Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.10.2014, 20:06   #61
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.490
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Alien: Isolation

možda najbolji šovinista, ali o5 možda je najbolji kda su mu ruke odrešene.
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2014, 20:14   #62
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
PCGamer dao 93

http://www.pcgamer.com/alien-isolation-review/

Izgleda gamespot i IGN nisu unajmili prave ljude za review, mos' misliti smeta im neskriptovani AI i to sto se preplasena devojka ne roka kao Rambo
Secam se Gamespotovog opisa za Scratches kad je recenzent poceo tekst sa "ja mrzim avanture", zalepio igri 2/10 ili 4/10 (ne secam se) i smandrljao posao
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2014, 20:33   #63
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Ign dao 6 jer jedan šaban bukvalno nije umeo da igra igru i zalepio ocenu. Profesionalizam.
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2014, 0:09   #64
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
PCGamer dao 93

http://www.pcgamer.com/alien-isolation-review/

Izgleda gamespot i IGN nisu unajmili prave ljude za review, mos' misliti smeta im neskriptovani AI i to sto se preplasena devojka ne roka kao Rambo
PC Gamer je dao 94 Dragon Age-u 2, sa sve ovim zakljuckom:

Citat:
The best RPG combat ever. Not gaming’s best story, but maybe its best storytelling. Darker, sexier, better
I Mass Effect 2 im je najbolja PC igra ikada?!

Citat:
Roronoa Zoro kaže: Pregled poruke
možda najbolji šovinista, ali o5 možda je najbolji kda su mu ruke odrešene.
A sad su mu bile neodresene, ili sta?

Citat:
Marko Radonjic kaže: Pregled poruke
Ign dao 6 jer jedan šaban bukvalno nije umeo da igra igru i zalepio ocenu. Profesionalizam.
A ti si je igrao, pa znas..

Ponasate se kao najgori fanboy-evi; pravite tu lov na vestice koje se usudise da daju ovoj igri, koju niste ni probali, ocene koje vam se ne svidjaju. Boo hoo!!

nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2014, 0:59   #65
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

A što se ložite na ocjene bezveze? Probajte sami pa se uvjerite. Koga je briga šta pišu glavonje. Onaj IGN tačno kad se provali i da super visoku ocjenu nekom kršu (a imaju više provala nego što se može izbrojati), i svi ih napljuju zbog toga, odmah se iskale na nekoj nasumičnoj igri da se operu... Takav utisak nekad imam.

Metacritic je šprdnja od sajta na kome ljudi mogu nekontrolisano da kreiraju koliko god hoće profila, i spamuju šta im volja, uključujući i developere koji hvale svoje igre. Najbolji primjer koliko je smiješna jeste Company of Heroes 2 koji su ljudi naspamovali nulama nakon BadComedian videa o njegovoj kampanji. To ljudi iz Mete sve znaju, ukazano im je na sve to, al nije ih briga.

Ni "pro" nisu ništa bolji. Imate likove poput Tom Chicka is Quarter to Three, koji gotovo svakoj igri daje super niske ocjene, a omiljena meta su mu strategije, svakoj je dao 20, sa izuzetkom SC2: HoTS kome je dao 40. Čak iako ne igram SC2 puno, i više sam nego svjestan koilo je ispolirana i dobro producirana igra, i sigurno nije vrijedna 40, ako ocjene imaju kakvu težinu. A on fno generiše klikove kada fanbojčine od određenog naslova navale na njegov sajt, što ba š on da da tako nisku ocjenu pored svih ovih visokih, a njegove pristalice navale da ga brane kako je on jedini pošten i neprodana duša.... Kolo veselo.

Daleko sam se bolje zabavio u nekim igrama sa smiješnim ocjenama, kao na primer Jericho, ili Space Marine, u ovom poslednjem sam utrošio 100-200 sati. A ne mogu prežaliti 10 utrošenih u Bioshock Infinite, koji su svi dizali u nebesa i proglašavali igrom godine na samom početku godine... I da mi neko plati, ni prutom ga dohvatio ne bi više.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2014, 1:49   #66
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Iskreno ja sam zabrinut za igru nakon što je Kevin dao 6 na gamespotu. Naravno, nije kao da mi je on prophet u koga bezuslovno gledam i čekam amin pre nego što počnem da igram neku igru, ali mislim da čovek ume lepo i objektivno da uradi recenziju igre.

