Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.11.2010, 22:54   #21
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
zeuk kaže: Pregled poruke
Ukoliko ne grešim, LOTR je dobio dva oskara za najbolju muziku. Da se ja pitam, H.Shore je itekako na nivou zadatka
Oskar odavno nije merilo kvaliteta, te taj argument ne uzimam u obzir...

Citat:
zeuk kaže: Pregled poruke
Pretpostavljam da bi bilo suludo da ti se suprotstavim stavom da je ipak u redu što su u filmu vršili izmene izvornog štiva.

Znači ćutim.
Diskusija na ovu temu već godinama postoji na forumu, i mnogo toga je već rečeno... Ne znam zašto bi ti jedini ćutao. Molim samo da se ne ide u preveliki offtopic, i da se ne ponavljamo.

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Iris, upustas se u diskusiju sa nekim ko je procitao SVA tolkinova dela na srspkom, engleskom i nemackom jeziku
Nisam znala da odmah počinjemo od onog "kome je veći" Kao i zeuku, upućujem te na ovu temu, ukoliko se diskutuje o LOTR-u.

Molim da ovo ostane tema posvećena isključivo predstojećem ostvarenju, Hobitu.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2010, 22:59   #22
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Hobit

^
Posto znam kog si pola pretpostavljam da je meni veci . Hvala, nemam zelju da diskutujem tamo, verujem da necu saznati nista novo Cekamo film.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2010, 21:08   #23
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Ekranizacija Hobita ima sve vise i vise problema; sada su angazovani na filmu privukli paznju medija - rasnom diskriminacijom.

O incidentu su izvestili ovde, ovde, kao i na Google News.

Spoiler za pitanje:
Citat:
According to The Waikato Times, video footage shows the casting agent telling people at an audition, “We are looking for light-skinned people. I’m not trying to be … whatever. It’s just the brief. You’ve got to look like a Hobbit.”
Zaista, odakle je dosla instrukcija da se biraju samo statisti svetle boje koze? Nesto se ne secam da je Tolkin uopste napisao kakav hobiti imaju ten... ili opet pokusavaju da "dodaju" svoje gde im to uopste nije nit' trazeno, nit' potrebno.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2010, 21:15   #24
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Hvala ti, videh danas na Daily mail-u. Bez blama odbise zenu uz obrazlozenje da joj je boja koze previse tamna za hobita. Snimanje bi trebalo da pocne u februaru a prati ga dosta finasijskih problema. Videcemo.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2010, 23:16   #25
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Hobit

#Iris
Da li je bilo glumaca razlicitih rasa u LOTR? Nisam ga duže vreme gledao pa sam zaboravio.

Poslednja ispravka: Iris (1.12.2010 u 0:47) Razlog: gramatika
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2010, 23:42   #26
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Među Južnjacima je bilo onih tamnog tena, ukoliko ne grešim, pri napadu na Minas Tirit.

Inače, mislim da je spominjano nešto o tenu na početku knjige Gospodara prstenova. Čak i da nije, a jeste, bilo bi sasvim besmisleno da je poneki Hobit crn, jer nigde u knjizi nije bilo ama baš nikakvih naznaka da i takvi postoje.

Po meni, to uopšte nije rasizam. Rasista nipodoštava nečije sposobnosti zbog boje kože. Smatra da je recimo osoba crne puti manje pametna, manje sposobna, nižeg morala.... To nije uredu.

Ali ovo je sasvim druga stvar. Reč je o filmu. Neko biva odbijen jer je debeo, neko jer je mršav, neko zato što je previše lep, neko zato što je mali, ili zato što je visok...Sve su to vizuelne karakteristike, a one su bitne za film. Stičem utisak da je celo to pitanje oko rasizma počelo da ide u pogrešnom pravcu. Šta na kraju očekivati? Da snimaju opet LOTR, ali ovaj put da Aragorn bude crnac?! Ma daj.



---

p.s.

Ustvari, izgleda da sam ipak malo pogrešio. Nisam tačno siguran oko čega je spor izbio pri izboru statista, ali ipak može da bude malo slobode pri odabiru boje. Evo isečak iz knjige :

"Before the crossing of the mountains the Hobbits had already become divided into three somewhat
different breeds: Harfoots, Stoors, and Fallohides. The Harfoots were browner of skin, smaller, and
shorter, and they were beardless and bootless; their hands and feet were neat and nimble; and they
preferred highlands and hillsides
. The Stoors were broader, heavier in build; their feet and hands were
larger, and they preferred flat lands and riversides. The Fallohides were fairer of skin and also of hair,
and they were taller and slimmer than the others; they were lovers of trees and of woodlands.
The Harfoots had much to do with Dwarves in ancient times, and long lived in the foothills of the
mountains. They moved westward early, and roamed over Eriador as far as Weathertop while the others
were still in the Wilderland. They were the most normal and representative variety of Hobbit, and far the
most numerous. They were the most inclined to settle in one place, and longest preserved their ancestral
habit of living in tunnels and holes.

