Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.7.2007, 21:54   #101
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Macross Zero

-> nesonjacc, eeee vidiš. Dobro si me podsetio. Totalno sam zaboravio na Yukikaze. Mora da se odgleda ASAP. Čitao sam neki očajan review na AnimeNewsNetwork o seriji, možda me je to odvratilo.

Meni je takođe Macross Plus najbolji spin-off Macross-a. Stvarno je nešto prelepo a nije neophodno neko posebno poznavanje Macross univerzuma. Priča je univerzalna, ne oslanja se preterano na Macross a sveukupno, Plus čini jedan fenomenalni audio-vizuelni sklad. Muziku je radila Yokko Kano. Stvarno ta žena nije normalna. Ona je u mogućnosti da komponuje bilo koju vrstu muzike a samo u Plusu se prepliću od klasike, preko nekog industrijala, tehnoa do nekih "tradicionalnih" pojanja. Mene impresionira i to što ona voli da koristi elemente balkanskih tradicionalnih horskih pojanja, pre svega bugarskih, u svojoj muzici, kao na primer u onoj poznatoj numeri sa početka prvog GitS filma. Stekao sam utisak da se u Japanu daleko više vrednuju kompozitori od izvođača. Izvođač je samo kao još jedan instrument na raspolaganju kompozitoru.

Što se tiče Destroid Monster-a, on je verovatno tu samo kao omaž starom Macross-u. Ne treba tu tražiti neku preteranu realističnost, a i priznajete ovako je izgledalo mnogo impresivnije . Znaju Japanci šta rade. Da nije tih malo nerealističnih ali impresivno izgledajućih stvari, verovatno bi i ceo dojam o seriji, negde u podsvesti, bio slabiji. Recimo live-action film Casshern je ceo takav. On je ceo samo omaž staroj (anime) seriji koju adaptira, a sam film je totalno, ne znam kako bih rekao, van svake veze sa realnošću i realističnošću. Ako se neko pitao što su oni roboti iz filma izgledali onako "jadno" to je zato što su tvorci filma namerno ih napravili da izgledaju identični onima iz stare serije.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 22:57   #102
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Macross Zero

А шта је Yukikaze?

Мени на "листи" да одгледам Area 88 (никакав mecha него обични авиони).Морам то већ једном наћи.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 23:09   #103
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Macross Zero

Citat:
Ghost kaže: Pregled poruke
Па сад пази ја сам чуо да се Macross Zero дешава једну годину пре SDF Macross, тако да је можда чак и логично што се та чуда појављују (бар тако је један написао на јутубу).
Pa naravno da je logichno. Zero je setovan usred unification ratova( koji u macrossu pocinju padom SDF-1).
Inache macross nikada nije bio hard-sci fi. Niti su tvorci imali takve ambicije..tako da je tu sve moguche...


A yukikaze je

anime news network

wikipedija


@Bvitnik


Opet ne mogu a da se ne slozim. Japanci zaista mnogo paznje poklanjaju compozicijama. Npr posle kompletiranja Gundam kolekcije doshao sam do zakljuchka da svi do jednog(1979-2006) imaju vanserijsku muzicku podlogu..
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2007, 1:23   #104
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Macross Zero

Citat:
Zero je setovan usred unification ratova( koji u macrossu pocinju padom SDF-1).
Уствари рекао би да је на крају унификационог рата, као што сам рекао једна година пре догађаја у SDF Macross, што значи да се рат приближава крају. Зато кажем да је појављивање bad-ass Destroid Monster-a, сасвим логична ствар.

А овако је жешће, јер када је онај капетан питао да ли је то дозволило високо веће, ја очекивао да ће да лансирају неку нуклеарку и цело подручје пошаљу дођавола, када оно изађе неки огромно чудо са четири топа.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2007, 3:40   #105
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Pa kad sam rekao Usred.. nisam mislio bash na sredini Vec "u sklopu"

a "pri kraju" spada u navedeno...

