Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.2.2011, 20:20   #41
buraZZer
Novi član
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 27
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Treba mi pomoc :/ Racunar ne moze da mi vidi drugu particiju

Mozda je meni usao neki opasan virus :/ ... Mozda on prodje kroz neku fazu skeniranja od virusa kada prodje kroz C disk a posto sam ga ja direktno na D ekstraktovao mozda mi je usao taj neki virus pa me zeza :/ ... skinucu aviru i pokusati da vidim :/ daj boze da je to u pitanju x)

Poslednja ispravka: buraZZer (17.2.2011 u 20:49)
buraZZer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2011, 20:28   #42
EpicG
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.629
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 162 puta na 132 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EpicG
Određen forumom Re: Treba mi pomoc :/ Racunar ne moze da mi vidi drugu particiju

Ma nema se cimas. Ako mislis da su virusi skini ovo i pokreni u safe modu.

Ne verujem da su virusi al ajde.
http://devbuilds.kaspersky-labs.com/devbuilds/AVPTool/
EpicG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku EpicG na korisnoj poruci:
buraZZer (17.2.2011)
Stara 17.2.2011, 22:19   #43
buraZZer
Novi član
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 27
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Treba mi pomoc :/ Racunar ne moze da mi vidi drugu particiju

Skinuo program, skenirao u safe modu, ali i dalje nista.... :/

Poslednja ispravka: buraZZer (17.2.2011 u 22:50)
buraZZer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 19:15   #44
buraZZer
Novi član
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 27
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Treba mi pomoc :/ Racunar ne moze da mi vidi drugu particiju

Znaci to je to.... vise necete da mi pomazete ? :P
Valjda cu se snaci sam vec.... :/
buraZZer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 19:29   #45
EpicG
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.629
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 162 puta na 132 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EpicG
Određen forumom Re: Treba mi pomoc :/ Racunar ne moze da mi vidi drugu particiju

Nema sta vise da se opmaze...produvaj kontakt,vrati particije u normalu,i nadaj se da ce da nastavi da radi normalno...
EpicG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 20:10   #46
buraZZer
Novi član
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 27
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Treba mi pomoc :/ Racunar ne moze da mi vidi drugu particiju

2 kabla su mi prikljucena na hard...1 od maticne (ATA), a drugi valjda od napajanja...reci mi samo jel smem oba da iskljucim, da li moze da se desi da izgubim neke podatke, ili nece biti nikakvih problema ? Nisam nikad ranije nista slicno radio....
buraZZer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 20:28   #47
Aleksandar 91
Član
 
Član od: 18.11.2010.
Poruke: 242
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Treba mi pomoc :/ Racunar ne moze da mi vidi drugu particiju

Iscupaj slobodno oba kabla,nece doci do gubljenja podataka...
Aleksandar 91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 13:41   #48
buraZZer
Novi član
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 27
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Treba mi pomoc :/ Racunar ne moze da mi vidi drugu particiju

Iscupao sam kablove, nije pomoglo.... Nece ni da formatira disk :/
buraZZer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 13:44   #49
buraZZer
Novi član
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 27
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Treba mi pomoc :/ Racunar ne moze da mi vidi drugu particiju

Kad odem na opciju "Izbrisi volumen" on mi izbacuje upozorenje da ce se svi podaci izbrisati....Dobro, to nije problem, samo zelim da mi kazete dal cu ja ponovo dobiti svu memoriju koju sam imao na tom disku da bih napravio novi disk ? :P
buraZZer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 14:02   #50
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Treba mi pomoc :/ Racunar ne moze da mi vidi drugu particiju

Ako disk nije hardverski zeznut onda ne bi trebalo da bude nikakvih problema da ti dostupno bude svih 465,8 GB koliko je stvarna velicina raspolozivog prostora.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 14:19   #51
buraZZer
Novi član
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 27
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Treba mi pomoc :/ Racunar ne moze da mi vidi drugu particiju

Marti pogledaj one slike na kojima sam slikao Acronis*Disk*Director*Home (bilo koju od slika)
Dole pise da su i particija C i particija D primarne, iako ja imam samo jedan operativni sistem....da nije to mozda prouzrokovalo problem
buraZZer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 14:31   #52
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Treba mi pomoc :/ Racunar ne moze da mi vidi drugu particiju

Video sam i kao sto rekoh veoma sam zbunjen dobijenim narocito sa onim unallocated prostorom jer mi je nemoguce da imas taj prostor velicine celog HDD a da opet vidi i obe particije!

Inace to sto su obe primarne ne bi trbalo da bude problem jer su meni sve particije primarne, samo mi je razlika u tome sto je samo C particija aktivna, i sve radi kako treba.

Ja i dalje sumnjam da sa HDD-om nesto nije u redu bez obzira na rezultate testa koji kaze da je on zdrav narocito posto ni HDD Sentinel ne vidi tu D particiju ali dobro - to je samo moja sumnja.

