Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.12.2005, 15:57   #1
EreTroN
Novi član
 
Član od: 26.12.2005.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Ocu da poludim .... molim vas pomagajte :D

Ovako pazario sam novu mashinu pre jedno 3 meseca i od tada imam jedan problem koji me APSOLUTNO izludjuje, naime posle odredjenog vremenskog perioda ( nekada 10 min. a nekada 10 sati ) kompjuter pocne da koci na svakih 30 sec ... znaci ako je pustena muzika na svakih 30 sec se cuje onaj klasican "zabod" i strelica misha se ukochi na 1 sec ... i tako stalno u krug! e sad to bi nekako i preziveo ali UVEK kada se to pocne desavati LAN karta na ploci se zbaguje i izgubi konekciju sa drugim krajem ... znaci Win je i dalje vidi kao da je konektovana stim sto nista ne prolazi kroz nju. Ako probam da uradim Disable na tu karticu Win sve prodje OK ali Enable nece tj. javi greshku Connection Failed!

Svaki restart mashine resava problem na odredjeni vremenski period!

Ako neko ima neku ideju neka se javi ... btw 3 sistema sam menjao i na svakom je isto .... ako to neshto znachi

Specs:
ASUS P5LD2-Deluxe i945 chipset
Intel D 820 2.8 Dualcore
1 GB DDR2 Gail - 533mhz
Gigabyte nvidia 6600GT
1x Maxtor 200GB SATA
1x Maxtor 250GB SATA
1x WD 160 GB ATA
1x D-link 10/100 LAN

E da ... lan karta na plochi je Marvell Yukon
EreTroN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2005, 16:19   #2
sirNemanjapro
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 206
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sirNemanjapro
Wink Re: Ocu da poludim .... molim vas pomagajte :D

Ja bih ti licno preporucio zamenu LAN kartice sa nekim modelom Realteka ili 3Coma koji imaju plug n play drajvere cak za Win 95 Tako da sa njima neces imati problema.
I jos nesto. LAN kartice na ploci su vrlo sumnjive barem meni. Ja imam PC i do skoro iMac-a. I nikako nisam mogao da ih umrezim sa integrisanom LAN karticom na PC-u kada sam ubacio PCI LAN karticu sve je proslo kao po loju. Restart jedan i sve radi kao sat.
Napominjem da ovo nije bio samo problem PC to MAC vec i PC to PC. Tako da sam potpuno uveren da integrisane LAN kartice nisu Bog zna sta.

Ako ti je frka za LAN karticu, evo ja cu ti poslati jednu. Ali samo dok se ne snadjes.

Poz za neupucene!
sirNemanjapro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2005, 16:36   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Ocu da poludim .... molim vas pomagajte :D

Nisi rekao da li ti računar ima konekciju sa drugim računarom tj. da li si povezao taj tvoj problematični računar sa nekim drugim računarom.

E sad ide jedno glupo pitanje: Koje napajanje imaš. Hoću da kažem da baciš malo pogled na to šta si sve prikačio na komp. Mislim, tri harda (i to kakva), GB RAM-a, grafičku koja "ždere" snagu i nezanemarljivo gladan CPU.

Moj predlog ti je sledeći. Instaliraj najzahtevniju (proceni sam koju) igru koju imaš u kolekciji i proveri koliko vremena prođe dok ne počne da se javlja taj tvoj problem. Razlike od 10 minuta do 10 sati u kojima ti se javlja problem mogu da budu posledice različitog opterećivanja računara.

A da, koliko sam razumeo imaš dodatnu DLink LAN PCI karticu. Ako mogu da pitam, šta je bio razlog da ne koristiš priključke koje imaš na ploči.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2005, 16:40   #4
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Ocu da poludim .... molim vas pomagajte :D

Prijatelju poslusaj coveka i turi PCI mrezu i zaboravi na sve probleme.
Pozz
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2005, 16:42   #5
sirNemanjapro
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 206
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sirNemanjapro
Određen forumom Re: Ocu da poludim .... molim vas pomagajte :D

Svakako bi mu resenje bilo da stavi PCI ili da je iskoristi ako vec ima.
Ne verujem da je napajanje jer racunar glavi samo zbog mreze. Kada nije na njoj sve je ok, verujem. Ja bih jos tipovao na HDD, ali da se ne zanosimo.
sirNemanjapro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2005, 16:47   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Ocu da poludim .... molim vas pomagajte :D

@sirNemanjapro

E pa sad zavisi od iskustva. Ja imam malo drugačija iskustva. Imao sam prilike da radim u mreži od par računara i da je održavam (ovaj drugi deo posla je bio mnogo zanimljiviji).

Ja sam ustvari ukapirao da je mnogo veća kompatibilnost između računara u slučaju kada koriste integrisanu varijantu. Sa eksternim karticama sam uvek imao problema (od toga je najveći uglavnom bio da se setim koji drajveri za dati primerak treba, mada se često dešavalo da ne uspem posle reinstalacije da saznam gde da ih nabavim). Integrisan LAN opet je napravljen najčešće od par integrisanih čipova koji proizvođači ploča vrte u procesu proizvodnje (a i drajveri uvek stoje na CD-u za matičnu).

I kao krajnji zaključak sam izveo da se veoma često dešava da se eksterne kartice (posebno jeftinije) jednostavno ne trpe. Još ako radiš isključivanje UTP-a "na živo" ili nedaj bože jednom zameniš kabal sa nekim drugim računarom onda nastaje sex. (Sex valjda mogu da kažem ovde jer je opšteprihvaćena reč )
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2005, 16:53   #7
EreTroN
Novi član
 
Član od: 26.12.2005.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ocu da poludim .... molim vas pomagajte :D

Uh ala ste brzi svaka chast !

Evo da prvo svima odgovorim :

Nije problem kupovina nove lan karte, ali je problem u PCI slotovima posto cu 2 iskoristiti za LAN karte a ima ih 2 ... i gde da turim sound blaster

Dalje .. kompjuter jeste vezan za drugi racunar koji je upaljen 24/7 neka vrsta servercica btw imam 2 lan karte d-link i onaj on board ... onboard ide na kucni LAN a d-link na sbb cable modem, koji nikada ne pravi problem

Napajanje je chiftec koje sam dobio uz kuciste 400W mislim da to nije problem ... mada ko zna

da li je mogce da je to zbog screen savera ... od skoro sam bio upalio opciju show welcome screen tj. ono da me vrati na welcome svaki put kada se upali screen saver .... cini mi se da se poklapaju vremena ... sad cu malo da testiram pa se javljam !!

Hvala jos jednom ... ako neko ima predlog neka se javi!

I da li mislite da bi jedan switch resio stvari ... 1 komp u njega , modem u njega i ovu problematicnu sa ovim D-linkom u njega ?
EreTroN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Video problem pomagajte Robert Video/TV softver 10 28.8.2006 10:56
POLOVAN z1010? pomagajte B@NE Aparati i oprema 3 2.2.2006 19:30
Pomoć, molim (Helkern) hacker_aca Aplikativni softver 12 7.12.2005 22:46
molim pomoc - nestabilnost sistema severijan Kvarovi 10 5.12.2005 0:03
Pomagajte!!! (setovanje graficke) Silentboy13 Grafika 25 3.12.2005 3:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com