Zadovoljan ?

Ghost - Jesi gledao neshto od gundama?
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2007, 10:24   #106
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Citat:
Ghost - Jesi gledao neshto od gundama?
Јок нисам. Додуше сигуран сам да си из gundama "позајмио" локацију.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2007, 14:06   #107
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Thumbs up Robotek kontinuum i Macross Zero

Ok, stav HG-a po pitanju kontinuiteta su poznata (uaaa), TSC je jedno veliko s**nj* i uopšte ga ne računam u Robotek. [Uopšte mi nisu jasni oni silni idioti na robotech.com forumu koji brane TSC kada se kosi direktno sa krajem NG-a ]
Dakle, ne računajući nove stavove HG-a - pitanja:
1. Da li je Robotech The Untold Movie deo kontinuuma (za hard kor fanove)?
2. Da li se Sentinels film i stripovi uklapaju u kontinuum (za hard kor fanove)?


Citat:
Ghost kaže: Pregled poruke
Уствари рекао би да је на крају унификационог рата, као што сам рекао једна година пре догађаја у SDF Macross, што значи да се рат приближава крају. Зато кажем да је појављивање bad-ass Destroid Monster-a, сасвим логична ствар.

А овако је жешће, јер када је онај капетан питао да ли је то дозволило високо веће, ја очекивао да ће да лансирају неку нуклеарку и цело подручје пошаљу дођавола, када оно изађе неки огромно чудо са четири топа.
Dobro, šta je zajedničko sa Robotekom ?
- Roj Foker (samo što je ovde major, a treba kapetan, ispada da mu je čin posle degradiran po ovome )
- Veriteh meke, kao i Destroidi
- unifikacioni ratovi su se dogodili u Robotek kontinuumu (Anti-UN protiv UN)

A onda je neko izmislio i ubacio priču o Birdman-u, Majama na tamo nekom ostrvu, Kadunu i sl. i srozao sve.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2007, 14:25   #108
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Robotek kontinuum i Macross Zero

Ahem, what i wanted to say јесте да се Destroid Monster уклапа у време у којем се дешава Zero (крај рата). За Birdman, маје и кадуне нисам ништа рекао.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2007, 15:55   #109
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Pa RT hard core fanovi su vrsta koja je pred istrebljenjem. Sad su to lujke, kojima stalno neshto smeta, njihovi se sajtovi gase, threadovi na forumima brishu ... etc. Glasno se promovishe stav da fanovi i njihova misljenja nisu bitni , vec da kompanija uvek radi sta god zeli....

Vecina njih je u periodu 2001-2007 digla ruke, a ono shto je ostalo se slazhe da TSC nije Robotech i da sa robotechom nema nikakve veze( myself included)....., d ceo robotech ide u Ambis zahvaljujuci politici HG od 2001... i sve je to kulminiralo lepljenjem pite na lice odgovornog lica HG za robotech( Tommy Yune) na AX 2007 - pe desetak dana, a od strane Hard core fana...

http://www.youtube.com/watch?v=La4z3pZ1O00

Sto je naravno iskorisceno za dalju glorifikaciju zaposlenih u HG od strane pristalica.....


Elem sto se kontinuiteta tiche... Pa i movie , i sentinels film i knjige su za hard core fanove canon( knjige su proizashle iz scenaria za seriju). A postojali su i planovi za robotech III -the Odisey. A TSC je apsolutno non canon i non robotech.

Medzutim od 2001 dolazi nova politika, sve ide niz rijeku... i josh povrh svega toga Odgovorni u HG su resheni da robotech bude samo NG.( dok narocito macross a i Southern cross... eliminishu iz robotecha...)
Tako da kako stvari stoje....


