Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Modovi

Modovi Budite jedinstveni - modifikujte svoj računar

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.8.2006, 0:32   #41
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Modovane masine

Citat:
fresko kaže:
Moj ti je predlog da trzis malu potopnu pumpu moj drugar s kojim sam pravio waterblock za svoju masinu je koristio za svoje potrebe potopnu pumpu koja je bila jedva duplo veca od kutije sibica a ipak je imala vrlo solidan protok oko 300 litara\h ta pumpa je placena oko 350 din u jednom niskom "MINI AQUA ZOO"...Mogu da se raspitam gde ako ti to nesto znaci...
Misliš na one za akvarijum? Ja nešto sumnjam u njihov kvalitet (sem ako su baš neke brendovane) i nikad im ne bi poverio da mi 'lade mašinu!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 0:57   #42
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane masine

Citat:
Rocker kaže:
Misliš na one za akvarijum? Ja nešto sumnjam u njihov kvalitet (sem ako su baš neke brendovane) i nikad im ne bi poverio da mi 'lade mašinu!
Te pumpe o kojima ja ovde pisem su firme Atman (uglavnom njih mozes naci u nisu...) ko sto reko potopne su i mozes ih naci u svim mogucim velicinama od duplo vece od sibice pa sve do modela koji izgledaju "ko puna opeka" (cigla) prodavci po gradu ih zovu "fontanske" od njih se mogu praviti fontane a ko sto vidis i vodena hladjenja za komp.... i ja sam bio skeptik u pogledu izdrzljivosti tih pumpi pa se na kraju ispostavilo da mi jedan primerak hladi makinu (athlon xp 2500+ ) vec nekih 6 meseci malte ne bez prestanka masinu gasim samo kad menjam komponete (na njoj drzim file server za ceo komsiluk) barem moje iskustvo po pitanju Atman pumpi je pozitivno mada ako imas love i ako mozes da nabavis svakako bih preporucio neki Bosch-ov model...
Evo i slika potopne pumpe koju ja koristim (Atman 1800l\h)


Poslednja ispravka: Freško (2.9.2006 u 0:39)
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 13:40   #43
Petar
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Lokacija: Beograd,Vracar
Poruke: 137
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 33 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Petar
Određen forumom Re: Modovane masine

Da,ali koliko ja vidim svi pricate o potapajucim pumpama...Ja bih hteo da smestim ceo sistem u kuciste.Video sam negde pumpu kao tvoju,ali nisam bio zadovoljan time sto je potapajuca...Ali,ako ne budem mogao da nadjem nista drugo,imam jedno plasticno providno jaje koje je iz dva dela,i nije preterano veliko,pa cu pokusati da od njega napravim rezervoar,a pumpu cu staviti u njega...Okacicu vam sliku kad ga budem slikao...Pozz
Petar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 14:22   #44
Petar
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Lokacija: Beograd,Vracar
Poruke: 137
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 33 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Petar
Određen forumom Re: Modovane masine

Evo i slika!
http://imagecloset.com/show.php/8605...06001.jpg.html
http://imagecloset.com/out.php/i86062_12082006.jpg
Nego,zanima me nesto...
Koja ti je prosecna temperatura procesora pri igranju neke zahtevnije igre?Ja imam isti procesor.
Koji ti je precnik creva?Sta koristis kao tecnost? I,mislim da si mi vec rekao,ali da te pitam ponovo.Odakle si uzeo hladnjak? Koliku ti buku pravi pumpa?
I to bi bilo to. Hvala
Petar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 16:55   #45
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Modovane masine

Citat:
Petar kaže:
Evo i slika!
http://imagecloset.com/show.php/8605...06001.jpg.html
http://imagecloset.com/out.php/i86062_12082006.jpg
Nego,zanima me nesto...
Koja ti je prosecna temperatura procesora pri igranju neke zahtevnije igre?Ja imam isti procesor.
Koji ti je precnik creva?Sta koristis kao tecnost? I,mislim da si mi vec rekao,ali da te pitam ponovo.Odakle si uzeo hladnjak? Koliku ti buku pravi pumpa?
I to bi bilo to. Hvala
E pa ajmo redom , sto se temperature procesora tice on nemoze da predje 30c-35c pod uslovom da u rezervoaru imam jos dodatne 2 ili cak tri flase od po dva litra
koje su zaledjene u zamrzivacu znaci temperaturu od 35c ne moze da predje masta radi , igram igre ili ga koristim ko server sto mu je primarna uloga...
Precnik cevi je 10mm , a blok sam izradio sa jos jednim prijateljem vise detalja o bloku ce naci na www.pcvodeno.com
Kao rashladnu tecnost koristim destilovanu vodu. Hladnjak sam sam Napravio (waterblock) ... U sistemu ne postoje kuleri niti radijator za disaipaciju toplote iz rashladne tecnosti samo
(Waterblock,creva,pumpa i rezervoar sa oko 15l destilovane vode + 2-3 laledjene fase vode...) sistem je skoro besuman...