Ne znam sta da ti kazem - ja bih jos skinuo Hirens Boot i pomocu njega pretrazio hard za bed sektorima posto je sve moguce.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 16:44   #53
buraZZer
Novi član
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 27
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Treba mi pomoc :/ Racunar ne moze da mi vidi drugu particiju

Uspeo sam ! Skinuo sam "Partition Wizard" i prvo skenirao za bad sektorima al posto ih nije bilo spojio sam C i D.... I evo sad imam samo C disk sa 465 GB i svim sadrzajem koji se nalazio u D
E ovako....sad mi trebate za jednu drugu stvar.... kako bih mogao ponovo da napravim particiju D i vratim sadrzaj koji se ranije nalazio u disku D... sav sadrzaj D-a se nalazi u jednoj fascikli merged_partition_content tako da pretpostavljam da nece biti problem
buraZZer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 17:12   #54
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Treba mi pomoc :/ Racunar ne moze da mi vidi drugu particiju

Citat:
buraZZer kaže: Pregled poruke
Uspeo sam ! Skinuo sam "Partition Wizard" i prvo skenirao za bad sektorima al posto ih nije bilo spojio sam C i D.... I evo sad imam samo C disk sa 465 GB i svim sadrzajem koji se nalazio u D
Pa jesam li ti jos nekoliko dana rekao da

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Pre nego sto bilo sta drugo odradis probaj sa jos nekim partition programom, recimo Paragon, Partition Managerom, EASUS Partition Masterom (koji je takodje dobar) ili Partition Wizardom.
Neces da slusas.

Citat:
buraZZer kaže: Pregled poruke
E ovako....sad mi trebate za jednu drugu stvar.... kako bih mogao ponovo da napravim particiju D i vratim sadrzaj koji se ranije nalazio u disku D... sav sadrzaj D-a se nalazi u jednoj fascikli merged_partition_content tako da pretpostavljam da nece biti problem
Ne znam za Partiotion Wizard ali u ADDS to ide ovako:

Oznaci tu C particiju i klikni na Split Volume, odredi velicine za obe particije koje ti nudi, cekiraj opciju "Move selected files to create volume", klikni na select i tu odaberi folder "merged_partition_content" idi na OK, zatim Commit (zastavica) i dalje znas.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
buraZZer (20.2.2011)
Stara 20.2.2011, 0:33   #55
buraZZer
Novi član
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 27
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Treba mi pomoc :/ Racunar ne moze da mi vidi drugu particiju

E Marti...."da nije bilo kosmodiska sad ovo slatko ne bi bilo na mom stolu" ili u prevedenom znacenju da nije bilo tebe verovatno bih izbrisao particiju i sve podatke xD....
Mnogo ti hvala ! Hvala i ostalima na pomoci, zaista ovo ne bih uspeo bez vas ! Bas ste mi pomogli !
Marti, snasao sam se ovo za splitovanje i trajalo je od 15:57 (bas sam merio!) do 23:23 o.O
Ali evo na kraju je sve ipak ispalo dobro !
Jedina glupost koju sam uradio jeste ta sto sam otvorio racunar da bih izvukao kablove iz HD-a (tada sam mislio ta to moze pomoci) i time izgubio garanciju koju bih inace imao jos citavih godinu ipo dana, ali nema veze....sta ce mi garancija kad imam vas !
Vidimo se ljudi !
buraZZer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2011, 0:41   #56
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom

Drago mi je sto je sve proslo kako treba i sto se sve zavrsilo dobro!
Nadam se da vise neces imati potrebe da trazis pomoc jer bi to znacilo da je sve OK ali ako ti zatreba - tu ima dosta ljudi koji ce ti rado pomoci koliko god je u njihovoj moci.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
buraZZer (20.2.2011)
Stara 20.8.2013, 14:54   #57
soneje
Veteran
 
Član od: 6.9.2011.
Lokacija: Begrad-Ripanj
Poruke: 541
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 65 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Treba mi pomoc :/ Racunar ne moze da mi vidi drugu particiju

Marti ne znam da li si jos uvek aktivan na forumu,vidi sta je moj problem moj laptop ne vidi drugu particiju ali u Acronisu je ima i pise mi da je unallocated disk.Sta treba uciniti da li treba da formatiram tu drugu particiju preko acronisa jer preko Disk managed ne radi nikakva opcija.



edit: namestio sam

Poslednja ispravka: soneje (20.8.2013 u 15:17)
soneje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tv karta - obicna antena (Treba mi pomoc oko izbora tv karte) milanp Foto i audio/video 16 17.8.2006 10:26
Treba mi pomoc za pes 5 plz Francesko O igrama uopšte 3 17.5.2006 19:47
da l' je programiranje ili ne... ali pomoc mi treba :) absonic Programiranje 2 25.3.2006 3:25
Treba mi mala pomoc? BeerBaron Šta da kupim? 11 29.1.2006 4:50
Treba mi pomoc oko konfiguracije polarnimeda Šta da kupim? 8 10.11.2005 19:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com