Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.4.2018, 13:14   #1
ANGELDEAD
Veteran
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: Medju milion gamadi
Poruke: 515
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 49 puta na 43 poruka
Određen forumom Zvuk pucketa, loop-uje i slika kasni

Pre sam imao Asus k53sj laptop:
intel i3 2310M
6 GB (4+2) DDR3-1333mhz
GT 520M 512MB
Samsung 840 EVO 120GB (Windows 8.1 x64)
Hard disk 500GB 5400rpm

Sada imam Asus FX553VD:
intel i7 7700hq
24 GB (16+8) DDR4-2400mhz
GT 1050M 2GB
Samsung 960 evo (Windows 10 x64)
Hard disk 1TB 7200rpm

Iako je u konfiguraciji razlika velika, desava mi se isti problem i na starom i sada na novom laptopu (oba laptopa sam uzeo nova). Kada otvorim vise programa 10-15 i ako oni imaju potrebu za koristenjem CPU-a u toku slusanja muzike se cuje pucketanje, kao kada se kabl izlomi, ali tise. I to se desava samo kada je opterecenje CPU-a 20-60%. To mi se desava od prvog dana kad sam ga malo vise opteretio. Zbog sumnje na CPU, a i zbog garancije. Pokrenuo sam sony vegas i pustio render, svih 8 thread-ova je zakucalo na 100% i pustim pesmu u aimp-u, nema pucketanja, sve u redu.
Pokusao sam i sa menjanjem realtek driver-a. Instalirao prvo onaj sa CD-a sto sam dobio uz laptop, posle toga skinuo sa asus-ovog sajta, na kraju sam i sa realtek-ovog sajta skinuo, ali svaki put je isto.
Menjao sam i kvalitet zvuka, smanjivao na 16bit, 48000hz, povecavao na 24bit, 48000hz, probao i sa 24bit, 96khz ali i dalje isto. Od enhancements-a nije nista bilo ni ukljuceno. Tako da to nisam ni dirao.


Drugi problem koji se desava samo na novom laptopu je prilikom gledanja serija/filmova, preko video player-a (km player/bs player). Desava se da nakon nekih 35 minuta konstantnog gledanja (bez pauziranja) pocne prvo ton da loop-uje, da vrti u krug zadnji sekund, a posle 3-4 sekunde, to isto pocne da radi i slika. Pokusao sam da premotam unazad 5 sekundi, ali onda se to isto desava samo sto je sve premotalo 5 sekundi nazad i loop-uje tu 5-tu sekundu pre. Update-ovao sam km player na najnoviju verziju, ali problem nije nestao. BS player sam instalirao samo da vidim da li ce se problem desavati i sa njim, ali je isto. Sa bs player-om su instalirani i neki codec-i, njih nisam nista dirao jer se problem desavao i pre njegove instalacije. Sto se tice ostalih codec-a, nije nista instaliravano, osim windows update-a.
Jedino resenje problema je da se pauzira, saceka 2-3 minute i onda da se nastavi. Zanimljiva stvar je da ucestalost ovog problema zavisi od opterecenosti procesora, ako je opterecen kao u prvom slucaju, loop-ovanje ce se cesce desiti, ako nije opterecen, onda samo jednom na oko svakih 35 minuta gledanja (ovo nisam testirao sa full opterecenjem CPU-a).
Slicna stvar se desavala sa AIMP-om, na starijoj verziji, posle nekoliko pesama ili na nekom mix-u (koji je duzi), pocne da loop-uje zvuk i taj loop pocne sa nekih 3-4 sekunde i onda smanjuje, dok ne dodje do 0.5 sekundi ili koliko vec, gde se vec javlja takozvani "feedback" zvuk tj. pistanje. Nakon update-ovanja na najnoviju verziju, problem je nestao. Taj problem u AIMP-u sam isto resavao sa pauziranjem i cekanjem.


Treci problem koji se desava samo u browser-u, je gledanje youtube-a (klipova i livestream-a), ponekad i twitch. Slika kasni za zvukom. Prvo cujem da je neko nesta rekao i tek se onda vidi da je ta osoba otvorila usta tj. pomerila usne. Gasio sam hardware acceleration, ali se isto desava. Testirano i u firefox-u i u chrome. Prilikom premotavanja, na sredinu klipa, desi se da ucita buffer, zvuk krene odmah, ali je slika zamrznuta 1-2 sekunde i tek onda krene, i tako non stop slika kasni sekund-dva.