Mislim da je takođe fan Alien serijala i da zna za šta je radio recenziju, tako da nije neko ko je eto uzeo da odigra i zalepio ocenu. Ako je istina sve što je naveo u opisu, onda stvarno ova igra ne može da nas oduševi. Po onome što je rečeno, možemo očekivati interesantnu atmosferu, okruženje i dobru grafiku, koje će dosaditi posle nekog vremena...
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2014, 2:21   #67
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Dzabe ocene, dok ja to ne probam licno mogu oni da pisu sta hoce. IGN je napisao Nepredvidljiv AI (posle je popravljeno na "Los").
Koliko sam puta igrao igre sa niskom ocenom na GS i IGN pa sam bio odusevljen. Mislim da ce biti OK igra, videcemo. Nisu toliko lose ocene generalno gledano.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2014, 3:28   #68
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.201
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Jel čitate vi uopšte te recenzije? Lepo piše u IGN recenziji da je igra zanimljiva prva 4h ali posle toga dosadi jer je sve jedno te isto. Što se tiče kritike nepredvidivosti AI-a piše da je to zbog toga što je ko zna koliko puta poginuo zbog toga što ga Alien bez ikakvog upozorenja da je blizu ubije sa leđa. Većina igre se po toj recenziji svodi na to da kada vidiš Aliena na radaru pobegneš u neki plakar i čekaš dok Alien ne ode.

Ako je stvarno sve kao što piše u IGN recenziji čovek je imao pravo da joj da ocenu koju joj je dao. A vi prvo odigrajte igru pa kažite da li je bio ili nije upravu.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2014, 14:50   #69
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

@nameless
Ja kritikujem review, na osnovu čega pekmeze ocenjuju igre. Preklinje nas da ne igramo nikako na hard, jer je teška, stalno je ginuo, i on se jadan nervirao. ccc
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2014, 15:24   #70
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

IGN sa svojim over 9 ocenama za sve nove COD naslove lol
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2014, 15:24   #71
Blaine
Član
 
Član od: 10.8.2012.
Poruke: 159
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 133 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Gledajte bar KO piše recenzije ako vas mrzi da čitate bilo šta osim naslova i zaključka.
Citat:
bokela kaže: Pregled poruke
Iskreno ja sam zabrinut za igru nakon što je Kevin dao 6 na gamespotu.
Isto.
Kevin VanOrd nije neko ko bi igri dao nešto nižu ocenu zato što je teška ili "staromodna", bar naprotiv.
Njegov sud ću uvek shvatiti ozbiljnije od recenzije koju je napisao neki hipster sa PC Gamer-a, RPS-a, ili Kotaku-a.

Koliko mogu da vidim, sekvence gde izbegavate aliena po njemu postužu ono što žele i najbolji su deo igre, problem je ograničenost, jednostavnost, repetativnost i nekada jednostavno lenj dizajn svega između toga...
Heh, moraš da voliš šunjalicu gde su prekidači za sigurnosne kamere izgleda skoro uvek ODMAH DO SAME KAMERE.

Poslednja ispravka: Blaine (4.10.2014 u 15:40)
Blaine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Blaine na korisnoj poruci:
bokela (4.10.2014)
Stara 4.10.2014, 15:39   #72
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

kake su sve igre izasle do sad alien je ok
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2014, 22:36   #73
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Ma, igrace se ovo naveliko. Kad sam mogao da budem srecan kao malo dete dok sam igrao AVP iz 2010-e, posle 7-8 godina od igranja AVP2, sigurno cu biti presrecan igrom koji je inspirisana originalnim Osmim Putnikom. Tako da, ako ste pravi hard kor fanovi, a to podrazumeva da znate svaki film napamet, pa i cetvrti, onda nemate cega da se plasite.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2014, 23:18   #74
James Vega
Član
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 441
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 183 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
A ti si je igrao, pa znas..

Ponasate se kao najgori fanboy-evi; pravite tu lov na vestice koje se usudise da daju ovoj igri, koju niste ni probali, ocene koje vam se ne svidjaju. Boo hoo!!

Na ovom forumu je za pojedince standardne praksa da odluče šta će misliti o igri istog dana kada vide prvu najavu.
Oni fanbojišu, ti pljuckaš, u temi za neku drugu igru bilo bi obrnuto.