Ako ti je potrebna bilo kakva pomoc ili jos neki savet slobodno mi pisi poruke na forumu ili mi se javi na PM
Poz
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 23:41   #46
Petar
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Lokacija: Beograd,Vracar
Poruke: 137
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 33 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Petar
Određen forumom Re: Modovane masine

Nisam znao da imas toliko vode u sistemu.Ja sam planirao mnogo manje tecnosti....Sta mislis o "jajetu"?I ono sto me najvise muci:hteo bi da mi sistem bude zatvoren.Znaci,tecnost kruzi kroz sistem i ne postoji mogucnost prosipanja(izlivanja) tecnosti...Ali u tom slucaju,pumpa prosto receno sama sebi nabija vodu,tj. mora da radi pod sopstvenim pritiskom.Jednostavno,ali tesko za objasniti....Nadam se da me razumes. Nesto na foru kupovnih sistema(zatvoren rezervoar).
A na ovom jajetu sam hteo da napravim samo dve rupice,na koje bi isla creva,i u istom dobio i rezervoar i pumpu. Kada pogledam ovaj text kao trece lice,pomislim da cu na kraju morati da crtam!Znaci,ako shvatis sve ovo,pa stvarno si car! Pozzz
Petar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 3:29   #47
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane masine

Citat:
Petar kaže:
Nisam znao da imas toliko vode u sistemu.Ja sam planirao mnogo manje tecnosti....Sta mislis o "jajetu"?I ono sto me najvise muci:hteo bi da mi sistem bude zatvoren.Znaci,tecnost kruzi kroz sistem i ne postoji mogucnost prosipanja(izlivanja) tecnosti...Ali u tom slucaju,pumpa prosto receno sama sebi nabija vodu,tj. mora da radi pod sopstvenim pritiskom.Jednostavno,ali tesko za objasniti....Nadam se da me razumes. Nesto na foru kupovnih sistema(zatvoren rezervoar).
A na ovom jajetu sam hteo da napravim samo dve rupice,na koje bi isla creva,i u istom dobio i rezervoar i pumpu. Kada pogledam ovaj text kao trece lice,pomislim da cu na kraju morati da crtam!Znaci,ako shvatis sve ovo,pa stvarno si car! Pozzz
E pa Petre opet ja
Nisam inzenjer masinstva ali pokusacu neke stvari da ti objasnim i nadam se pomognem ...
Kao prvo u mom sistemu ima puno tecnosti iz razloga sto pumpa sama po sebi dok radi ona odaje
izvesnu kolicinu toplote (35W) i greje okolinu u ovom slucaju vodu koja bi trebala da hladi procesor.
Kada bi u sistemu sa ovom pumpom koju ja imam imalo ispod 5 litara tecnosti pumpa bi sama grejala tecnost
i posle nekih sat vremena bi voda dostizala i nekih 30c stepeni a sam procesor u stanju mirovanja oko 40c.
e pa bas iz tog razloga sam u sistem stavio toliko vode i periodicno mu dodajem zamrznute flase (na nekih
15h 3 fase leda...) Ako se led posle tog vremena ne dodaje temperatura procesora raste na nekih 40c.

Sto se tice onog "jajeta" moram priznati da izgleda ok samo mislim da je malo za sistem , a ako bi ga pak
koristio morao bi da ili koristis najmanju potapajucu pumpu ili da koristis protocnu pumpu koja nije
potapajuca.... te pumpe su najbolje ali je problem u tome sto u odnosu na potopne modele kostaju i do 4x
skuplje. a jos ako hoces da uzmes model koji radi na 12v to ti je pa extra skupo ... moja pumpa inace radi
na 220v stim sto sam je ja povezao preko releja na 12v direkt na plocu kompa tako da kad palim komp i ona se
pali zajedno sa njim iako je nezavisno napajam iz mreze... to takodje mogu da ti objasnim kako sam naravio
stim sto bi se sa tim pozabavio u nekom od narednih postova. Znaci sto se tice tvog " zatvorenog sistema" nije
da te ne kontam sta hoces ima moj ortak sa kojim sam pravio waterblock nesto slicno ali bi ipak bilo najbolje da
nacrtas ta hoces i da to onda negde okacis da se vidi a onda ja da ti kazem sta mislim i da ti predlozim sta kako
ja mislim da treba da napravis. Aj sad ti ne budi lenj pa opisi poblize i nacrtaj to sto si zamislio pa posalji...
Poz.

