Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.7.2012, 20:05   #4441
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Horrible Bosses (2011)

http://www.imdb.com/title/tt1499658/

ekstra glumacka ekipa kao i film !

The Bank Job (2008)

http://www.imdb.com/title/tt0200465/

Pljacka banke po istinitom dogadjaju !


EuroTrip (2004)

http://www.imdb.com/title/tt0356150/

21 Jump Street (2012)

http://www.imdb.com/title/tt1232829/

Hostel (2005)

http://www.imdb.com/title/tt0450278/

ima tri dela ali ja bih izdvojio ovaj !

Poslednja ispravka: Aleksic01 (13.7.2012 u 20:16)
Aleksic01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aleksic01 na korisnoj poruci:
Wastelander00 (18.7.2012), ZoNi (14.7.2012)
Stara 13.7.2012, 23:01   #4442
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@ Aleksic shvati ovo kao dobronamernu kritiku nikako nesto ka protiv tebe. Ovde nije poenta da samo ostavis ime film, prekopiras link filma, i eventualno napises neku recenicu o filmu koju svi znaju. To radi IMDB, lepse bi bilo da ti napises neki svoj licni utisak o filmu.

A sada da ne bude offtopic....

Veceras sam posle ko zna koliko vremena bio u Delta City-u i pogledao



The Amazing Spiderman


Film je dobar jer nema neku dubokoumnu pricu, prava akciona razonoda za leto. Ovo je svojevrsni reboot prvog dela, sa sasvim novim glumcem u glavnoj ulozi, kao i nekim potpuno novim likovima. O radnji ne bih puno pricao osim da ima dosta specijalnih efekata, u klasicnoj borbi dobar momak protiv loseg momka. Andrew Garfield je sasvim lepo izneo ulogu mladjanog Spidermana, pogotovo u komicnim situacijama, mada mi izgleda da mu je u nekim scenama nedotajalo ozbiljnosti. Po meni je mozda cak i lepse izneo ulogu od pomalo smotanog Tobija. U svakom slucaju oba glumca da ju neki zaseban smek filmu bey kojih to ne bi bilo to. Topla preporuka...
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nutsbre@ker na korisnoj poruci:
Iris (14.7.2012), pentraksil (13.7.2012)
Stara 14.7.2012, 12:13   #4443
ekvi
Član
 
Član od: 14.11.2008.
Lokacija: kv
Poruke: 404
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 27 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dark Tide
http://www.imdb.com/title/tt1507563/
Film ima sve elemnte za odlicnu zabavu - jug Afrike, okean, velike bele ajkule, Hale Beri... Po meni 3/10. ( ni na IMDB-u nije mnogo bolje prosao ). Jednostavno, scenario je trivijalan, racepkana radnja, neuverljive scene, bez poente, jedva sam izdrzao da odgledam do kraja... zaobici.
ekvi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2012, 19:30   #4444
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nutsbre@ker, napisao sam da je preporuka to valjda znaci da je utisak pozitivan sta bi trebalo da pisem radnju filma, zasto bi ga onda gledali ili da kazem da ima specijalnih efekata koji su me odusevili ?...

Evo jos jedne preporuke za ova dva filma koji su na mene ostavila veoma pozitivan utisak posebno Knowing
Spoiler za radnja:
sa specijalnim efektima kada dolazi svemirski brod da pokupi dvoje odabrane dece koji ce obnoviti nasu planetu zemlju jer dosadasnji svet nestaje zbog velike eksplozije na suncu koja direktno pogadja planetu zemlju:


Knowing (2009)
http://www.imdb.com/title/tt0448011/

Drugi film je malo stariji verovatno je puno vas odgledalo a verovatu puno vas nije za ove druge preporuka:

