Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.12.2022, 16:25   #501
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Mislio sam da će zmaj Decaying Ekzykes iz južnog Caelid-a biti za*****. Ali sam onda seo na vernog Šarca i našamarao ga kao od šale. Jes' dugo trajalo ali je bilo slatko. Nijednom nisam bio zaražem truležom.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2022, 16:39   #502
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

Overlevelovan si za caelid dobrano.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2022, 17:10   #503
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

Radahna kada bude radio probaj bez summona prvo, prelako je sa njima.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2022, 17:53   #504
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Rekao bih da summon-i ne vrede falusu u ovoj regiji jer cim neko baci rot padaju u sekundi
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2022, 21:12   #505
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Rekao bih da summon-i ne vrede falusu u ovoj regiji jer cim neko baci rot padaju u sekundi
Ne bi trebalo da je tako. Da li ti uopšte leveluješ te summone? Trebalo bi da već možeš da ih leveluješ na +5. Onda ne mogu tek tako da poginu.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2022, 22:43   #506
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Na +3 su. Imam i resursa za vise, ali ne bih da preteram, ionako nije zanimljivo sa njima.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2022, 23:09   #507
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

Nisam mislio na spirit asheve vec npc summone. Videces vec.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2022, 23:13   #508
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Nisam to nijednom koristio do sada.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2022, 0:38   #509
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Završih NG+. Za prvi prelaz mi je trebalo oko 6 meseci (prva Fromsoft igra, 1-2x nedeljno, po oko 2 sata po seansi). Za NG+ oko 3 nedelje, uz preskakanje oko pola onih mini dungeons i ponekih sporednih misija. Prvi prelaz bio mage (znam, znam, al desilo se slučajno, jer uvek u rpg-ovima uzmem maga ili ekvivalenta za prvi prelaz), drugi neki dex/arc build, mešao sam katane i dual wielding + blood, uglavnom...

Nego, šta biste mi preporučili kao sličnu igru, da se zabavljam do Božića? Dark Souls 3, Sekiro, Nioh, nešto četvrto?
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2022, 1:24   #510
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Do kog Bozica? Sad 2023? Sest meseci za Souls igru a sad do Bozica... nece to moci bas tako brzo verujem...
Nioh ima fantastican borbeni sistem (meni daleko bolji od DS i copora) ali ima uzasno mnogo ponavljanja neprijatelja i celih nivoa samo sa drugim misijama..(ok, mnoge su opcione), previse itema takodje.
DS3 nisam igrao, Sekiro je ok igra a mehanika joj je mesavina borbe iz souls igara i kretanja uz pomoc "kuke" kao iz npr Castlevania LoS, nekih nastavaka Tomb Raidera i sl... nije los, ali zna da dosadi i on. Ima QTE elemenata u boss borbama ako se dobro secam. Najvaznija stvar u borbi je tajming pariranja udarcu.
Probaj i jednu i drugu ako ces da "kupujes", mislim da je DS1 bolji izbor od obe.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Pandemonium (22.12.2022)
Stara 22.12.2022, 1:37   #511
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Pandemonium kaže: Pregled poruke
Završih NG+. Za prvi prelaz mi je trebalo oko 6 meseci (prva Fromsoft igra, 1-2x nedeljno, po oko 2 sata po seansi). Za NG+ oko 3 nedelje, uz preskakanje oko pola onih mini dungeons i ponekih sporednih misija. Prvi prelaz bio mage (znam, znam, al desilo se slučajno, jer uvek u rpg-ovima uzmem maga ili ekvivalenta za prvi prelaz), drugi neki dex/arc build, mešao sam katane i dual wielding + blood, uglavnom...

Nego, šta biste mi preporučili kao sličnu igru, da se zabavljam do Božića? Dark Souls 3, Sekiro, Nioh, nešto četvrto?
DS3 je sjajan! Zapravo, iako su neke stvari ispeglali u ER-u, meni je DS3 i dalje bolji.
Sjajan level design, mnooogo bolji boss fightovi i soundtrack.
Može se preći za par nedelja, zavisi koji ti je tempo igranja, ali svakako nije toliko velik kao ER, što mu više ide u prilog.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Pandemonium (22.12.2022)
Stara 22.12.2022, 1:44   #512
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Hvala puno na brzom odgovoru. Voleo bih da pojasnim - jbg, 6 meseci uz igranje 1-2 puta nedeljno, jer ono, porodica, posao, mitski social life...

Castlevania LoS sam oba svojevremeno prešao kako su izlazili, Tomb Raider reboot sam samo prvi uspeo da pređem, a možda probam nastavke... dakle, verovatno ne Sekiro. Inače, God of War 2018 imam instalirano, al nikako da mu se posvetim (jer Elden Ring). Isto tako, Darksiders-e mnogo volim, al mi trojka (koja je inspirisana souls fazonom, ako sam dobro shvatio) nikako nije legla. Dark Souls 1 se plašim, jer mi deluje previše kriptično, al ću je imati na umu.