EDIT:
Zaboravih ovo da okacim:
https://pastebin.com/UuvkXqSX
i da naspomenem da koristim zone alarm firewall + antivirus kao zastitu.

Poslednja ispravka: ANGELDEAD (6.4.2018 u 13:27)
ANGELDEAD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2018, 13:37   #2
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Zvuk pucketa, loop-uje i slika kasni

Citat:
ANGELDEAD kaže: Pregled poruke


Iako je u konfiguraciji razlika velika, desava mi se isti problem i na starom i sada na novom laptopu (oba laptopa sam uzeo nova). Kada otvorim vise programa 10-15 i ako oni imaju potrebu za koristenjem CPU-a u toku slusanja muzike se cuje pucketanje, kao kada se kabl izlomi, ali tise. I to se desava samo kada je opterecenje CPU-a 20-60%. To mi se desava od prvog dana kad sam ga malo vise opteretio. Zbog sumnje na CPU, a i zbog garancije. Pokrenuo sam sony vegas i pustio render, svih 8 thread-ova je zakucalo na 100% i pustim pesmu u aimp-u, nema pucketanja, sve u redu.
Pokusao sam i sa menjanjem realtek driver-a. Instalirao prvo onaj sa CD-a sto sam dobio uz laptop, posle toga skinuo sa asus-ovog sajta, na kraju sam i sa realtek-ovog sajta skinuo, ali svaki put je isto.
Menjao sam i kvalitet zvuka, smanjivao na 16bit, 48000hz, povecavao na 24bit, 48000hz, probao i sa 24bit, 96khz ali i dalje isto. Od enhancements-a nije nista bilo ni ukljuceno. Tako da to nisam ni dirao.

Mene je nesto slicno mucilo danima. Ovo mi je pomoglo:

https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebo...d/td-p/5388740

Za drugi problem, probaj VLC.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
ANGELDEAD (7.4.2018)
Stara 7.4.2018, 20:45   #3
ANGELDEAD
Veteran
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: Medju milion gamadi
Poruke: 515
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 49 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Zvuk pucketa, loop-uje i slika kasni

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Mene je nesto slicno mucilo danima. Ovo mi je pomoglo:

https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebo...d/td-p/5388740

Za drugi problem, probaj VLC.
Izgleda da je posle ovog "downgrade-a" u device manager, sve u redu.
Jeste da je windows update nasao realtek driver odmah, ali sad za sada posle restart je sve ok.
Ja inace laptop drzim na sleep-u kad ga ne koristim, bio je 15 dana bez restarta. Tek mi sad na pamet pade da i to moze bit problem kod windows-a.

EDIT: Odgledao sam jednu epizodu serije na VLC i nije bilo problema. Sad vidjoh da je izasao update za km player, valjda su sredili.

Poslednja ispravka: ANGELDEAD (7.4.2018 u 20:46) Razlog: zaboravio komentarisat o VLC-u.
ANGELDEAD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2018, 20:47   #4
ANGELDEAD
Veteran
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: Medju milion gamadi
Poruke: 515
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 49 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Zvuk pucketa, loop-uje i slika kasni

Problem resen.

Postoje izgleda 2 laptopa sa istom maticnom. Ovaj moj FX553VD (ne brendirani) i GL553VD (strix brendiran), oni su driver-e update-ovali samo na stranici za brendirani, GL553VD.
Sad nema problema. Sve radi kako treba.
ANGELDEAD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zvuk kasni za slikom Beagle Video/TV softver 38 2.12.2017 23:06
Kasni mi zvuk Alexandar *mp Zvuk na računaru 4 6.10.2012 22:33
Video format gde ne kasni zvuk? --ComputerBoy-- Video/TV softver 2 10.8.2010 18:12
Slika na TV-u OK, a zvuk malo kasni dare023 Video/TV softver 3 13.11.2008 19:33
Zvuk secka i kasni Veljko the King Kvarovi 8 16.11.2006 18:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com