Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.10.2012, 21:52   #2081
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Temperatura kompa

Од прије пар дана почео комп рандоматично да ми се угаси кад је под фул оптерећењем. На екрану се појави 10к боја, чује се онај звук као зујања, и то је то, рестартује се. Чак се ни плави екран не појави увијек када се ово деси.

Е сада, другар ми говори да је до прегревања процесора, мада мени то није јасно баш, ја нешто сумњам да је то због њега..

Процесор је AMD Athlon II x4 640 - 3.0Ghz.
Сада мени није баш јасно, да ли је нормално да овако сва језгра се врте око 35 у idle а изнад тога пише CPU - 79 (слика доле у додатку)?
Како је могуће да се то тако разликује?

И још нешто... овај слика је више мање у idle узета... под фул оптерећењем језгра ми иду на фазон 40-43-45, али овај "само" CPU ми се никад не мјења, он је увијек или на 79 или на 80.
Да ли су ово нормалне температуре, и шта може да ме зеза у овом случају?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Untitled.jpg
Viđeno:	75 puta
Veličina:	74,2 KB
ID:	44295  
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2012, 23:25   #2082
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Temperatura kompa

Tebi je sve lepo podgrejano u tom racunaru... 43 stepena za hard disk, na ovo zahladjenje?

Ulazi pod hitno u ventilatore i u neki bolji kuler za procesor (za 20ak evra moze da se nadje mnogo bolje i tise hladjenje od fabrickog).
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2012, 4:33   #2083
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Temperatura kompa

Хоћеш да кажеш да мислиш да се мени због процесора и харда гаси комп?
Не знам, узет је нов прије отприлике 3 године, нисам нешто често продувавао кућиште да будем искрен, али опет, зар је могуће да је до процесора?

И да, она приложена слика од малоприје је idle стање, али такво да сам направио паузу од 7-8 мин послије оптерећења.

Ево сада слике температура 10мин након паљења, за које сам откад ради комп само читао форум, дакле ваљда неко идеално idle стање:
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Untitled2.jpg
Viđeno:	58 puta
Veličina:	77,5 KB
ID:	44303  
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2012, 10:51   #2084
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Temperatura kompa

Od harda nije (on samo ukazuje na visoku temperaturu u kucistu), ali od procesora ili grafike - sasvim moguce. Ti senzori umeju da lazu, tako da se ne treba oslanjati samo na njih.

Otvori to, lepo izduvaj prasinu i promeni pastu na procesoru (a preporuka bi bila da zamenis box kuler i dodas dva-tri ventilatora) i verujem da ces resiti problem.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
joximovic (11.10.2012)
Stara 11.10.2012, 16:18   #2085
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Temperatura kompa

A dok ne kupis ventilatore ,probaj da drzis stranicu kucista otvorenu ,spustices koji stepen, pa ti se mozda i nece gasiti ,ali svakako uradi ono sto ti Beagle predlozio.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2012, 17:02   #2086
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Temperatura kompa

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
A dok ne kupis ventilatore ,probaj da drzis stranicu kucista otvorenu ,spustices koji stepen, pa ti se mozda i nece gasiti ,ali svakako uradi ono sto ti Beagle predlozio.
Страницу сам већ одавно отворио, јер је ионако било врело љето, а мени се графичка солидно гријала, па сам га отворио.

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Od harda nije (on samo ukazuje na visoku temperaturu u kucistu), ali od procesora ili grafike - sasvim moguce. Ti senzori umeju da lazu, tako da se ne treba oslanjati samo na njih.

Otvori to, lepo izduvaj prasinu i promeni pastu na procesoru (a preporuka bi bila da zamenis box kuler i dodas dva-tri ventilatora) i verujem da ces resiti problem.
Значи не гледају се посебно температуре језгра него се гледа она "укупна" CPU температура која је код мене малтене закована на 80 степени?
Колега један ми рече да је врло могуће да је та термална паста се "истрошила" или који већ термин да употребим, и да без мјењања кулера пробам само да отворим то, очистим онај алуминијум и замјеним пасту... и да би то требало добро да ми скине температуру?
Један другар ми има вишка неко Cooler Master-ово хлађење, па могу и то да пробам, али мој овај фабрички кулер ми изгледа кул, бар што се буке тиче, доста је тих.

Иначе, ја осим мјењања графичке, РАМ-а и тих ситница нисам никад озбиљније сам радио нешто по хардверу, али капирам да је и ова замјена ових стварчица и стављање нове пасте просто, не могу ја ту много нешто да погријешим?
И на јутјубу сам нашао неки туторијал, изгледа баш проста операција - http://www.youtube.com/watch?v=I3gx6c62D7I ?