Mystic River (2003)

http://www.imdb.com/title/tt0327056/

Poslednja ispravka: GoranSTX (14.7.2012 u 19:35) Razlog: Koristite spoiler tag kada otkrivate delove radnje
Aleksic01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2012, 20:48   #4445
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Aleksic01 kaže: Pregled poruke
Nutsbre@ker, napisao sam da je preporuka to valjda znaci da je utisak pozitivan sta bi trebalo da pisem radnju filma, zasto bi ga onda gledali ili da kazem da ima specijalnih efekata koji su me odusevili ?...
Poenta foruma je diskusija. Bez tvojih komentara, mišljenja ili kritike mi ne možemo razumeti zašto ti se neki film svideo, odnosno zašto nam ga preporučuješ, i ne možemo da diskutujemo o njemu. Treba nam malo više "mesa", i želimo da se potrudimo kako bi ova tema bila živa i interesantna svima koji je čitaju.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2012, 21:42   #4446
ekvi
Član
 
Član od: 14.11.2008.
Lokacija: kv
Poruke: 404
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 27 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sto se tice filma
Citat:
Aleksic01 kaže: Pregled poruke
nij uopste los za prekracivanje dosadnog oslepodneva. Na mene bi film ostavio mnogo bolji utisak
Spoiler za da je:
umesto vanzemaljaca nekakva ljudska paranormalna inteligencija uspela da izadje na kraj sa sumornim predvidjanjima, sto je uostalom i film nagovestavao u pocetku...
ekvi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2012, 23:05   #4447
Zeldaš
Član
 
Član od: 1.3.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 51
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Prošle subote na RTS-u prikazivali su kineski film ,,Curse of the Golden Flower" (Prokletstvo zlatnog cveta). Film me je zaista oduševio. Kineski dvor je prikazan na fantastičan način. Kostimi i detalji su neverovatni. U pitanju je epska drama o carskoj porodici njenom raspadu. Lepo su prikazani odnosi članova. Radnja je sledeća: carica shvata da je muž truje, planira da podigne državni udar na njega. Imaju tri sina-najstariji je dugo bio van dvora i kada saznaje da mu otac truje majku prelazi na majčinu stranu i daje joj podršku u državnom udaru. Srednji od tri brata ima seksualne odnose sa caricom, budući da mu ona nije prava majka već maćeha, ali je zaljubljen u služavku, sa kojom takođe ima odnose i za koju kadnije saznaje da mu je sestra. Najmlađeg sina svi kuliraju, što će im on naplatiti kasnije. Scene borbe u filmu su takođe odlične. Budžet filma bio je 45 miliona dolara.
IMBD: http://www.imdb.com/title/tt0473444/
Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=NTrJlpgeRyw
Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Curse_of_the_Golden_Flower
Vidim da RTS i ove subote daje neki kineski film, verovatno planiraju da im to postane tradicija.
Zeldaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2012, 21:24   #4448
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Woman (2011)
http://www.imdb.com/title/tt1714208/

Sta reci do, od malih ocekivanja do velikog aplauza !
No krenimo redom,po pocetku filma sigurno ce te imati dojam niskobudjetnog smecha.Zbog glume nizeg ranga,no kako se sama radnja odvija sticat ce te utisak da takva gluma i najvise stoji...bas zbog fabule odnosno kako je ona prezentovana.
S`vremena na vrijeme ce te imati i muzicku numeru koja stoji kao sashivena datoj sceni.Te ce vas navoditi da ostanete uz film do kraja.
Veza izmedju glumaca je manje vise prepoznatljiva kao i kako se stavite
u odnosu na film.Ako unaprijed mislite da znate sta posrijedi u vezi nekog od likova ,vjerovatno ce te biti u pravu. Ali ako dopustite da vas tok sam vodi ,
tim je ugodjaj veci. Posto na Imdb-u stoji jos kao i horor.
Ne morate se plasiti,sem jedne dvije "trz" scene i malo mesarskog izivljavanja. Naravno preporucljivo je da nisu sa vama mala djeca i 60+ .
Ako vam se vec utroba prevrce od ultra mega giga hi-fi produkcije sa prevecom dozom cgi/fx efekata i zadovoljstvo nalazite u "malim" stvarima
onda vam sa zadovljstvom preporucujem....
....posve sam siguran da ce te biti zadovoljni sto ste proveli veche uz .