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Tako da, ako ste pravi hard kor fanovi, a to podrazumeva da znate svaki film napamet, pa i cetvrti, onda nemate cega da se plasite.
Sad će neko da napiše kako je to dokaz da taj nije hard kor fan jer se samo prva dva filma računaju.
James Vega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2014, 23:35   #75
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Ja sam toliki fan da sam pogledao i oba AVP-a I Prometheusa u bioskopu.
Na svakom Osmom Putniku, Alienu, Tuđinu, radio po jedan dobar reditelj; prvo trojku i četvorku gledao kao klinac, pa tek onda keca i dvojku, tako da su mi svi dragi.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2014, 20:48   #76
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Malo sam prelistavao recenzije i osim GS i IGN-a niko zaista nema toliko lose misljenje o igri. Na srecu nije nista spojlovano, pominje se jedan deo koji je smorio sve (bez otkrivanja lokacije itd) ali generalno svi su jako pozitivno pricali/pisali o igri. Cak i IGN i GS recenzije nisu istakle bas nesto preterano negativno o njoj a toliko niske ocene (doduse nisam detaljno pregledao jer samcuo da recenzije imaju neke vece spojlere).

Uglavnom neki njihovi sazeti pozitivni utisci(bez spojlera naravno) : Odlicna atmosfera i dizajn stanice (to apsolutno svi pominju), odlicno prenesen sam Xenomorph/Tudjin, dosta ljudi se slaze da je glavni lik odlicno napisan i da su ostali likovi podjednako dobri, igra je dosta duga, zvuk svi hvale kao odlican, dosta je teska pogotovu na HARD nivou tezine gde tudjin bukvalno cuje obaranje stolica i rekvizita po stolovima (koliko sam ja procitao IGN je igrao na HARD i otuda njihova frustracija sa AI), pravljenje sopstvenih pomagala takodje dosta ljudi hvali.

Sto se tice negativnog: neki recimo navode sejv kao negativnu stvar, ali mislim da je sasvim OK imajuci u vidu samu prirodu igre. Sejv je poput Dead Space-a (sejv stanice), mislim da bi bilo mnogo gore kada bi morali quicksave da lupamo na svakih 15 sekundi dok na silu ne pogodimo vrata i izbegnemo tudjina . Uhodavanje, balans (iliti Pacing ) same igre je nekima problematican....dok ga drugi hvale neki kazu da kreni-stani (ali ne navode kao stvarno los). To zbog tog jednog dela igre koji je nekima bio poprilicno zamoran zbog konstantnog vracanja na stare lokacije, ali ako je to samo jedan deo valjda nece biti problem. Neki navode i da je prica mogla da ide drugacije i koliko vidim ima vise krajeva, pa je i tu dosta misljenja podeljeno.

Za koji dan cemo i licno da se uverimo, ali po ovome sto sam procitao bice ovo odlicna Alien igra. Kao veliki obozavalac Tudjina, mislim da ce mi odlicno leci . Licni utisci kada izadje ofskroz
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Asmodeus (5.10.2014), bokela (5.10.2014), James Vega (5.10.2014), Rainman (5.10.2014)
Stara 5.10.2014, 21:03   #77
James Vega
Član
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 441
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 183 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Kako stvari stoje, metascore će izgleda ostati oko 80, verovatno koji poen ispod...
Sasvim solidno, posebno u poređenju sa dosta slabim prijemom novijih igara iz Alien franšize.
James Vega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2014, 8:30   #78
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Moraće ovo da se proba pod obavezno to je sigurno. Nego eto malo se plašim da utisak ipak na kraju ne bude mm.okey
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2014, 18:01   #79
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Jel ovo sutra izlazi?
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2014, 18:03   #80
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.490
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Jel ovo sutra izlazi?
danas izašlo na svim frontovima
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Roronoa Zoro na korisnoj poruci:
Vladimirus86 (6.10.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
alien, horror, stealth

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sid Meier's Alpha Centauri - Alien Crossfire astralus Strateške igre 1 13.7.2012 9:23
Alien Swarm wolf88 Akcione igre 94 1.4.2011 16:45
Alien breed 2-Assault Juraj Akcione igre 2 29.3.2011 13:33
Sid Meier's Alpha Centauri / Alien Crossfire testera Upravljačke simulacije 7 4.12.2010 23:37
Alien Arena Patton Akcione igre 5 21.4.2008 15:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com