E a evo ti i jedan interesantan sajt da vidis kako su ljudi resavali vodena hladjenja...
http://www.water-cooling.com/gallery.php
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 22:23   #48
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Modovane masine

Lepo je što ste entuzijasti i što hoćete da sami pravite vodena hlađenja za svoje mašine, ali čini mi se da su fabrička rešenja bolja ili bar ista kao ova vaša a svakako su elegantnija. Cena im je značajno pala, tako da se možda i ne isplati više praviti ih sam. Ako ništa, bar blokove možete da nabavite fabričke, da se ne mučite da ih sami pravite. Ima ih da se kupe posebno, čak i za grafičku.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 23:36   #49
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane masine

Citat:
Rocker kaže:
Lepo je što ste entuzijasti i što hoćete da sami pravite vodena hlađenja za svoje mašine, ali čini mi se da su fabrička rešenja bolja ili bar ista kao ova vaša a svakako su elegantnija. Cena im je značajno pala, tako da se možda i ne isplati više praviti ih sam. Ako ništa, bar blokove možete da nabavite fabričke, da se ne mučite da ih sami pravite. Ima ih da se kupe posebno, čak i za grafičku.

Moram se u mnogim starima sloziti s tobom i to da su fabricki blokovi lepsi i da se lakse kace na plocu.....ima puno stvari gde su fabricki blokovi u prednosti osim u rashladivanju sistema tu ih rucno pravljeni sistemi bez problema prate pa ih neretko i nadmasuju... Ima jena stvar koju nikada nemozes dobiti kupovinom fabrickog proizvoda a to je zadovoljstvo kad sednem s prijateljem i nesto sto stavimo na papir to i napravimo (od nule) pa onda kad napravim blok onda kako da ga pricvrstimo i td....
Neznam sta da ti kazem ja kada sam izradio prvi blok mene je on kostao oko 100-150 din mislim da za tu lovu nemozes ni da kupis ATA kabli a kamo li waterblock... jos ce mo mi da sacekamo kada ce nasi uvoznici kompijuterskih komponenti poceti da uvoze takve stvari kao sto su (Waterblockovi , pumpe koje mogu da se nakace na napajanje kao ventilatori, flowmetri.....) ja neznam da se kod nas tako nesto uvolzi , ima jedan www sajt u sloveniji koji se bavi iskljucivo moding komponentama za PC ...Ali smo mi jos od toga daleko
tako da ce mo morati jos dugo da se materijalom snabdevamo po pijacama i kojekakvim radnjama za elektroniku ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 23:58   #50
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Modovane masine

Slažem se za feeling! Što se water blokova tiče, ja sam imao prilike u jednoj BG firmi da ih vidim. Prodaju se potpuno zasebno, ima za CPU i GPU. Promer rupe za cevi je 6.5mm i deluju sasvim OK. Proizvodi ih Cooler Master. Koštaju 1300din.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2006, 0:40   #51
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane masine

Rocker , Brate , ne zaboravi da nismo svi iz BG pa nemogu ja sad iz nisa da dodjem da gore po BG trzim Waterblock.... Ja bre jedva u Nisu jedva nasao aluminiju koji je bio valjkastog oblika i uz to je bio vise od 5cm u precniku .....o bakru nije bilo ni govora....a da ti ne pricam koji nam je izbor gotovih zasebnih waterblockov-a....Nema ih....