A da - U robotechu NIKADA nisu vodjeni UN-Anti UN ratovi. Vodjen je GLOBAL WAR. Koji zavrshava padom SDF-1.( zvanichan stav i HG a i Hard core fanova), dok je 10 godina provedeno u harmoniji i radu na rekonstrukciji broda...
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2007, 17:10   #110
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Arrow Re: Robotek kontinuum i Macross Zero

Citat:
Ghost kaže: Pregled poruke
Ahem, what i wanted to say јесте да се Destroid Monster уклапа у време у којем се дешава Zero (крај рата). За Birdman, маје и кадуне нисам ништа рекао.
Ma razumeli smo se .

Citat:
nesonjacc kaže: Pregled poruke
A da - U robotechu NIKADA nisu vodjeni UN-Anti UN ratovi. Vodjen je GLOBAL WAR. Koji zavrshava padom SDF-1.( zvanichan stav i HG a i Hard core fanova), dok je 10 godina provedeno u harmoniji i radu na rekonstrukciji broda...
Da, da, globalni (svetski) rat... Zar nije postojala Anti-Unifikaciona armija, bar po ovome ovde?
http://www.robotech-universe.com/tim...dex.php?lan=en

Nije mi jasno zašto je sjajna uvodna špica iz originala promenjena u remasterovanoj verziji, pa svaka saga ima svoju špicu? Stara je bila mnogo bolja. I koliko me sećanje služi, zar nije Rik ubio Zentraeda u 2. epizodi u originalu?
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2007, 17:28   #111
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Alo, ljudi, vi nikada niste čuli za spoiler-free teme??? Još malo pa ćete pričati o detaljima svake epizode...

Malo uzdržanosti, molim. Ovo ipak nije Brbljaonica!
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2007, 17:33   #112
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Hehe, Dunpeal, Coyote i cela ekipica sa Robotech Universe su cool likovi, ali su generalno prilicno neupuceni u materiju, i izuzetno skloni "brkanju lonchica"
Pretpostavljam da su za ovaj timeline koristili neku od rpg meshavina i fikcija....( apsolutno non canon)

npr - U robotechu SDF-1 nikada nije nosio ime ASS-1( macros timeline terminologija), Ves pored SDF-1 samo Zor's battlefortress... Isto tako i Anti-Unifikaciona armija i slichno( cisto macross timeline...)



Generalno sav info se crpi iz serije... a tu su i "Graphic novel" i "Mckinney knjige" da pripomognu i majvishe govore o tome shta se deshavalo neposredno pre pada.....( ja npr izuzetno cenim i Genesis -Legend of Zor , comic mini seriju)

Sto se introa Tiche - Samo josh jedna od loshih odluka odgovornih u HG since 2001...



@ Iris - Nisu ovo spojleri, samo tipicno fan cavrljanje o canon i non canon izvorima
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2007, 17:58   #113
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Wink Mala ispravka

He he, i ja sam primetio da momci dosta brljaju oko raznih stvari (forum im je ispamovan od jutros i još nisu obrisali).

I moja ispravka - Roj Foker je imao čin natporučnika (Lieutenant Commander), a ne kapetana (šta mi bi da to otkucam, kapetan je bio Gloval), i SDF-1 posada ima činove kao u US Navy. Baš slučajno... Samo što je neko prilikom crtanja stavljene su manje više skoro svima tri debele linije što je oznaka zapovednika (Commander). Neko je to prevideo...

@nesonjacc
Misliš na MekKinijeve novele? Ja ih imam 18 od 21.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2007, 18:30   #114
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Pa sama priroda SDF-1 (krstarica-air land forces carrier) zahteva prisustvo i Naval i Air-land sistema rankinga...

Tako da imamo i činove colonel (Meistroff) , Corporal( Ben Dixon , Max Sterling).. koje US Navy nema( Imaju ih Land/Air Forces forces)...

E sad po Naval sistemu činova Fokker je commander( čin iznad Lieutenant Commander). Medjutim to je opet zbrka koju su u HG uspeli da naprave(oops verovatno). Jer Fokker nije brodski oficir , već na njega treba da se primeni Air Force sistem činova...

http://www.defenselink.mil/specials/.../officers.html

Tako da u SDF-Macross imaju adekvatniji čin -Major-

Po tom Air Force sistemy je Hunter unapredjen u Captain...(shto nije isto što i čin kapetana broda u naval..)

