Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.12.2022, 14:24   #521
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

Po meni koriscenje vecine ofanzivnih inkantacija van otvaranja ili kao follow-up na knockdown/parry nema smisla.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2022, 15:48   #522
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Ne koristim ja nikakve "buildove", i igra mi je za sada taman tezine kako treba, donekle i lagana, ali to je jer sam igrao sve njihove igre. .
Ključno je na tako niskim levelima (ispod lvl 120) da se odlučiš za neki build, kako bi izvukao maksimum od oružja koje koristiš. Mislim, nisi ti lvl 250+ pa da te baš briga i da možeš da utučeš po 60 poena u bilo koji stats. Poenta ove igre i jeste da se vremenom leveluješ i da jačaš, a stavljanjem ključnih poena u stats-e, koje ne koristiš (ili koristiš malo), vodi te samo u velike probleme, i to će da te sačeka sigurno u drugoj polovini igre kada kreću mnogo teži protivnici. Bolje igru završi kako treba, a ako želiš da koristiš i da probaš sva oružja koje ti igra nudi, na raspolaganju ti je kasnije ''respec'' kod Renalle, i NG+, NG++, itd...
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DaniloNS na korisnoj poruci:
filpan (22.12.2022)
Stara 22.12.2022, 16:55   #523
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

Plus nameces sebi hendikep koji nije bas smislen, ides nit tamo nit vamo. Za prvi prelaz je najbolje da pratis glavnu rutu + legacy dungeoni (naziv za koji saznas na wikiju lol), bez nesto mnogo lelujanja da se ne bi prebudzio i da pratis neki build, pa za drugi prelaz dal NG+ ili NG sa novim likom (sto je moja preporuka jer je NG+ prelak do poslednje trecine) ides od kulina bana. Mene je s**** taj od kulina bana pristup jer od liurnie do farum azule / moghwyn / haligtree su mi samo dual bossevi bili neki realni izazov.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2022, 21:44   #524
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Ah, the memories...
Radahn is EASY


Mislim da je ovo bos koji je uspeo najviše puta da me ubije a da mu je uvek ostao samo delić HP-a, maltene bi trebalo samo jednom da ga pipnem i pao bi mrtav.
I tako 10-15 puta.
Strength build.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2023, 13:30   #525
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Igram i dalje ovo i nimalo me nije smorilo, cak stavise, zao mi je sto se priblizavam kraju. Ostali su mi Haligtree, Crumbling Farum Azula i sta vec posle jos ide. Snezna oblast me nimalo nije smorila kao druge, cak naprotiv. Sinoc je pao Gospodar krvi, odlicna borba.
Sto vise igram, sve vise mi se igra, strasno. Tako je meni sa njihovim igrama.

Resio sam da cu NG+ igrati sa nekim modom koji povecava tezinu. Odlicna stvar sto postoji, ne vredi drugacije igrati NG+, rek'o bih, jer drugacije nema izazova. Videh i ovaj, ali mislim da mozda ne radi na novijim verzijama igre, viim nema komentara maltene pola godine.
Koliko mi je zarazna igra, toliko me zanima da na kraju povezem likove i pricu, kad predjem igru, gledacu i video sadrzaj od Vaatividya.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2023, 0:17   #526
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Kantao sam se 2 sata sa Malenijom. Ovo mi je uz Fridu iz DS3 najteza kraljica, bez premca.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2023, 0:47   #527
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

Normalno kad ne postuje mehaniku igre isto kao i Frida
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2023, 1:45   #528
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Samo da nema onaj tornado potez drugacija bi prica bila. I pored toga je odlicna borba, iako sam se namucio kao sa Radanom. U igri za sada su mi njih dvoje pruzili najizazovniju bitku. Sa razlogom se pricalo o njihovom sukobu. Na oboje sam ukupno potrosio oko 4 i po sata da ih pobedim. Ali uopste nisu nefer, jedino ajde ovaj Malenijin potez, na ***** mi je isao samo tako. Protiv nje sam nosio po Great stars buzdovan u obe ruke pa sam i uspevao da joj nanesem krvav status, inace ne bih jos pisao ovu poruku.

Poslednja ispravka: filpan (13.2.2023 u 13:21)
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2023, 14:17   #529
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Malenija je baš nefer protivnik, ništa kod nje nema fer, posebno njen teleport iz jednog dela arene u drugi, plus konstantno heal-ovanje. Katastrofa, uopšte je ne volim. Ona je pojam nefer bossa. Da nema summon-a i tog ''bleed-a'' ona bi bila nešto najmučnije što se pojavilo u gaming istoriji.