Poslednja ispravka: Mac4LiF (16.7.2012 u 21:25) Razlog: spajanje
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2012, 8:57   #4449
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sinoc su na Avali pustali Blades of Glory, fenomenalnu komediju iz 2007 godine, i iako sam je vec gledao, nijednog trenutka nije bila dosadna, odlicne fore, kao stvorena za letenje vece, ko nije odgledao, topla preporuka!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Chazz.jpg
Viđeno:	27 puta
Veličina:	72,3 KB
ID:	43709  
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
altec.gs (19.7.2012), Sladjan85 (17.7.2012)
Stara 17.7.2012, 9:55   #4450
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Kad smo vec kod Avale ,bilo je dobro kad su bili u strajku. Masovno su pustali dobre filmove ,a program im je inace.... dobar film Mario.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2012, 12:44   #4451
ekvi
Član
 
Član od: 14.11.2008.
Lokacija: kv
Poruke: 404
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 27 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

http://www.imdb.com/title/tt1820723/
Treasure Island 2012

Ocenjen je prilicno nisko ( 6.2 ). Od mene dobija solidnu sedmicu. Malo je filmova u novije vreme koji se bave ovakvom pricom ( ne mesam ovakvu vrstu filma sa, recimo, Piratima sa Kariba... ).
Donald Saterlnd ima gostujucu, ali izvanrednu ulogu... Nekako, reziser je uspeo da stvori zivotne likove iz doba gusara, najpribliznije onakvima kako ih ja zamisljam, sa svojim manama i vrlinama bez crno belih karaktera.
Sama prica je klise: mapa gusarskog blaga dospeva sasvim slucajno u ruke jednog mladica koji uz pomoc prijatelja uspeva da okupi ekspediciju... Prelepo ostrvo i prizori sa jedrenjaka...bez SF efekata, ali prilicno uverljivo.

Inace ovo je rimejk filma iz 90.-tih :
http://www.imdb.com/title/tt0100813/
ekvi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2012, 13:07   #4452
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Klip


Сада већ "прослављен" наслов, добитник награда којекаквих фестивала заслужује да га критика поштено нашамара. Прво, очигледан тотални рип-оф чувене "Тринестице" /http://www.imdb.com/title/tt0328538//, од којег је узео буквално све. Што се тиче експлицитних сцена, има их превише и наравно да су претеране, што је без сумње и била намера, и једини selling point који филм има у свом арсеналу. О аутентичности нема смисла причати, тако да је порука аутора помало магловита.. Не бих га ја ни гледао, него се повела прича да је филм заправо легална "илегална бљувотина", и морам признати да има ту истине. Али, након "Српског" филма било је и очекивати да још неко крене тим путевима.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2012, 14:25   #4453
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ekvi kaže: Pregled poruke

Inace ovo je rimejk filma iz 90.-tih :
http://www.imdb.com/title/tt0100813/
E taj je fenomenalan! Zašto prave rimejk već fenomenalnog dela mi nikad neće biti jasno...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2012, 14:38   #4454
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Zašto prave rimejk već fenomenalnog dela mi nikad neće biti jasno...
Zašto prave Pežo 307, kad već postoji Golf? Zašto prave Office 2013 kad već postoji Office 2000? Zašto prave beli hleb, kad već postoji proja?

Ne razumem zašto je "problem" da se snimi rimejk? Meni je uvek super da vidim kako je drugi režiser (i ostatak ekipe) zamislio radnju, čak i kada je u velikoj meri kopirana. Uostalom, ima onih koji nisu gledali staru verziju; ili onih koji jednostavno više vole novije verzije, bolje specijalne efekte i slično; ima i onih koji preferiraju neke glumce više nego neke druge...

U svakom slučaju, ja volim rimejke i često odgledam "original" pa odmah ili ubrzo nakon toga i "kopiju".

Što se tiče pomenutog filma, original "Treasure Island" sam gledao i veoma mi se dopao. Uskoro planiram da pogledam i rimejk - trejler mi deluje odlično...
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2012, 15:07   #4455
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Zašto prave Pežo 307, kad već postoji Golf? Zašto prave Office 2013 kad već postoji Office 2000? Zašto prave beli hleb, kad već postoji proja?
Zato što su pametni - bolje napraviti lošiji proizvod koji se brže kvari, pa te nateraju da uskoro kupiš nov, koji je još gori, nego da ti daju nešto što traje desetinama godina, posle čega nemaš potrebu da kupiš išta novo. Celo princip potrošačkog društva bi se srušio.

