Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.5.2020, 22:10   #1
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Grafička krešuje u svakoj igri i aplikaciji (RTX 2060 Super)

Oke, ovo je kanta:

Gigabyte RTX 2060 Super Windforce OC

MSI B450 Tomahawk Max

Ryzen 5 3600

HyperX Fury 2x8gb 3200Mhz

650W Seasonic SSR-650LC, 80PLUS GOLD




Problem:

Kad god pokušavam da pokrenem neku intenzivniju igru (RDR2, Dishonored 2, Metro Exodus), grafička krešuje posle 5-10 minuta igranja. Dakle, dotad je sve okej, bez bagova, bez štucanja, i onda odjednom samo freezuje, ponekad se pojave nekakvi artefakti na ekranu, i zabode. Moram ili da restartujem komp ili se sam restartuje.
Isto se dešava kad probam benchmark u 3dMark, posle nekoliko minuta samo zaglitchuje i komp je neupotrebljiv do restarta.

Sve mi vuče na grafu jer sam probao sa starom Rx 480-icom i sve funkcioniše normalno.

Da li je grafa onda faulty već fabrički, ili ovde postoji neki problem koji ja ne vidim?
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2020, 22:21   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Grafička krešuje u svakoj igri i aplikaciji (RTX 2060 Super)

Ili smanji grafičke detalje, ili podesi MSI Afterburner da bolje hladi grafičku. Takođe, optimizuj napajanje grafičke karte i klokove ako su fabrički dignuti (OC), spusti na default ili čak downclockuj pa provjeri da li se i tad dešava problem. Ako ne, vozi tako, a ako da - onda reklamiraj karticu.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2020, 22:47   #3
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Grafička krešuje u svakoj igri i aplikaciji (RTX 2060 Super)

Nisam dovoljno kompetentan da je over(under)clockujem, pa ne bih to čačkao sam


Ako neko zna podrobnije, nek mi samo kaže koje bih vrednosti ovde postavio
https://imgur.com/a/MXWv2TF


Opet, ne mislim da je grafa pod velikom temperaturom, al nešto se tu sigurno dešava sa oscilacijama, čini mi se kao da naglo skače bez potrebe sa 300 na 1470 Mhz
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2020, 22:48   #4
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Grafička krešuje u svakoj igri i aplikaciji (RTX 2060 Super)

DDU i obriši apsolutno sve. Onda instaliraj drajvere za kartu ponovo.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2020, 23:03   #5
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Grafička krešuje u svakoj igri i aplikaciji (RTX 2060 Super)

Odradih i to :/

Isto sve
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2020, 23:05   #6
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Grafička krešuje u svakoj igri i aplikaciji (RTX 2060 Super)

Ako je graficka nestabilna i na fabrickim klokovima, pravac na reklamaciju. Nemoj slucajno da je koristis downclockovanu, cak i ako radi tako.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Kojic_M (15.5.2020), Lex987 (9.5.2020)
Stara 10.5.2020, 0:06   #7
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Grafička krešuje u svakoj igri i aplikaciji (RTX 2060 Super)

Ima threadova na netu koliko hoces, reklamiraj
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2020, 0:26   #8
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Grafička krešuje u svakoj igri i aplikaciji (RTX 2060 Super)

Uvek zazirem kad uzimam preko kp-a (iako ovi imaju preko 1500 pozitivnih recenzija), nadam se da ću uspeti da zamenim ovo pošto je očigledno da je do hardvera.
Hvala ljudi
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2020, 2:20   #9
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Grafička krešuje u svakoj igri i aplikaciji (RTX 2060 Super)

Aj pa javi, posto sve te pozitivne se dobijaju za ispravne komponente ili eventualno one koje su fabricki neispravne pa zamenjene pre ocene (sto je 99 % slucaj kod tebe, neispravna fabricki). Inace, downclockovati, cackati oko fan krivulje, pa jos na novoj kartici da ne bi kresovala, taj savet nikome ne bih dao. Stavise, ako bas imam vremena i nije mi hitno, i za mnogo manje probleme potezem garanciju i sve do jedan slucaj je bio uspesan.

Sto bih podrzavao fuseraj od strane proizvodjaca da bi oni zaradili cent dva dodatno po komadu hardvera od 300 dolara...
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
Picard (10.5.2020)
Stara 10.5.2020, 3:06   #10
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Grafička krešuje u svakoj igri i aplikaciji (RTX 2060 Super)

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Aj pa javi, posto sve te pozitivne se dobijaju za ispravne komponente ili eventualno one koje su fabricki neispravne pa zamenjene pre ocene (sto je 99 % slucaj kod tebe, neispravna fabricki). Inace, downclockovati, cackati oko fan krivulje, pa jos na novoj kartici da ne bi kresovala, taj savet nikome ne bih dao. Stavise, ako bas imam vremena i nije mi hitno, i za mnogo manje probleme potezem garanciju i sve do jedan slucaj je bio uspesan.