Иначе, кад већ спомену да може бити и до графике (на коју сам ја сумњао још одавно), ја имам АТИ 4850. Само њу сам продувао прије неких 7-8 дана, и у idle ми је она око 60, у оптерећењу иде на 80 и који степен... али капирам да то није баш превиш, јер су ми говорили да ови типови графички иду до 100 опуштено у фул оптерећењу?
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2012, 11:05   #2087
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Temperatura kompa

Ako je single slot radeon, za njih nije neobicno da rade na 100 stepeni. Svakako treba da je redovno cistis i da periodicno (recimo na godinu~dve) menjas termalnu pastu i na grafickom procesoru.

Pasta gubi svoja svojstva vremenom, pa je treba menjati. Taj senzor sto ti pokazuje 80 stepeni je verovatno zaglavio. Ocisti procesorski i graficki kuler, zameni paste, pa da vidimo da li je problem resen.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2012, 19:23   #2088
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Temperatura kompa

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Ako je single slot radeon, za njih nije neobicno da rade na 100 stepeni. Svakako treba da je redovno cistis i da periodicno (recimo na godinu~dve) menjas termalnu pastu i na grafickom procesoru.

Pasta gubi svoja svojstva vremenom, pa je treba menjati. Taj senzor sto ti pokazuje 80 stepeni je verovatno zaglavio. Ocisti procesorski i graficki kuler, zameni paste, pa da vidimo da li je problem resen.
Све урађено још прије 3-4 дана, али нисам се јављао да бих фино одрадио мониторинг стања.

Ставио сам нове пасте на главни процесор и на овај од графичке картице, лијепо све очистио, продувао кулере, итд. Чак сам хтио да ставим и неки Cooler Master од другара (мислим да је модел CM Hyper TX3) чисто да пробам како иде са њим, али нисам успио да га монтирам на моје АМ3 лежиште... мислим да је њему фалио неки дјелић како бих могао причвристити овај кулер за процерос, јер моје лежиште не користи оне "ногице" које овај кулер има.

Него, било како било, откад сам одрадио ова чишћења и стављања пасте, комп је радио више мање добро, али ето, за ова 3-4 дана поново сам имао 2 гашења... тако да изгледа ништа нисам урадио.

Стање температура које ми Еверест показује у моменту кад се алт+таб у сред фул оптерећења је отприлике овако:
- матична Gigabyte GA-870A-UD3 ~ 50-52 степена
- процесор AMD Athlon II x4 640 - језгра иду до 42-45, док је она "укупна" CPU температура и даље увијек 79 или 80, и никад се не мјења... мислим да је то баг неки. И да, задњи пут кад ми се комп рестартовао, одмах сам отишао у БИОС у којем је CPU temp била 50 степени, system temp 51.
- хард диск WD blue ~ 45-46 степени

Сада, када се све ово сабере и одузме, јел може да се каже да је ово све због графичке... ове горе поменуте температуре нису толико екстремне?

Графичка (ATI Sapphire 4850, стара најмање 5год) ми иде до 86-87 степени како показује њен софтвер, са брзином окретања fan-а који иде до 80% свог капацитета како сам видио на задњем мониторингу.

Шта радити сада, дајте неке конструктивне предлоге..
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2012, 14:28   #2089
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Temperatura kompa

Bump горњег поста...

Можда сам мало досадан, али треба ми потврда неког стручнијег да ли је по овим температурама и стањима које сам навео графичка та која ме зеза...?
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2012, 14:42   #2090
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Temperatura kompa

Temperatura matične ploče za mene je veoma velika pa čak ako je i upitanju temperatura NB.
Grafička temperatura je ogromna blago rečeno.
Hard disk ti ga kuvaš izgleda a on voli hladovinu moja je maximalna 32°C.
A procesor ti je u mirovanju 50°C u biosu kada ga malo opteretiš skače i na sedamdeset stepeni sigurno.
Zaključak u kućištu je VEOMA toplo pa je ukupna temperatura svih komponenti paklena. Evo ti slika mojih temperatura na sobnoj oko 20°C. Pre i tokom opterećenja. Procesor 3570K OC na 4.6GHZ. (Dok na mom AMD tem NB ide pri fulu sada do maximalnih 40°C a matične trideset i neki stepen.)

Temp grafičke, diskova, i matične ploče su potpuno iste menjaju se samo temp procesora. Znači moraš povećati promaju u kućištu inače biti će ...
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku analayzer na korisnoj poruci:
joximovic (21.10.2012)
Stara 21.10.2012, 18:36   #2091
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Temperatura kompa

Скинух и ја ту AIDA64 пошто сам мислио да ми се багује мало онај Еверест око температуре процесора, и изгледа и јесте било тако.

