   #96
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Citat:
wario kaže: Pregled poruke
@Acanen pa nisi spomenuo Psiho koji spada u horor/triler.



evo na wiki sta pise: The Silence of the Lambs is a 1991 American detective psychological thriller film directed by Jonathan Demme and written by Ted Tally, adapted from Thomas Harris' 1988 novel.

Sasvim je jasno da je "Kad jaganjci utihnu" psiholoska drama/triler i komicno je uporedjivati sa "Testerom" ili "Teksaskim masakrom" i sl. Naglasak je u maestralnoj glumi i odnosu Ser Entonija i Fosterove...
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2021, 17:27   #97
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

citat sa wikipedije
Citat:
It is also the only Best Picture winner widely considered a horror film, and one of only six horror films to have been nominated in the category with...
Nije mi jasno zbog cega pokusavam da vam dokazem da je taj film horor. Serija snimljena po tom filmu je horor. Meni je Mr. Brooks (2007) triler a The Silence of the Lambs horor.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2021, 19:58   #98
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Grešite svi, to je hororični triler...

Šalu na stranu, pokušaji da neko delo apsolutno precizno žanrovski odredimo često nemaju mnogo smisla. Žanrovi pre svega postoje da bismo nekome lakše približili šta može od toga da očekuje. Mislim da se Silence of the Lambs može posmatrati na oba načina, kao psihološi triler o ubistvima, i kao horor, a da nijedna od ovih odrednica ne bude pogrešna.


Što se teme tiče, zavisi od žanra (ha!). Neke vrste igara bile su (mnogo) plodnije ranije, neke danas. Recimo, sada je zlatno doba metroidvanije, ali su point & click avanture danas znatno slabijeg kvaliteta, generalno govoreći.

Naravno, kod mnogih ljudi je problem i lične prirode: nedostatak vremena, volje, važniji prioriteti... Lično, fokusirao sam se uglavnom na određenu vrstu igara, koje se uglavnom i brzo završavaju, inače bi neke druge stvari u životu morale da trpe. Inače sam veoma zadovoljan stanjem na igračkoj sceni i žao mi je što nemam vremena da odvojim za Red Dead Redemption, Ghost of Tsushima itd.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2021, 20:13   #99
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
citat sa wikipedije

Nije mi jasno zbog cega pokusavam da vam dokazem da je taj film horor. Serija snimljena po tom filmu je horor. Meni je Mr. Brooks (2007) triler a The Silence of the Lambs horor.
"widely considered"

To je nezvanicno. Kao sto i ja mogu svasta reci nezvanicno. Na primer Ronaldo je najbolji fudbaler.
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2021, 13:31   #100
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.240
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Ko stari? Mi ili igre?

Sad jurim konfiguraciju za Steel Division 2 Raid on Drvar, a nekad je obicna sibica bila dovoljna za tenkovski okrsaj. Cak se nisam smarao da bar ofarbam da zalici malo na tenk, a farbao sam sve zivo: knjige za skolu, patike, zidove i samog sebe.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Malik Tintilinic na korisnoj poruci:
doctor (2.9.2021), filpan (31.8.2021)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Amiga 500 igre Nergal Stare igre 183 7.4.2022 13:06
Video igre - zavisnost, bolest ili treće? orome O igrama uopšte 143 7.6.2015 8:47
"Qzmizam" - Da li su igre umetnost? iurisvulgaris „Ja, igrač!” 590 7.12.2012 23:33
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Video igre - uticaj na mlade i još ponešto Nenad Stevanović O igrama uopšte 116 10.3.2009 0:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com