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Ne razumem zašto je "problem" da se snimi rimejk? Meni je uvek super da vidim kako je drugi režiser (i ostatak ekipe) zamislio radnju, čak i kada je u velikoj meri kopirana. Uostalom, ima onih koji nisu gledali staru verziju; ili onih koji jednostavno više vole novije verzije, bolje specijalne efekte i slično; ima i onih koji preferiraju neke glumce više nego neke druge...
Nije problem, već je besmisleno. Znaš onu narodnu - ako nije pokvareno, nemoj popravljati. Bolje te milione dolara da daju gladnima u Africi, umesto što prave film zbog drugih glumaca ili boljih specijalnih efekata...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
HSVstoned (18.7.2012)
Stara 18.7.2012, 16:00   #4456
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.469
Zahvalnice: 1.095
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Ne razumem zašto je "problem" da se snimi rimejk? Meni je uvek super da vidim kako je drugi režiser (i ostatak ekipe) zamislio radnju, čak i kada je u velikoj meri kopirana. Uostalom, ima onih koji nisu gledali staru verziju; ili onih koji jednostavno više vole novije verzije, bolje specijalne efekte i slično; ima i onih koji preferiraju neke glumce više nego neke druge...

U svakom slučaju, ja volim rimejke i često odgledam "original" pa odmah ili ubrzo nakon toga i "kopiju".
Uskoro dolazi sudnji dan - slažem se sa ZONI-jem !!!
I ja volim da upoređujem različite verzije a još više sa knjigom (od koje su nastali).
@ Miss Iris- zašto da daju milione gladnima kad mogu da snime remake koji zaradi milijarde i onda mogu da milijardu daju tim gladnima
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2012, 17:46   #4457
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
ako nije pokvareno, nemoj popravljati
Ali, *jeste* pokvareno U smislu: sad su bolji specijalni efekti, neki novi glumci su aktuelni, mnogima će biti lepše i jasnije ako je priča smeštena u savremeno doba itd itd
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2012, 20:10   #4458
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
@ Miss Iris- zašto da daju milione gladnima kad mogu da snime remake koji zaradi milijarde i onda mogu da milijardu daju tim gladnima
Mda...

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Ali, *jeste* pokvareno U smislu: sad su bolji specijalni efekti, neki novi glumci su aktuelni, mnogima će biti lepše i jasnije ako je priča smeštena u savremeno doba itd itd
Misliš, kao što su napravili onu gadost od Šerloka Holmsa, gde je dr. Watson zapravo Lucy Liu? Pliz...

Uostalom, ako ćemo tom logikom, hajde da zamenimo sve "aktuelnim" stvarima - Ajfelova kula je tako passé, gvozdena gvozdjurija od pre dva veka, sto ne napravimo na istom mestu neko modernisticko djubre koje ce mnogima biti lepse i jasnije
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2012, 21:15   #4459
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Misliš, kao što su napravili onu gadost od Šerloka Holmsa, gde je dr. Watson zapravo Lucy Liu?
Ko? Šta? Gde je Lusi? Ne znam za to, mora oma da to nađem Hvala za info

Da si me pitala da li mislim na onu smorinu od britanske serije (sa onim Kamberbačom, inače dobrim glumcem), pa i da te podržim
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2012, 21:25   #4460
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Mda...



Misliš, kao što su napravili onu gadost od Šerloka Holmsa, gde je dr. Watson zapravo Lucy Liu? Pliz...

Uostalom, ako ćemo tom logikom, hajde da zamenimo sve "aktuelnim" stvarima - Ajfelova kula je tako passé, gvozdena gvozdjurija od pre dva veka, sto ne napravimo na istom mestu neko modernisticko djubre koje ce mnogima biti lepse i jasnije
Jeste off topic ali ima nekoliko kopija Ajfelovog tornja po svetu i veoma su popularni ti tornjevi.Naravno nije isti "smek" kao kod pravog tornja ali eto i njih ljudi posecuju.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com