Наиме, температура процесора није баш тако како ти кажеш, она је у мировању испод 40, у фул оптерећењу иде на 50, тако да капирам да је процесор ипак ок?
Графичка знам да ми је претопла, она је у малтене тоталном idle стању између 55 и 60 степени.... у фул оптерећењу иде нешто мало преко 85.

Сада, зашто су мени матична и хард диск овако топли, то бих већ волио и ја да сазнам... да не постоји могућност да их ова моја графичка грије па ствара тако високе температуре?

Кућиште ми је Xigmatek Asguard, имам једну отворену страницу, и ово кућиште има један издувни вентилатор с преда... могу ја да убацим негдје још један вентилатор, али опет.... зар је могуће да без њега не могу компоненте да ми раде на нормалним температурама с обзиром да је комп релативно млад, стар око 2,5год, и немам никакве клокове?

Иначе, ево сада screenshoot AIDA64 алт+таб у full оптерећењу:
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	ccccc.jpg
Viđeno:	49 puta
Veličina:	81,8 KB
ID:	44378  
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2012, 21:11   #2092
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Temperatura kompa

Kao što sam ti rekao u kućištu je pretoplo slika pokazuje da ti je sad hard disk na 46°C a matična čak na 52°C a oni pokazuju da je u kućištu toplo i to nema nikakve veze sa grafičkom. Moraš da držiš zatvoreno kućište. Koliko ti ventilatora ubacuju vazduh toliki broj je poželjno i da ih izbacuju ako su iste brzine. Ako su različite onda je moguć odnos može biti drugačiji. Ja imam Cosmos 1ooo. Ali sam morao da modujem bočnu stranicu da mi stanu još dva kulera da bi napravijo promaju jer jedan fabrički dole koja uvlače vazduh nije dovoljn za dva gornja (plus jedan nazad kombinacija 1+3 u korist izvlačenja što nije dobro) na 2000+ obrtaja na radijatoru (amd mašina) koja jako vuku ali nema dovoljno vazduha da ladi. Čim mi se greje NB ja odma znam koliko je toplo. Tako da sam dobio mnogo hladniju unutrašnjost. Kada napraviš promaju i grafička će biti ladnija jer će vući hladniji vazduh.
Evo pustio sam malo Prime da zagreje moj 1100T ali to su nikakva temperature sada. Naravno postoji i mogućnost da ti se ventilator na grafičkoj napunio prašine pa ga treba malo izduvati u šta neverujem jer ostale komponente pokazuju da je pretoplo drugar.

Poslednja ispravka: analayzer (22.10.2012 u 21:35) Razlog: dodatak slike
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku analayzer na korisnoj poruci:
joximovic (23.10.2012)
Stara 23.10.2012, 18:29   #2093
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Temperatura kompa

Ок, схватио сам... иако ми није јасно откуд сада оволике температуре матичне и харда.

Него, да ја не бих паметовао превише о стварима којима врло мало знам, јел можеш ти да ми кажеш конкретно шта бих ја требао да урадим да спустим ову температуру?
Треба да узмем додатне вентилаторе, то је ок, схватио сам, али колико њих да узмем, који модели (величине) су у оптицају за овај мој Xigmatek Asguard знајући да он има један свој фабрички с предње стране (овај вентилатор увлачи ваздух ако се ја не варам? доста је слабог интензитета па једва и да осјетим струјање ваздуха, иако AIDA64 показује да се окреће на око 1500 обртаја/мин) ?

Што се графичке тиче, њен кулер сам продувао, очистио пасту, све одрадио, али она и даље ради на оним горепоменутим температурама.

И да, ово евентуално убацивање 1-2-3 (или колико већ) додатних вентилатора неће озбиљније појачати буку компа, једва чекам да се ријешим ове графичке и буке од њеног вентилатора, неће ваљда сад ови додатни још да ме зезају?

Edit: и зашто ја немам ове температуре northbridge и southbridge у извјештају са AIDA64 а ти имаш.... како да их ја провјерим? =)
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2012, 15:46   #2094
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Temperatura kompa

Ajd i da pitam ovde. Da li je neko nekada menjao hlanjak na cipsetu maticne ploce?
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2012, 16:41   #2095
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Temperatura kompa

Menjali su ljudi... Ja nisam menjao, ali jesam skidao. Sta te konkretno zanima?
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
cane.prebranac (24.10.2012)
Stara 24.10.2012, 16:57   #2096
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Temperatura kompa

Ovo je bio moj problem ali sam dobio odgovor http://www.sk.rs/forum/showthread.ph...37#post1635237
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2012, 21:53   #2097
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Temperatura kompa

