Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.12.2005, 0:07   #1
GaVrA
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 189
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GaVrA Slanje poruke preko MSN-a korisniku GaVrA
Određen forumom problem sa GEFORCE 4200 ti

prvo da kazem da ja PREDPOSTAVLJAM da je problem do grafichke!

e ovako: posle neodredjenog vremena igranja igrica pojavilo mi se pre neznam kolko plavi ekran sa crnim crticama i jednim kvadratom tamo gde je strelica misha bila...


to mi se pre deshavalo samo u igricama! a sada se pojavljuje taj ekran chak i pri ulazenju u desktop! tj udje on u dt i onda cap... u poslednje vreme oce i dok srfujem...


dakle jel zna neko???


imam amd sempron 2500+ i kingstonovu ddr 512... xp media centar...


pre sam mislio da je do tv-karte... neka filipsova...
GaVrA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 0:18   #2
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: problem sa GEFORCE 4200 ti

Lici mi na drajvere, moja ti je preporuka da skines nove sa www.nvidia.com ili je problem u drajverima za monitor( koji monitor imas?) problem umeju da prave prateci pivot programi koji se doijaju uz monitor pogotovu sa win98 i xp home, ako imas instarilan pivot program, a ne koristis ga obrisi ga jer ume da zbuni graficku pogotovu sto jos imas i tv kartu. Ako ne uspe sa ovim: novim drajverima i brisanjem pivot programa moj ti je savet da formatrisa disk i da ponovo instaliras xp.
Javi sta si uradio bas me zanima?
pozdrav
Pantelija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 0:30   #3
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: problem sa GEFORCE 4200 ti

Ако ти није тешко обавезно форматирај диск јер како се Windows након неког времена напуни глупостима па то је чудо једно.Са истом графичком ја сам једном им'о проблема са многим играма, а кад сам поново инсталир'о Win све је радило како треба.Што се тиче driver-а инсталирај оне за које си сигуран да је графичка радила OK са њима.

Ако ово не помогне онда је проблем можда у хардверу па ако можеш стави само на пробу неку другу графичку да видиш како ради.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 0:33   #4
GaVrA
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 189
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GaVrA Slanje poruke preko MSN-a korisniku GaVrA
Određen forumom Re: problem sa GEFORCE 4200 ti

Citat:
Pantelija kaže:
Lici mi na drajvere, moja ti je preporuka da skines nove sa www.nvidia.com ili je problem u drajverima za monitor( koji monitor imas?) problem umeju da prave prateci pivot programi koji se doijaju uz monitor pogotovu sa win98 i xp home, ako imas instarilan pivot program, a ne koristis ga obrisi ga jer ume da zbuni graficku pogotovu sto jos imas i tv kartu. Ako ne uspe sa ovim: novim drajverima i brisanjem pivot programa moj ti je savet da formatrisa disk i da ponovo instaliras xp.
Javi sta si uradio bas me zanima?
pozdrav

monitor sync master 753s


pivot? nisam nikakve drajvere instalirao za monitor... aj to cu da probam...


ja sam prvo sumnjao na tv-kartu pa sada sumnjichim grafichku...


mislim da formatiranje nece pomoci jer cu se posle toga opet vratiti na sadashnje stanje... jer to je sigurno negde do softvera za hardver tj drajvera... aj javicu dal sam uspeo neshto sa drajverima za monitor...
GaVrA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 0:36   #5
GaVrA
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 189
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GaVrA Slanje poruke preko MSN-a korisniku GaVrA
Određen forumom Re: problem sa GEFORCE 4200 ti

Citat:
Atila kaže:
Ако ти није тешко обавезно форматирај диск јер како се Windows након неког времена напуни глупостима па то је чудо једно.Са истом графичком ја сам једном им'о проблема са многим играма, а кад сам поново инсталир'о Win све је радило како треба.Што се тиче driver-а инсталирај оне за које си сигуран да је графичка радила OK са њима.

Ако ово не помогне онда је проблем можда у хардверу па ако можеш стави само на пробу неку другу графичку да видиш како ради.


nisam malopre rekao ali sam probao... i kao shtao sam malopre rekao opet dodjem na isto...


e za drajvere: znam kako i gde treba da skinem drajvere na tom sajtu nego me buni to shto kad otvotim onaj desktop menadzer za grafichku pishe neshto QUADRO! a tamo za drajvere pishe GEFORCE i QUADRO! sad koji drajver ja da skinem???
GaVrA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 0:54   #6
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: problem sa GEFORCE 4200 ti

Citat:
GaVrA kaže:
nisam malopre rekao ali sam probao... i kao shtao sam malopre rekao opet dodjem na isto...


e za drajvere: znam kako i gde treba da skinem drajvere na tom sajtu nego me buni to shto kad otvotim onaj desktop menadzer za grafichku pishe neshto QUADRO! a tamo za drajvere pishe GEFORCE i QUADRO! sad koji drajver ja da skinem???
Чекај бре, јел' теби ово икад радило како треба
Покушај да га софтверски вратиш у стање кад је задњи пут радило све како треба.Кад скидаш нове driver-е наравно узимаш оне за GeForce јер ту картицу и имаш QUADRO је ваљда нека серија графичких за професионалце.Пробај са driver-има које си добио уз картицу.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 1:14   #7
GaVrA
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 189
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GaVrA Slanje poruke preko MSN-a korisniku GaVrA
Određen forumom Re: problem sa GEFORCE 4200 ti

Citat:
Atila kaže:
Чекај бре, јел' теби ово икад радило како треба
Покушај да га софтверски вратиш у стање кад је задњи пут радило све како треба.Кад скидаш нове driver-е наравно узимаш оне за GeForce јер ту картицу и имаш QUADRO је ваљда нека серија графичких за професионалце.Пробај са driver-има које си добио уз картицу.

e izgleda da su drajveri za monitor bili problem...

igrao sam knight on line citavih 15tak minuta i sve je radilo... pre je izbacivao odma ili u roku od par minuta...

thnx pantelija na predlogu i atila na pokushaju! thnx obojici!


ako se opet bude pojavilo smoricu se...
GaVrA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 22:41   #8
GaVrA
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 189
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GaVrA Slanje poruke preko MSN-a korisniku GaVrA
Određen forumom Re: problem sa GEFORCE 4200 ti

ako ikog interesira mislim da sam provalio problem!!!


izgleda da sam ja svo ovo vreme koje imam xp media centar koristio drajvere za xp... nisam uopshte da ispod drajvera za xp ima da se izabere za medai center drajveri... stjupid mi... sad ih skidam pa cu javim ovde shta sam uradio...
GaVrA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem pri povezivanju sa TV-om VMedic Operativni sistemi 11 3.2.2009 23:36
Problem sa Bojnim poljem 1942 zukov Mrežne igre 8 14.11.2005 13:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com