Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.1.2020, 1:15   #261
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Meni ne radi DS4 koji inače bez problema koristim za sve druge igre na računaru.
Nemam vremena da istražujem šta je problem, pa će Sekiro da sačeka proleće.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2020, 2:52   #262
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Iskljucivo kontroler! DSII je bio malo drugacije koncipiran i zavrsio sam ga tastaturom i misem, sve ostalo je igrano kontrolerom... u stvari DS me je "upoznao" sa kontrolerom na PC-u...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2020, 4:09   #263
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Teško mi ide sa kontrolerom, 3 sata se patim, režu me svi ko najgoreg pacera. Nikako da se naviknem.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2020, 11:17   #264
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Pa igraj k+m ako ti vise odgovara, ne znam u cemu je problem. Ne secam se koliko mi je navikavanja trebalo, ali kada sam se navikao na gamepad, postavke su prosto savrsene za taj tip igre... sa jedne strane su mi blok i kuka, sa druge udarac i prostetika... na strelicama inventar, a na dugmicima ostala akrobatika... nijanse su u pitanju, od igre do igre... nekako mi to sad deluje kao kad naucis da hodas pa to sve ide automatski...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2020, 11:22   #265
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Ja sam i prvi Dark Souls na PCu ,bez onih fixeva, picio na misu i tastaturi, posle Demons Souls na PS3 kontroler prvi put, presao i jedno i drugo bez problema (bar sto se tice komandi , inace bilo je dosta YOU DIED ). Stvar navike nista vise, a brzo se covek navikne...
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2020, 11:31   #266
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Citat:
DaniloNS kaže: Pregled poruke
Teško mi ide sa kontrolerom, 3 sata se patim, režu me svi ko najgoreg pacera. Nikako da se naviknem.
Sve je stvar navike. Ja sam npr. igrao Super Meat Boy na tastaturi jer nisam imao gamepad, kompletirao igru 100% (tačnije 106%) i još sam radio speedrun, totalno ušao u štos. Nakon što sam kupio gamepad hteo da krenem sve ispočetka i nisam mogao da se naviknem. Za normalan prelazak nivoa ok, ali za speedrun ni govora, toliko sam navikao na tastaturu da nisam mogao da priđem tim vremenima.

Verovatno će i tebi biti tako na početku što je i normalno. Pa i kada se pređe sa nabadanja po tastaturi sa 2 prsta na slepo kucanje uvek je sporije na početku, ali kasnije se uvek isplati.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2020, 15:44   #267
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Ne vredi, ni posle skoro 10 sati igranja ne mogu da se naviknem na kontroler u ovoj igri. A čini mi se da bi baš dodge-ovanje bolje radilo na kontroleru, ali nikako da se pohvatam sa komandama na kontroleru.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2020, 12:51   #268
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Sekiro: Shadows Die Twice

Pa namesti ih kako tebi odgovaraju...

Sent from my SAMSUNG-S6 edge + using Tapatalk
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2020, 16:00   #269
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Nije to poenta, u samoj igri su sve komande već podešene po defaultu savršeno onako kako bi i trebalo, nego ja ne mogu da se naviknem da ovu igru igram sa kontrolerom, problem je izgleda što sam ovu igru počeo da igram na tastaturi i sate i sate sam proveo igrajući je, pa sam se navikao na tastaturu. Čim uzmem kontroler krenem da brljavim i da stiskam pogrešnu dugmad.

Ali npr. pre nekoliko godina sam Sleeping Dogs krenuo da igram sa kontrolerom i to mi je savršeno odgovaralo, kasnije kada sam ostao bez kontrolera krenuo sam ponovo tu igru da igram na tastaturi i potpuno sam se izgubio, nikad nisam mogao da se naviknem da je igram preko tastature i opet sam kupio kontroler, samo zbog te igre.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2020, 17:51   #270
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

^ Jbg ja isto tako nisam mogao da igram RDR2 na kompu, na tastaturi. Prešao igru odavno na ps4, igrao je posle ponovo usputno, i sad mi je delovalo tako čudno ponovno učenje kontrola da sam samo odlučio da igram ponovo na kontroleru. Plus mogu da se zavalim na kauču ko čovek

Muscle memory je opaka stvar, šteti koliko i koristi.
Sećam se kad sam učio neki Šopenov nokturno, na osnovu sećanja od pre 10 godina uzmem sviram i mislim kako ubadam fino, a onda posle kad sam gledao profesionalce kako sviraju (pozicija prstiju itd) skapirao sam da sam pogrešno naučio, i još da sam se pogrešno i prisetio
Što je uzrokovalo u vrlo bolnom ponovnom učenju, pokušaj rewritea dok vam mozak govori "cannot delete, current file is in use" xD
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2020, 18:16   #271
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
^ Jbg ja isto tako nisam mogao da igram RDR2 na kompu, na tastaturi. Prešao igru odavno na ps4, igrao je posle ponovo usputno, i sad mi je delovalo tako čudno ponovno učenje kontrola da sam samo odlučio da igram ponovo na kontroleru. Plus mogu da se zavalim na kauču ko čovek