Sto bih podrzavao fuseraj od strane proizvodjaca da bi oni zaradili cent dva dodatno po komadu hardvera od 300 dolara...
Custom fan curve nije toliko losa ideja kada overklokujes iz prostog razloga sto ces imati veci boost klok uz nizu temperaturu, ali custom fan curve za FABRICKA podesavanja je no-no. To me podseca na kupovinu novih Huawei telefona... daj pare kao za Apple/Samsung i onda sam instaliraj ili se snalazi za GAPPS. Ne dao Bog da imaju agresivnu cenu u Evropi zbog tog nedostatka...
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2020, 21:07   #11
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Grafička krešuje u svakoj igri i aplikaciji (RTX 2060 Super)

Nema tu mnogo price, graficka je za zamenu.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2020, 2:16   #12
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Grafička krešuje u svakoj igri i aplikaciji (RTX 2060 Super)

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Custom fan curve nije toliko losa ideja kada overklokujes iz prostog razloga sto ces imati veci boost klok uz nizu temperaturu, ali custom fan curve za FABRICKA podesavanja je no-no. To me podseca na kupovinu novih Huawei telefona... daj pare kao za Apple/Samsung i onda sam instaliraj ili se snalazi za GAPPS. Ne dao Bog da imaju agresivnu cenu u Evropi zbog tog nedostatka...
Ma ja sam i na fabrickim podesavao custom fan ( volim da budu hladnije komponente, a od kako su krenuli sa boost clockovima na grafickim, ima smisla i zbog toga sto proizvodjaci cesto stave jako tih fan profil, a boost bude manji). Ali moja poenta je da nova graficka koja baca artefakte i smrzava na defaultnim podesavanjima nema sta da trazi u sistemu, mesto joj je na reklamaciji.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2020, 16:50   #13
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Grafička krešuje u svakoj igri i aplikaciji (RTX 2060 Super)

Umm, ljudi, provalite ovo:
Uzeo sam danas nov monitor (AOC 24G2U5, super ispao bang for buck), i rekoh ajd da probam ponovo benchmark na ovoj novoj RTX 2060 Super, iako sam je odložio sa strane dok ne vratim nazad.

I šta se desi - 3DMark benchmark prođe bez freezovanja i artefakta! Testiram Dishonored 2 gde mi se isto dešavalo: takođe bez crasha.

E sad, da li je zaista moguće da je Displayport kabl na prethodnom monitoru bio faličan i da je on pravio probleme? Jer ne vidim šta drugo može. Ja jesam testirao sa dva kućišta (firmin koji mi je trenutno ovde, i moj), ali na istom monitoru s istim kablom.

Ni na kraj pameti mi ne bi da je problem možda u samom kablu, iako je to očigledno bio slučaj
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2020, 19:39   #14
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Grafička krešuje u svakoj igri i aplikaciji (RTX 2060 Super)

Teoretski je moguće ako signal krene da prekida u jako kratkim intervalima pa zabaguje grafiku koja pokušava da deaktivira i reaktivira izlaz (i između pokušava da očita karakteristike i rezolucije monitora). Možda neka druga verzija drajvera to robusnije hendluje, ali ispravan kabl ne može da škodi.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2020, 21:08   #15
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Grafička krešuje u svakoj igri i aplikaciji (RTX 2060 Super)

Noup, false alarm - iz nekog razloga je sve radilo normalno, ali posle nekog vremena opet isti problemi.

Testirao najpre 3dMark, Disnohored, Red Dead2, i na kraju uđem u Bioshock koji ponovo privodim kraju i tu mi zabode
Posle toga, opet isto svuda - glitchevi, freeze, restartovanje.

Ne znam samo zašto je radila u početku okej. Kapiram da onda nije do kabla. Ja sam nju svakako držao po strani, ubacih je čisto radi testa pa se ponadao kad ono...
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2020, 9:27   #16
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Grafička krešuje u svakoj igri i aplikaciji (RTX 2060 Super)

Ako imas nekog kolegu sto ima racunar, probaj kod njega graficku.
Ako se i kod njega desavaju isti problemi, onda je graficka 100%.
Inace ako si uzeo graficku na KP od poznatog "Fante" neces imati problema sa reklamacijom, on to odradi u roku nedelju-dve, bar iz price sa poznanicima koji su kupovali i reklamirali kod njega (iako se crkavanje zaista retko desava).
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2020, 14:59   #17
KernelDebugger
Novi član
 
Član od: 28.1.2019.
Lokacija: Alderaan
Poruke: 24
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Grafička krešuje u svakoj igri i aplikaciji (RTX 2060 Super)

Verovatno grafički čip crkava, ukoliko su temperature u redu. Verujem da kad freezuje takođe imaš i sound loop u pozadini. Imao sam sličnih problema sa prethodnom grafikom (doduše mnogo slabijom nego što je tvoja). To je definitivno za reklamaciju. Šalji je nazad.
KernelDebugger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2020, 16:36   #18
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Grafička krešuje u svakoj igri i aplikaciji (RTX 2060 Super)

Citat:
bojanh kaže: Pregled poruke
Ako imas nekog kolegu sto ima racunar, probaj kod njega graficku.
Ako se i kod njega desavaju isti problemi, onda je graficka 100%.
Inace ako si uzeo graficku na KP od poznatog "Fante" neces imati problema sa reklamacijom, on to odradi u roku nedelju-dve, bar iz price sa poznanicima koji su kupovali i reklamirali kod njega (iako se crkavanje zaista retko desava).
Probao na dva računara, isti problem, da.
Nije od Fante (od njega sam prošlu konfiguraciju koja je trajala 4 godine, evo dok nije otišla matična Ovo je od PC World, mada oni deluju legit jer imaju preko 1500 pozitivnih).

Slaće kurira sutra po ovu, pa će testirati i videti. Čak bih gledao i da doplatim nešto za neku drugu varijantu, ova Gigabyte mi sad deluje sumnjivo, ne bih da rizikujem sličan problem ponovo
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2020, 19:34   #19
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Grafička krešuje u svakoj igri i aplikaciji (RTX 2060 Super)

Ja bih bez razmišljanja zamenio ovaj moj MSI za Windforce.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Super mixevi iz 90ih marko river Stare igre 72 25.11.2022 14:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com