E aj mi posalji na PM gde je ta radnja gde si te blokove video... kad dolazim u bg da polazem ispite da pogledam o cemu se u radi .... aj pa tako ....
Poz.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2006, 0:48   #52
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Modovane masine

čiato sam ove vaše majstorije i planove...

zanimljivo mi je ali mi je upalo u oči da je sve vrlo nezgrapno...
naročito mi je simpatično ono sa flašama zamrznute vode koje hlade vodu u kojoj je pumpa koja hladi računar a koji greje vodu koja prolazi kroz pumpu i greje vodu u kojoj se nalazi pumpa a sve to greje vodu u flašama koja se potom hlade u zamrzivaču tj greju unutrašnjost zamrzivača gde su neke druge flaše koje čekaju svoj red...
pa morate priznati da je ovo pomalo smešno i nezgrapno...

zar ne bi bilo jednostavnije staviti računar u neki mini zamrzivač pa bog te veselio bar ne tegliš vodurinu na sve strane a i manje zauzima prostora...

nešto mi je ovo mnogo komplikovano, trebalo bi nekako pojednostaviti...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2006, 1:32   #53
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane masine

Citat:
Simke kaže:
čiato sam ove vaše majstorije i planove...

zanimljivo mi je ali mi je upalo u oči da je sve vrlo nezgrapno...
naročito mi je simpatično ono sa flašama zamrznute vode koje hlade vodu u kojoj je pumpa koja hladi računar a koji greje vodu koja prolazi kroz pumpu i greje vodu u kojoj se nalazi pumpa a sve to greje vodu u flašama koja se potom hlade u zamrzivaču tj greju unutrašnjost zamrzivača gde su neke druge flaše koje čekaju svoj red...
pa morate priznati da je ovo pomalo smešno i nezgrapno...

zar ne bi bilo jednostavnije staviti računar u neki mini zamrzivač pa bog te veselio bar ne tegliš vodurinu na sve strane a i manje zauzima prostora...

nešto mi je ovo mnogo komplikovano, trebalo bi nekako pojednostaviti...
Simke tebi bas do za****ncije....
To sa flasama stvarno deluje ko za****ncija to moram da priznam al vrsi posao ako ocu da mi racunar ne predje 35c u ove vrele dane... i sa tim flasama treba biti obazriv... jer trenutne spoljne temperature su oko 30c a komp je 35c to je kriticna granica od nekih 5c gde se moze stvoriti kondenzacija po cevima i po bloku.... to mi se neki dan dogodilo jedva sam prosao bez ostecenja kompa...
A da ti ne pricam sta bi se dogodilo kada bi ga stavio u zamrzivac....prosto je neizvodljivo zbog kondenzacije a iako jeste potrebne su posebne pripreme...sve bi moralo da se potopi u neku vrstu bioloskog ulja koje ne provodi struju pa tek onda da se ceo sistem spusta na ispod temperature spoljnog ambienta... imao sam planova da to ulje nabavim ali kombinaciju koju sam imao bila mi je preskupa a i ispostavilo se da je to ulje povrh svega i slabo kancerogeno (u dodiru sa kozom postoji mogucnost prouzrokovanja raka koze...) Zasad cu se ipak drzati samo vode i eventualno cu da ledim po koju flasu ali i to veoma kontrolisano kako nebi doslo do kondenzacije...
Ako imas neki predlog kako sistem pojednostaviti i povecati mu ucinak slobodno kazi prihvatam svaki dobronameran predlog i kritiku...
Poz.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2006, 2:42   #54
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Modovane masine

Stvarno, to mi nije palo na pamet, kako si rešio problem kondenzacije?
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2006, 5:41   #55
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Modovane masine

Citat:
fresko kaže:
Simke tebi bas do za****ncije....
To sa flasama stvarno deluje ko za****ncija to moram da priznam al vrsi posao ako ocu da mi racunar ne predje 35c u ove vrele dane... i sa tim flasama treba biti obazriv... jer trenutne spoljne temperature su oko 30c a komp je 35c to je kriticna granica od nekih 5c gde se moze stvoriti kondenzacija po cevima i po bloku.... to mi se neki dan dogodilo jedva sam prosao bez ostecenja kompa...
A da ti ne pricam sta bi se dogodilo kada bi ga stavio u zamrzivac....prosto je neizvodljivo zbog kondenzacije a iako jeste potrebne su posebne pripreme...sve bi moralo da se potopi u neku vrstu bioloskog ulja koje ne provodi struju pa tek onda da se ceo sistem spusta na ispod temperature spoljnog ambienta... imao sam planova da to ulje nabavim ali kombinaciju koju sam imao bila mi je preskupa a i ispostavilo se da je to ulje povrh svega i slabo kancerogeno (u dodiru sa kozom postoji mogucnost prouzrokovanja raka koze...) Zasad cu se ipak drzati samo vode i eventualno cu da ledim po koju flasu ali i to veoma kontrolisano kako nebi doslo do kondenzacije...
Ako imas neki predlog kako sistem pojednostaviti i povecati mu ucinak slobodno kazi prihvatam svaki dobronameran predlog i kritiku...
Poz.
na žalost nemam nikakvu dobru, kvalitetnu ideju
inače bih vam je već prezentovao...