Muscle memory je opaka stvar, šteti koliko i koristi.
Sećam se kad sam učio neki Šopenov nokturno, na osnovu sećanja od pre 10 godina uzmem sviram i mislim kako ubadam fino, a onda posle kad sam gledao profesionalce kako sviraju (pozicija prstiju itd) skapirao sam da sam pogrešno naučio, i još da sam se pogrešno i prisetio
Što je uzrokovalo u vrlo bolnom ponovnom učenju, pokušaj rewritea dok vam mozak govori "cannot delete, current file is in use" xD
I ja dan danas sviram Turski marš sa nepravilnim prstoredom, bitno da zvuči kako treba
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2020, 8:55   #272
Srky93
Član
 
Član od: 21.9.2008.
Poruke: 293
Zahvalnice: 138
Zahvaljeno 92 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Mozda bi i igrao ovu igru da nije te gluposti o "magicnom" okretanju u sred napada. Protivnik napadne u jednom smeru, lepo izbegnem i onda me magicno udari na drugu stranu, teleportacija bez teleportacije. Ove From Software gluposti prelaze sve granice, ne smes patchovati igru, njima su buggovi deo igre. Svidja mi se koncept tog oko bonfires checkpointa u Dark souls, da je izazovnije ali ove gluposti su previse. I u Dark Souls imaju ono oko stamine gde se trosi stamina za skakutanje okolo pa citava igra deluje skoro kao da je turn-based koliko kalkulacija bude.
Srky93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2020, 9:33   #273
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom Sekiro: Shadows Die Twice

Lol, post godine

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2020, 12:56   #274
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Citat:
Srky93 kaže: Pregled poruke
Mozda bi i igrao ovu igru da nije te gluposti o "magicnom" okretanju u sred napada. Protivnik napadne u jednom smeru, lepo izbegnem i onda me magicno udari na drugu stranu, teleportacija bez teleportacije. Ove From Software gluposti prelaze sve granice, ne smes patchovati igru, njima su buggovi deo igre. Svidja mi se koncept tog oko bonfires checkpointa u Dark souls, da je izazovnije ali ove gluposti su previse. I u Dark Souls imaju ono oko stamine gde se trosi stamina za skakutanje okolo pa citava igra deluje skoro kao da je turn-based koliko kalkulacija bude.
Zamisli, trosi ti se stamina kad u punom oklopu, sa macem i stitom, rolas oko protivnika... ili ne daj boze, on te zvekne onim ogromnim macem, a ti mu blokiras pa se i za to trosi... blasfemija!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
Dantheus (6.1.2020), Mandragora (6.1.2020), pentraksil (7.1.2020)
Stara 6.1.2020, 19:19   #275
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Ja sam u Niohu za jedno 120 sati igre zaginuo oko 700 puta ako se dobro sećam, nek' je i pola od tog bilo zbog jurcanja ili nepažnje, opet je nenormalan broj, igre koje su kretenski teške stvarno nisu za stariji svet.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2020, 0:53   #276
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Istina je da FROM SOFT igre ponekada pate od nesto losijeg hitboxa, ali nema ni govora o tome da je to toliko ocigledno, neke magicne teleportacije i ostala preuvelicavanja.

Ali ajde, uvek se nadje razlog po logici " ucio sam ja ali me profesor mrzi "
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2020, 12:38   #277
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Meni su, kao sredovecnom belom muskarcu, from software igre povod da mladjim narastajima kazem "sram vas bilo!"

Srecan Bozic svima!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
filpan (7.1.2020)
Stara 7.1.2020, 12:50   #278
shin-bojan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 359
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 76 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shin-bojan
Određen forumom Sekiro: Shadows Die Twice

Ja 3/4 igrao sa attack powerom 1 jer sam mislio da ću morati opet da se borim sa bossovima. Igra je postala dosta lakša kada sam konačno povecao attack power.
shin-bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2020, 0:14   #279
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Istina je da FROM SOFT igre ponekada pate od nesto losijeg hitboxa, ali nema ni govora o tome da je to toliko ocigledno, neke magicne teleportacije i ostala preuvelicavanja.

Ali ajde, uvek se nadje razlog po logici " ucio sam ja ali me profesor mrzi "
Nije to magična teleportacija, pogrešan (čitaj neadekvatan) termin je čovek upotrebio, nego kod nekih boss fajtova dodge ne prolazi, odnosno, mora da bude veoma precizan tajming (bukvalno u poslednjem momentu pred udarac) jer u suprotnom, dobiješ po nosu. U suštini, sama mehanika je drugačija od standardnog DS sistema, pa kad naučiš parry, mikiri i sve ostalo što Sekiro nudi, ni ne koristiš dodge u tolikoj meri.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2020, 8:17   #280
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Neprijatelji ne mogu da ti slome gard kad uradis deflect cak i kad je skala na maksimumu, bez obzira na sve. Kad sam to ukapirao igra je postala relativno lagana.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com