The Stoors lingered long by the banks of the Great River Anduin, and were less shy of Men. They came
west after the Harfoots and followed the course of the Loudwater southwards; and there many of them
long dwelt between Tharbad and the borders of Dunland before they moved north again.
The Fallohides, the least numerous, were a northerly branch. They were more friendly with Elves than
the other Hobbits were, and had more skill in language and song than in handicrafts; and of old they
preferred hunting to tilling. They crossed the mountains north of Rivendell and came down the River
Hoarwell. In Eriador they soon mingled with the other kinds that had preceded them, but being
somewhat bolder and more adventurous, they were often found as leaders or chieftains among clans of
Harfoots or Stoors. Even in Bilbo's time the strong Fallohidish strain."


Znači, ako je neko tamnijeg tena ( žena je pakistanskog porekla), ne vidim razlog zašto ne bi bilo moguće da se pojavi u filmu kao hobit. Ali ako je neko baš zift crn, to bi već bio problem, pretpostavljam....

Poslednja ispravka: zeuk (1.12.2010 u 0:11)
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2010, 16:42   #27
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Evo naletih na neke info. o filmu:Ron Parlman neće igrati u “Hobitu”
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bela lampa na korisnoj poruci:
Iris (2.12.2010)
Stara 2.12.2010, 17:39   #28
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
“Hteo sam da igram u Hobitu, kada ga Giljermo bude režirao... ali više ne - objasnio je Parlman.
Da, i ja bi gledala Hobita da ga del Toro režira...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2010, 18:54   #29
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Hobit

Mali off-topic (izvini Iris, moram )
Ovi naši nazovi novinari iz Blica kao da su nepismeni, ili pojma nemaju sa prevođenjem engleskog jezika. Pet puta sam čitao rečenicu, jedva sam skapirao šta je autor hteo reći...
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2010, 19:22   #30
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Ja sam pomislio istu stvar.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2010, 22:54   #31
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
jozvan_Kg kaže: Pregled poruke
Mali off-topic (izvini Iris, moram )
Ovi naši nazovi novinari iz Blica kao da su nepismeni, ili pojma nemaju sa prevođenjem engleskog jezika. Pet puta sam čitao rečenicu, jedva sam skapirao šta je autor hteo reći...
No prob, zaista jesu nepismeni...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2010, 17:15   #32
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Evo jos info Kejt Blanšet će igrati u filmu "Hobit", Orlando Blum ponovo glumi u “Hobitu”

Poslednja ispravka: bela lampa (9.12.2010 u 18:19)
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bela lampa na korisnoj poruci:
miša topola (9.12.2010)
Stara 9.12.2010, 19:05   #33
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Hobit

Znači ipak će biti stara postava iz LOTR-a, pristaće i čika Gandalf . Pa dobro, nisam ništa drugo očekivao od Džeksona.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2010, 19:06   #34
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Kuku nama... Kejt Blanšet

Žena jeste ok glumica, ali nikako nije za Galadrijelu.
Posebno zato što Galadrijela treba da bude eponim bezvremene lepote, a ne nešto ovako.

Ako su već morali da biraju među holivudskim glumicama, bolje da su jurili Umu Thurman.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2010, 19:11   #35
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Hobit

Aaaaa bre, uplaši se
Ma šta se brineš angažovaće ceo tim stručnjaka, sa dr. titulom, za šminku da je doteraju i utegnu
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2010, 19:15   #36
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

To i jeste problem

Jer ako idu tom logikom, onda i ja mogu da glumim Galadrijelu
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2010, 2:20   #37
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Šta fali Kejt Blanšet? Super je glumica, jes da je u godinama, ali šminka čini čuda. U LOTR-u izgleda baš kako bi i trebalo da bude. Ako mogu da je namontiraju kao što je bila, to je odlična stvar.Možda ima glumica koje bi isto dobro ispale, ali... I ovo je OK. Kejt ima prodorne oči, što je baš potrebno za tu ulogu.. Verujem da je P.J. ipak dobro razmislio kada je birao...

Kada je u pitanju Uma T., misliš da ne bi mogla da se nađe i neka njena očajna slika? Meni je ona sasvim OK kao pojava i glumica, ali od one obrade iz KillBill, sa onim Japancem, leskovačka verzija... Registrovao sam je ako takvu u glavi, i skroz bi mi upropastila Galadrijelu...

A što se tiče Ian McKellen-a, on je valjda još od početka sigurna prva postava. Mada ako ovako nastave da odugovlače...čovek je u godinama.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2010, 9:38   #38
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Ma šta se ložite na te midgete, film će da bude neki niskobudžetni midget gay crap koji će da jaši na slavi LOTR-a , neće biti ni upola dobar nego će da se gleda radi reda..
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2010, 22:42   #39
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
MacGruber kaže: Pregled poruke
Ma šta se ložite na te midgete, film će da bude neki niskobudžetni midget gay crap koji će da jaši na slavi LOTR-a , neće biti ni upola dobar nego će da se gleda radi reda..
ne bih se slozio, ali nije nemoguce
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2011, 13:56   #40
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Hobit

E hvala bogu...

http://www.b92.net/kultura/vesti.php...&nav_id=491113
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com