@Joximovic .Izvini što si čekao imao sam nekih problema jučer prokleti gremlini . Nego da počnemo od kraja verovatno zbog ploče nemaš temp za NB i SB pa nema očitavanj jedino da probaš HWMonitor pa da vidiš da li će on pokazati. Inače samo u biosu.
Inače što se ventilatora tiče princip je što su brži to su bolji bar za mene. Veličina zavisi od rupa na kućištu gde se mogu zakačiti spreda, sa strane, nazad, i gore ili gde već imaš. Princip je ako na primer tri izbacuju vazduh(imaš jedan nazad i dva gore na primer) tri moraju da ubacuju vazduh ako su svi iste brzine (sprednje strane jedan, dole naprimer ko ima ili sa strane dva bočna stranica) Tu uglavnom idu od 12cm ventilatori brzine obrtaja poželjno od 1500 pa na gore. Inače ako ne može da stane ista kombinacija ulaz-izlaz onda možeš da staviš na primer dva spora da uvlače vazduh a jedan brz da izvlači. Dva od 1500 obrtaja na primer i onaj jedan od 2000 obrtaja na primer.
Kako sam video tvoje kućište ima jedan spreda i mogućnost dva sa strane, bočna stranica i jedan nazad. Onda bi ti kombinacija bila kako bih je ja sastavio da dva spora ventilatora svi su od 120mm staviš sa strane bočna stranica a jedan brz 120mm nazad ispod napajana tako da ti napajanje i taj nazad izvlače vazduh a ona tri uvlače. Taj spreda je zadužen da hladi hard diskove zato ih stavi negde na sredini tih bejeva za hardove da vazduh struji direktno između njih i jedan bej neka ih razdvaja da bi promaja prolazila između njih i hladila ih. Jer ne vredi vazduh samo da ulazi, već mora topao i da izlazi što je ta brzina ulaz-izlaz veća bolje je hladjenje. A ne vredi ni kombinacija kakvu sam ja imao dole u prethodnom postu što sam napisao znači mora balans iskustvo
Što se buke tiče brzina ventova se može štelovati u biosu ali ne bi trebala da je velika. Kod mene je veća zbog radijatora jer prolaz kroz rebra pa pravi brujanje inače sa običnim cpu kulerom buka je neznatna. A i meni ne smeta naviko
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku analayzer na korisnoj poruci:
joximovic (25.10.2012)
Stara 25.10.2012, 15:59   #2098
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Temperatura kompa

Чекај, значи онај спреда фабрички није много битан да тако кажем, комбинација да ставим 2 са стране која увлаче ваздух и један онај позади да избацује је ок (знајући да и овај предњи увлачи, па имамо однос 3 на према 1) ?

Или за почетак и због финансија, и због евентуалне буке да ставим један јак са стране да увлачи, и отприлике исто толико један јак позади да извлачи?

Чешљао сам мало по ит свет-у, мали милион вентилатора има. Дај ми конкретно неки предлог, на шта да циљам... шта је ок, а не прави велику буку?
Наравно, и било ко трећи ко има да ми препоручи добар вентилатор, причајте, нећу се ја љутити. :d
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 19:43   #2099
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Temperatura kompa

Zaboravljaš i ventilator na napajanju koje izvlači vazduh takođe, a to je 3 prema dva, s'tim što je taj nazad ako staviš brži tako da postiže balans sa tri sporijim. Možeš i da staviš jedan sa strane ali ja bih ipak stavio bolje dva i to na oko 1500 obrtaja a onaj nazad ispod napajanja od jedno 2000 obrtaja da bi nadohnadio to što je sam plus vent na napajanju koje takođe izvlači
Mada može i tvoja kombinacija ako ti je budžet limitiran ali gledaj da je onaj nazad ipak nešto brži nego onaj sa strane
Što se tiče ventova njihova brzina i tvoj budžet neka ti je vodilja.Barem mene to vodi Sa strane oko 1500 obrtaja a nazad barem 1800 obrtaja bi ti bila neka dobitnička kombinacija
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 4:52   #2100
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Temperatura kompa

А чек, те обртаје говориш да узмем онако како у спецификацији пише? Нешто сумњам да онај што је прописан на фазон 1500 обртаја ради и реално на тој брзини..

И дај неки предлог, које моделе од 12цм ти користиш, на ит свету има 20+ брендова, има ли ту икакве разлике...?
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
temperatura


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kritična temperatura procesora Predrag Stankovic Osnovne komponente 102 4.7.2010 0:44
Access permission između 2 kompa djlabat Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 18.10.2008 3:48
Temperatura - Sapphire 3870 Alek Grafika 26 18.9.2008 13:23
6200 temperatura? Repa88 Grafika 5 26.3.2007 9:26
dva kompa na tft Rockford Rock Grafika 2 7.7.2006 9:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com