Poslednja ispravka: nesonjacc (16.7.2007 u 18:39) Razlog: link...
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2007, 19:38   #115
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Wink Činovi

Primenjen je američki način rangiranja (to znaš), ali si prevideo si jednu stvar – USN (i USMC) imaju svoju avijaciju potpuno nezavisnu od USAF (po pravilu uvek kupuju drugačije avione od USAF-a). Foker je leteo na F-14 Tomketima i samim tim je njegov čin natporučnika (Lieutenant Commander) u redu, jer bio ti mornar ili pilot u USN-u isto je rangiranje.
Kao što si pravilno naveo, on jeste u rangu majora armije, mornaričke pešadije i avijacije kao natporučnik.

Slažem se za Rika, on je posle dogurao i do general majora u Sentinelsima, pa je samim time RV, a počeo je kao narednik, a to nema u USN. ALI - čin kaplara postoji u US Army i USMC, pa to mu dođe da su Ben i Maks u Korpusu mornaričke pešadije (kao što odkucah i oni imaju svoju avijaciju), pa tako i Rik dođe marinac, jer im je bio nadređen. He he, koja logika.

Oni izviđački avioni na SDF-1 su E-2C Hokaji (upotrebljava ih USN).

Sve u svemu, ima tu svega.

P.S.
Hrvati su izmislili „briljantno“ rešenje za američke mornaričke činove (gledao neki film nedavno na Novoj): Lieutenant Commander su preveli kao kapetan korvete, a Commander kao kapetan fregate. Ni manje ni više nego kao što je u RM Hrvatske.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2007, 20:16   #116
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Činovi

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Sve u svemu, ima tu svega.
To bi bio najbolji opis. Interesantno je to shto niko nije uzeo u obzir "Space Force" - i skladno tome revisovao(izmislio) i novi ,ranking' system...... adekvatnu organizaciju, i slichno


I josh jedna ispravka... Major General(Hunter) ...U sentinels Filmu. Medjutim u TRM, NG kao i u TSC... cin je Admiral

P.S - Gde si u Robotechu video da je Fokker leteo na tomcat-u?

Poslednja ispravka: nesonjacc (16.7.2007 u 20:24)
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2007, 22:46   #117
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Thumbs up VF-84 eskadrila

Nisam video nigde, ali:
1. U MekKinijevoj noveli „Genesis“ piše sledeće:
Citat:
Roy Fokker was an Internationalist, right down to his soles. His uniform bore the colors of his carrier aviation unit, a fighter squadron: the Jolly Roger skull-and-crossbones insignia. The colors were from the old United States Navy, the renowned and justly feared VF-84 squadron off the USS Nimitz that had hunted the skies in F-14 Tomcats, then Z-6 Executioners, right up to Roy's own production-line-new Z-9A Peregrine.
2. VF-1 u lovačkom modu je čista kopija F-14 (samo što su dodali veliki top na podtrupni nosač), pa mi je logično da je leteo u dotičnom pre toga. A to izvodim na osnovu:
3. Ima mornarički čin natporučnika, a u čemu je mogao da leti nego u F-14, tada jedinom palubnom lovcu presretaču (F/A-18 ulazi u upotrebu krajem 80-tih, kad je Robotek već odavno urađen).
4. A da je Roj lovački pilot, nema sumnje – epizoda 33. to potvrđuje kada leti u lovcu koji je F-14, sem krila, koja su izmišljena.
5. Postoji u stvarnosti Skull eskadrila F-14-ica na nosaču aviona USS Nimic i imam fotografiju u jednoj vojnoj knjizi (ne znam da li su još aktivni). Skeniraću pa ću pokazati.