A što se tiče Great stars-a čestitam na izboru oružja, ovo oružje retko ko koristi, a fantastično je. Praktično, dobijaš običan great hammer, koji pričinjava damage i stageruje kao colossal hammer + ima bleed i još neke korisne pasivne efekte. Dual wield sa njime je još brutalnije.

Inače, kada kreneš u NG+, preporučujem ti da kreneš polako paralelno da igraš i ''Colosseum'' PvP duele, i to 1 na 1, jer tu ćeš u stvari sebe da testiraš i da proveriš da li si uopšte dobar, ili ne. Tamo je potpuni haos i ljudska pokvarenost prevazilazi sve granice. Želja ljudi da pobede po svaku cenu vodi do toga da ljudi koriste ono najgore što ova igra nudi (bloodhound's step; fire's deadly sin; powerstanced spears; eksploatacija dual wield mačeva uz skok igru sa željom da te one-hit-uju; kojekakvi spellovi i inkantacije koje je teško izbeći. Veruj mi, plakaćeš za Malenijom kada vidiš kakav je tek tamo stres).
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DaniloNS na korisnoj poruci:
filpan (13.2.2023), player1 (13.2.2023)
Stara 13.2.2023, 20:32   #530
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

Ma gde nije nefer, potpuno ignorise pravila hyperarmora i staggera koji apsolutno svaki ostali neprijatelj u igri postuje za pocetak. Onaj njen heal je radio normalno u vanilli tj. postovao je opis rune (healuje se samo ako je skorije primila damage i to do tog helta), onda su je ubagovali sa pecevima da se hiluje ako mlati u prazno pa su to fiksnuli ali ostavili lifesteal na svaki hit.

Da se razumemo bleed / stagger bildovi sa mimicom joj decu prave, plus kada naucis ko ongbal da izbegavas spin to win bude dosta laksa, al' da ciganise ciganise. Meni je najvise krivo sto je Radahn mid game boss i umesto da ga bafuju da moras da prizoves 10 idiota da se biju protiv njega sa tobom oni ga nerfuju.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2023, 23:00   #531
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Nisam nijednom koristio Mimic Ash, a cuo sam da moze da olaksa duele. Od tih spirita sam tokom igre koristio vukove, jastreba, i Redmane knight Ogha. I njih sam summonovao samo kada su dvoje na mene + Malenia i Radahn borbe. NG+ bih probao bez tih spirita.

Inace ne igram original, pa ne igram protiv ostalih ljudi, a i ne privlaci me to u ovoj igri, niti me je u DS trilogiji. Uzivim se u svet, ne bih to da me prekida.
Zanima me kako izgledaju koplja powerstanced, nisam probao pa nisam ni video moveset.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2023, 23:24   #532
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Cela igra je meni stresna, jer nisam navikao da toliko budem precizano tajmiran u melee okršajima, uglavnom srljam prerano ili okasnim.

A gde još taj PvP to je za mazohiste (moje lično mišljenje), 100% je klanje epskih razmera do bola.
Realno tamo se ide best build vs best build + stotinak sati prakse.

Sad ne znam koliko je igra tu balansirana da bolji igrač možeš da pobedi nekog sa jačim buildom ili teško, mada kontam da može jer kako vidim čitanje protivnika i tajming je glavno.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2023, 23:37   #533
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Zanima me kako izgledaju koplja powerstanced, nisam probao pa nisam ni video moveset.
Powerstanced koplja su potpuno ''broken'' u PvP-u. Znači, npr. u desnu ruku uzmeš ''Pike'', a u levu ''Cross Naginata'', stiskaš ''L1'' dugme na kontroleru, pobeda zagarantovana u 90% slučajeva. Potpuno ''no brain'' noobovska taktika. I najbolji igrači se muče protiv ovakvog builda. Ja sam na jednom od svojih karkatera upravo koristio ovu taktiku i odustao sam, pa to je bio čist ''cheat'', pobeđivao sam u više od 90 posto slučajeva, uopšte nije bilo zanimljivo.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2023, 23:54   #534
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
zokocx kaže: Pregled poruke
A gde još taj PvP to je za mazohiste (moje lično mišljenje), 100% je klanje epskih razmera do bola.
Realno tamo se ide best build vs best build + stotinak sati prakse.