Uglavnom, pitanje se odnosilo na preporuku za neku "soulslike" igru koja može relativno brzo da se skapira i kojom mogu da se zabavljam dok mi ne prodje odmor/praznici, al u svakom slučaju, hvala na preporukama

Poslednja ispravka: Pandemonium (22.12.2022 u 1:58) Razlog: detalj
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2022, 1:45   #513
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

@Cracked But Whole
I ja sam nekako mislio da je to najbolji sledeći izbor, thanks
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2022, 10:14   #514
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Pao je i Radahn. Bogami meni je bio jedan od tezih do sada, na konju sam ga ganjao. Na kraju sam ostao bez flasica za lecenje, a on na nekih cetvrt zdravlja, pa sam bezao i koristio Hand balistu i Great bow. I pade. Bas mocan sef, sa pravom ima epitet uz ime.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
player1 (22.12.2022)
Stara 22.12.2022, 10:27   #515
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

Radahn je inace solidno nerfovan od izlaska igre, OG varijanta je bila dosta izazovnija. Steta sto je mid game boss jer ne ide bas uz njegov "lore".
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2022, 11:38   #516
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Bas mi je dugo trajala pobednicka partija, jedno 20 minuta, cak 4 puta se vinuo u zvezde i srucio kao projektil. Ne mozes da mu pridjes nikako, cak i kada zavrsi skup udaraca, taman mu pridjem i zamahnem, a on odskoci unazad. Pa hebem li ti majku. Tada je bilo vreme da se pokrene daljinska paljba.
Kad skupim utiske, najteza borba u igri do sada. Mozda da sam kraftovao rot strele bih olaksao sebi, verovatno je slab na rot s obzirom da ga je Malenia time kantala.
Jel Malenia teza? Negde sam nacuo da ona ima regeneraciju, dakle bice nerviranja...
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2022, 12:15   #517
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

Malenia ti je anime boss ove FR igre tako da jeste (ala Friede). Glavni problem kod nje jeste sto ne postuje mehanike igre, moze da prekine svoj stagger na pola, ignorise hyperarmor itd. Ima klip na tu tematiku gde se bas poredi kako funkcionise ona vs svaki drugi neprijatelj u ovoj igri sa strane mehanike. Plus po lore-u (i opisu njene rune) taj njen heal bi trebao da radi samo kratki vremenski interval nakon sto primi dmg dok se u igri hila na svaki udarac nevezano kada je napravljen. Cak mislim da je to feature/bag ubacen nakon v1.03 jer se secam da se nije hilala ako je nisam nabo neko vreme, mada mozda samo umisljam.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2022, 12:33   #518
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Pandemonium kaže: Pregled poruke

Nego, šta biste mi preporučili kao sličnu igru, da se zabavljam do Božića? Dark Souls 3, Sekiro, Nioh, nešto četvrto?
DS3 - zato što je fajt u suštini sličan kao i u Elden ringu.

Sekiro - najbolja From Soft igra ikada, ali imaćeš teške trenutke dok ne shvatiš mehaniku igre (nije poenta da se sklanjaš od protivnika, već da mu se unosiš u facu i da mu udarce blokiraš mačem). Sekiro je moja preporuka br. 1.

Nioh - najbolja souls LIKE igra, combat možda i bolji od Sekira, ali u drugoj polovini igre nastupa teška smaračina, jer se u suštini jedni te isti bossovi ponavljaju kao protivnici.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DaniloNS na korisnoj poruci:
Pandemonium (22.12.2022)
Stara 22.12.2022, 12:42   #519
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Što se tiče Malenie, nema tu mnogo filozofije. Ako želiš da igraš bez spirit ashes-a onda ti slede jako teški trenuci, to je izazov i za najbolje souls igrače.

Druga stvar, ako se na nju ide bilo kojim drugim build-om, koji nije ''bleed'' build, onda takođe slede teški trenuci.

Dakle, spirit ashes (mimic) + bleed build + L2 spamčina sa Elenora's poleblade ili Rivers of blood + inkantacija Swarm of flies, white mask, lord of blood talisman, alexander shard talisman, rotten wing insignia talisman, millicent prosthesis talisman. Svi ostali buildovi protiv nje su teško mučenje, pa čak i magija i STR buildovi, a da ne spominjem tek kakva je greška da se na nju ide sa nekim faith buildom, a što ljudi često rade.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2022, 13:06   #520
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Ne koristim ja nikakve "buildove", i igra mi je za sada taman tezine kako treba, donekle i lagana, ali to je jer sam igrao sve njihove igre. Koristio sam jedno vreme Bloodhound fang zakrivljeni mac, on ume da izazove bleed, dobro se pokazalo oruzje bas, ali sam naravno presao na druge, greota da u ovolikoj igri ides samo sa par oruzja. Zato nijedno oruzje nisam nagruvao na preko +5, zelim da sacuvam izazov i da borbe donekle duze traju. A i sve cekam da vidim sta me ceka iza sledeceg ugla, pa da kamenje za unapredjenje sacuvam za novo orudje.
Tako da zelim dobrodoslicu teskom izazovu sa Malenijom kad bude dosla na red.

Primetio sam da sam nagruvao Faith na 29, a uopste ni ne koristim ofanzivne inkantacije maltene, mogao bih i sa njima da krenem malo. Da sam mozda koristio Black flame protiv Radahn-a, verovatno bih olaksao bitku. Smatram da je najveci izazov borba prsa u prsa, pa ako tu bas ne ide, onda pribegnem ranged oruzju, ponekad spirit of ash, a probacu i sa ofanzivnim inkantacijama, kad vec ulazem u Faith. Nego mi bas deluju sporo, probao sam par onih inkantacija od Crucible viteza (Sweepng tail i onaj sa rogom), ali se bas sporo izvode, to tesko da moze protiv brzih neprijatelja, kojih je mnogo.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ring of Elysium cages Mrežne igre 7 10.3.2019 22:00
DIY Light ring Starface Foto i audio/video 0 4.11.2018 16:49
Call of Duty: Black Ops 4 - akcija! Kole Dešavanja i događaji 11 2.11.2018 16:50
Dark Souls II Exia Role-Play 1418 1.6.2018 13:30
Lucent Win modem ne daje RING, AT komande pomoc jzeljko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 23.6.2010 15:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com