Još o VF-84 eskadrili: http://www.topedge.com/alley/squadron/lant/vf84hist.htm
I zvanični sajt: http://www.jolly-rogers.com/home2.htm

O činovima sutra, iskopao sam nešto...
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2007, 0:14   #118
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: VF-84 eskadrila

Citat:
5. Postoji u stvarnosti Skull eskadrila F-14-ica na nosaču aviona USS Nimic i imam fotografiju u jednoj vojnoj knjizi (ne znam da li su još aktivni). Skeniraću pa ću pokazati.
Активни су, лете на F-18-ицама.Сада су VFA-103 и служе на USS Dwight D. Eisenhower.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2007, 0:30   #119
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: MECHA ANIME - Razgovaramo o tome ...

Pazi kad sam znao da ces da pomenesh vf-84..

Lepo...ali posredno. Robotech universe je "Fiction" . Tako da je Mckinney ovde samo rekao chime je shta inspirisano....(boje, insignia..)

A u Robotech( fikcionom) universu to izgleda ovako:

Roy je bio pilot... F-203 "Dragon-II" Air Superiority and Strike Aircraft( epizoda 33),

F-14 je povuchen iz upotrebe 1992(pochetak Globalnog rata). I zamenjen sa f-203.

Roy Fokker : godina rodjenja 1979. ( znachi 1992 kada je f-14 povuchen iz upotrebe Roy je imao svega 13 godina)-Hence nije mogao biti pilot f-14.

http://www.robotechresearch.com/rpg/...03_dragon.html]

Vuci info primarno iz onoga shto se vidi u seriji.( sekundarni izvor -RPG stats,ako nije u kontradikciji sa serijom) A ne iz real life referenci....

P.S - To shto neki lovac lichi na f-14 govori samo o tome da je Shoji Kawamori( mechanical designer vf-1) pronashao inspiraciju u tome.....
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2007, 13:23   #120
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Smile Mnogo toga...

Pročitao sam sve stripove Legend of Zor i Robotech Graphic Novel – Genesis. Poslednji strip Legend of Zor je (pomalo) u kontradikciji sa početkom Genesis-a, dok se početak stripa Robotech - Return to Macross 01 slaže sa krajem Legend of Zor. I SDF-1 je mnogo lepši u Legend of Zor – liči na ostale brodove Zentreada.

Pitanja
1. Ko su Sentineli? Koliko sam shvatio to su razni narodi/rase koje su se pobunile protiv Invida i Robotek Mastera i oni su na strani R.E.F-a.
2. Zbog čega u Wildstormovom stripu Robotech #01 (pisao Tomi Yune ) je Gloval kapetan sovjetske podmornice pred pad SDF-1, kad je u ostalim stripovima već bio član U.E.G.-a? I kao Roj po broju 05 ne zna šta je u SDF-1, a u Genesis-u je ušao sa Glovalom i Edvardsom unutra da istraže. Je li to opet Yune revidirao?
3. Gde se nalazi podatak kada je rođen Roj Foker (VF-1 u lovačkom modu jeste F-14)?

Činovi
Ima nešto o njima u Robotech II Sentinels - Illustrated Handbook 3 stripu na strani 15. U suštini jadno i konfuzno.
Da, da, Rik je postao vice-admiral, ispada da mu je Liza uvek bila nadređena (dogurala do admirala).
Još jedan razlog da su Rik i Maks piloti mornaričke pešadije – Maks je bio unapređen u poručnika 2. klase (ako me sećanje služi, a od kaplara). U epizodi 6. Blitzkrieg Rik prolazi i pešadijsku obuku. Po meni je on bio pilot korpusa mornaričke pešadije (narednik, poručnik 2. klase, kapetan, general-potpukovnik (tako prevodimo major general na srpski - uvek su ga slali kao udarnu pesnicu, baš kao Ameri marince ), a posle je postao vice-admiral (mornarica), taman čin više od general-potpukovnika.

U stripu Robotech Sourcebook #01 (Wildstorm Comics) se spominje u Globalnom ratu Anti-Unifikaciona liga.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com