drago mi je što si razumeo šalu kojom sam hteo da ukažem na probleme sa kojima se susrećete iz nekog drugog ugla... recimo iz ugla kako bi to običan računarski neupućen i nezainteresovan svet video...

ali bez obzira na šalu sve je ipak kabasto i nezgrapno, to jednostavno mora mnogo bolje i prostije...

smisliće se nešto valjda, navijam za vas u svakom slučaju a ako budem mogao bilo kako da pomognem uključiću se...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2006, 18:37   #56
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane masine

Citat:
Rocker kaže:
Stvarno, to mi nije palo na pamet, kako si rešio problem kondenzacije?

Pa nisam ga resio !!!
Samo se trudim da temperatura vode ne padne manje od 4-5 stepeni celzijusa u odnosu na ambijent gde se racunar nalazi ... u tom slucaju nema kondenzacije u suprotnom ...Gle mu cudo iam da bude sauna a onda orevuare racunare....

Ako neko zna kako da se ide ispod 5 stepeni u odnosu na ambijent a da se ne pojavi kondenzacija nek javi...
poz.

Poslednja ispravka: Freško (16.8.2006 u 19:22)
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2006, 0:45   #57
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Modovane masine

Pa ne znam kolika je tačno granica na kojoj kondenz počinje da se pojavljuje pa ću ti verovati na reč da je u pitanju 4-5C. LM, ne verujem da ćeš uspeti da ga rešiš sem ako ne smisliš nešto na foru klima uređaja, znači neka posudica u kojoj će se skupljati a posle negde odvoditi.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2006, 1:24   #58
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane masine

Citat:
Rocker kaže:
Pa ne znam kolika je tačno granica na kojoj kondenz počinje da se pojavljuje pa ću ti verovati na reč da je u pitanju 4-5C. LM, ne verujem da ćeš uspeti da ga rešiš sem ako ne smisliš nešto na foru klima uređaja, znači neka posudica u kojoj će se skupljati a posle negde odvoditi.
To na fazonu klime ...neznam moracu da razmotrim...al uglavnom ....neki likovi na Becchu su se takodje zanosili sa vodenim hladjenjem.....oni su skondenzaciju resili tako sto su creva i blok umotali (nekakvim krpama i sundjerom...) a i plocu su takodje uswuskali necim aj postavicu link ako uspem da ga nadjem ....pa da vidite to cudo BY Home ... Ludilo...verujte mi na rec..ona moja skolopocija nije im ni do kolena ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2006, 1:37   #59
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Modovane masine

Citat:
fresko kaže:
To na fazonu klime ...neznam moracu da razmotrim...al uglavnom ....neki likovi na Becchu su se takodje zanosili sa vodenim hladjenjem.....oni su skondenzaciju resili tako sto su creva i blok umotali (nekakvim krpama i sundjerom...) a i plocu su takodje uswuskali necim aj postavicu link ako uspem da ga nadjem ....pa da vidite to cudo BY Home ... Ludilo...verujte mi na rec..ona moja skolopocija nije im ni do kolena ....
Pa ako zamotaš blok krpom/sunđerom, onda ta vlaga ostaje unutar kućišta a to možda može da napravi problem. Najsigurnije ti je nastaviš kao do sada!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2006, 2:07   #60
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane masine

Citat:
Rocker kaže:
Pa ako zamotaš blok krpom/sunđerom, onda ta vlaga ostaje unutar kućišta a to možda može da napravi problem. Najsigurnije ti je nastaviš kao do sada!
Ma da naravno , ja sam samo rekao kako sam video da su ljudi radili na Benchmark.co.yu ... nista vise od toga...ja ne planiram da moj umotavam u krpe i kojekakve druge stvari ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kuciste, kućište, modding, modifikacija, modifikacija kucista, modifikacija kućišta, modovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Test mašine u rubrici Test Drive virtuoz pavle Tekstovi u SK 10 16.5.2009 3:36
Zamena 'malo' koristene mašine... liksamja ŠDK - Osnovne komponente 8 12.3.2009 23:05
Snaga buduće mašine? pivonroll Šta da kupim? 8 1.2.2008 13:03
Mogu li nase mašine da podrže nove igre? Belfegor O igrama uopšte 26 4.12.2006 20:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com