Sad ne znam koliko je igra tu balansirana da bolji igrač možeš da pobedi nekog sa jačim buildom ili teško, mada kontam da može jer kako vidim čitanje protivnika i tajming je glavno.
PvP je totalno NEizbalansiran. To što si ti bolji igrač ne garantuje ti pobedu. Mejdževi su npr. najveće zlo PvP-ija. Spamuju spellove iz onog njihovog štapića u levoj ruci, a u desnoj ruci drže Moonveil katanu i samo spamuju noobovski ''L2 button'' weapon art sa bukvalno svemirskim moćima. Dovoljno je da te samo taj jedan daljinski weapon art iz Moonveila zakači i ode ti 70% healtha. Posle toga, dovoljno je da te samo još jednom-dvaput zakače iz daljine nekim ''jeftinim'' spellom i ćao...A pojma nemaju, sve obični noobovi. FromSoftu nije ni u interesu da izbalansiraju sve ovo, jer bi u tom slučaju ogroman broj tih igrača što pojma nemaju odustao od PvP-a, jer bi sve duele gubili. Dakle, u PvP bi ostali samo iskusni igrači, a takvih je možda jedva 30%. To FromSoftu ne odgovara, u interesu im je da u PvP bude aktivno što više igrača. Ova neizbalansiranost dobro dođe neiskusnim igračima, izaberu neki ''broken'' build i sa njim pobeđuju.

Meni su najbolji i fer dueli na niskom levelu (npr. lvl 30) i sa oružjem upgrade-ovanim na svega +3 (tj. na +1 ova specijalna oružja). Tu do izražaja dolazi kvalitet igrača, tu nema spamovanja weapon arta i ostalih gluposti, jer je level nizak i oružje ne može da pričini tako veliku štetu, kao na ovim visokim ''meta'' levelima. Međutim, problem ovde je što jako malo ima takvih igrača koji su tako nizak level, pa se dosta čeka da te spoji sa njima, a i kad te spoji, uvek te spaja sa jednim te istima, i to je baš smor. Svi se drže tog nekog ''meta'' levela 125-150.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2023, 11:47   #535
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Ja sam u prvom prelazu, dok još nije bio nerfovan sword of night and flame bukvalno protrcao kroz sve finalne bos fajtove sa njim.Prosto je bilo neverovatno kakav komad opreme.Posle me bilo sramota takvog prelaza pa sam morao ponovo da se peglam sa svima.Do duše i tad sam koristio Blasphemous Blade koji isto kida (ne znam da li je i on nerfovan u međuvremenu).Igram ponovo već nekih 30ak sati od nule na PS5.Koristio sam do skoro Twinblade pa sam sada prešao na Bloodhound's Fang.Trudim se da ne koristim summone, ali mi se ne sviđa build nešto.Warriora sam izabrao koji je dexterity build ali sam opet počeo da guram statuse u strength a sad kad rešim Renalu mislim da ću opet da prebacim poene u neki faith.Ipak mi se najviše sviđaju oružija koja zahtevaju faith.A volim i da imam veliki stregth, jer ipak ima previše svetlucavih i lepih oklopa.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2023, 11:53   #536
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

A tek kad u jednu ruku stavis Blasphemous mac, a u drugu Sword of Milos. Isto ubitacna kombinacija, i pri svakom ubistvu ti se dopuni i zdravlje i FP.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2023, 12:50   #537
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Mislim da nije pametno u PVE koristiti oružja koja zahtevaju Faith, jer velik broj bossova i mini bossova je imun na "holy" damage. STR/ FAITH je dobar za PvP, ali je to loša ideja za PVE. Jedino je tu onda opcija da se koriste Faith oružja, koja imaju fire damage umesto holy, kao što je taj Blasphemous, ali opet, za PVE to nije dobra opcija.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2023, 13:06   #538
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Mislim da ništa holy nisam ni koristio u tim ranijim prelazima.Mislim taj sword of night and flame je imao valjda holy onaj ray ali je on bio preterano jak dok ga nisu oslabili a blasphemous je dobar i kao sam mač a i ima taj weapon skill sa vatrom koji kida.Vizuelno je isto jako dobar sa svim onim žilicama po sebi koje su žive...
Mislim da sam od holy oružija jedino koristio malo Marika's Hammer.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2023, 14:34   #539
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

Azur Comet i Hoarfrost stomp do pre nerfa su bili mama i tata. Bloodhounds Fang kerija kroz celu igru najlaganije.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2023, 17:18   #540
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Bloodhound's fang je jedino čestito ''quality'' oružje, a mene je ta sablja vodila kroz ''level 1 wretch'' avanturicu, i to skoro do samog kraja. Međutim, Maliketh je bio ''zid'' preko koga se nije moglo nikako preći sa '' lvl 1'' karakterom.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ring of Elysium cages Mrežne igre 7 10.3.2019 22:00
DIY Light ring Starface Foto i audio/video 0 4.11.2018 16:49
Call of Duty: Black Ops 4 - akcija! Kole Dešavanja i događaji 11 2.11.2018 16:50
Dark Souls II Exia Role-Play 1418 1.6.2018 13:30
Lucent Win modem ne daje RING, AT komande pomoc jzeljko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 23.6.2010 15:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com